Диабет | Отпадналост и чувство на повишена температура

Напиши отговор
  • Re: Отпадналост и чувство на повишена температура
    от vasilev | 04.07.2017 01:41

Как е с кръвното налягане? При ниски стойности човек се чувства отпаднал. А особено в горещо време - налягането спада доста - аз например почти спирам да пия лекарствата за кръвно през лятото, и пак поддържам нормални стойности; от средата на есента до средата на пролетта обаче не мога без тях.
    от Georgi | 01.07.2017 19:12

Благодаря за отговора.
    Да, всички са в норми.
    Последните дни с повишението на температурите, симптомите се усилват.
    от д-р Цончев | 01.07.2017 17:47

Възможно е да се адаптира към новите инсулини... Щитовидните хормони в норма ли са?
    от Georgi | 27.06.2017 14:11

Забравих да спомена, че на ПКК и др кръвни изследвания всичко е в граници.
  • Отпадналост и чувство на повишена температура
    от Georgi | 27.06.2017 13:37

Здравейте.
    Имам нужда от съвет и/или насоки към специалист.
    Приятелката ми е с новооткрит диабет тип 1, от началото на годината(6 месеца). Малко след започване на терапията, започна да се оплаква от обща отпадналост, на моменти със симптоми на повишена температура, но реално температурата и е нормална- 36.5.
    Първоначално ендокриноложката и назначи изледвания на хормони на щит. жлеза- излязоха в норма. Съвета и беше, да си даде малко време, за да свикне организма. Но симптомите продължиха и след няколко месеца докторката реши да пробват с различни инсулини, за да не е реакция на организма към някоя от съставките- от actrapid и insulatard премина на novorapid и tresiba. Симптомите продължават...
    Симптомите не са обвързани с нивата на кръвна захар. Не се проявават, когато са ниски или високи. По скоро имат някаква цикличност- проявяват се рязко преди обяд около 12-13ч, след това изчезват и се появяват отново рязко преди вечеря, около 17-19ч.
    Последните резултати от гликиран хемоглобин бяха 6.7, стойностите след хранене са в норми- под 8.
    Ще ви бъда благодарен, ако може да ни помогнете с каквито и да е съвети.

Напиши отговор