Наднормено тегло. Хранене. Диети | въпрос към д-р Цончев

Напиши отговор
  • Re: въпрос към д-р Цончев
    от marianapanova | 25.02.2013 14:14

Благодаря ви и прекрасен ден!
    от д-р Цончев | 23.02.2013 17:58

Вземайте витамините в препоръчаната дневна дозировка за възрастни, това е обозначено за всеки препарат. По отношение на килограмите - няма еднозначен отговор, но по моя преценка не повече от 1-2.
    от marianapanova | 22.02.2013 13:18

Днес си взех витамин А на капки и витамин Ц.И още едно въпросче колко кг е нормално да се свалят за месец.И тези витамини достатъчни ли са,който приемам
    от д-р Цончев | 22.02.2013 12:19

Доколкото съм наясно това е белег на недостиг на витамини, стига да не е дерматологичен проблем
    от marianapanova | 21.02.2013 19:52

Здравейте отново д-р Цончев имам въпрос относно имунната с-ма. От ноември месец се храня с режим Зоната,но немога да си позволя да си купя задължителното рибено масло приемам минимално количество витамини от плодове и зеленчуци. От 2 седмици забелязах,че много ми се белят,отделят ноктите. Дали това е нещо притеснително. Не съм боледувала.
    от д-р Цончев | 11.02.2013 18:26

Благодаря, успех и на вас!
    от marianapanova | 10.02.2013 23:27

Да забелязах,че като отидохме при майка ми за 3дни нито един ден не ми беше подтиснато и грееше прекрасно слънце,макар,че правихме помен на тати се чувствах добре! Благодаря ви че сте така отзивчив и търпелив към нашите въпросчета! Желая ви от все сърце здраве и положителни емоции!
    от д-р Цончев | 09.02.2013 18:12

Oтговор: одтиснато ми е изнервено скучно безразлично напрегнато,понякога кръвното ми се вдига сърцебиене това е общо взето
    това е типично за сезона оплакване, преодолява се с повече движение и търсене на положителни емоции, даже в северните страни където слънцегреенето е още по-малко през годината правят т.н. светлотерапия.
    от marianapanova | 07.02.2013 20:27

Мерих кръвното 125 на 75 изпих 2 валериана и един валидол и се пооправям,но в такива моменти изпитвам адски страх какво ми има
    от marianapanova | 07.02.2013 20:09

Днес например ми беше много напрегнато и подтиснато преди малко вечерях малко и дръпнах 2 от една цигара и ми се случи затрудненото преглъщане напрежението на какво се дължи
    от marianapanova | 07.02.2013 17:20

Подтиснато ми е изнервено скучно безразлично напрегнато,понякога кръвното ми се вдига сърцебиене това е общо взето
    от д-р Цончев | 07.02.2013 17:05

Как ви влияят промените във времето?
    от marianapanova | 07.02.2013 10:37

Благодаря ВИ,че ВИ има и така ни помагате. По принцип съм предразположена към депресии и преди 6 месеца баща ми почина от рак безраборна съм само вкъщи стоя излизам само,когато взимам детето от училище. Също промените във времето много ми влияят може ли да ми дадете съвет как да се справям. И отново сърдечно Благодаря!!!
    от д-р Цончев | 07.02.2013 09:47

Вероятно на нервно препапрежение, така че се успокойте.
    от marianapanova | 04.02.2013 15:04

Д-р Цончев отново съм аз случи ми се да немога да преглътна слюнката си и много се уплаших затреперих пулса ми се ускори. Пиинах валидол,софанакс и валериан и отшумя. На кякво се дължи
    от д-р Цончев | 27.12.2012 14:17

Моля, подобно!!
    от marianapanova | 24.12.2012 17:05

Благодаря ви Д-р Цончев и Весели празници
    от д-р Цончев | 24.12.2012 13:52

Така както го описвате вероятно са екстрасистоли. Трябва да се определи характера им, честота и съответно да се прецени има ли нужда от промяна в терапията. Това става чрез ЕКГ или поставяне на холтер при кардиолог.
    от marianapanova | 24.12.2012 00:11

Здравейте Д-р Цончев отново съм аз дано не ви омръзна.Искам да споделя с вас от няколко дни усещам незнам как да го обясня като претупкване на сърцето все едно няколко удара наведнъж в гърлото чак се усеща много неприятно.На какво може да се дължи това случвало ми се е дори и в покой както си стоя и се получи това.Опасно ли е?Пия конкор 10мг кръвното ми е нормално.Благодаря ви
    от д-р Цончев | 03.11.2012 16:00

Моля, успех и на вас!
    от marianapanova | 02.11.2012 09:54

Благодаря ви Д-р Цончев,че сте тук и отговаряте на въпросите ни!Желая ви много здраве!
    от д-р Цончев | 31.10.2012 19:29

Не е толкова нисък. По принцип се налага да се промени терапията ако пулсът падне под 45/мин, или ако има епизоди на колапс, което може да е във връзка с нисък пулс.
    от marianapanova | 29.10.2012 15:44

Ами не да ви кажа добре ми е,но просто се притесних,защото не е падал толкова много до сега даже и тука 2 дни се налагаше да пия хапчета за кръвното.Просто искам да избегна ходенето до лекар,защото ме е страх,колкото и смешно да звучи.Благодаря ви отново
    от д-р Цончев | 29.10.2012 15:34

Пулсът пада от конкора, ако не се чувствате добре с него трябва да питате кардиолога какво да взимате.
    от marianapanova | 27.10.2012 21:51

По принцип имам,но откакто съм на диетата със зелева супа мисля,че овладях кръвното.
    от д-р Цончев | 27.10.2012 15:21

Конкор е от тази група медикаменти, които намаляват пулса, това е един от ефектите им. Хипертония имате ли?
    от marianapanova | 26.10.2012 19:56

Благодаря ви д-р Цончев,преди да започна диетата със зелева супа пиех конкор 10 и енап хаш,но от няколко дена не пия никакви хапчета,а пулса ми е слаб това ме притеснява,че без конкор пулса е 58 а вечер 55.А найстина искам да избегна ходенето на лекар тъй като видя лекар и се разтрепервам цялата,вдигам кръвно.Нормално ли е това с пулса ми
    от д-р Цончев | 26.10.2012 16:54

Не виждам нещо нередно.
    от marianapanova | 26.10.2012 13:08

Здравейте д-р Цонев искам да ви попитам на диета със супа от зеле съм от 15.10 по принцип имах високо кръвно и учестен пулс,но откакто започнах тази диета и свалих 10 кг пулса ми стига до 58 а кръвното ми е нормално.Преди тежах 117кг. сега съм 107кг.Това нормално ли е?
    от milena | 25.10.2012 17:00

Да, нямам възли, увеличена ми е на 2 см. Имах сърцебиене, изпотяване, пулс 130. Кардиограмата ми е много добра.
    от д-р Цончев | 25.10.2012 16:26

Ехография правена има ли?
    от milena | 25.10.2012 12:05

Здравейте, д-р Цончев, бихте ли ми казали при посочените стойности.. за Базедова или за Хашимото се касае.? Благодаря предварително! ТСХ-0,003 ФТ4-29,0 аТПО-123,8 ТРАК-2,49
    от д-р Цончев | 17.08.2012 14:29

Не виждам нещо притеснително, холестерола е висок, но това е очакваемо в случая. Може да се проведе консултация с ендокринолог или специалист по метаболитни заболявания.
  • въпрос към д-р Цончев
    от MARIQ PAVLOVA | 17.08.2012 11:21

Здравейте! На 47 години съм.От две години прогресивно пълнея, независимо от всички диети и ограничения...Достигнах 95 кг при 160 см, а бях 62 кг. през 2010 година!Глезените са много подпухнали!Коремът, естествено нарастна и стои твърд перманентно. Имам по рождение струма І-ва А степен, прави ми кисти и възли, но досега без особени проблеми. TSH - 1.69 fT4 - 0.92 Имам гинекологични проблеми от години. За последните две години - три пъти премахвахме полипи от матката. Епикризите говорят за хормолен проблем, но данните от изследванията са в нормите. От няколко месеца имам и две малки миоми, но поликистозните яйчници сега са чисти... Килограмите се отразиха на кръвното и сърцето. Задъхвам се, получавам сърцебиене... Днес посетих кардиолог и кръвното бе 155/95 ЕХОКГ- ляво предсърдие- 33 мм митрална клапа - дискордантна Ао корен - 29 мм м/укамерен септум-12 мм задна стена на лява камера - 12 мм лява камера - нормални размери и обеми ЛКФИ -66% перикард - без излив недитилирани десни кухини хол - 6,86 ммол/л триглицериди - 2,48 ммол/л HDL- холестерол - 1,05 ммол/л Какво е Вашето мнение за резултати ми и какъв съвет за лечение бихте ми дали? Предварително благодаря! Мария

Напиши отговор