Наднормено тегло. Хранене. Диети | Хранително разстройство,или?

Напиши отговор
  • Re: Хранително разстройство,или?
    от Stanislav_ | 12.02.2010 00:08

Oтговор: Знам че излизам извън темата, но...... Станислав вие на колко години сте, най вероятно не сте на 20? Ако вие сте ерудиран, с богат опит в живота и натрупан свръх здравен интелект......то няма как един 15, 20, 22.... годишен да знае как да реагира във всяка една ситуация на здравословен проблем. Личния лекар е задължен да информира отишлия при него пациент за всичко около проблема му и възможните консултации със специаллисти и лечения........... В противен случай да си намери някаква друга работа като не му харесва тая.........
    Всъщност съм точно на 20 години. :lol: Новото здравно осигуряване - Дал бог живот и здраве! :roll:
    от Марина+ | 11.02.2010 21:24

Oтговор: Всеки трябва да бъде отговорен за здравето си. А оправдания винаги могат да се намерят.
    Знам че излизам извън темата, но...... Станислав вие на колко години сте, най вероятно не сте на 20? Ако вие сте ерудиран, с богат опит в живота и натрупан свръх здравен интелект......то няма как един 15, 20, 22.... годишен да знае как да реагира във всяка една ситуация на здравословен проблем. Личния лекар е задължен да информира отишлия при него пациент за всичко около проблема му и възможните консултации със специаллисти и лечения........... В противен случай да си намери някаква друга работа като не му харесва тая.........
    от Stanislav_ | 08.02.2010 18:00

Oтговор: Личния лекар има много общо с това....... Желателно е, но не е задължително всеки човек да има богата здравна култура.
    Всеки трябва да бъде отговорен за здравето си. А оправдания винаги могат да се намерят.
    от Марина+ | 08.02.2010 00:30

Личния лекар има много общо с това....... Желателно е, но не е задължително всеки човек да има богата здравна култура.
    от д-р Цончев | 03.02.2010 16:45

За съвети и консултация със специалист препоръчвам диетолог МБАЛ "Царица Йоанна" (бившия ИСУЛ) - клиника по метаболитни заболявания. Шеф - Доц. Попова - тел 9432/560 директен, 9432/386 - деж.лекар.
    от iwa | 02.02.2010 14:16

Не е хранително разстройство.Ти просто не се храниш здравословно.Не е нормално да ядеш 1 път дневно.Храната е основният ти източник на енергия и бодрост, а ти не я приемаш по природосъобразен начин. Личният лекар няма нищо общо стова.Трябва да отидеш на диетолог.
    от 14_02 | 01.02.2010 23:23

Да,благодаря Ви много. По принцип не ме притеснява външният ми вид,въпреки че хората ме гледат като извънземно,ами това че не мога да се храня,а от там и проблемите които споменах по горе.Ужасно е да се мъчиш всеки път като ядеш, постоянно да ти се спи и да ти причернява,да ти се гади, да те боли корем, да нямаш никаква енергия... Ако се хранех нормално ,а просто бях слаба нямаше да има никакъв проблем.
    от д-р Цончев | 01.02.2010 22:24

Ако проблема е свързан с ниското тегло, т.е. разбирам, че ниското тегло ви притеснява, мога да препоръчам специалист по метаболитни заболявания, който вероятно ще помогне.
  • Хранително разстройство,или?
    от 14_02 | 31.01.2010 20:58

Здравейте, аз съм на 22 г.,висока съм 170см,а тежа само 40 кг.Винаги съм била плашещо слаба и съм имала проблеми с храненето.Ям на сила,с мъка и само мисълта, че трябва да ям нещо ме натоварва психически.Преди 6 години станах вегетарианка изведнъж по морални причини и качих някое и друго килце.По-точно за два месеца от 39кг станах 46.След това за съжаление пак ги свалих заради силен стрес,който преживях.На ден ям по веднъж,следобяд.Не пия и много течности.Винаги като се поразголя всички ме почват "Яж бе момиче" ,а като кажа че нямам апетит ме карат да ходя на лекар.Ами ходих при личната ми лекарка,каза ми "Ами ти винаги си си била слаба'' и толкова,нищо ми нямало... Веднъж друга лекарка я заместваше и използвах случая,каза ми да пия Центрум и толкова. Имам желязодефицитна анемия (от преди да стана вегетарианка,това не е причината със сигурност) ,която може и да се дължи на прекалено силният ми цикъл.Имам и гастрит от малка.Спя ужасно много и съм все уморна.Кръвното ми е ниско и често ми причернява и ми се вие свят.Доста съм неконцентрирана в работата и ми се спи постоянно.Често ми се гади. Питането ми е: само аз ли виждам проблем или да си сменям лекарката? Какво да направя,с какъв лекар да говоря? Благодаря ви предварително!

Напиши отговор