Наднормено тегло. Хранене. Диети | Поднормено тегло

Напиши отговор
  • Re: Поднормено тегло
    от antonio64 | 08.02.2011 13:39

Здравейте.Обикновенно поднорменото тегло се наблюдава при момичета които се страхуват да признаят своята сексуална индентичност и не приемат тялото си.Това за съжаление води често до анорексия.В обратния случай младежи питат с какво може да им се помогне.Тъй като това не е проблем може да ме потърсят за консултация персонално .Все пак трябва да се има предвид факта че става въпрос за метаболитна обмяна която трябва да се коригира според случая.Тел за контакт 0879324122 Може да ме намерите и на нашия сайт Herbalsvqt.com id5 попълването на анкетата няма задължителен характер но е препоръчително за да мога да се ориентирам в ситуацията.
    от д-р Цончев | 17.10.2010 08:23

Граничен е, добре е да го погледне ендокринолог.
    от marzeliv | 15.10.2010 21:25

Ето и резултатите ми. Да се притеснявам ли за TAT?
    от д-р Цончев | 12.10.2010 21:08

Възможно е, но тогава са налице и други белези. Виж Тиреотоксикоза.
    от marzeliv | 09.10.2010 09:52

И аз съм със същите килограми и височина като bonebiter, но съм на 20 години. Храня се по-здравословно и доста на често. От 5-6 години не съм мръднал като килограми. Според Вас може ли да е от хормоните на щитовидната жлеза? Наумил съм си да ги изследвам.
    от bonebiter | 27.09.2009 22:07

и аз имам същия проблем на 16 съм и съм 46 килограма 1.73 височина :( на закуска обикновено ям сандвичи... на обяд пържени картофи, ядене, месо и на вечеря също подобни...
    от д-р Цончев | 14.09.2009 14:23

Не виждам проблем - въпросът е да се набави глюкоза за мускули и мозък. Захарите най-бързо се усвояват в случая.
    от EmZvr | 11.09.2009 11:34

Имам само още един бърз въпрос към д-р Цончев. Четох, че трябва да ям нещо сладко веднага след тренировка, за да се дигне нивото на инсулин и да се започне хранене на мускулите. Или по-точно инсулиновото ниво преди тренировка да е ниско, а след високо. И сега след всяка тренировка ям нещо сладко (мед, шоколад, сладко и т.н.) и веднага след това месо картофи ориз и т.н. Правилно ли е това ?
    от EmZvr | 18.06.2009 19:48

Това са добри вести :) Ще продължавам да съм упорит и дано скоро постигна резултати.
    от д-р Цончев | 18.06.2009 17:31

Спокойно, ще дойде време когато ще се притеснявате за шкембето си.... Ниското тегло на тази възраст разпределено върху ръста често срещано. Да се има предвид, че развитието и оформянето на тялото продължава още. Според моите наблюдения по-ниското тегло в младежка възраст е свързано с добра фигура в зряла. Яките и едри младежи в зряла възраст се окръглят и наддават.
  • Поднормено тегло
    от EmZvr | 17.06.2009 15:00

Здравейте, на 18 години съм (навършени преди 20 дена), висок съм 190см и тежа едва 66-68. Тези килограми ги държа вече сигурно от 3 години. Преди се успокоявах, че още не съм стигнал 18 години и има още да раста, но нещо не се получава. Имам чувството, че цялото ми развитие е спряло, гръдния ми кош е супер малък, много съм слаб, още брада нямам :/ Меко казано съм клечка. Опитвам се да ям по-качествено, изхвърлил съм от яденето си всякакви сокове, алкохол, сосове, сладки неща и тем подобни. Храня се през 3 часа, и гледам да ям високопротеинни ястия, сутрин започвам с две лъжици мед и купичка кисело мляко, през деня ям яйца месо картофи сирене кашкавал и т.н., през една седмица ям риба, всяка вечер прясно мляко час преди лягане. Пия вода през 1 час, но резултата е нулев. Тренирам 2 дни, почивам 1( лицеви упори и набирания ). може би проблема е ,че до 9-10 клас не водех изобщо активен живот и цула ден карах на 2-3 кроасана. Малко късно се усетих каква тъпотии правя и за това моля за някой съвет да поизрасна малко, че само на високо раста :(

Напиши отговор