Рак и ракови заболявания | рак на устата

Напиши отговор
  • RE: рак на устата
    от Valentina Ivanova | 16.10.2019 01:11

Link Вертера руското оръжие за рак
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.07.2019 19:56

Трябва да посети УНГ
    от Tanja | 21.07.2019 12:16

Здравейте, сестра ми е забелязала образувание на небцето с мека консистенция, подвижно, на цвят по-розово от лигавицата. По спомен скоро е наранила това място с четка за зъби, но не е сигурна дали точно това е мястото и това образувание не е болезнено при допир. Усетила го е като нещо, което я дразни. Ще посети лекар скоро, но е много притеснена. Знаете ли какво може да е и какъв специалист трябва да посети? Не знам как мога да кача снимка.
    от maniadekay | 18.06.2019 23:14

Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.06.2019 18:44

На първо време идете на УНГ лекар, а той ще прецени има ли нужда от други специалисти.
    от maniadekay | 17.06.2019 23:42

Здравейте, от доста време имам една подутина на небцето. Може би от година, може и две и три да са. Може да е свързано и с щитовидната жлеза, не знам дали има връзка. Знам, че трябва да посетя лицево-челюстен хирург, но къде? От София съм. Ще бъда благодарна, ако ме насочите! Също така, трябва ли да се притеснявам?
    от д-р Ралица Правова | 24.02.2019 17:58

Изпратете ми снимка на лезията, която описахте. За дразненето в гърлото правена ли е микробиология на гърлен секрет, възможно е да имате бактериално огнище, което да води до проявяващо се периодично дразнение.
    от Rositsa Kadieva | 22.02.2019 20:29

Здравейте на 21г съм , от два дни наблюдавам малка тъмно синя до черна точица отвътрешната страна на бузата си. Не е изпъкнала , нито болезнена... от година и половина съм с постоянно дразнене вляво на гърлото и все още не сме открили точноя проблем , мисля че имам подут лимфен възел и на шията си пак от лявата страна. Моля за отговор на какво може да се дължи и трябва ли да се притеснявам?
  • Re: рак на устата
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2018 17:22

Трябва давивиди УНГ специалист, вероятно е афта.
    от Mims | 25.05.2018 01:14

Здравейте! Преди два дена ми се появи бяло грапаво петно около 2см в горната част на устната кухина. Не ме боли изобщо. Какво според Вас е това и към какъв специалист да се обърна? Стоматолог може ли да ми помогне?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.03.2018 21:18

Най-вероятно не
    от Nadejda | 01.03.2018 17:40

Здравейте, от днес забелязах, че имам болка в небцето, придружена със зачервяване. Усеща се подутина, мястото е твърдо. Ще посетя зъболекаря си утре, трябва ли да се притеснявам, дали е сериозно?
    от Димитър | 05.11.2017 07:25

Здравейте, не се обръща внимание на основен и въобще не сложен начин за лечение на рака. Всъщност рака е болест на грешно хранене на човека. Преди 2-3 месеца, с приятели решихме да обърнем повече внимание на здравето си и да измерим показатели - алкалност и кръвна захар в нашите организми. В последствие се поинтересувах, поради ниска моя алкалност на организма ми, от смисъла на този показател. След като успешно за около 2 месеца, с правилно хранене алкалността ми от 4,8 вече е над 6, искам да изкажа моите заключения. Въобще преди това не знаех, че онкоболните имат ниска алкалност, знаех че рокът се “хранел” с клетки в организма, които са киселинни. За рака и алкалността прочетох, че при стоиности под 6,2 има предпоставки за развитието на рак, а при стойност 7 и над нея, ракът спира развитието си. При онкоболните стойността на алкалността е под 4,8. Тази информация е достъпна за всеки във интернет, но за огромно съжаление никои не и обръща достатъчно сериозно внимание Съответния логичен извод е следете алкалността на организма си. Ако са ви открили рак, то трябва веднага да проверите алкалността на организва си и да започнете да се храните основно с алкални храни, като за 2-3 месеца, можете да достигнете стойност 7 и над нея и така да изчистите рака от себе си. Всъщност ниската алкалност, означава съответно – висока киселинност на организма и резултата е – рак. Рака не се “храни” с т.н. кисели клетки, тези кисели клетки ние ги създаваме с неправилно хранене и това е и самия рак. Ако не дай си боже вие или ваш роднина или друг близък човек или познат има открит рак, или всъщност си е създал проблеми, поради неправилно хранене, то можете за 2 – 3 месеца да се излекувате напълно.
    от денис | 11.09.2017 23:44

Да притеснявах се за злокачествоно заболяване.Благодаря за отговора д-р Ал. Игнатова!
    от д-р Александра Игнатова | 10.09.2017 20:29

Относно злокачествено заболяване - по-скоро не.
    от денис | 09.09.2017 01:44

Благодаря!Според вас има ли място за притеснение?
    от д-р Александра Игнатова | 06.09.2017 22:24

УНГ
    от денис | 31.08.2017 00:33

Здравейте д-р Цончев.Аз от 5 месеца имам в устата(на бузите от вътрешната страна и под езика леко) бели плаки,но сега вече почти не се забелязват.Имам чувството , че поминават.Обаче отскоро пък ми излизат едни като пъпчици като съвсем малко мехурче.Излиза и след броени часове се маха и например след седмица пак така.Бях при личния ми лекар(вече два пъти) той твърди , че всичко е на стресова основа.Направи ми пълна кръвна картина и кардиограма и ми каза , че всичко наред!Притеснявам се дали не е нещо злокачествено.При какъв лекар да ходя ?Благодаря ви!
    от miroslav georgiev | 15.02.2017 23:12

На 50г съм появи ми се топче на долната част на устата отвътре ,освен това имам разглав глас.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.11.2014 20:33

По принцип УНГ, но по принцип езика нормално там си има такива образувания.
    от Elena | 23.11.2014 22:46

Здравейте, наскоро ми откриха HPV 33 и се притеснявам да не се развива и в устната ми кухина. Забелязвам изменения- грапави образувания в началото на езика към сливиците. Спред Вас дерматолог ли да посетя или УНГ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2013 14:36

Няма как да се каже точно, вероятно не, но е добре и дерматолог да погледне.
    от Hristiana | 10.08.2013 21:09

Здравейте! Преди 2-3 години имах възпалени слюнчени жлези в устната кухина, които хирург ми ги премахна чрез манипулация. От 1 година насам имам съвсем малка подутина на горната устна от вътрешната страна. Не ме боли, не расте. Питах личната като бях на преглед, но тя каза, че е твърде малко. Та... има ли причина да се притеснявам?
    от raniaa | 24.03.2013 09:15

Аз получавам такива когато ям нещо горещо , след 24 часа те сами се махат.
    от Таня Илиева | 18.03.2013 18:48

Моля,някой да ми отговори!Майка ми скоро откри от вътрешната страна на бузата си едно малко тъмно топченце колкото топлййка.Прилича ми на съсирена кръв след ухапване.Не я боли.След консултация с хирург,отговора му беше следния"не мисли за него и ще се махне,апък ако решиш операцията е 20 минути.."Много моля за компетентен отговор,защото е много притеснена.Благодаря предварително!
    от labtoon | 22.03.2012 11:48

Здравейте, от няколко месеца при преглъщане усещам на моменти едно прещракване - сякаш като някакво топче което се мести, под брадата в началото на шията . Нямам болка при преглъщане. Не е постоянно , само понякога се усеща . Знаете ли какво може да е ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.01.2012 20:09

Не. Но ако се увеличават трябва да ги види УНГ.
    от Radoslav | 28.12.2011 00:44

Здравейте преди 2 дни забелязах че по горната устна имам бели мехурчета,малки като точици под езика също имам 3 такива точици незнам дали тази тема е подходяща за въпроса ми,но може ли да е рак ?
    от divakaaa | 01.11.2010 05:06

ади ве някои 6те ми отговори лии ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.10.2010 17:06

Моля, пишете на кирилица!!
    от divakaaa | 15.10.2010 17:30

zdraveite predi 2 meseca mi izlezi edno mehur4e v dolnata ustna i ot mehur4e stana edno top4e i me istrah da utida na lekar i s edna igla go probojdam i izliza edno kato gnoi i sled 3,4 dena pak se naduva tova dali e rak na ustnata
    от sarbolova | 20.05.2010 22:37

Имам впредвид София.
    от sarbolova | 20.05.2010 22:36

Съветът ми е от личен опит! Ако ходите някъде на преглед, то това е добре да стане в лицево-челюстна /стоматологичен факултет на медицинска академия/. Успех!
    от k_st | 16.05.2010 08:17

Здравейте, от известно време минавайки с език под долната устна от лявата страна напипвам няколко топченца, които са сякаш с различни размери и форма, не мога съвсем точно да преценя. Не мога дори да си дам сметка от кога точно са там, но когато се замислих по-задълбочено, много се притесних и веднага си помислих за рак на устата. Какво трябва да направя занапред? Как се диагностицира това заболяване? Искрено се надявам на по-скорошен отговор, защото изкам по-скоро да разбера какво ми е. Благодаря
    от Pollyy77 | 21.04.2010 00:06

Тъй като със sarbolova, ще говорим за един и същ човек-баща ни, искам да попитам следното: В епикризата му пише, че са му направили 12 лъчесеанса(а всъщност са 16) с погълната дневна доза от 5Gy(Грей) с рентгеново лъчение, което прави 60Gy за цялата лъчетерапия, като събота и неделя не са правени почивки за въстановяване на здравите тъкани. Каква е максимално допустимата дневна погълната доза за карцином на долна устна, при положение, че му е направена и някаква операция? И какви са последиците при изгаряне на здрава тъкан от такова концентрирано рентгеново лъчение(туморната част си стои)? Това не е ли един вид някаква степен лъчева болест на тъканта, която е облъчена и правят ли се някъде иследвания на пациенти за поносимост към различни лъчения по подобие на иследванията, които правят в АЕЦ при постъпване на работа?
    от sarbolova | 10.04.2010 10:29

Вчера бяхме на София на окологична комисия и му назначиха операция през месец май. Не е отминало въздействието на лъчетерапията. Препоръчаха му бани със смрадлика, за да се намали възпалението. Най-интересното е, че тази сутрин след почистването на раната излезе конец, а операцията(биопсията), защото в София казаха, че изобщо това срязване не е операция, беше в края на ноември. Аз съм очарована от вниманието на лекарите в София. Те всичко ни обясниха и най-интересното за мен бе, че не ни искаха пари за нищо, защото до сега където сме ходили все сме плащали. Единственото нещо, което остана като притеснение за мен е, че болките на баща ми започват по едно и също време на деня...като стане 18 часа и устната му набъбва, отича и дори вдига кръвно от нея. Подобно нещо не съм виждала и чувала. Той започна да мисли, че единствения начин да се избави от тази болка е, да си сложи край на живота, няма живец да се бори, а от прегледа за сега казаха, че няма метастази. Не знаем вече как да го обедим, говорим му, обръщаме му внимание, но явно болката го побърква. А за болката само гадаем от какво е и питането ми е дали е от лъчетерапията или е от раковото образувание.
    от nelly313 | 07.04.2010 14:30

Щом сте наблюдавали такъв проблем наистина е по-добре най-напред да проверите дали няма алергия към такива вещества,за да не навреди повече,отколкото да помогне. А към билки проявява ли алергични реакции? Петър Димков в една от книгите си препоръчва при рани в устната кухина да се прави гаргара с комбинация от смрадрика,лайка и жълт кантарион-по 1 супена лъжица от трите се вари на тих огън в 500 гр. вода в продължение на 30 минути ,прецежда се,а може и да се охлади преди употреба,ако от топло боли повече.
    от sarbolova | 05.04.2010 14:41

Според мен прополисът е доста добър за лечение, но трябва да сме сигурни дали човекът не е алергичен към полени...на 100%, вкъщи го давах за засилване на имунната система но се оказа че започват да текат едни страшни сополи....това според мен е алергична реакция.
    от nelly313 | 04.04.2010 11:00

Здравейте, не съм специалист,но прочетох в книгата "Лекуване с мед и пчелни продукти"на Георги Филипов следното:"Много често,успоредно с благоприятния разрушителен ефект върху туморните клетки при лъчева терапия,се стига и до увреждане и на здравите тъкани-радиодермит.Върху отеклата кожа се появяват мехури и рани. Прополисът действа регенеративно на увредените тъкани,проявява противовъзпалителен и антибактериален ефект на фона на общото повишаване на защитните сили на организма" Той дава следната рецепта: -сутрин,обед и вечер,30 минути преди храна болният да взема по 30-40 капки 30% спиртен екстракт на прополис,разтворен в чаша хладка вода или мляко. -успоредно с вътрешното лечение се правят намазвания или превръзки на увредените места с 15% мехлем от прополис.Лечението продължава 2-6месеца. Не зная това дали може да помогне,но ако искате опитайте.
    от sarbolova | 03.04.2010 09:10

Пропуснах да спомена, че му казаха за болката да пие Паракофдал и да му се бие Дексаметазон за да издържи на болката докато минат Великденските празници, за да отидем в специализирана болница в София. Честно казано на втория ден се почувства по-добре отокът леко намаля и той започна по-активно да се разхожда, защото болката го приковаваше на леглото да лежи. Това лечение не е от лекуващият му лекар в областната ни болница, а се свързахме със специалисти в гр.София и те ни посъветваха да вземем тези лекарства докато отидем на място.
    от sarbolova | 03.04.2010 08:31

Писах за проблема на моя баща преди време, но при нас нещата се задълбочиха. Лъчетерапията мина и всичко беше добре, докато не се появи нещо ново, казаха в болницата че е инфекция на облъчваното място - явно раната се е замърсила. Включиха в лечението и антибиотици, образува се нещо като капсула на мястото, все едно има гнойна торбичка. Преди да го изпишат му прободоха с игла торбичката и е изтекла някаква течност, но от тогава като че ли обождането доведе до ново възпаление. Болките му са страшни - мъж на 60 години плаче като малко дете от болка, а в болницата сестрите му давали предимно аулин, изпил е 70-80броя. Имам чувството че се е пристрастил. Болката му започва все в един и същ час на денонощието и намалява след като пие аулин. Устната (долната) му отича и набъбва и започва да го боли цялата брада и болката стига до лицето (бузите). Изписаха му лексотан за да спи през нощта и най-интересното е, че и болката се повлиява от това лекарство. В болницата казаха, че няма метастази, но ето диагнозата:T1 N0 M0 стадий 1, клинична група 3А, СА лабий - инфилтриращ орис рецидив пострендген терапия, инфилтриращ G2 невроговяващ сквамозен карцином. Моето питане е: Възможно ли е в случая да има увреждане на нервите след операцията и оттам да се е възпалил нерв, щом се повлиява болката от успокоителни лекарства или просто образованието е метастазирало? Там, където беше зашита операцията сега е зейнала рана (отворила се е) и при промяна на температурата също го боли много, а от раната тече течност,предполагам лимфна
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.01.2010 20:40

При така изложения проблем - по-скоро не, но е добре да се погледне от УНГ.
    от xamam | 15.01.2010 17:01

Преди 1 месец имах едно топче на бузата от вътрешна страна в устата около 5 мм, но след 2 седмици спадна и след това го отхапах. Възможно ли е да съм глътнал част от това и да стане нещо опасно? След това вече 3 седмици започна да ме сърби постоянно кожата и да ми е студено все. Възможно ли е да е рак на кожата, много ме е страх?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.01.2010 20:36

Резултатът от хистологията ще отговори на някои от въпросите. Състоянието на раната следва да се контролира от хирурга, а също и аналгетичната терапия.
    от sarbolova | 09.01.2010 17:31

На моя баща известно време му бе напукана устната. В един момент се образува топче, което постепенно започна да нараства. Оформи се и бяло връхче, това бе доста болезнено, не можеше да си намери място. Отиде в областната болница и веднага го оперираха...премахнаха топчето "до здраво", както обясни хирургът. След тази операция нищо не му изписаха...нито антибиотик нито нещо за мазане, но резултата изпратиха в София за биопсия. Паднаха конците и устната започна за бере и да изтича нещо, но и болката беше страшна. Биопсията потвърди раково образование, в момента е в болница и му извършват процедури...лъчетерапия. Въпросът ми е какви са шансовете му да се оправи? Това рак на кожата ли е или на тъканите никой лекар нищо не обяснява. И последно нормално ли е да боли много, защото аз имам чувството като го гледам че ще се побърка?
    от mdi | 19.03.2009 11:02

Здравейте, аз имам същия проблем. Имах бяло мехурче на долната устна, което се появяваше и пукаше няколко пъти и това преди около 2-3 месеца. Мазах го и изчезна. Сега на това място усетих преди 20 дена нещо като топче. Предполагам че е останала капсулата и пак се е образувало само че под лигавицата. какво мислите?
    от PetarSpasov | 12.03.2009 22:55

За да се прецени какво точно е Вашето заболяване трябва да се направят щателни изследвания на чело с биопсия за уточняване на диагнозата
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.03.2009 10:33

Моля, пишете на кирилица!
    от tutumau | 10.03.2009 22:48

predi 2 godini postoqnno mi se poqvqvaha mehuri na dolnata ustna ot vutre6nata strana.lekuvaha me sus vsekskvi raboti i nakraq mi go izrezaha.nqmah problemi do sega.vzeha pak da mi sepoqvqvat.pukat se i posle pak.a sega mi ostana kato bu4ka i ne minava.vuzmojno li e dali e rak,i pri kakuv lekar trqbva da ida.az sum ot montana.blagodarq predvaritelno.
    от Dr.Atanassov | 25.08.2008 20:05

Лицево-челюстен хирург. Има така ва клиника в Стоматологичните факултети в София и Пловдив.

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2