Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Нисък тестостерон от много години

Напиши отговор
  • Re: Нисък тестостерон от много години
    от Adelin Shivarov | 01.09.2018 17:00

Значи първо при уролог, добре, благодаря Ви.
  • Re: Нисък тестостерон от много години
    от д-р Ралица Правова | 01.09.2018 14:09

При появилите се симптоми с ерекцията е добре да Ви види и колега уролог, той ще прецени и необходимостта от консултация с ендокринолог. Това че работите по въпроса с килограмите е добре. Към повишаване на тестостерона има отношение и натрупването на мускулна маса, която в случая споменахте, че имате затруднения за покачването ѝ.
  • Нисък тестостерон от много години
    от Adelin Shivarov | 01.09.2018 11:48

Здравейте, не знам дали тук е правилното място за моя пост...но от много години (поне 10) откакто за първи път си изследвах тестостерона, не се е покачил изобщо и седи на долната граница - 8,9 при положението, че го дават над 9.... Последно време се усещам, че не мога да стигна до пълна ерекция дори, нямам никакво сексуално влечение, с наднормено тегло съм (в момента отслабвам с много тренировки и диета), но нещата остават, а дори и се влошават (вече имам и преждевременна еякулация и то свършвам когато ми е мек...) Дори когато тренирам, много трудно покачвам мускулна маса, имам мускулна слабост и тн. Имам съвсем мъжко окосмяване, но все си мисля проблема да не е хипогонадизъм. Изследвал съм си хормоните на щитовидната жлеза - в норма са. Последното ми изследване на тестостерона беше отново под долната граница. Спермата ми е жълта и много гъста. Можете ли да ме посъветвате откъде да започна? Да отида първо на уролог и после на ендокринолог или....?

Напиши отговор