Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Неуточнен проблем (съмнения за Кушинг)

Напиши отговор
  • Re: Неуточнен проблем (съмнения за Кушинг)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.01.2016 21:32

Изчакайте резултатите и тогава го мислете.... Инак за синдрома пише достатъчно в мрежата.
  • Неуточнен проблем (съмнения за Кушинг)
    от Момчил Лефтеров | 14.01.2016 10:24

Добър ден! ОТ 3-4 месеца се влача с различни симпотми и ходя по доктори. Първо имах високо кръвно (150/80-90) и сърцебиене. После започнаха отоци по краката (подбедрица, ходила, глезени) и дясната ръка. Както и изтръпвания и мравучкания. Минал съм през сърдечно съдов, кардиолог, скенер на глава, очни дъна, токсиколог и тн. След ЕМГ ми поставиха диагноза радикулит l4-l5. Кръвното се нормализира, за тахикардията пия бета блокери Конкор Кор 5. Декември месец забелязах червени точици и линии по вътрешната част на бедрата. От скоро се появиха няколко и около подмишниците. Ходих при ендокринолог, който каза, че това са стрии (вдлъбнати) и са характерни за проблеми с надбъбречната жлеза. Иска изследвания на хормони за синдром на Кушинг. Попринцип каза, че нямам типичните симптоми, освен тези стрии и това, че съм качил килограми (последната година, година и половина качих общо около 20кг). А високото ми кръвно е епизодично. Дори в кабинета вчера беше 120/77. Какви са шансовете? Колко е опасен синдрома? Причинители?

Напиши отговор