Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | проблем от щитовидната жлеза ли е?

Напиши отговор
  • Re: проблем от щитовидната жлеза ли е?
    от д-р Цончев | 26.12.2011 23:05

На първо време е добре да пишем в онази тема, която ви линкнах. Аз ще видя какво мога да направя по въпроса за отделянето в раздел....
    от | 22.12.2011 08:03

Много Ви благодаря за интереса към ТЕЛК-а само не разбрах къде да пиша тук или на темата която ми изпратихте.Ще си позволя една препоръка-хубаво е че има тема за ТЕЛК-овете но ако не ми бяхте показали къде е-нямаше да знам че има такава и то в темата за други заболявания.Ако има възможност според мен е добре да бъде като нов форум и ще бъде видяна от повече хора защото в този форум влизат само ако не са си открили заболяването на друго място.
    от д-р Цончев | 21.12.2011 20:39

Oтговор: Аз не си разказвам здравните проблеми а съм с ТЕЛК-но само с 20 процента който съм длъжна да показвам.Кандидаствам за подходяща за мен работа но като го видят си измислят причина според която някое условие от ТЕЛК-а забранява да я работ
    - за каква работа конкретно кандидатствате? Аз напоследък се занимавам с подобни проблеми и ми е интересно да знам какво се получава в действителност - в крайна сметка е ли ТЕЛК-а нещо което е в полза на човека или не е.... Като цяло и на мен не ми е ясно и имам разни дилеми, които вероятно ще обсъждам с адвокати, но в крайна сметка не е там работата. Така, че поддържайте тази тема, интересно е... Ето тук е отворил потребител нещо по въпроса Link за мен лично е интересно къде е истината, но от гледна точка на потърпевшите. Поздрави!
    от | 21.12.2011 18:34

Дискови протузии/малки хернии на дисковете м/у прешлените/в областа на шията и кръста.Не трябва да работя в едно и също положение и да извършвам постоянни повтарящи се движения.Не трябва да вдигам тежко и да бъда при неблагоприятни климатични условия.
    от Марина+ | 21.12.2011 10:22

Таня, какъв вие проблема с гръбнака поради който не ви взимат на работа?
    от Galya Mihova | 15.12.2011 12:56

Здравейте! От една седмица имам болка в областта на щитовидната жлеза. Миналата седмица при натиск ме болеше от лявата страна сега като се натисна ме боли в дясно от гръкляна. Много често съм с болно гърло и възплени сливици но в момента не съм. Имам леки болки в дясното ухо но за депресия, умора и сърцебиене немога да кажа че имам. Никога до сега не съм имала болка в тази част на шията. Искам да попитам дали това е симптом и дали първо пир личния лекар да отида или направо на еднокринолог? Благодаря
    от | 14.12.2011 08:31

Аз не си разказвам здравните проблеми а съм с ТЕЛК-но само с 20 процента който съм длъжна да показвам.Кандидаствам за подходяща за мен работа но като го видят си измислят причина според която някое условие от ТЕЛК-а забранява да я работя.А и няма как да го скрия защото е регистриран в НОИ и като ми регистрират договора там веднага излиза.Отделно ако не уведомя работодателя за него има глоби и за двамата.Ще ме принудят като изтече срока да не го подновявам вече въпреки че заболяването което е на гръбнака няма как да изчезне.А относно УНГ-не съм от София а от Русе-ако знаете някой от там ще ми е от полза.
    от д-р Цончев | 13.12.2011 20:19

УНГ, мога да препоръчам за София, но защо като се явявате на интервюта трябва да си разказвате здравния статус, това са лични даннни....?
    от | 09.12.2011 07:40

Аз ходя на психиатър.Но поради заболяване на гръбнака останах без работа и вече 1год. не мога да си намеря подходяща.Все ходя на интервюта;подавам молби но като разберат че съм болна ме отхвърлят.Това ми действа много зле на психиката и симтомите на депресивното разтройство леко се усилиха.Имам чувството че каквито и лекарства да вземам докато не си намеря работа няма да имам подобрение.Но сега повече ме интересува гърлото-от какъв лекар трябва да се следи и какво не трябва да се пропусне?
    от д-р Цончев | 07.12.2011 21:17

Депресивното разстройство трябва да се следи от психиатър.
    от | 29.11.2011 07:56

Наистина вече не се казва така-това е наименование от преди много год.Сега е рецидивиращо депресивно разтройство-просто не исках да пиша толко дълго име на това заболяване.Защо тази съпътваща болест може да усили симтомите на фарингита?Аз я имам от много год. а за първи път имам тази болка.Какъв лекар трябва да следи това заболяване и какво не трябва да се пропусне?
    от д-р Цончев | 28.11.2011 21:29

Вероятно се касае за фарингит, но понякога съпътстваща "невроза" може да засили симптомите, което не е притеснително, но пък трябва да се следи, да не се пропусне нещо.
    от | 24.11.2011 08:00

Все още имам тъпа но постоянна болка под гръкляна а като натисна леко там-болката се усилва.Гърлото ме дразни и сливиците са подути.Като смучех трахизан имаше подобрение с гърлото но вече спрях защото след като измуча цялата опаковка и спра- гърлото пак започва да ме дразни и боли а не мога постоянно да приемам трахизан.Личния лекар ми беше изписал тримизол ( бисептол) по-късно и антибиотик но след като приключи лечението всичко отново се повтаря с това гърло.Затова от почти 1 месец не приемам никакви лекарства а по-късно усетих тая болка под гръкляна.Миналата зима също имах такива проблеми с гърлото но тази болка я нямаше.Забелязвам и вътрешно треперене въпреки че вземам ривотрил и ремирта заради страхова невроза.
    от д-р Цончев | 22.11.2011 22:13

Моля, желая успех! В момента как се чувствате?
    от | 18.11.2011 07:31

Благодаря за бързия отговор д-р Цончев.
    от д-р Цончев | 17.11.2011 20:42

Вероятно е гърлото.
  • проблем от щитовидната жлеза ли е?
    от | 17.11.2011 08:35

От 2-3 седмици усещам тъпа постоянна болка в областта на гръкляна и под него.Гърлото ме боли доста често а сливиците са подути.Това проблем ли е от щитовидната жлеза или на гърлото.Споменавам гърлото защото откакто е застудяло-от преди месец и половина ме боли или дразни почти постоянно.

Напиши отговор