Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Висок TSH след около месец неприемане на лекарства

Напиши отговор
  • Re: Висок TSH след около месец неприемане на лекарства
    от д-р Цончев | 17.08.2015 17:51

    Според мен трябва да се пие л-тироксин. Какво каза лекуващия лекар?
  • Висок TSH след около месец неприемане на лекарства
    от Ariadna1 | 12.08.2015 09:57

    Здравейте, за един месец спрях Л тироксина (100 мг) (пия го от 2008 (когато според мен резултатите си бяха ок, но ми беше предписан) бях на 50-75 -100 през годините и забелязах, че с качването на дозата на лекарството и резултата се качва)) и си направих изследвания на кръвта ето резултатите: TSH: 25.18 (0,27 -4.20) FT4: 11.92 (12,0 -22,0) MAT: 170 (<34) TAT: 58.61 (<115) Глюкоза на гладно: 4.58 (4,11 -6,05) IRI: 23.72 (2.6 -25,0) Направен ми беше преглед на жлезата на ехограф и като ги сравних със снимка от 2007 няма измения, но това ще трябва и лекар да провери. От 2008 до сега качих над 20 килограма, без много промени във начина на живот и краката ми изглеждаха оттекли. За този месец който не го вземах свалих около килограм и оттока спадна. Въпроса ми е дали да почна сега пак да вземам Л тироксин 100 (разбира се,че ще чуя мнението на лекарката утре!) или да изчакам и да направя повторно изследване малко по късно? Ще се радвам да получа съвет! Благодаря предварително!

Напиши отговор