Наднормено тегло. Хранене. Диети | бърз въпрос - кратък но спешен отговор!!

Напиши отговор
  • бърз въпрос - кратък но спешен отговор!!
    от Д-р Стайкова | 01.03.2007 12:27

Пробвайте да изядете сушени сливи колкото поемете, поне десет, може и доста повече. Заедно с тях изпийте поне две чаши вода, ако можете и повече - пак колкото поемете. Би трябвало да подейства до 10 часа, а може и по-бързо.
  • бърз въпрос - кратък но спешен отговор!!
    от рара | 01.03.2007 11:41

значи проблемът ми е следният : по принцип се храня основно с плодове, зеленчуци и млечни продукти..тия дни обаче ми се случи да опитам и повечко суха , вредна , захарна храна ..в такива случаи съм свикнала да използвам билкови хапчета за олесняване на храносмилането и отделянето , защото стомахът ми не е много свикнал с по-тежка храна... та да няма много напъни и нерви..3-4 дни подред взимах '' Зарсена''..и сега усещам кратка , но остра болка в дебелото черво;дискомфорт при сядане и резки двийения от време на време ...имам и лек запек тая сутрин и понеже ме наболява ... как да го кажа... страх ме да се напъна по-сериозно и да си реша проблема ..така. притеснявам се всъощност да не съм си направила някакъв по-сериозен проблем от обикновен запек и тая болка сега да не е само първия от поредица ужасни симптоми на болест като язвен или хроничен колит на дебелото черво. факт е че кръв и слуз в изпражненията нямам , хемороиди също никога не съм имала защото съм още малка ... но все пак ме е страх!! незнам и с какво да се храня в тази ситуация , нито пък как да си реша проблема със изхождането ... моля за съвет. :!: :?:

Напиши отговор