Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Ехография на щитовидната жлеза-резултати

Напиши отговор
  • Re: Ехография на щитовидната жлеза-резултати
    от Lidi | 22.08.2012 12:39

Не се тревожи излишно! Писах ти лично съобщение. Всичко ще е наред.
    от radostina | 22.08.2012 11:28

Благодаря Ви много за бързия отговор.Още утре ще се консултирам.дано не се окаже нещо злокачествено...Много ме притеснява,а нямам никакви оплаквания :(
    от Lidi | 22.08.2012 11:25

Имате два малки възела. Добре е да се консултирате с ендокринолог, а той на свой ред ще ви каже, какви хормонални изследвания да пуснете, за да се прецени дали са активни възлите. На база изследвания ще ви кажат и на колко време ще трябва да ги проследявате на ехограф и консулт с ендокрининолог. Не се тревожете!
  • Ехография на щитовидната жлеза-резултати
    от radostina | 22.08.2012 10:52

Ляв лоб:На нормалното място,размери-11.7/16.7/35мм,два хипоехогенни възела срединно с д 7.2 мм и 6.0мм Десен лоб:На нормалното място размери 13.7/17.8/35мм,нормоехогенна структура Други:Истмус-4.5мм Заключение:Струма нодоза,УЗИ и хормонален контрол Това е разчетената ехография.Моля да ми кажете има ли нещо притеснително или вероятност за злокачествено,много ще съм Ви благодарна ако ми помогнете.И ме насочете какво да правя.Благодаря предварително за вниманието!

Напиши отговор