Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Нодозни промени в структурата на щж

Напиши отговор
  • Re: Нодозни промени в структурата на щж
    от Росица | 22.02.2012 02:15

Да,с много добро впечатление останах от него.
    от д-р Цончев | 21.02.2012 00:25

Сещам се, даже май сме работили заедно навремето, много любезен човек.
    от Росица | 17.02.2012 15:28

Д-р Николай Кънев-работи в ендокринология в ,,Майчин дом,,
    от д-р Цончев | 17.02.2012 14:48

Кой е той?
    от Росица | 17.02.2012 14:02

Здравейте!Ходих в София при ендокринолог-хирург.Оказа се,че възлите са много малки,жлезата ми функционира нормално и ми каза,че диагнозата ми е нервно-вегетативна дистония.Препоръча ми да пия деанксит.Сега вече съм спокойна,няма операция,само проверка на възлите дали растат след година!Ако някой се интересува от такъв специалист,да пише,много е учтив и разбран!
    от Росица | 01.02.2012 01:35

Благодаря :)
    от Lidi | 31.01.2012 19:35

Хубави новини, че хормоните са в норма.Сега остава и възлите да не са за операция.:) Успех!
    от Росица | 31.01.2012 16:18

Здравейте! :) Не бях писала,защото известно време не се чувствах добре и не ми беше до нищо.Направих си ТСХ,Т3 И МАТ,те са добре,други не са ми назначавали.Намерих доктор по ендокринна хирургия и ще се консултирам с него-казаха,че само такъв специалист може да каже за операция ли са възлите.Благодаря за вниманието,като се върна-ще пиша:)
    от Lidi | 30.01.2012 18:37

Здравейте! Отдавна не бяхте писали.:) За мен душенето идва не от възлите, от жлезата, както и по-горе писах.:) Предприеха ли някакво лечение с медикаменти при вас, или?
    от Росица | 30.01.2012 17:40

Душенето не е постоянно,но е от лявата страна,където са възлите.Имам оплаквания от безсъние,нервност,треперене и гадене нощем.НА 39 години съм,за критическа ми се струва още рано.Правих си пълна кръвна картина-всичко е в норма.Възможно ли е тези симптоми да са свързани с щитовидната жлеза?
    от Lidi | 07.10.2011 23:18

Не съм ендокринолог, но да попитам : Душенето постоянно ли е, или на моменти? Според мен душенето е от това, че хормоните е възможно да не са в граница, а не от самите възли. Възлите са твърде малки, за да предизвикват душенето. Душене и аз имам, но нямам възли, а само хиперфункция на щитовидната жлеза и когато хормоните ми излязат извън норма, гушата ми се подува - почти постоянно, стяга ме и ме души. :roll: ТСХ е в норма, макар и в по-долната граница, а ФТ4 , не сте писали референтни граници, но в повечето лаборатории е между 12-24. Други хормони изследвани ли са - Анти ТРО, Т3?
    от Росица | 05.10.2011 18:38

Ендокринолога каза,че е възможно да е от възлите,а за операция трябвало да станат около 3 см.
    от д-р Цончев | 05.10.2011 12:57

Вероятността оплакванията да са в резултат на тези възли е малка. Какво каза ендокринологът?
  • Нодозни промени в структурата на щж
    от Росица | 04.10.2011 15:40

Напеавиха ми ехография на щж -в левия лоб се визуализира образование на смесен възел с размери 8,38/7,1/10,0мм ,а под него друг с д 2,6 мм. FT4-1,25 TSH-0,86. Налага ли се отстраняване на възлите,след като имам оплаквания на душене в лявата част на шията?

Напиши отговор