Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Завишени антитела

Напиши отговор
  • Завишени антитела
    от Please | 25.10.2022 12:15

Здравейте, пиша тук ,понеже съм много притеснена. Февруари месец тази година се появи много силен косопад. Понеже живея в чужбина сметнаха,че само кръвни изследвания са достатъчни. Излезе,че имам занижено желязо,което ми изписаха за три месеца. След тези месеци направих отново изследване като желязото беше в норма,но имах завишени антитела, не знам какви са били стойностите само това ми казаха и всяка година да си правя изследвания профилактично. Сега съм в България и направих консултация с ендокринолог и отново кръвни изследвания-FT4 е 12.41pmol/L, TSH e 3.50mU/L , АТРО/МАТ е 218.4IU/ml. Казаха,че имам завишени антитела,но щитовидната жлеза си функционира нормално и няма нужда да приемам никакви медикаменти.Аз съм притеснена,понеже четох,че тези стойности не са добре и дават отражение не само на щитовидната жлеза,но и на други органи.Не знам дали е важно ,но ноември месец,три месеца преди косопада да започне изкарах Ковид. Моля,някой да каже наистина ли не трябва да вземам медикаменти

Напиши отговор