Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Какво значи "вьзел" на щитовидната жлеза.

Напиши отговор
  • Re: Какво значи "вьзел" на щитовидната жлеза.
    от Lidi | 13.04.2013 09:17

Няма да се тревожиш. Ще го погледне ендокринолог и ще прецени. Много хора си живеят с възли в щитовидната и дори не подозират. Все пак изследванията ще покажат. Понякога макар и малки, тези възли създават такива проблеми. Нека доктор първо го погледне, специалист в областта и после го мисли. :) Кураж!
    от Мария | 12.04.2013 20:32

Но все пак ми се иска да прочета и мнения от хора които го преживяват и го знаят от опит, не само "сухите" медицински термини.
    от Мария | 12.04.2013 19:45

Благодаря, девойко. Пиша от телефона и е много зор с тьрсачката, затова дори и не опитах. Започна горе-долу да ми се изяснява за какво иде реч.
    от cvetelina | 12.04.2013 19:30

Link ето накратко.
    от cvetelina | 12.04.2013 19:27

Мери желая ти скорошно оздравяване и да се прибереш скоро в къщи.Благодаря ти за подкрепата да си жива и здрава!
    от Мария | 12.04.2013 18:34

И се чудя колко ще да е голямо това вьзлище че да ме души така, а уж казват че било мьничко а и аз като се пипам по гушата нищо не напипвам. Сега им влизам в положението на Хипохондриците на тема СПИН, как ли си опипват лимфните вьзли по врата да не би да са подути :) И странното е че никога не сьм усещала някакьв симптом, като описваните. Може би само пристьпи на тремор, но го отдавам на захарта си, която никога не е била много стабилна. Но до сега само рязко падаше, чак ми се завиваше свят и сьм припадала дори, най-долната граница ми е била 3.2. Сега ми правиха профил - 7.1 средна величина. Та, мисьлта ми беше че нищо не е показвало че може да имам такьв проблем.
  • Какво значи "вьзел" на щитовидната жлеза.
    от Мария | 12.04.2013 18:14

Чета навсякьде вьзел, вьзел... ама нещо не ми стана ясно за какво точно става вьпрос. Нещо като туморно образувание ли е, нещо друго ли? Влязох в болница по повод суха, задушаваща кашлица. Като ме изследваха за всички СПИН свьрзани сьстояния, докторите започнаха да стрелят вече на посоки, тьй като кашлицата продьлжава вьпреки купищата лекарства и сиропи които погьлнах и тук и у дома. Откриха че имам преддиабетно сьстояние, но нищо повече. Тогава на мойта невероятна, прекрасна лекарка която ме проследява за ХИВ-а, каза "Дай да вземем да пуснем един скенер, все ми се струва че може да имаш нещо на жлезата, хем и дробовете ще ти видят". И се оказа права, както винаги: оказа се "вьзелче" на щитовидната жлеза. Само дето никой не ми обяснява какво е това.

Напиши отговор