Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Некомептентен въпрос за подостър тиреоидит!

Напиши отговор
  • RE: Некомептентен въпрос за подостър тиреоидит!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 20:35

Ако има някакви съмнения за тиреоидит, било то остър или подостър следва да се направи преглед при ендокринолог, ехография на щитовидната жлеза и да се пуснат щитовидни хормони и маркери за тиреоидит.
  • Некомептентен въпрос за подостър тиреоидит!
    от Руми Мин | 30.04.2020 15:13

Здравейте! Имам повишени СУЕ и Ц реактивен протейн вече три месеца! Тук ме посъветвааха да отида на ревматолог. Ще го направя. Но случайно ми попадна и тази неизвестна за мен болест - подостър тиреоидит. Имам дълго време болки в гърлото, които не се повлияха от антибиотици. Отдадохме го с личната лекарка на вече хроничен фарингит и на впръскванията с помпичка препарат за астма. От тях ми щипе в гърлото и си губя често гласа, Искам да попитам за повече подробности за това заболяване на щитовидната жлеза. И дали е възможно да отшуми само? И ако не съм го лекувала дълго време, дали може да се окажат сериозни последиците? Покрай кризата с коронавируса, не си направих навреме контролните изследвания на кръвта навреме, разчитах да са наред!

Напиши отговор