Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Скрит проблем с щитов. жлеза десетилетия - възможно ли е?

Напиши отговор
  • Re: Скрит проблем с щитов. жлеза десетилетия - възможно ли е
    от Lidi | 19.05.2013 08:24

Моите симптоми започнаха от 17-18 годишна. Тогава нямах всички симптоми, но някои са показвали, че явно има проблем. Така си мисля. Задушаваше ме от студен въздух и ме даваше и ме караше да повръщам, но без повръщане. Просто ме стягаше и душеше и се получаваше едно давене да го нарека. С годините ту отслабвах много, ту напълнявах. Други по-съществени проблеми и симптоми нямах. След много години - около 12 започнах да имам непоносимост към носене на поло. Пречеше ми и ме душеше. Изследвах хормоните, но бяха в нормални граници. Все пак посетих ендокринолог да ме прегледа. Погледна ме на ехограф и ми каза, че жлезата има изменения както при автоимунен тиреоидит, но понеже хормоните са в нормални стойности не се предприема лечение, а трябва на всеки 6 месеца да пускам 2 хормона и да ходя на контролен преглед за жлезата, за да може ако се отключи заболяването да се предприема адекватно лечение. Докторът ми поиска изследване на антитела към щитовидната и те излязоха 10 кратно завишени. Така почнах да се следя на 6 месеца и след година ми се отключи заболяването - разбъркаха се всички хормони и започнах лечение.
  • Скрит проблем с щитов. жлеза десетилетия - възможно ли е?
    от zaek | 18.05.2013 16:15

Здравейте. Наскоро разбрах, че хроничната умора и депресията могат да се дължат на проблем с щитовидната жлеза и се обръщам към вас, защото търся причината за посочените състояния, които при мен започнаха в началото на пубертета и до сега (на 22год. съм, момиче). Имам и понижена издръжливост на ниски температури; понякога ми става студено и на 22-23 градуса; случвало се е да си измеря телесната температура и тя да е паднала на 35,8 - 36,2... Косата и кожата ми са сравнително сухи. Прочетох за тези признаци, че също може да са резултат от проблеми с щитовидната жлеза. Сетих се и за това, че когато се ядосам за нещо много, ме заболява точно там, където се намира щитовидната жлеза, но това ставаше и когато бях малка (откакто се помня). Не знам дали не става при всички хора това, защото става само и единствено когато МНОГО се ядосам за нещо :roll: Възможно ли е да е било проблем с щитовидната жлеза и той да си стои в почти едно и също положение толкова много години, т.е. без да има РАЗВИТИЕ към по-зле (или по-добре)? Много благодаря предварително, ако някой ми помогне с мнение...

Напиши отговор