Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Въпрос относно проблем с ЩЖ?

Напиши отговор
  • Re: Въпрос относно проблем с ЩЖ?
    от д-р Цончев | 06.05.2012 20:14

Според мен по-вероятно няма връзка, поне така както го описвате. Възможно е главоболието да е свързано с терапията, но пак това е добре да бъде преценено от ендокринолога, тъй като е възможно и да си е съвсем отделно.
  • Въпрос относно проблем с ЩЖ?
    от Lubomir | 06.05.2012 16:57

От няколко месеца разбрах за проблема със ЩЖ сега си пия хормоните и спазвам лечението но искам да попитам сутрин след сън съм адски скован от вратът до кръста,нямам болки по ставите само чувствам мускулите адски сковани и болезнени при масаж,след което през деня започва и главоболие което е ежедневно, искам да попитам дали тази скованост на мускулите се дължи на хипофункцията на ЩЖ защото бях чел че именно заради нея мускулите неможели да релаксират или не е така? И според вас дали главоболието идва от тази скованост по мускулите или обратно от силното главоболие което имам през деня сковава и вратът и гърба???За главоболието невролог ми изписа антидепресант именно за това че съм се сковавал и оттам идвало главоболието само че аз го спрях но тогава не се знаеше за проблема с ЩЖ вие как мислите има ли връзка и коя е тя специално към докторите???

Напиши отговор