Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | тиреотоксикоза и лимфни възли

Напиши отговор
  • Re: тиреотоксикоза и лимфни възли
    от д-р Цончев | 03.06.2012 19:46

Значи вероятно всичко е наред. В крайна сметка някой ако беше открил нещо притеснително щеше да ви каже...
    от Цветелина Иванова | 03.06.2012 17:11

Много ви благодаря! Не неверие в лекарите, а усещанията по тялото ми ме карат да ''ровя''. При хирурга направих ехография на коремни органи-всичко -черен дроб,панкреас,слезка,параортални са в норма.Видя се най-големия лимфен възел-16 мм,каза,че си е типичен възел,не капсулован,ако правилно съм разбрала.
    от д-р Цончев | 02.06.2012 18:46

Според мен, след като са направени прегледи и е обърнато достатъчно внимание на оплакванията би трябвало да няма притеснение. Освен ако се съмнявате в качеството на лекарите... Тогава трябва да се търси и друга консултация.
    от Цветелина Иванова | 01.06.2012 20:27

Благодаря ти,Lidi! Д-р Цончев какво мислите?
    от Lidi | 01.06.2012 18:01

Ох, пак пост, ама забравих. Другата беше 8 мм като я откриха, заедно с Базедовата и на следващата контрола беше 6.21 мм.
    от Lidi | 01.06.2012 17:59

А, не съм писала. Като ми откриха първо едната киста, беше 4 мм, после стана 5мм, после 6мм ; 7; 8мм и изведнъж за година и половина 13мм и след 8 месеца 18 мм.
    от Lidi | 01.06.2012 17:49

Без паника. Аз съм с Мастопатия, или и аз не помня вече какво пишеше. Дифузна, двустранна, и кисти имам и липом имам. Следях се на 6 месеца, но докторката, която ме следеше ме посъветва тогава да разредя месеците, ама аз се бях позабравила. Едната ми киста прогресивно порасна покрай Базедовата болест. Преди това растеше с половин милиметър за 6 месеца, а като бях разредила прегледите , за година и половина беше пораснала 5 мм и изведнъж за 8 месеца 5 мм. Хич не ми се иска да ме режат. Чудя се с какво да ги лекувам. Аман вече от болести! Няма да се стряскаш за такива неща предварително. Хубаво е да си направиш ехограф, да си минеш от реда и после да си правиш профилактично. То си е вече за профилактика според годините.
    от Цветелина Иванова | 01.06.2012 17:40

Аз да ''докладвам''. Снощи и тази нощ имах силен дискомфорт отново в дясната част на шията,по-големия лимфен възел,който е леко твърд, вече си се забелязва ясно като не малко бобено зърно,всичко ми изтръпваше и тн. Днес реших да отида при хирург,за поредна консултация-хем уж нямам увеличени лимфни възли според ехографа,хем дясната ми шия е в топчета... Хирурга ми отдели внимание,прегледа всички досегашни изследвания и заключи същото- спред ПКК няма данни за възпалителен процес,но...шийни лимфни възли увеличени;по-ясно изразени тези в дясно;в двете ингвинални области-единични лимфни възли;в двете аксили без увеличени лимфни възли;не болезнени при палпация. Обясни ми същото като Lidi-бързо се появяват и бавно преминават лимфните възли,да не ги пипам много,защото и това може да ги увеличи.Усещането за изтръпване и дискомфорт идвало от притискането на нерви или кръвоносни съдове. Новото е,че ми назначи ехография на двете млечни жлези,въпреки незасегнати аксили,по метода на отхвърлянето,или поне така ми каза. Та така,сега пък това...няма край,тъкмо се поуспокои човек и .....
    от Lidi | 31.05.2012 22:11

Ето и д-р Цончев писа. Сега вече трябва да си спокойна. :)
    от д-р Цончев | 31.05.2012 20:32

Щом са в норма - няма проблем. Не се притеснявайте.
    от Цветелина Иванова | 31.05.2012 13:26

Далечна,далечна,но морска Варна:) Днес пусках контролно изследване на левкоцити,пускам го през 10 дни,заради прием на Тирозол 3х2. Всичко е в норма,обаче сравнявайки с предишните изследвания ми прави впечатление,че левкоцитите намаляват постепенно-6,7-6,1 и 5,6 днес. Лимфоцитите обаче !се повишават постепенно-от 32,1% при първото изследване през 30,5%до 36% днес.Повишават се и еозонофилите- от 0,9 % през 3 до 4,6 % днес. Вярно е,че всичко е в норма,но все пак тези вариации и то във възходящ ред,незнам на какво се дължат. Ще се радвам,ако д-р Цончев изкаже професионалното си мнение!
    от Lidi | 31.05.2012 09:58

След като си се консултирала с достатъчно доктори, мисля нямаш повод да се притесняваш. Явно ще отмине. P.S. От далечна Варна съм. :)
    от Цветелина Иванова | 30.05.2012 12:18

Lidi,благодаря ти! Ходих на стоматолог,няма притеснително там. Притеснява ме това топче,а имам и още 1 като голяма леща и 1 като мн голям боб,че и по-голямо,вече отзад на самия врат.Личат си като си изпъна врата,иначе в нормално положение-не личат почти. Знам,че звучи вече едва ли не хипохондрия,все пак се консултирах с какви ли не специалисти,но усещанията-дърпане,тръпнене и т.н. са ми реални и ми създават тревога. още веднъж ти благодаря истински! P.S.От къде си? Ако си от Сф ще се радвам да се запознаем:)
    от Lidi | 30.05.2012 11:11

И още нещо. Казваш, че е под ухото. На стоматолог ходи ли? Възможно е от мъдрец да се получи. Аз навремето пломбирах и 4-те, в последствие 2 ги извадих през годините, а 3-тия го пломбираха отново. Противно на мнения, че мъдреци се вадят. Мъдрецът си е зъб и при желание се лекува, но повечето изобщо не ги лекуват. Първо, че е последен зъб и е трудно, второ: че доста по-болезнено е при пломбиране отколкото на другите зъби. По-чувствителни са. Та на мен от мъдрец ми се е образувало горе високо под челюстта до ухото.
    от Lidi | 30.05.2012 07:51

Достатъчно внимание му отдели на това топче. Аз също като теб му отделих подобаващо няколко посещения при различни доктори, няколко кръвни картини с диференциално броене на левкоцити, защото все лимфоми ми бяха в главата. Писала съм тук във форума къде и що съм ходила. И антибиотик пих, ама уви - така си остана. Като отидох на ендокринолог и той го погледна на ехографа, каза че лимфните възли са леко увеличени, и това което напипвам аз като топче всъщност не е чак толкова голямо, колкото го чувствам. Обичайна находка са увеличени лимфни възли при нашето заболяване, докато се нормализира жлезата. Не се тревожи, ще мине бая време, докато изчезне. Моето го няма вече, но периодично, ако настина не пропуска да ме заболи именно на същото място, което си е нормално, де. Лимфни възли са и се подуват от настинки на горни и долни дихателни пътища.
    от Цветелина Иванова | 29.05.2012 18:00

При мен като че ли няма край... Посетих д-р Начев,направи ми ехография,няма възли по щитовидната жлеза,да продължавам по назначената схема на лечение още 10 дни,след това контрол хормони. Не откри увеличени шийни лимфни възли.Тъй като това топченце под дясното ухо още ме притеснява и като че ли леко нараства,го помолих да погледне,написал е-лимфен нодул,6 мм. в дясна слюнчена жлеза към горния полус ангулус мандибулае.Каза,че не е нищо притеснително.Да,обаче усещанията в дясната част на врата ми продължават-леко изтръпване,дискомфорт,а и то е леко нараснало. Толкова изследвания направих,къде ли не ходих и никой не ми казва-какво е това и защо го имам.всички твърдят,че не е опасно.Не съм склонна към подобни мисли,но нещо като че ли ме тресе притеснението вече-най вече поради усещанията покрай топчето. Продължавам пак с Лимфомиозота.Незнам вече,съвети,какво може да е? Само на лицево-челюстен не съм била още........
    от Lidi | 17.05.2012 14:59

Мда, не вреди, но иначе с хомеопатия се лекува по-продължително, именно защото действието е по-бавно. :)
    от Цветелина Иванова | 17.05.2012 11:40

Приключих с Лимфомиозота още преди седмица,но честно да ти кажа-не видях особена полза от него.Но все пак,мисля,че е хомеопатия и не вреди.
    от Lidi | 17.05.2012 10:07

Браво! С лечението на токсикозата ще изчезнат и тези проблеми. Да те питам: Лимфомиозот приемаш ли още? За колко време ти го изписаха? Аз помня, че пих доста време по лекарско предписание, като ми се бе подул лимфен възел , а и гледам на някои хора с нашето заболяване им го изписват. Аз го пих преди да ми открият щитовидните проблеми. УНГ ми го беше назначил.
    от Цветелина Иванова | 17.05.2012 09:47

Lidi,всичко беше наред вчера.Доц.Райчев постави диагноза дребен шиен лимфаденит,не ми назначи последващо лечение или изследвания и ми каза да се фиксирам върху лечение на тиреотоксикозата. Сега чакам 30 май за преглед с ехограф:)
    от Lidi | 16.05.2012 15:54

За хематолога не се тревожи. Мисля, че нямаш поводи за тревоги в тази насока, но все пак трябва доктор да се изкаже на база преглед.
    от Lidi | 16.05.2012 15:52

Супер щом си успяла да запишеш час. Тъкмо ще са минали 20-тина дена от започналото лечение. Като отидеш и ехограф ще направи доктора и ще ти каже кога и какво да му занесеш като изследване и как се коригира дозата на лекарството. Между другото, от моя ендокринолог знам, че е хубаво известно време да е минало след приема на Антибиотик преди да се пуснат хормонални изследвания. В случая и аз ще съм на контролен преглед точно 4-5 дена след спиране на антибиотик и ще пускам хормони, но е наложително в случая, защото много закъснях, а после ако се наложи пак ще пусна след някой друг ден. Предупреди доктор Начев, че си пила антибиотик. Носи си всички изследвания по повод токсикозата. И преди прегледа не си променяй сама дозите на започналото лекарство, освен ако доктор не ти ги смени, макар да се съмнявам на този ранен етап. Ако има нещо - питай. Да не те товарим с щуротии. :)
    от Цветелина Иванова | 16.05.2012 13:37

Lidi,ти си чудесна! Много благодаря за ценната информация!Вече си записах час за д-р Начев,чак за 30 май имаше опция. Днес по план ще посетя хематолога и ми е....мн притеснено...
    от Lidi | 16.05.2012 13:16

Би било добре успоредно с лечението да се направи и ехограф. Ти си още съвсем в началото. По каса ти се полагат за годината 2 изследвания на ТСХ и ФТ4. Можеш да бъдеш диспансеризирана от личен лекар. Ако си от София те съветвам да посетиш доктор Начев. Ще получиш мисля адекватен отговор и лечение и за лимфните възли и за щитовидната жлеза. (Пращам ти на съобщение телефони). За доктор Еленкова също съм чувала много добри отзиви. Относно отслабването, всичко ще си дойде на мястото. Първоначално поне месец , месец и половина трябва да мине, докато се вдигне ТСХ и в последствие с намаляне на дозата ще се поуспокоят нещата.
    от Цветелина Иванова | 16.05.2012 12:25

Lidi,благодаря ти! Тиреотоксикозата ми я диагностицираха миналата седмица,успоредно с приема на Аугментин.По препоръка посетих д-р Сава Антова,която,оказа се,няма ехограф в кабинета си.Палпира ми лимфните възли и каза,че за нея не са притеснителни.Назначи ми прием на Тирозол,3x2 хапчета и Пропранолол за сърцебиенето. Много отслабнах и това също ме тревожи,отдават го на тиреотоксикозата,иначе имам енергия и нормален апетит. Ще посетя отново хематолог и този път ще заложа на доц.Райнов/ВМА.
    от Lidi | 16.05.2012 10:23

Много ми напомня на моя случай. И аз като доктор Цончев ще те посъветвам да посетиш хематолог. Не се тревожи за болките в лимфния възел. Ще отминат. При токсикозата май са често срещани подутите лимфни възли. Колко време мина от лечението с метизол и на каква доза си? Ендокринологът не могледна ли на ехограф възлите, или не му спомена за тях? Обикновено при първичен преглед обхождат с ехограф цялата шия.
    от д-р Цончев | 15.05.2012 19:53

Така, както го описвате сякаш не е за невролог... Ако имате подозрения за лимфните възли може да се направи консултация с хематолог.
    от Цветелина | 15.05.2012 17:50

Здравейте, приключих с Аугментин-а още преди 5 дни. Дали да посетя невролог или повторно хематолог? Основно ме притеснява това чувство на тръпнене и туптене в дясната част на шията.
    от д-р Цончев | 15.05.2012 17:43

Според мен първо е добре да се приключи с антибиотичния курс и тогава да се направи контролен преглед ако все още има подобни оплаквания.
  • тиреотоксикоза и лимфни възли
    от Цветелина | 15.05.2012 17:10

Здравейте, проблемите ми започнаха преди месец с възпаление под дясното ухо,точно на границата ухо-шия.Вследствие на това забелязах топче малко под него,колкото бобено зърно.Веднага посетих хематолог,направих ПКК,ДКК,АЛАТ,ЛДХ,CRP-всичко в норма.Понеже имах леко запушен нос през ноща,лекарят реши,че е нелекувана стара инфекция и ми назначи Аугментин,1гр за 7 дни и Лимфомиозит.По време на приема на антибиотика абелязах леко повишаване на температурата ми -37,1 до 37,4 в обедно-следобедните часове,която сама спадаше.Направих снимка на бял дроб,да няма някоя прекарана пневмония,оказа се само увеличен двустранно хилусен рисунък.от известно време имам и повишена обмяна на веществата и съответно отслабнах с няколко килограма,силно сърцебиене на момента,пулс 100.Направих хормони-ТСХ 0.0005 и FT4-2,78,посетих ендокринолог,който ми постави диагноза тиреотоксикоза и ми назначи лечение с Метизол и Пропранолол.Приемам вече и тези медикаменти за тиреотоксикозата.Притеснението ми е,че в дясната част на шията,където е и топчето-лимфен възел,чувствам нещо като парене,изтръпване и леко туптене.Като че ли самите жили на врата са ми увеличени,а забелязах и още 1-2 малки топченца.Според личната лекарка това не е притеснително,температурата я отдава на щитовидната жлеза,изписа ми Троксикам 1/ден и Шуслерова сол номер 7.Как да процедирам според вас-тревожат ме тези усещания в дясната част на шията? Смятам да посетя невролог или повторно при друг хематолог?

Напиши отговор