Наднормено тегло. Хранене. Диети | Моля дайте ми савети как да отслабна за да не получа диабет

Напиши отговор
  • Re: Моля дайте ми савети как да отслабна за да не получа диабет
    от д-р Цончев | 28.04.2011 11:28

Моля, пишете на кирилица!
    от vikkis | 26.04.2011 19:40

moga da ti pomogna bez lekarstva bavni4ko e no sigurno .pi6i mi na skypa i 6te se razberem. skype- voda_za_lek.
    от д-р Цончев | 25.01.2011 14:37

София, ИСУЛы Клиника по метаболитни заболявания - доц. Попова.
    от macy-bg | 18.01.2011 13:42

Трябва ти диетолог и стой далече от лекарствение средства за отслабване.. поне според мен.
    от secretk | 11.11.2010 08:22

Ами аз на твое място бих махнала сандвичите и кроасаните. За училище си носи плод и сурови ядки(около 30-40 грама, че те са си калорични) или кисело мляко. За закуска може вместо сандвичи да хапваш варени яйца, омлет на тефлонов тиган, сирене с масло. Или пак плодове, или овесени ядки.
    от marinasmile | 10.11.2010 17:01

точно немога да кажа как се храня тъй като баба ми готви във нас но примерно за закуска хапвам на бързо 2 филийки със нещо (пастет,масло,течен шоколад) ако огладнея във училище си взимам или ябълка или кроасан или нещо друго за обяд ям супа или някаква манджа зависи от баба ми какво е сготвила след обяд ям сандвич а за вечеря пак яденето на баба ми :oops:
    от secretk | 10.11.2010 16:45

М не мисля, че трябва да ти даваме диети. Мисля, че по-скоро трябва да приемеш съвети как да си промениш хранителните навици. Защо не кажеш как се храниш в момента? С диета резултатите не са трайни и не е здравословно. Идеята е да се храниш така, че да не качваш килограми и да нямаш нужда от диети през няколко месеца. Няма и общо решение или панацея, много зависи от твоя организъм и как ти влияят дадени храни. На първо време бих ти дала следните съвети, (разбира се ти сама си решаваш дали да ги спазваш или не): 1. Не консумирай натурални сокове, безалкохолни и алкохол - излишни калории са това. По-добре ги замени с вода и чай. 2. Не яж пържени храни - мазнините подложени на термична обработка се превръщат в трансмазнини, които са вредни. Освен това пържените храни са и доста калорични. По-добре си приготвяй храната чрез печене или варене. 3. Замени слънчогледовото олио със зехтин(по-полезен е). 4. Пий поне 2 литра вода на ден. Като аз бих казала да не пиеш водата по време на хранене и поне 1 час след хранене не я пий. Пиенето на вода разрежда стомашните сокове и така пречи на адекватното усвояване на храната. 5. Замени всякакви бързи въглехидрати (шоколад, кроасани, вафли, бях хляб) с бавни въглехидрати(от пълнозърнесто брашно). 6. Ако много ти се яде шоколад, то яж по-малко и то черен шоколад (с висок процент какао). 7. Повече наблегни на салатите и месото(и като цяло животинските продукти) за сметка на въглехидратите като картофи, ориз, хляб. Има и други неща, но това е на първо време. Сподели как се храниш и може други неща да изникнат.
  • Моля дайте ми савети как да отслабна за да не получа диабет
    от marinasmile | 10.11.2010 15:33

Аз съм момиче на 15 години съм и съм висока към 175см и тежа 86 килограма напълнях доста от стрес след смъртта на майка ми и сега незнам какво да правя преди около 3-4 дни направих гърч и ме закараха във децката болница във софия и лекарката ми каза че съм доста пълна за годините си и ако не отслабна ще получа диабет в следствие на затлъстяването моля дайте ми накакви диети с който мога да смаля малко теглото си знам че трябва и упражнения но заради епилепсията ме е страх да тичам много

Напиши отговор