Щитовидна жлеза. Базедова болест. Тиреотоксикоза. Тироидити | Базед-ОЧИ-двойно виждане

Напиши отговор
  • Re: Базед-ОЧИ-двойно виждане
    от zoryg | 09.02.2013 21:32

Здравейте. Бих искала да попитам тези , на който им е правен КАТ на орбити какъв е бил резултата им. Имам лек екзофталм, но и двойно виждане. На изследването не се откри нищо. Благодаря!
    от д-р Цончев | 25.06.2012 21:42

Според мен, без да съм ендокринолог, няма нещо спешно, просто трябва да вземете мнението на ендокринолозите или офталмолозите какво и кога е подходящо да се направи.
    от LZ1GJD | 21.06.2012 10:12

Здравейте, от 2007ма съм с Базедова болест и изразен очен екзофталм. Имам проблеми и със зрението - не мога да го определя точно длаи е двойно виждане или замъгляване, на моменти е по-добре на моменти по-зле не мога да си го обясня. Преди около месец бе премахната напълно жлезата, но досега не е правено нищо свързано с очите. Моля за съвет, дали да настоявам за колкото може по-скорошна терапия за очите или да се изчака. Четох че пулс терапията повлиява най-добре при активен възпалителен процес, и не бих искал да пропусна този момент.
    от jasmina | 09.03.2011 22:09

KAK STE MOMI4ETA IMATE LI PODOBRENIE NA O4ITE HODETE NA MINERALNI BANI DA ZNAETE 4E POMAGA AZ IMAM LEKO ISPAKVANE NA EDNOTO OKO I HODQ NA MINERALNI BANI I SI MISLQ 4E SAM PO DOBRE E PIQ METIZOL RAZBIRA SE DAJE VE4E PREKALQVAM PIQ GO POVE4E OT 2 GODINI
    от mary76 | 14.02.2011 16:52

zdraveite!posledno se bqh vkliu4ila april mesec2010.ot togava mina mn.vreme.prez mesec mai mi napraviha operaciq na jlezata(mahnaha q izcqlo)za da nqma recidiv.sega se 4uvstvam mn.dobre.TSH mi e normalno.otslabnah i gore dolu sam si kato predi s kg.na 8-mi noemvri mi napraviha dekompresiq na o4ite.pri eksoftalm 25 za 3 meseca go svalih na 18.no sled tazi operaciq na o4ite dvoinoto vijdane se vlo6i.dqsnoto mi oko se izkrivi kam nosa.imah vertikalno dvoino vijdane i sled operaciqta na o4ite stana i horizontalno.na 25 .01 2011 operirah dvoinoto vijdane.sega napred,nadqsno i nadolu vijdam dobre(nqmam dvoino vijdane).ostana nalqvo i nagore,no ne moje samo s edna operaciq da se opravqt vsi4ki o4nodvigatelni muskuli.problemat mi e ,4e sled operaciqta zenicite na o4ite mi ne sa to4no v centara,a leko navan.na 9-ti mart i mam 4as i da vidim kakvo 6te mi kajat za tova izmestvane na otite.sled tova mislq da opravq klepa4ite.mn.sam 6tastliva,4e vijdam dobre i ne sam ve4e kato spanat kon,no za vsi4ko se iska mn.tarpenie i volq.az se lekuvam v españa,mislq 4e v balgaria lekarite ne mogat da predlojat adekvatno le4enie na bazedova bolest,koeto e mn.jalko.az li4no sam dovolna ot dr.velikova ot burgas,koqto mn.to4no opredelq dozite na le4enie i sam mn.razo4arovana ot dr.raikov ot varna.ne hodete pri nego.za la4eterapiqta da vi kaja-nqma nikakav efekt ot neq za izpakvaneto na o4ite.ekzoftalma se opravq edinstveno s operaciq i ne priemaite kortikosteroidi prez ustata,za6toto se ka4vat mn.kg-mi.tova e za sega ot men.uspeh na vsi4ki koito se lekuvat ot tazi gadna bolest.
    от Ицо_vn | 19.01.2011 20:29

Случайно попадам в този форум.Проблема при мене е от 2004г.Имах двойно виждане.Правиха ми лъчетерапия без никакъв ефект.Отказваите лъченето не помага,а може би вреди. Моето двойно виждане бих казал че почти изчезна след курс от 10 процедури в кабинет по физиотерапия. Казват се" фонофореза".Сестрите там ми казаха,че преди години при тях са ходели по 2 -3 пъти годишно едни и същи пациенти с тези проблеми,а сега много рядко ги правят.При мене помогна и го споделям.Направлението е от очен лекар.Пробвайте и Вие и споделете. Успех на всички.
    от myrzelana | 16.12.2010 16:16

ромина ,ако не се лъжа днес е операцията на другото ти око стискам палци всичко да мине добре, и бързо да се въстановиш благодаря ти за информацията и подкрепата дано и при мен нещата тръгнат на добре.
    от RomiNA | 14.12.2010 19:50

П.П От това не се умира 8) ,а пулсовата терапия е пълна глупост!Заболяването е сериозно достатъчно за да се занимаваш с шарлатани!Тук има добри специалисти,но мисля,че и в бг също има!Но стигне ли се до операция на ендокринната офталмопатия.....са безпомощни...и представа си нямат,което е мн.жалко!!!Успех и стискайте палци за мен!
    от RomiNA | 14.12.2010 19:43

Ако си прочела страничните действия на кортизона,ще знаеш,че едно от тях е депресия,стрхова невроза, и доста странни състояния...всичко ще отмине!При мен лекарите тук казаха ,че е наложително да махна жлезата....лекарите в БГ казаха да чакам....чакането беше пагубно за очите ми!Така или иначе я извадих...и нещата се поуспокоиха.Хормоните влязоха в норма,антителата паднаха...очите се успокоиха.Резултата от операцията която правя се очаква до 3 месеца,дори и повече....В момента изглеждам ужасно...но се надявам и вярвам,че това е пътя!Не падай духом,това е важно!
    от myrzelana | 14.12.2010 16:20

незнам много ми е притеснено, то само това ми е в главата де и изследванията ми не са добри ТРАК + ,АНТИТЕЛА+,АНА+, само ТСХ в норма и всичко това след раждането, преди това някак си държах фронта, но сега какво става незнам, дали имам и друго автоймуно заболяване незнам започва да ме тресе яка депресия ,а и това не е добре , чудя се дали ако махна жлезата няма да се оправят нещата , а ендокринолозите казват не не ама как да паднат тия антитела толкова е объркано всичко . незнам тая терапия с пулсовете забавя процеса в очите, или спомага да се възвърне до колкото може мускула в предишното състояние.ромина в германия има ли добри специалисти който да оперират такива състояния като моето, на 31 съм искам да видя децата ми как порастват ще направя всичко което е по силите ми и дано нещата тръгнат в в правилната посока лекувам се от 1 м незнам кога трябва да дойде подобрението за сега нямам кой знае ккаво след пулса може би по късно знам ли вече и аз все си казвам позитивно мислене , но нещо не ми се отдава напоследък.преди да стане така с очите ми и аз мислех да махам отоците като си направя блефаропластика на клепачите но така и не събрах смелост.ромина кога се очаква да видиш какъв е ефекта от операцията която правиш.
    от RomiNA | 13.12.2010 19:33

Не се притеснявай,нормално е да се чувстваш така,кортизона е много коварно не6то.Той не лекуА,А САМО ОБЛЕКЧАВА.Аз също се чувствах зле,но се преживява.оТ КОРТИЗОНА СЕ КАЧВАТ И ДОСТА КОЛОГРАМИ...ВНИМАВАЙ с въглехидратите.Аз качих около 5.Защо оперирам очите ли....моя екзофталм е 22 и надвете очи,слава на Бог нямам удебелени очни нерви,не виждам двойно,движа очите си във всички посоки!тогава операцията е съвсем друга....но няма да те плаша,дано не стигаш до там,защото в България никой не прави тези операции.При мен е по скоро козметична,но не точно.Значи мастната тъкан която се е натрупала зад и над окото,вследствие на високите антитела и преминаването поне при мен оПоследните мит хипер в хипофункция,трябва да бъде отстранена,притиска очния ми нерв,но не фатално а също избутва очните ми ябълки на пред и......изглеждам ужасно.Това чувство го познават повечето тук които имаме този проблем!Последните ми вливки и на мен бяха в токуда,комплименти на персонала,д/р Горчева,след това правих облъчване на орбити.При теб екзофталма не е мн.изразен и вероятно това не те притеснява толкова.Дано да нямаш проблемите с които аз се сблъсках!!!
    от myrzelana | 13.12.2010 14:41

здравей ромина,много се радвам за теб вярвам, че нещата при теб вървят към така желания от всички ни с това/ тъпо заболяване /щастлив край, и съм благодарна, че има жени като теб ,който споделят какво се случва с тях ,как върви лечението им и какви мерки са взели за да не се влоши състоянието им.ще стискам палци операцията на очитети да е сполучлива, ще се моля за това, защото всяка 1 стъпка с добри резултати е надежда и за нас.а на теб защо ти правят тая операция на очите, заради задебелени очни мусколи ли, защото при мен проблема е точно такъв , аз имам леко изразен екзифталм17-18 бри база 100 ни имам отоци и задебелени мусколи което се доказа при ЯМР виждам двойно в определени моменти и немога да си концентрирам погледа, болка при движение и не само при движение на очите ами и спонтана, а с такава доза от 300мг така решиха в токуда, но лошото е че по време на вливките бях добре а след това като се прибрах вкъщи легнах направо на легло какво ми стана незнам немога да дойда на себе си пада ми кръвното , за апетит да не говорим нямам никаъв вместо да кача аз свалих 2 кг. при вас случвало ли се е това, то остана сега да не мога и на вливките да издържа и тогава ккаво ще правя незнам.ромина бих се радвала да подържам някакъв контакт с теб , ако желаеш разбира и вярвам ,че края му се вижда стиснала съм палци да се похвалиш тук във форума с думите ИЗЛЕКУВАХ СЕ
    от RomiNA | 12.12.2010 20:39

Мисля също ,че 3 по 300 е мн.малка доза.При мен беше доста....около 8 пати по 500,може би имаше ефект,но не желания!Все едно...мъките ми продължават,дано се вижда края! :roll:
    от RomiNA | 12.12.2010 20:34

Здравей!Първо не се доверявай на случайни лекари,а и на някакви величия също!Обшо взето повечето си нямат идея за какво става въпрос.Кортизон да,но само ако ендокринната офталмопатия е в активна фаза!Това може да се разбере само с ЯМР или компют.томография.Иначе ако не е активно,кортизона няма да подобри състоянието ти с нищо.Облъчването също.Въпреки,че при мен имаше подобрение,изчезнаха някои симптоми....Толкова мн.кортизон ми вляха,без изобщо да знаят дали ще има ефект.Както и да е,напоследък нямам никакви оплаквания....само изпъкналите очи,заедно с отоците около тях!Което няма да крия,че ме побърка.....Сега съм в Германия по стечение на обстоятелствата и дори в момента съм в клиника където миналия четвърък ми оперирах лявото око,а следващия ще оперират дясното.Това е....толкова мъка,толкова беспомощни лекари.....Визирам и проф.Борисова/адски съм разочарована!В бг,методите на лечение свършват с кортизона и облъчването за съжаление....Искренно се надявам така желаното подобрение да го постигна тук!Стискайте палци!
    от myrzelana | 11.12.2010 18:41

здравей ромина, и аз отдавна чакам някой да се включи, мога да кажа, че благодарение на това което сте писали и споделяли във форума ме насочи предполагам към правилното лечение, макар и не на време, защото дългото лутане 6 месеца без лечение си е оказало своето, аз съм със Хашимото от преди14г.сега съм на 31г. вече съм и с /инфилтративна офталмопатия/ така се пише ако не се лъжа със засегнати очни мусколи и това всичкото заради не навременото започване на лечение предполагам нямаше да я докарам до тука, но 6м. на какви ли лекари не ходих никой не се сети , че заболяването ми е активирало тези проблеми с очите, и благодарение на вас момичетата във форума започнах предполагам адекватното лечение на правилното място, дано не съм закъсняла прекалено много ,сега направих 1-я пулс с по 300мг 3 дни метил преднизолон и всяка седмица ще си слагам по 125мг солу медрол моля се дано има ефект.ромина опитах се да ти пиша на лични но не се получава незнам защо,ако не се лъжа ти се беше оперирала, как са сега при теб нещата, ще се радвам ако пишеш.
    от RomiNA | 09.12.2010 23:29

Отдавна никой не пише в този форум,може би всички сте вече добре и нямате оплаквания от очите.Ще се радвам ако е така,а също ако всеки сподели какво е състоянието му!Поздрави!
    от extavit | 19.08.2010 17:07

Ti si geroi,pove4eto hora se predavat i se pobarkvat ot yplaha.3a sajalenie mn. jeni stradat ot tazi bolest da ne kaja pove4eto-vkliu4itelno i az.Trqbva da si mn. silen psihi4eski za da se prebori6 s tova,az ot 7 god sam s tozi problem,kazaha mi 4e tova ne se lekuva edinstveno mogat da go kontrolirat s medikamenti.(v moia slu4ai imam predvid)To kosa li ne pada o4ite li ne bqha,stanah 42 kg ot slabeene.Kazahami 4e imunnata mi sistema bila stra6no slaba,s razbita nervna sistema sam,stresirana do bezumie i s ve4nata trevojnost v men.I vapreki vsi4ko drapam nqma kak.Sigorno zql jivot 6te sam po lekari,izsledvaniq i kakvo li o6te ne-za6totonito edin lekar za svqs nqma v bg.
    от baisister | 19.05.2010 12:17

MOMICHETA, KAK STE ? NIAMA LI NIAKOI DOBRI NOVINI
    от mary76 | 24.04.2010 03:24

ZDRAVEITE!PI6A VI OT ESPAÑA.{NQMAM KIRILICA}AZ SAM S BAZEDOVA BOLEST OT DEKEMVRI 2008.S TEJKA OFTALMOPATIQ I DVOINO VIJDANE.VE4ER SPQ S MASKA ZA O4I ZAKUPENA OT APTEKATA.MNOGO MI POMAGA ZA DA NE SE DRAZNQT O4ITE,ZA6TOTO NE SE ZATVARQT PLATNO.LEKUVANA SAM S KORTIKOST.PREZ YSTATA I SLED TOVA PYLS TERAPIQ.3 DNI,PREZ DEN PO 1G.SAMO TOLKOVA.IMAH YSPEH.O4ITE DOSTA SE YSPOKOIHA.SLED 6 MESECA NAPRAVIH TELEGAMATERAPIQ.VE4E MINAHA 5 MESECA OT NEQ I DA VI KAJA IMAM RAZDVIJVANE NA MUSKULITE NA O4ITE.VIJDAM DOBRE NAPRED I NAGORE.V LQVO I V DQSNO VSE O6TE VIJDAM DVOINO.OTTOCITE NE SA SPADNALI I LQVOTO OKO VSE O6TE E LEKO IZPAKNALO.IMAITE V PREDVID,4E BQH MNOGO ZLE.VDIGAH SI GLAVATA POSTOQNNO NAGORE ZA DA VIJDAM NQKAK SI.SEGA TOVA GO NQMA.NO DA VI KAJA,4E TYK NA TOZI ETAP MI PREDLAGAT DEKOMPRESIQ NA LQVOTO OKO.PREDI TOVA MI PREDSTOI OPERACIQ NQ JLEZATA.V MOMENTA SAM NA 1 I POLOVINA METIZOL.{TYK SE KAZVA TIRODRIL}ZAPO4NAH S 6 .ZA ISPANSKITE LEKARI 6TOM E MINALA 1 GODINA OT LE4ENIETO I NQMA REMISIQ SE PRAVI OPERACIQ NA JLEZATA.NQMAM VAZLI,NO PRI BAZEDOVA GY6A SE PREMAHVA JLEZATA,ZA6TOTO V PO4TI VSI4KI SLY4AI NA REMISIQ SLED TOVA SE POLY4AVA RECIDIV I SLED OBLA4VANE O4ITE NE MOGAT POVE4E DA BADAT LEKYVANI S KORTIKOSTEROIDI.O4ITE MOGAT DA SE OPERIRAT 2 MESECA SLED OPERACIQTA NA JLEZATA.DRYGO DA VI KAJA AZ SAM PY6A4 I DOSEGA NE SA MI KAZALI DA SPRA CIGARITE.A ,ZABRAVIH -SLED OBLA4VANETO NA O4ITE SPRQH VSQKAKVI KAPKI,PRODALJAVAM DA IZLIZAM NAVAN SAS SLAN4EVI O4ILA,NO NQMAM SALZENE I PARENE V O4ITE.TOVA E OT MEN.
    от baisister | 19.04.2010 08:32

МОМИЧЕТА, КАК СТЕ ?
    от baisister | 18.03.2010 11:55

ЗДРАВЕЙТЕ, АЗ СЪМ НА 39г. ДИАГНОЗАТА МИ Е БАЗЕДОВА БОЛЕСТ. ОПЕРАЦИЯ НЕ МИ СЕ Е НАЛАГАЛА. МИНАХ КУРСА НА ЛЕЧЕНИЕ С КОРТИКОСТЕРОИД АВГУСТ, СЕПТЕМВРИ И ОКТОМВРИ. ДВАТА МЕСЕЦА 3 X 500мл, ПОСЛЕДНИЯТ 3 X 750мл. ЕФЕКТ НИКАКЪВ. ДЕКЕМВРИ БЯХ НЯКОЛКО ДНИ И В ЕНДОКРИНОЛОГИЯТА В МАЙЧИН ДОМ. КАЗАХА, ЧЕ НИЩО НЕ МОГАТ ДА НАПРАВЯТ ЗА МЕН. НО УЗД НА ЩИТОВИДНАТА БЕШЕ - НОРМАЛНИ РАЗМЕРИ НА ДВАТА ЛОБА И ОБЩО ВЗЕТО ВСИЧКО ОКОЛО НЕЯ Е НОРМАЛНО. ТРАК - 1.4, TSH - 2.26, FT4 - 8.90. OT ПРЕДИ МЕСЕЦ СА ИЗСЛЕДВАНИЯТА. ЕКЗОФТАЛМА И НА ДВЕТЕ ОЧИ - 27мм. В НАЙ-ОБЩИ ЛИНИИ ТОВА Е ЗА МЕН
    от RomiNA | 17.03.2010 21:28

Привет от мен!Нямам кой знае какви новини...Резултат от лъчетерапията май има,но по скоро околните го виждат,аз не мога да преценяа.Ходих на очен,който ми премери стойностите и те се оказаха мн.по различни от тези в БГ,казаха различни уреди!Но..имам удебелени горни очедвигателни мускули и ме изпращат на консултация с хирург тясно специализиран в ендокринната офталмопатия.Може би ще се наложи операция,зависи какво каже професора,но това ще разбера в средата на април.На жената с кератита,бих казала,че няма каво да губи и да направи облъчването,тук го препоръчват също.Не даваш никакво инфо,на колко год.си,оперирана ли си,лекувана ли си с кортизон и т.н.,пиши повече подробности!Милена ти как си?Усещаш ли някакво подобрение?Тук ми казаха,резултат до 3 месеца.Поздрави на всички и кураж!
    от baisister | 16.03.2010 18:55

АМИ ПОНЕ ДОКОЛКОТО МИ ОБЯСНИХА, ПОМЪТНЯВАНЕТО СЕ Е ПОЛУЧИЛО ОТ ТОВА, ЧЕ КЛЕПАЧА НЕ ПОКРИВА ОКОТО И ТО Е ИЗЛОЖЕНО НА ВСЯКАКЪВ ВИД НЕБЛАГОПРИЯТНИ УСЛОВИЯ. ОСОБЕНО, КОГАТО СПЯ. НЕ ЗНАМ ПРИ ВАС КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО, НО АЗ СПЯ С НАПЪЛНО ОТВОРЕНИ ОЧИ. ОТ ТОВА ИМАХ И ДОСТА ЯЗВИ ПО РОГОВИЦИТЕ. НО КАКТО ИЗГЛЕЖДА ЛЕЧЕНИЕ МАЙ НЯМА ( ЗА МОЕ СЪЖАЛЕНИЕ ). ПРЕДПИСВАТ МИ САМО ОВЛАЖНЯВАЩИ КАПКИ ..... А ТЕЛЕГАМАТЕРАПИЯ НЕ СЪМ ПРАВИЛА, ТЪИ КАТО НЕ МОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ ЗА ТОВА. МНЕНИЯТА НА ЛЕКАРИТЕ СА 50 НА 50. ЕДНИТЕ КАТЕГОРИЧНО ОТРИЧАТ ТОЗИ МЕТОД, ДРУГИТЕ ТИ КАЗВАТ, ЧЕ НЯМАШ ИЗБОР И ТРЯБВА ДА ОПИТАШ. ДАЖЕ БИХ КАЗАЛА, ЧЕ ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ ТЯХ ( ЗА ОЧНИТЕ СТАВА ДУМА ) ВЪОБЩЕ НЯМАТ ИДЕЯ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС. ТА ОПИРАМЕ САМО ДО ОПИТИ ....
    от maltudis | 16.03.2010 14:32

Байсистер, а от какво се е получило това помътняване на роговицата, лекарите какво казват? Ти прави ли телегаматерапия?
    от baisister | 15.03.2010 08:14

БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ОТГОВАРЯШ МАЛТУДИС. НАДЯВАМ СЕ НЕ ТЕ ПРИТЕСНЯВАМ. ТОЛКОВА МНОГО ОЧАКВАМ ДА ИМА ПОЛОЖИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ...... ПРИ МЕН ОСВЕН КРАСИВИЯТ ЕКЗОФТАЛМ ИМА ВЕЧЕ И ДРУГИ УСЛОЖНЕНИЯ. ИМАМ ПОМЪТНЯВАНЕ НА РОГОВИЦАТА - КЕРАТИТ, И ЛЕКАРИТЕ НИЩО НЕ КАЗВАТ ПО ТОЗИ ВЪПРОС. МЪЛЧАТ И ВДИГАТ РАМЕНЕ, А АЗ ВСЕ ПОВЕЧЕ НЕ ВИЖДАМ...... ДО СКОРО, НАДЯВАМ СЕ :)
    от maltudis | 14.03.2010 17:48

Здравейте, никакво подобрение нямам все още. Не съм ходила да си меря екзофталма, но ако имаше ефект, аз щях да го видя. За Ромина нищо не знам, тя е в Германия и не се е обаждала.
    от baisister | 14.03.2010 16:49

ЗДРАВЕЙ МАЛТУДИС, КАК СИ, ИМА ЛИ ПОДОБРЕНИЕ ВЕЧЕ НЯКАКВО ? А ПРИ РОМИНА КАК СА НЕЩАТА ЗНАЕШ ЛИ ?
    от maltudis | 18.02.2010 07:44

Здравейте, Аз приключих с телегаматерапията, но ефект няма никакъв. Лекарите казаха, че не идвал веднага ефекта, така че не ми остава нищо друго, освен да чакам.
    от baisister | 17.02.2010 19:51

КЪДЕ СЕ ИЗГУБИХТЕ ВСИЧКИ ? ROMINA, MALTUDIS, КАКВО СТАВА С ВАС СЛЕД ТЕЛЕГАМА ТЕРАПИЯТА. ДАНО СТЕ ДОБРЕ. СИГУРНО НЕ СЪМ САМО АЗ, КОЯТО ВИ ЧАКАМ .
    от RomiNA | 28.01.2010 20:22

Да мина ми,изглежда че го има само като се облъчвам.Спира облъчването,спира и гаденето.
    от maltudis | 28.01.2010 18:04

Ромина, забравих да те питам - мина ли ти гаденето и виенето на свят, по-добре ли си?
    от maltudis | 28.01.2010 17:44

Е това вече е върха!!! Благодаря за телефоните, но аз смятам утре да пътувам, тъй като съм планирана за утре да ме приемат. Ако не ида утре за прием, не се знае другата седмица дали ще ме приемат. Бяха ми казали, че ще ми почнат процедурите от понеделник - 1-ви. Ако и дотогава не го оправят, аз просто много закъснявам, защото облъчването трябва да започне няколко дни след последния пулс, даже най-добре 2-3 дена след кортизона. То при мен всичко ще се обезсмисли, последната вливка ми беше вчера /27.01./. Как може такава несериозна и безотговорна работа, нямам думи просто.
    от RomiNA | 28.01.2010 17:30

За съжаление и днес не работеше,за утре ми казаха да се обадя за да ми кажат евентуално за понеделник.Много несериозно отношение към пациентите....хората пътуват и разчитат...не знам.Ще ти дам този тел.ако искаш им се обади утре за да не се разкарваш-9432452,9432622,утре след 10ч.има кой да даде инфо.Не знам какво да те посъветвам,аз самата съм объркана,до края на другата седмица бях планувала да направя и 10-те,след това заминавам извън страната.При това положение ми се съкращават с 3 процедури.Много кофти работа и несериозна.
    от maltudis | 28.01.2010 15:49

Ромина, оправиха ли апарата за облъчването? Че аз утре пътувам и ако не работи, ще трябва да се връщам.
    от maltudis | 27.01.2010 14:38

Link Ето тук ще прочетеш, че Наама е споделяла подобни оплаквания от облъчването, не се притеснявай, всичко ще мине. А на личната лекарка, не я занимавай, то те кво ли са и чували... Ох, дано да се оправи тоя апарат, че аз в петък постъпвам.
    от RomiNA | 27.01.2010 14:26

Питах личната,дали това е реакция от лъчите,а тя ми вика.....ауууууууууу аз за първи път чувам това заболяване да се лекува с лъчелечение!
    от maltudis | 27.01.2010 14:24

Хубава работа с тая авария сега. Не пише ли кога ще е готов апарата? За гаденето - от облъчването е, сега ще поровя в по-старите постове да намеря кой беше споделил подобни оплаквания.
    от RomiNA | 27.01.2010 14:20

Не не си втълпявам,чуствам се зле но няма на кой да кажа.Днес отивам в уречения час и гледам бележка на вратата,че поради авария апарата днес няма да работи.Гади ми се и ми се вие свят.
    от juliahd | 26.01.2010 18:52

Romina, аз не съм имала гадене, просто не съм имала никакъв страничен ефект, затова помисли дали не е от страх и от мислене да не ти навредят някак си?! Знаете, че с нашите емоционални състояния всичко е възможно :P Лъчението е в съвсем малки дози и не може да ти навреди! За маркирането - ще ти го направят отново, защото сами виждат, че не може да се опази човек. Просто иди по-рано при докторката, за да има време за нова маркировка! Стискам ви палци!
    от maltudis | 26.01.2010 18:47

Ромина, относно маркировката. Според мен би трябвало отново да я начертаят, иначе ще облъчват на сляпо и има опасност да увредят нещо, или най-малкото да няма никакъв ефект от цялата тая радиация. Вземи ги питай утре. Поне любезен ли е персонала, отзивчиви ли са?
    от maltudis | 26.01.2010 16:52

Преди време някой беше писал по-назад във форума, че му се е гадело от облъчването и също и че се получавало разтройство, но преминавало. На мен днес ми мина 2-рата вливка, кръвното ми беше супер - 120/80. Ефект обаче видим няма, остава да чакаме.
    от RomiNA | 26.01.2010 14:50

На мен днес ми се гади дали е от облъчването?А и маркировката доста се поразмаза.Дали ще ме чертаят пак?Наистина времето е спряло в тази болница,но дано има резултати!
    от baisister | 25.01.2010 20:54

Здравейте на всички момичета, Следя темата от самото начало. Естествено и аз съм на същия хал. Красива от всякъде.Няма да ви занимавам в подробности сега и с моите перипетии. Бях в началото на декември в ендокринологията в майчин дом в София. От там ме насочиха за телегаматерапия, но аз още нищо не съм направила по въпроса. Имам огромна молба към малтудис. Аз също съм от Пловдив и много ще се радвам, ако си съгласна да се видим и поговорим преди да заминеш за София. Знам, че е неочквано, а и в последия момент. Ако решиш,че имаш желание,а и възможност това е e-mailа ми baisister@mail.bg
    от maltudis | 25.01.2010 18:26

В името на това да ми се приберат очите навътре, момичета, съм съгласна да спя и в конюшня, както и да ми дават храна в свинско корито, или въобще да не ми дават храна. Ще понеса някак си и да не се къпя 10 дена. Въпросът е само да ми се оправят очите. За погледите на хората - въобще не ми пука, ама въобще. И "таксата" на професорката ще платя, само и само да има ефект.
    от juliahd | 25.01.2010 18:16

Здравейте, момичета! За условията в ИСУЛ съм ви писала, вие просто не сте забелязали - МИЗЕРНИ, животът е спрял в 60-те години. Сестрите и санитарките са с ЖЪЛТИ от старост престилки, стаите са мизерни и олюпени, храна ви дават в супена чиния, ако ще и да са кюфтера, не дават вилица или лъжица, защото ..ще си ги вземем за в къщи вероятно :lol: Телевизор.... нещо като "телевизор", ама си плащаш, баня - да /на всяка стая като че ли/, но сигурно ще предпочетете да не се къпете в нея :lol: Но в името на здравето ще трябва да го понесете! "Татуировките" се скриват зад тъмните очила, пък и какво ви пука за погледите на хората, казвайте си как биха се чувствали те, ако имат вашия проблем!! Пожелавам ви успех!
    от maltudis | 25.01.2010 18:02

Ромина, благодаря за инфото. Нямах представа, че чак толкова личат тия "татуировки", ама квото е - тва е. Ще го изтърпим. То да се приберат очите, пък майната му на татуировките. Иначе аз днес бях на пулс - нормално го понесох, като изключим сърцебиенето, ама то всеки път е така. Чао до скоро.
    от RomiNA | 25.01.2010 15:07

Да споделя от днес.След доста чакане ме начертаха и облъчиха.С тези татуировки на очитерне знам как ще ходя...хората ме зяпат неистово.Облъчването трае 1 минута и не се чувства нищо,дано и за напред е така.
    от RomiNA | 24.01.2010 18:01

Не знам дали ще мога да пиша,може би ще ми спрат нета.Пращам ти тел.си на лицни
    от maltudis | 24.01.2010 11:18

Ромина, блазе ти, че няма да стоиш в болницата. Аз направо се чудя как ще издържа дена, сигурно ще полудея, но няма друг начин. Аз влизам на 29-ти, но казаха, че тогава само щели да ме приемат и да ме начертаят, а облъчването щели да го почнат в понеделник, на 01.02. Казаха, че мога да си ида за съботата и неделята, но ще видим. Ромина, надявам се утре като се върнеш от първата процедура, да разкажеш как протича.
    от RomiNA | 23.01.2010 10:55

Те ме приеха само по документи,не съм ходила в стаите.Аз няма да ползвам легловата база.Може би Юлия може да каже нещо по въпроса.Първо отиваш на първия етаж в 8 кабинет/по радиология/,там ти оформят документите и т.н.Нищо не са ми чертали,казаха .че се правело план на лечението и ще ме чертаят в понеделник.Радвам се че имаш подобрение,аз за себе си нищо не мога да кажа...не съм ходила на очен преди вливането,може би има малка разлика от преди 8).Днес,след вчерашното вливане,имам болки зад очите.

Напиши отговор
393 намерени, страница 1 от общо 8