Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Ниско TsH, хипоехогенен възел

Напиши отговор
  • RE: Ниско TsH, хипоехогенен възел
    от д-р Ралица Правова | 07.09.2022 14:14

Бих Ви насочила първо за консултация с лекуващия, за да прецени дали да смъкне дозата, защото е възможно да Ви е висока. Но за ТСХ е добре първо да се завърши курсът и тогава
    от ELENAA | 07.09.2022 07:31

Здравейте, кръвното обикновено ми е около 115/70. Изписаха ми преднизолона за 20дена 2 пъти по 5 мг. Тогава да направя изследване на тсх и да решим след това какво да правим. В момента го приемам вече 7 ден.
    от д-р Ралица Правова | 05.09.2022 15:10

Да, възможно е. Какви бяха стойностите на кръвното налягане преди започване на терапията и за колко време трябва да провеждате лечението или не са Ви казвали?
    от ELENAA | 03.09.2022 09:53

Здравейте отново, изписаха ми да приемам Преднизолон кортико 2 пъти по 5 мг и Олмепразид във връзка с ниското ниво на tsh-то и възпалението. Приемам го от 1 седмица, но не се чувствам добре , кръвното ми е около 140/100. Възможно ли е да е от хапчетата?
    от д-р Ралица Правова | 03.08.2022 14:55

преди нуждата от оперативна интервенция - има доста нови подходи, които не са толкова инвазивни - аблация на възел, вкарване на етилов алкохол - тип склерозираща терапия, освен това е възможно и безиглена терапия, която е с високочестотен ултразвук. Но дори и тези методи се предпочитат когато имате налице симптоматика от притискане, например.
    от ELENAA | 02.08.2022 19:26

Здравейте, може ли още да попитам, много ми е притеснено, според вас необходимо ли е да се приемат хормони при това положение? Какво е лечението? Операция ли е необходима ако се увеличи възела? Четох също , че при ниски тсх, антителата са високи, а при мен не е така. Извинявам се за многото въпроси
    от д-р Ралица Правова | 02.08.2022 14:20

На база на хормона - има данни за хиперфункция на жлезата, като размерите на описания възел са малки, което е добре и е възможно да се налага само проследяване през следващите месеци, без нужда от биопсия, дори на фона на хипоехогенността
  • Ниско TsH, хипоехогенен възел
    от ELENAA | 01.08.2022 11:50

Здравейте, може ли да ми помогнете с разчитане на следните резултати. TSH – 0.049, FT4- 14.07, Anti Tg – 0.1, Anti TPO- 0.10, ултразвук -нехомогенна, хипоехогенна структура на паренхима. Запазен кръвоток В средна трета на десен дял се визуализира смесен хипоехогенен възел с размери 5/4/4 мм .заключение: дифезни и огнищни промени в структурата на щитовидната железа. Лекарката, която ми назначи тези изследвания е чак след 2 седмици на работа.

Напиши отговор