Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Нарастващ възел в щитовидна жлеза

Напиши отговор
  • Re: Нарастващ възел в щитовидна жлеза
    от д-р Цончев | 31.03.2012 17:29

Благодаря! Подобно! Всъщност не е ясно...2 мм са достатъчно малък размер за да се каже със сигурност дали изобщо е нарастнал... или поне според мен е така, без да съм специалист по въпроса.
    от dani | 30.03.2012 12:14

Благодаря Ви, доктор Цончев, за отговора. Аз се притесних, че за няма и пет месеца е нарастнал с близо 2мм., и започнах да се чудя дали изчаквателното поведение е удачно в този случай. Но щом и Вие сте на същото мнение, ще изчакам 4 месeца. Още веднъж, много Ви благодаря! Бъдете жив и здрав!
    от д-р Цончев | 30.03.2012 10:56

Oтговор: Ендокриногът ми каза след 4 месеца
    - възелът е малък, трябва да се проследи, не е задължително да се биопсира още от сега.
  • Нарастващ възел в щитовидна жлеза
    от dani | 29.03.2012 17:53

Здравейте! От 2007 съм с тиреотоксикоза, пих Метизол и бързо хормоните влязоха в норма. През 2008 е правена ехография на щитовидна жлеза, нямаше възли. Ноември месец миналата година при ехография се откри възел в жлезата с размери около 3 мм. Днес, след близо четири и половина месеца, възелчето е с размери "около 3/4,7/5,4мм". Бих искала да попитам, това води ли се бърз растеж? Ендокриногът ми каза след 4 месеца да отида отново, след като види какво е състоянието на възелчето, ще се назначи сцинтиграфия или биопсия. Страхувам се, ако нещата са сериозни, не ли е по-добре още сега да се проведат тези изследвания? Ще бъда много благодарна, ако лекар сподели своето мнение! Благодаря!

Напиши отговор