Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Спиране на тироксин-а

Напиши отговор
  • RE: Спиране на тироксин-а
    от десислава маринова | 08.05.2021 22:51

    Здравейте!Има ли някой усещане че след прием на елтироксин косата започва да капе?
  • RE: Спиране на тироксин-а
    от veselin | 14.03.2020 21:21

    но имам страшен апетит!...................е ,аз пък знам друго -като беден човек...-като пия малко отвара от пелин...-всичко което ме кара да ям отвътре--измира!
  • RE: Спиране на тироксин-а
    от Krasimira Macheva | 14.03.2020 20:47

    Здравейте! Искам да пипитам можели да се напълнява от ел тироксина? Аз пия 32,5 мг и стойностите ми в момента са 1.05.От 6месеца го пия и съм качила 7кг,ендокринолога каза, че не е от хапчето, но имам страшен апетит!
  • Re: Спиране на тироксин-а
    от ludmila1984 | 12.08.2008 09:27

    zdravei zaiko ne spirai l-tiroxina za6toto az sam pitala pak i go pia dosta dalgo vreme i problem sas okosmqvaneto nqmam vazmojno e da e ot hormonite ti zatova si napravi nqkakvi izsledvaniq no ne e ot l-tiroxina garantiram ti go.
  • Re: Спиране на тироксин-а
    от zaiko | 30.05.2008 23:20

    д-р Цончев,а вие ендокринолог ли сте?? Така или иначе трябваше да го спра за известен период,защото са ме предозирали.Но определно предпочитам кома отколкото да ми никнат косми.
  • Re: Спиране на тироксин-а
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.05.2008 07:33

    В никакъв случай да не се спира самоволно лечението с Л-Тироксин! С течение на времено постепенно се развива хипотироидизъм, който може да прогресира до кома. В практиката си съм имал подобни случаи, които са протичали изключително тежко.
  • Re: Спиране на тироксин-а
    от zaiko | 27.05.2008 17:54

    Това вече го направих.Но щом от него косата ми се сгъсти,логично е да е причина за окосмяването.Андрогените ми са в норма.
  • Re: Спиране на тироксин-а
    от techo_security | 27.05.2008 16:11

    Не спирай лечението с Л-тироксин без консултация !!! Ако мислиш , че ти е много го намали , но не го спирай изведнъж ! Едва ли се окосмяваш от него , провери и хормоните на хипофизата , тестостерона и естрогена . Но най-напред си направи изследвания на хормоните !!! Направи консултация при добри специалисти в София !!! Телефоните виж в другите коментари :!:
  • Спиране на тироксин-а
    от zaiko | 26.05.2008 22:46

    Чудя се опасен ли е нелекуваният хипотиродизъм?Трябва да вземам всеки ден тироксин,но не искам ,защото от него се окосмявам.И така,решила съм повече да не го пия.

Напиши отговор