Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | кажете ми...

Напиши отговор
  • Re: кажете ми...
    от | 30.12.2011 19:29

Това че имаш възли, не е съвсем лека форма. Майка ми е със същото положение, самоче има висок TSX и когато пие ел тероксин вдига кръвно от него и беше получила лек инсулт преди няколко години едно горещо лято. Много трябва да се внимава с ел тероксина, аз също съм го пил, но при мен нямаше стрничен ефект с кръвното. Иначе дава много енергия и сила това забелязах. Но при мен нямам проблеми вече, тъй като ТСХ-то ми е в нормата дори е по-ниско от номинала. Ако ТСХ е 3-5 е добре, ако е над 7-8 е вече лошо, на майка ми и е било 32, но после го свали на 12.
    от д-р Цончев | 26.12.2011 18:54

Щом хормоните са в норма невиждам проблем.
    от slunce_80 | 22.12.2011 20:05

хормоните са в норма-но диагнозата е тириодит на Хашимото. заключение:дискретни дифузни и единични огнищни промени двустранно. как ще го коментирате? БЛАГОДАРЯ
    от д-р Цончев | 21.12.2011 20:43

Трябва да се уточни за възли ли става въпрос, за Хашимото, или за нещо друго. По принцип Хашимото може да е в три състояния . еутироидно - нормална функция - хипотироидно - намалена функция - хипертироидно - увеличена функция Възлите може да произвеждат или не хормони
  • кажете ми...
    от slunce_80 | 18.12.2011 23:10

ходя на ендокринолог.но имам питане-с диагноза възможен тириодит на хашимото,възли...това намалена или повишена функция на щ.жлеза е.питам доктора ,а той казва...това е една проста гуша.затова питам вас,мерси

Напиши отговор