Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Висока стойност на TSH

Напиши отговор
  • Re: Висока стойност на TSH
    от д-р Ралица Правова | 09.05.2018 13:43

Контролният преглед при Вашия ендокринолог е препоръчителен, за да се прецени има ли нужда от промяна в терапията или това е само временен ефект, който ще премине за кратък период от време.
    от lubomir | 05.05.2018 12:17

Да, приемам еутирокс. Всъщност прескачанията и преди да започна медикамента ги имаше, но бяха 1-2пъти на ден. Сега са доста повече.
    от д-р Ралица Правова | 05.05.2018 11:03

Ако приемате медикамент с левотироксин като чест страничен ефект може да бъде налице неправилен и ускорен сърдечен пулс. Ако продължавате да усещате този дискомфорт е препоръчително да се консултирате със специалиста, който Ви е назначил лечението, за да прецени има ли необходиост от редуциране на дозата.
  • Висока стойност на TSH
    от lubomir | 04.05.2018 22:58

Симптомите които ме закараха на ендоринолог бяха чувство за бучка в гърлото, нервно напрежение, безсъние и болки в мускулите и ребрата. Щитовидната ми жлеза през ехограф си изглежда, но ми пуснаха хормон TSH и се оказа 4.40 при горна граница 4.20. Приемам медикаменти от вчера, но се появи много плашещ симптом. Сърцето ми през няколко часа прескача. Чувството е все едно въздуха ми в дробовете е свършил и че сърцето за 1 секунда не бие и следващото биене е по-силно от обичайните. Въпросът ми е възможно ли е да се дължи на този хормон? Преди месец бях на кардиолог правих ЕКГ кръвно и липиден профил и всичко беше нормално. На 20 години съм.

Напиши отговор