Наднормено тегло. Хранене. Диети | Запазване на тегло ,Вега тест

Напиши отговор
  • Re: Запазване на тегло ,Вега тест
    от д-р Цанко Стефанов | 31.03.2011 10:10

Това си е било поредната нисковъглехидратна диета. В краставиците на всеки 100 гр продукт има по 0.8 гр чисти захари. Останалото е вода, фибри и витамини, които не клонят към въглехидратите. Фибрите имат целулоза, но тя е несмилаем въглехидрат. Тоест след като не сте имали поне веднъж дневен прием на ориз, картофи и въглехидрати с висок гликемичен индекс и същевременно бавно разграждащ се ефект, то вие не сте спазвали никакъв режим - т.е комбинирано хранене, а чисто и просто диета. Диетолозите често го прилагат, за да може клиентите да са доволни и същвременно след време да ги върнат отново при себе си. И да - не говоря празни приказки. Аз също се занимавам с диетология в продължение на година вече.
    от Karlos | 07.01.2011 18:45

X грама от претеини (например пилешко) X грама въглехидрати ( например краставици) X грама мазнини ( например 9 бр. маслини) при всяко ядене се комбинират да има по 1 представител от протеини въглехидрати мазнини и има една табличка с позволените храни (около 25 ) горе долу се приближава с метода по книгата на Бари Сиърс
    от д-р Цончев | 07.01.2011 17:27

Добре е да опишете по-подробно хранителния режим, който спазвате.
  • Запазване на тегло ,Вега тест
    от Karlos | 07.01.2011 13:33

Здравейте ,моля някой ако може да отговори . Преди време се храних по режима на един диетолог на принципа на хранителния режим в Зоната (от Бари Сиърс ,не съм я чел ) като спрях с режима П + В +М (протеини , въглехидрати , мазнини) си възвърнах около 50% от сваленото тегло , тъй като не съм чел книгата а от прочетени коментари разбирам че режима от книгата трябва да сЕ спазва до живот ИЛИ има ли някакъв начин да запазя постигнатото свалено тегло без да продължавам по режима (например нещо като захранване с определени храни) и Вега тестът помага ли за свалянето и поддържането на някакви килограми с храните които са благоприятни за нас . Благодаря

Напиши отговор