Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Докога на хормони?

Напиши отговор
  • Re: Докога на хормони?
    от Lidi | 03.04.2013 09:02

Напълно нормално и адекватно лечение. А кога ще приключи и дали ще приключи - докторът не може да вижда в бъдещето. Да, млада сте, но имате явно гуша и трябва да се лекува. В противен случай нещата биха се развили в обратна посока. Не пречи да съчетаете хомеопатия с традиционна медицина, но не отхвърляйте изцяло традиционната, докато доктор не ви намали лекарствата и при нужда да ги спре. На този етап стойностите на ТАТ и МАТ отхвърлят автоимунен процес, но това не значи, че не би могъл да се развие такъв в близки години. Добре е, че сте започнали лечение. Промяната в начина на живот действа благотворно на жлезата и хормоналния статус. Повече движение, при възможност спорт - за предпочитане йога. По-малко стрес (което е трудно в днешно време); меню богато на плодове и зеленчуци. Прием на рибено масло и омега 3 и 6 мастни киселини биха подействали благотворно на заболяването и целия организъм. Успех с лечението и ви чакаме с добри резултати.
  • Докога на хормони?
    от Margarita | 02.04.2013 20:14

Здравейте! Към вас се обръща 18-годишно момиче. Лятото на миналата година си правих кръвни изследвания като стойността на TSH беше 4,890 при референтни стойности 0,27-4,20. След това направих изследвания и на свободен T3 хормон-3.13, TAT-25.66 и MAT-17.42 (всички бяха в норма). Ендокринологът ми направи и ехография на гушата и не показа нищо ненормално. И така поставената ми диагноза бе лек хипотиреоидизъм като първоначално ми назначиха по половин таблетка Еутирокс 25 мг сутрин. След 3 месеца пак отидох на изследвания и резултатът бе TSH 2,44, но ендокринологът каза, че трябва да е още по - ниско, имайки предвид че взимам хормон и ме "успокои", че има надежда някога да спра хормоните, като увеличи дозата на цяла таблетка. Това не ме успокоява. Особено на моята възраст всеки казва, че трябва да избягвам пиенето на хормони, нищо че имам чувството че се изписват по - масово от необходимото. Нормално ли е според вас и докога така, замислям се да се обърна към хомеопатията,но не съм убедена дали това би било правилно решение.

Напиши отговор