Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | пълнее ли се от L-thyroxin

Напиши отговор
  • Re: пълнее ли се от L-thyroxin
    от tal1banko | 04.01.2013 19:40

Не знам дали ми е за тук въпроса но никъде не намерих подобна тема.Това лято боледувах от жълтеница( хепатит а ) но с изминаване на времето много взех да напълнявам! Това нормално ли е всеки казва че се отслабва аз аз съм качил повече от 10 кг за 4 месеца.Уш съм на специална диета всичко си го спазвам а напълнях доста,и също така от време на време се чувствам замаян или доста отпаднал все едно съм пиян някак си не мога да се фокусирам на по далечни разтояния ми се замъглява погледа .Правих си изледвания миналия месец всичко си е в границите .Това напълняване и тези забавени реакции ме притесняват,лекарят ми каза че било нормално защото черния ми дроб още не се е възтановил на пълно за това се чувствам така отпаднал,а възможно ли е от него и да напълнявам ?
    от petjapascuali | 01.08.2008 16:41

Az sa6to vzimam L-thyroxin,no ot sravnitelno kratko vreme( 3 mesetsa),no priateli vse mi kazvat 4e sam otslabnala, vapreki 4e az ne si go zabekiazvam, pak i vse se teglia i niamam otklonenia v tegloto. A niakoj 4uval li e Impulsna teralia? Znae li niakoj dali e naistina efikasna?Za6toto ako e, spaseni sme!
    от mery-72 | 01.08.2008 08:56

Здравейте, преди пет години ми премахнаха щитовидната жлеза, диагнозата беше Папилярен Карцином, от тогава пия Ел Тироксин от 100 мг. и ще го пия цял живот.Килограми не съм качила, даже съм свалила. Много е важно дозировката да се направи от опитен ендокринолог и да се следят хормоните минимум на шест месеца. :
    от Thyroida | 18.06.2008 12:06

И да питам и да не питам в този форум никой не ми отговаря! Сигурно защото се заяждах с хора,които се изживяват за лекари и дават генерални мнения без да имат медицинско образование(а може би нямат изобщо никакво образование)! Също така директно съм писала истината такава,каквато е,за заболяванията и най-вече за хората,които само се вайкат и се чудят кое от какво е! Болни не болни,повечето българи са лицемерни егоцентрици! Последният път като лежах в болница(преди една седмица),сестрата,която ми правеше вливанията на всеослушание говореше,колко по-зле съм от всички пациенти,а вие тук ме пренебрегвате и не ме харесвате,заради това че казвам истината! Благодаря ви!
    от kremenaa | 27.05.2008 12:59

V MOMENTA STOINOSTITE SA MI FT4-11.50,A TSH-0,63 PIA PO 100 L TIROKSIN VSIAKA SUTRIN NO PAK DEBELEA
    от kremenaa | 27.05.2008 12:55

AMI,DA KAJEM 4E NE SE PULNEE OT TIROKSINA,A OTSAMOTO ZABOLIAVANE.AZ SU6TO PIA PO 100MG.IMA PERIODI KOGATO SUM NA DIETA SVALIAM,NOKOGATO PO4NA DA SEXRANIA NORMALNO NADAVAM PAK.CIAL GIVOT GLADNI IVSE DEBELI
    от чочосан | 23.05.2008 23:02

Успех с диетата.Аз за съжаление не успявам,разнасям се по улиците като плондерче и се чудя как ще се съблека по потник.Незнам вече дали да обвинявам хормоните или себе си.От няколко дни се опитвам да се храня по малко ,но май без особен успех.Ако някои знае как да намаля апетита си да пише
    от cara | 13.05.2008 20:41

Az imah takav problem.Tri godini varviah po ulicite i neshto ot krasta na dolu me tegleshe v zemiata ,i poneje sam sportna natura,se 4udeh, kakvo mi e.Misleh da se izsledvam za tumor na sacralnite kosti. Dvete tazobedreni stavi sashto mnogo me boliaha.Posle zapochnah da palneia, kachih 10 kg. i togava se dosetih za shtitovidnata jleza.A zadushavane imam ot osem god., no s normalni hormoni.Zapochnah i da zadarjam voda,imam i sutreshna skovanost.Ot dva meseca sam na L-thyroxin 100mg. i tezi bolki iz4eznaha.Shte se opitam a otslabna s dieta. Shte vidim rezultata...
    от techo_security | 10.05.2008 12:25

Пия L-Throchin вече 7г. искам да те уверя че не се пълнее от тироксина , а се пълнее ако не го пиеш- Хипофункция на жлезата !!! Оцелят ли ти дозата няма да имаш никакви проблеми с напълняване.
    от чочосан | 09.05.2008 22:36

Пия л-тироксина в по високи дози почти месец и се чувствам в пъти по добре.Килограми не съм свалила,но отоците по цялото ми тяло започнаха да спадат и вече нося по малки дрехи.Явно съм задържала доста вода което е характерно при хипотиреодизъм.Но сега се появи нов проблем-болки в краката.Незная нормално ли е да е така.Ако някои има същия проблем нека ми отговори
    от zaiko | 01.05.2008 10:21

Аз свалих 2 килограма за 3месеца и мисля ,че е от хапчетата.
    от aissedora | 30.04.2008 23:06

и аз пия ел-тероксин от 8г.-мога да кажа със сигурност,че от както го пия съм качила 40кг. и от 2г. се боря за намаляване на килограмите ,но разбрах че истината е във храната -по-малко от всичко и до 6ч.вечерта.Много плодове и зеленчуци .само сутрин си позволявам хляб , на обяд каквото пожелаеш и то без хляб и т. н. В моят случай на Хашимото четох във един вестник че трябва да поемам до 60% от храната на ден при нормално здрав човек, за 1 месец успях да сваля 4 кг.,което според мен е доста при условие ,че не се лишавам от нормална храна ,а само ям от всичко по -малко.
    от чочосан | 16.04.2008 17:06

Дозата ми беше 0,25мг на ден при TSH0,9 иТ4 14,4.Показателите са относително добри,но както се оказа 0,25мг на ден са били много малко.Сега пия 100мг и се чувствам много по добре.Незнам как определят дозите лекарите ,но освен ,че напълнях всяка сутрин се събуждах подпухнала,бях сърдита на целия свят,нищо не ми се правеше,насила нодех на работа,не спях добре.С увеличаването на дозата нещата се промениха.За съжаление ниските дози ми причиниха и други проблеми които май ще се оправят само с нова операция.Затова когато ходите на лекар искаите и преглед с ехографза да не се получи като при мен-уж хормоните добре ,а никои не погледна,чедо жлезата са се появили четири нови ,но вече студени възела което е много неприятна диагноза
    от stefiko | 16.04.2008 12:08

А каква е дозата, която пиеш. Аз съм на 50мг, но ми се струва, че доста малко, съдейки от дозите, които пие моя приятелка със същите показатели
    от чочосан | 15.04.2008 22:55

От три години пия л-тироксин.За тези години напълнях с 10кг.Но вината не е в лекарството а в дозата.Оказа се ,че въпреки,че посещавах ендокринолога си на всеки шест месеца дозата която ми е давал е смешно ниска.За съжаление предизвика и нов проблем с жлезата.Така ,че сега плюс проблема с наднорменото тегло имам и нов проблем с щитовидната жлеза.От седмица дозата ми е увеличена троино,но сега изпитвам непрекъснато глад.Незнам какво да правя.Чудя се дали няма да напълнея още?
    от mai4e71 | 07.04.2008 15:49

здравейте.аз съм от 4 г на тироксин.дозата ту ми я сваляха ту ми я качваха,но за тези години не свалих и кг даже наддадох още .а пробрема ми е че за 3 г рязко качих и сложих 30 кг
    от zaiko | 06.04.2008 21:30

И аз съм на L-thyroxin,но се чудя дали може да се окосмя допълнително от него(имам проблеми с окосмяването и затова се чудя дали от това няма да се влоша).
    от Thyroida | 23.03.2008 10:29

"от тук нататък ще я карам само на хапчета" Йеееееееееееееее,каква трагедия!Аз пък я карам само на хапчета от бая години! Какво се изживявате,я постойте малко в болница да видите истински болните хора дали се оплакват непрекъснато! А относно надебеляването,което и на мен ми е болна тема,искам да ви кажа на всички и дано да ме послушате! Години наред съм била с хиперфункция и не съм отслабвала изобщо от това че бях в тиреотоксикоза;и като пиша тиреотоксикоза нямам в предвид леко увеличен хормон,а такъв че денонощно се тресях и дори метизола не ми го сваляше!Сега съм с хипофункция и пак силно изразена,а килограмите ми изобщо не се повлияват от това дали щитовидната ми работи на бързи или бавни обороти,трябва да разберете,че тези заболявания водят до нарушен метаболизъм,следователно каквото и да правите,в каквото и състояние да сте,единствения начин да имате ниско тегло е ГЛАД и ДВИЖЕНИЕ!Престанете да се тъпчете с банички и всякакви боклуци калорични,защото освен че ще напълнеете,ще направите и диабет тип2,особено и ако сте над 40!
    от krassi | 19.03.2008 21:21

Zdraveite, Az sashto pia L-teroxin. V nachaloto kato se zapochne L-teroxina moje da se otslabne ili napalnee malko dokato se normalizirat hormonite. Sled tova obache ako se palnee ili otslabva oznachava che dozata ne e optimalna za dadenia chovek. Az kachih niakolko kilograma v nachaloto kogato biah na 50 mcg. L-teroxin. Postepenno uvelichih dozata do 150 mcg i sega tegloto mi e pak normalno. Shtitovidnata jleza proizvejda po-malko aktivnia hormon T4, koito sled tova biva preobrazuvan v aktivnia hormon T3. L-teroxin-a sadarja samo hormona T4. Niakoi hora ne mogat da preobrazuvat dostatachno T3 i zatova piat drugo hapche s T3. Zatova se izsledvat i dvata hormona kogato se proslediava lechenieto. Sashto taka ako T3 e nisak tova moje da dovede do kachvane na kilogrami vapreki normalen T4. Ili kazano s dve dumi v L-teroxin-a niama nishto koeto da vodi do napalniavane ili otslabvane, dozata e tazi koiato pravi tova.
    от Toni | 18.03.2008 10:22

Здравейте,и аз пия Л-тироксин.Хормоните ми са добре но имам антитела и сложих няколко килограма.Не съм сигурна дали се свалят от него килограми защото преди няколко години пак имах такива проблеми и ми го бяха изписали,само че тогава бях отслабнала много.След два месеца ще ходя на ендокринолог и ще попитам дали се отслабва от него.
    от tzvetomila84 | 16.03.2008 18:00

nqma za6to da mi blagodari6 az ne sam mnogo sigorna v kompetentnostta na lekarq koito mi pro4ete izsledvaniqta no imam malko dete i malko marliqvo ot moiq strana no nqmam vreme da tarsq drugo lekarsko mnenie nadqvam se da ne me e sgre6il
    от stefiko | 16.03.2008 09:26

Цвети, благодаря ти за отговора. Може да ти се е сторил доста глупав моя въпрос, но една седмица откакто разбрах, че нещо отново не е наред с хормоните ми направо не съм на себе си от факта, че оттук нататък ще я карам само на хапчета.
    от tzvetomila84 | 16.03.2008 01:11

zdravei az sam tzveti i predi nqkolko sedmitzi mi otkriha gu6a napraviha mi izsledvane na hormoni vapreki 4e sa dobri mi ispisaha L-thyroxin lekarqt mi kaza 4e nqkoga sa gi vzemali za otslabvane i 4e sled 3 mesetza trqbva da sam svalila malko ot kilogramite no ne vednaga i po bavno az ka4ih 1 kilogram ot kakto gi vzemam no kazvat 4e se slabee :D
  • пълнее ли се от L-thyroxin
    от stefiko | 15.03.2008 16:57

Април 2007 ми отстраниха аденом на щитовидната жлеза, не бях ходила след операцията на ендокринолог, сега отидох и ми предписа L-thyroxin 50mg. Освен раздразнителност нямам други оплаквания, но се страхувам да не напълнея от това лекарство, защото чувам такива мнения.

Напиши отговор