Менопауза. Остеопороза | Тежка остеопороза

Напиши отговор
  • Re: Тежка остеопороза
    от Пепи Зарева | 04.12.2009 10:00

Здравейте, Искам да споделя, че след едногодишно лечение с Osseor и Ca600 имам значително подобрение на костната плътност. Преди да започна лечението имах Т-score -4,1 до -4,4. Сега Т-score е в границите -2,7 до -3,6. И което е по-важно, чувствам се много по-добре. Трябва да продължа това лечение още година и половина, след което ще направя ново измерване. Успоредно обаче с Osseor и Ca600 приемах и хомеопатични лекарства (Calcarea Fluorica и Silicea), които вярвам също са допринесли за това значително подобрение.
    от predator_78 | 07.10.2008 23:13

ЗДРАВЕЙТЕ.БАЩА МИ Е НА 78ГОД.И ИМА ПОЧТИ ВСИЧКИ СТАВНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ЗА КОИТО СЕ СЕТИТЕ......ШИПОВЕ,ОСТЕОПОРОЗА,КОКСАРТРОЗА И ДВУСТРАННА ГОНАРТРОЗА.ВЕЧЕ СЕ ДВИЖИ МНОГО ТРУДНО,А СУТРИН СТАВАНЕТО МУ ОТНЕМА ДОСТА ВРЕМЕ И УСИЛИЯ.ПРОБВАЛ Е ПОЧТИ ВСИЧКИ ЛЕКАРСТВА ЗА ,КОИТО ПИШЕТЕ,НО ЕФЕКТ НЯМА.МОЖЕ БИ НЯКАВО МИНИМАЛНО ОБЛЕКЧЕНИЕ НО ЗА ДНИ,ДОРИ ПРОБВА С НЯКАКВИ ИНЖЕКЦИИ,НО ЕФЕКТА БЕ СЪЩИЯ.НА 10 ТОЗИ МЕСЕЦ ПАК ОТИВА В БОЛНИЦА ЗА ИНЖЕКЦИИ ЗА 500ЛВ,НО ЗНАМ,4Е ПАК НЯМА ДА ИМА НИКАКВО ПОДОБРЕНИЕ.ЗАТОВА ВИ МОЛЯ,АКО НЯКОИ ЗНАЕ РЕЦЕПТА,ЛЕКАРСТВО,ИЛИ ЛЕК ОТ НАРОДНАТА МЕДИЦИНА,НЕКА МИ ГО КАЖЕ. ЩЕ ВИ БЪДА ВЕЧНО ПРИЗНАТЕЛЕН ТЕЛЕФОНА МИ Е:0884554022 МАРИЯН
    от Пепи Зарева | 24.06.2008 10:48

Здравей отново Gita и благодаря за съветите! Вече провеждам лечението, но явно ще трябва да чакам доста за някакъв осезаем резултат (ако изобщо се получи такъв). Ще държим връзка да обменяме информация. Успех и на теб!!!
    от Gita | 21.06.2008 16:04

Zdravejte! Az se lekuvam pri d-r Filipov. Toj e ortoped-travmatolog v DKC kam 20 poliklinika.Lechenieto obsajdahme zaedno i s lichnia mi lekar d-r Bojchev - sashto ot 20 p-ka. Osnovnite mi oplakvania sa ot bolki v garba.Pojavjavat se , kogato chistja, postoja prava na mivkata ili sedja prodaljitelno vreme. Vie sega provedete tozi kurs na lechenie, a sled 6 mes. shte spodelite kakvi sa rezultatite. Uspeh!
    от Пепи Зарева | 16.06.2008 13:52

Здравейте Gita, Благодаря за споделения опит. Междувременно аз започнах да пия OSSEOR, който представлява прахчета, които се разтварят във вода. Пие е се по 1 прахче на ден. Цената по здравна каса е 70лв. за 28 прахчета, а без намалението е 92 лв. Предписан ми е за-малко 6 месеца. Почнах да го пия преди два дни и все още е рано да кажа как ще го понеса. Ще обсъдя вашия опит с моя личен лекар, но вероятно тя ще каже да продължа започнатото лечение. Като добавка пия и Са600 по едно хапче дневно. Това лечение ми е назначено от д-р Горчева от болница ТОКУДА. Вие при кой ендокринолог се лекувате? Искам също да ви попитам дали имате някакви оплаквания, които свързвате с остеопорозата. Аз имам почти постоянни болки в гърба, костите и ставите, но не съм сигурна, че са свързани само с остеопорозата. Благодаря ви предварително!
    от Gita | 14.06.2008 14:21

Az sam na 54 godini s podobni na Vashite stojnosti- (-3.7, -4,1).Zaradi gastrita i babrechno-kamennite si zaboljawania, ne moga da priemam prez ustata lekartva za osteoporozata.Izpisaha mi nazalno (prez nosa) MIAKALCIK.Ponesoh go mn dobre.Za 1 godina svalih stojnostite ot -3,7 do - 2,5.Togava napravih goljma greshka-sprjah go.Sled 1 godina stojnostite mi bjha stignali -4,1.Zapochnah otnovo,no s negovia zamestitel-NEOKALCIN, che e po- evtin,no rezultatat no efekt ne e sashtia i sega otnovo minah na MIAKALCIK,no shte pribavim verojatno i 1 injekcia BONVIVA na 3 meseca.Ako si kupite po kasa miakalcika v njakoi klonove na "Sofijski apteki"-napr. v 20 poliklinika- e s otstapkata 50 lv,a bez neja po kasata e okolo 68 lv.A 1 injekcia Bonviva e 150 lv ,no tja se slaga na 3 meseca vednaj.Obsadete tezi varianti s lekarja si i preminete na 1 ot tjah,zashtoto imat efekt,a neshtata ne sa bezdnadejdni.Medicinata misli i za pacienti kato nas.Samo pari da imame! Uspeh!
    от Пепи Зарева | 07.06.2008 11:52

Поради стомашните проблеми и невъзможността да пия FOSAVANCE, ми назначиха OSSEOR, като щадящ стомаха, но все пак ме посъветваха успоредно с него да приемам PROBITOR. Моля ако някой знае как се понася това лекарство, да ми даде информация.
    от snej | 30.05.2008 11:38

KAKTO KAZVAM I NA DRUGI S ZDRAVNI PROBLEMI .VIJ SLEDNIA SAIT Link I AKO PE6I6 DA MI SE DOVERI6 I DA ZAPO4NE6 PROFILAKTI4NATA PROGRAMA S BIOLOGI4NO AKTIVNITE DOBAVKI NA KOMPANIATA "VISION"KOITO SA UNIKALNI SPORED MOETO MNENIE I TOVA E PRODUKTA NA 21VEK DEISTVAT NA KLETA4NO NIVO BEZ STRANI4NI I IZUMITELNI REZULTATI.100% BILKOV PRODUKT S IZKLIO4ITELNO DEISTVIE NA NIVO KLETKA I IMUNITET.ZA VRASKA S MEN0884602385 0878546315 A NAI DOBRE V SKAYPA snejana.marinova2. az imah sa6tia problem moia be6e poroden ot la4e terapia i babreka mi napravi hibronefroza 5-stepen v prodaljenie na 6 meseca pia produktite i niamam nikaKAKTO KAZVAM I NA DRUGI S ZDRAVNI PROBLEMI .VIJ SLEDNIA SAIT Link I AKO PE6I6 DA MI SE DOVERI6 I DA ZAPO4NE6 PROFILAKTI4NATA PROGRAMA S BIOLOGI4NO AKTIVNITE DOBAVKI NA KOMPANIATA "VISION"KOITO SA UNIKALNI SPORED MOETO MNENIE I TOVA E PRODUKTA NA 21VEK DEISTVAT NA KLETA4NO NIVO BEZ STRANI4NI I IZUMITELNI REZULTATI.100% BILKOV PRODUKT S IZKLIO4ITELNO DEISTVIE NA NIVO KLETKA I IMUNITET.ZA VRASKA S MEN0884602385 0878546315 A NAI DOBRE V SKAYPA snejana.marinova2. az imah sa6tia problem moia be6e poroden ot la4e terapia i babreka mi napravi hibronefroza 5-stepen v prodaljenie na 6 meseca pia produktite i niamam nikakav problem ve4e t.e. o6te sled parvia mesec bian dobre no prodaljavam da ci pia profelakti4no za6toto imah i mn.dr zaboliavania-ANEMIA,MOZA4EN INSULT,TROMBOV LIBIT IT.N sega sam kato nova 4ustvam se otli4no.jelaia na vseka da e na moe o6te sled parvia mesec bian dobre no prodaljavam da ci pia profelakti4no za6toto imah i mn.dr zaboliavania-ANEMIA,MOZA4EN INSULT,TROMBOV LIBIT I T.N sega sam kato nova 4ustvam se otli4no.jelaia na vseka da e na moe miasto.dobavkite deistvat komleksno pretejavat mo6no antioksidahtno deistvie,kato neotralizirat svobodnite radikali i za6titavat kletkata ot vrednoto deistvie na okolnata sreda,stresa koito ni sapatstva vse pove4e i doprenasia za razvitieto na taka poznatite ni zdravoslovni problemi.POMISLETE I AKO REJITE DA JIVEETE BED BOLKA I BOLESIA MI SE OBADETA.USPEH BOG DA E S VAS
    от Пепи Зарева | 29.05.2008 14:34

Здравейте отново, Успях вече да се консултирам с ендокринолога. След като разбра за стомашно-чревните ми смущения и жлъчнокаменната болест, ми предписа ново лекарство, което да изпробвам. Лекарството е OSSEOR (активно вещество стронциев ренелат). Прочетох някои неща за това лекарства в Internet и откровено казано съм малко разколебана. Това, че лекарството е сол на стронция дали означава, че е радиоактивно? Освен това разбирам, че е възможно да предизвика някакъв алергичен синдром (DRESS), който никак не е за подценяване. Агенцията по лекарствата е направила предупреждение за тази опасност. Просто не знам какво да правя!? Дали да не пробвам пак с FOSAVANCE, или да продължа само с калций и витамин D? Или пък да опитам с OSSER? Или да да се допитам до друг ендокринолог за някаква нова възможност (например BONVIVA)? Бихте ли ме посъветвали!
    от Пепи Зарева | 27.05.2008 11:21

Много Ви благодаря за съвета! На 02.06 имам записан час при ендокринолога за евентуална смяна на лекарството. Стомахът ми, за съжаление, още не се е оправил и не знам как ще се развият нещата по-нататък.
    от д-р Габровски | 24.05.2008 09:11

трябва да знаете, че при остеопороза намалява здравината на костите. Една от най-натоварените части на костната система е гръбначния стълб. В резултат на това, при остеопорза често се установяват фрактури на прешлените, които не са издържали на натоварването. Като резултат се получават силни и постоянни болки в гърба.
    от Пепи Зарева | 23.05.2008 14:36

Благодаря за вниманието и съветите. Надявах се да мога да пия отново предписания ми Fosavance, но междувременно получих и някакво раздразнение на дебелото черво и сега провеждам лечение за него. Много е неприятно, свързано с подуване на корема, болки, спазми и упорит запек. Междувременно си взех номер за д-р Сарафова от Института по ендокринология за 02.06.2008, която ми направи първото назначение. Надявам се да мога да изляза от този омагьосам кръг.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.04.2008 18:19

При проблеми от страна на стомашно-чревния тракт при приема на определени медикаменти следва да се уведоми лекаря и да се направи съответната промяна в терапията.
    от Пепи Зарева | 23.04.2008 15:54

Аз лично си направих изследването в Института по ендокринология в София, след което ми беше назначено лечение от д-р Сарафова, лекар в същата клиника. Но за съжаление не мога да го прилагам заради стомашните проблеми.
    от калина77 | 22.04.2008 17:54

Здравейте, Майка ми страда от остеопороза и бих искала да ми препоръчате добри специалисти в София, към които тя би могла да се обърне. Благодаря предварително. Калина
    от Д-р.Хинкова | 22.04.2008 11:20

Ето подробна информация по въпроса: Link
    от vili_0882 | 22.04.2008 11:12

Здравейте, Надявам се и някой от компетентните лица да си даде мнението. Аз мога да ви кажа за "Бон вива",но не като таблетки а като инжекции.До колкото знам когато са инж. не дразнят стомаха и се понасят добре......Поне при мен няма пробем..... Успех :)
  • Тежка остеопороза
    от Пепи Зарева | 21.04.2008 17:06

На 56 години съм и имам тежка остеопороза - 4,1; -4,2. Предписаха ми Fosavance и Ca600. За съжаление след второто хапче Fosavance получих криза с болки в корема. След фиброскопия се установи, че имам гастрит с ерозии на стомаха и гастроентерологът ми каза да спра да приемам Fosavance. Сега пия Lanzul и Spasmomen с надеждата да ми се оправи стомаха, но не зная как ще ми се отрази подновеното приемане на Fosavance. Много се безспокоя, тъй като имам болки по ставите и костите - имам и дискова херния, и коксартроза. Може би трябва да ми се смени лекарството с такова, което бих могла да понеса по-леко?! Много съм разтревожена! Бихте ли ме посъветвали.

Напиши отговор