Менопауза. Остеопороза | Съмение за остеопороза и изследване с ДЕКСА

Напиши отговор
  • Re: Съмение за остеопороза и изследване с ДЕКСА
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.03.2018 22:06

Моля, пишете на кирилица!!
    от Диди | 20.03.2018 18:20

Oтговор т78 post_id=39984 time=1225137439 user_id=15323: Здравейте Д-п Цончев искам да Ви попитам дали вьв вашата практика сте срещали следния слу4ай. От 7 месец на моята бременност запо4наха болки и на двата крака от вьтрешната страна то4но на гьнките с напредване на месеците болката се усилваше и в един момент аз не можех да вьрвя.4увствах блокаж на крьката на нивото на триьгьлника,не можех да си ги отварям сьответно да вьрвя.доктори ми казаха,4е явно плода притиска някой нерв а от там идва и пате6кото ходене преди напално да се обездвижа.казваха ми,4е след като родя 6те се оправя,да но това не стана.изследвания показаха,4е имам на4ален стадии на остеопороза или по-то4но от направена ми снимка доктора констатира остеопорозата.трябваше да спра да кьрмя,за да мога да вземам медикаменти.инжекционно калции от цьомга и впрьскващо в носа miacalcic nasal 200.взех медикаментите около 2 месеца след раждането защото исках да кьрмя детето си вазможно най-далго.у4удващо за мен за 1 седмица проходих.казват,4е това сьстояние се среща мн мн рядко при бременни жени и по принцип без медикаменти женатасе вьзстановява за 3=4 месеца. сега отново имам болки когато се натоваря.дали ако реша да имам още 1 дете това сьстояние ще е полу4и отново.благодаря за отговора
    Zdraveite bihte li mi pisala na romirazasheva @ gmail.com I'm am sushtiq problem. Blagodarq
    от т78 | 15.11.2008 08:34

Здравейте д-р Цон4ев Извинявам се за закъснението,но бях възпрепятствана и нямах възможност да вляза в нета.Аз съм на 30 год и това ми е първа бременност. Благодаря
    от kanali35 | 13.11.2008 22:34

Много Ви благодаря д-р Цончев за изчерпателния и бърз отговор.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.11.2008 14:58

рябва да се направи снимка на гърба за да се оцени ошипяването и евентуално консултация с невролог или неврохирург. По отношение на костната плътност - да се направи денситометрия (измерване на костната плътност) и консултация с ендокринолог, който при необходимост да назначи лечение с калциеви препарати. По отношение на планиране на нова бременност - не виждам проблем.
    от kanali35 | 09.11.2008 10:18

Здравейте, аз съм отворила нова тема но сега като чета по горните въпроси аз искам да разкажа моите болежки- никога не съм имала проблеми с гърба и краката след лека бременност и раждане още на 2-ия ден неможах да стана и неможех да ходя. Много лекари ме преглеждаха и теориите варираха от хемороиди до притиснат нерв при раждането което е невъзможно според мен. Така след химичеки масаж се родих и отново се изправих и си върнах подвижността но след една настинка докато кърмех отново се получи и крака ми отказа да се движи и изпиквах болка. Правих йога упражнения и подвижността ми се върна. След преглед на цялото тяло ми казаха че имам шипове на определен прешлен и напрежение по целия гръбнак още че имам леко изтъняване на костната маса и ми препоръчаха да си направя специални кръвни изслдвания но незнам кой ще ми ги препоръча личния ми ли лекар или да взема направление за ендокринолог. Нямам понятие към какъв специалист да се обърна. Все пак съм готова и диета да правя за да се предпазя от остеопорозата все пак съм само на 31г. А ако искам още едно дете? Моля ви да ми напишете отговор
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.10.2008 22:13

На колко години сте?
    от т78 | 27.10.2008 21:57

Здравейте Д-п Цончев искам да Ви попитам дали вьв вашата практика сте срещали следния слу4ай. От 7 месец на моята бременност запо4наха болки и на двата крака от вьтрешната страна то4но на гьнките с напредване на месеците болката се усилваше и в един момент аз не можех да вьрвя.4увствах блокаж на крьката на нивото на триьгьлника,не можех да си ги отварям сьответно да вьрвя.доктори ми казаха,4е явно плода притиска някой нерв а от там идва и пате6кото ходене преди напално да се обездвижа.казваха ми,4е след като родя 6те се оправя,да но това не стана.изследвания показаха,4е имам на4ален стадии на остеопороза или по-то4но от направена ми снимка доктора констатира остеопорозата.трябваше да спра да кьрмя,за да мога да вземам медикаменти.инжекционно калции от цьомга и впрьскващо в носа miacalcic nasal 200.взех медикаментите около 2 месеца след раждането защото исках да кьрмя детето си вазможно най-далго.у4удващо за мен за 1 седмица проходих.казват,4е това сьстояние се среща мн мн рядко при бременни жени и по принцип без медикаменти женатасе вьзстановява за 3=4 месеца. сега отново имам болки когато се натоваря.дали ако реша да имам още 1 дете това сьстояние ще е полу4и отново.благодаря за отговора
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.09.2008 14:08

Добре е да се направи първо консултация с ендокринолог, който се занимава с проблемите на менопаузата и тогава да се направят съответните изследвания. Само по себеси изследването без подходящия човек който да го интерпретира няма стойност.
  • Съмение за остеопороза и изследване с ДЕКСА
    от melody | 01.09.2008 23:21

Здравйте, Моят въпрос към вас Става дума за майка ми за която се безпокоя.Накратко: Тя е на 55 г.От края на 2001г след гинекологична операция при нея настъпи ако мога да се изразя така "принудителна менупауза".До средата на май 2008 -тъова прави около 7 години тя приемеше хормонално заместващи препарати първо Premarin а от около година Climopax. Нямаше оплаквания топли вълни и т.н. От май мсец до сега спря приема на хормоните по съвет на лекар тъй като според него тези 7 години били достатъчни и трябвало да прекрати.Появиха се болки в гръбнака ,кръста, коленете.Също така има и шипове. Дали има съмнение за остеопороза при тези симптоми? Бихте ли ми препоръчали лекар и клиника където правят изследване за Остеопороза? .Прочетох че изследване с уреда ДЕКСА е най надежното за сега. Предварително благодаря за отговорите.

Напиши отговор