Рак и ракови заболявания | рак на белия дроб

Напиши отговор
  • Re: рак на белия дроб
    от kobrita | 26.06.2010 23:57

ХОРА, каквото и да се прави при всички ракови заболявания, изглежда няма смисъл. Това го знаят и лекарите/отлично си играят ролята/ Всичко е за малко удължаване на ЖИВОТЕЦА, па макар и твърде болезнено и мъчително да е за болния и близките. Изпитах го на гърба си с човека да мен, който вече го няма между живите. Може би в отвъдното ЖИВОТА е по-хубав. Нямам думи.....повече за фалша.....и т. н. Изглежда БОГ решава всичко.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.01.2010 22:11

Като цяло трябва да се направи нова консултация с пулмолог или с гръден хирург. Но възможностите не са кой знае какви...
    от vanya.radeva | 16.01.2010 17:06

Благодаря за отговора. Ако е метастаза какво следва?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.01.2010 20:43

vanya.radeva За съжаление се подозират метастази.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.01.2010 20:39

elian83 Пропуснал съм този въпрос последните седмици.... Да, това е хистологията. Можете да потърсите в ИСУЛ, патоанатомия, д-р Терзиев.
    от vanya.radeva | 15.01.2010 16:55

Здравейте, д-р Цонев! Сестра ми е оперирана преди година и половина - дясна горна лобектомия. В епикризата пише - смесен аденокарценом-T2N1M0 G2. Мина 6 курса химиотерапия - първите 2 по схема която незнам и 4 с Гемзар. Мина и лъчетерапия. Качи доста на килограми, което нея много я притеснява, а лекуващите смятат за добър признак. Чуства се добре. Като изключим това , че се уморява много бързо и периодично има болки в гърба, за които лекуващия лекар и каза , че са следствие от сраствания. Септеври и правиха скенер -контролен и всичко беше наред. Минала седмица на контролния скенер пише "Във втори и осми билодробен сегмент в ляво се установиха единични окръглени сенки с мекотъканна плътност р-ри около 6мм, като горната е малгинална с плеврата. Заключение: Най-вероятно се касае за дистанционни лезии в ляво." Моля Ви, разталкувайте ми какво значи това! Лекуващият лекар само и е казал,че трябва да направи РЕТ скенер. Успяхме да я запишем. Другата седмица ще го направи. Всички обаче сме много притеснени. Какво можем да очакваме? Ако се окаже, че е тумор какви са възможностите- може ли да се оперира като вече е опериран другия дроб?
    от Eli Kartalova | 29.12.2009 12:01

Здравейте,д - р Цончев!Между изследванията открих и едно стъкало,което разбрах са му дали в болницата където е правена бронхоскопията!Това ли са хистологичните срезове? И ако е така ги имаме.Моля ви да ни насочите към специалист за косултация!Благодаря за бързите,точни и разбираеми отговори! И Весела Коледа!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.12.2009 21:27

elian83, от това което пишете по-горе:
    Oтговор: бронхоскопия:Туморна тъкан от ниско диференциран, плоскоклетъчен карцином на белия дроб с изразена некроза и вторично гнойно възпаление.
    При това следва да е взена биопсия, за допълнение към диагнозата. Резултатите от тази биопсия са хистологични резултати и следва да се пазят в съответното лечебно заведение. Те могат да се вземат и да се консултират от друг специалист, който да си каже мнението.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.12.2009 21:23

Румен Георгиев Според начина, по който описвате състоянието според мен лично няма нужда от повече операции.
    от Eli Kartalova | 23.12.2009 12:47

ЗДравейте, доктор Цончев! Разполагаме е 2 ренгенови снимки,1 скенер снимка и лист с обяснение,резултат от хистопатологично изследване. Това е всичко с което разполагаме.Незнам какво е хистологични срезове и дали изобщо имаме, но наистина желаем да се консултираме със специалист и ще ви бъда благодарна,ако ни насочите към такъв.Благодаря Ви сърдечно за вниманието!Желая весели празници!
    от Румен Георгиев | 22.12.2009 18:37

Здравейте д-р Цончев, ще съм ви благодарен ако ми дадете съвет на следния случай. Майка ми е с карцином в белия дроб разсейки в плеврата и мозъка(2 разсейки),отвориха я за операция на бял дроб ,но като видяха ,че има разсейки по плеврата и взеха материал за хистолог. изследване само.След това направи 5 курса химиотерапия започна да се влошава след което и сега е на легло почти не говори с отворени очи е предполагам заради дексаметазона и не се движи. Според вас може ли да се направи нещо ,да се оперират туморите в главата,да се продължи с лъчетерапия незнам какво да правя,не ми се иска да вярвам,че няма какво да се направи.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.12.2009 22:16

Без да ви давам излишна надежда, възможно е човека да се чувства добре дори и при сериозна диагноза. Ако решите да направите допълнителна консултация по отношение на заболяването трябва да разполагате с хистологичните срезове, или да ги поискате. Ако ги имате - ще ви насоча към съответен специалист.
    от Eli Kartalova | 18.12.2009 18:34

Благодаря Ви д-р Цончев за отговора, но ми се иска да ви попитам нещо .Баща ми се чувства добре, а доколкото разбирам резултатите не са добри!По нищо не личи да е болен.Дали е възможно да е объркан резултата? Изследванията са правени в провинцията.Възможно ли е да се направят повторни изследвания и къде препоръчвате вие?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.12.2009 14:50

Oтговор: НЯКОИ ПОЛЗВАТ 4ЕРЕН БЪЗ И САМЕНТО
    Аз лично не работя с такива средства, а ползвам конвенционалните средства. Но Вие можете да му давате подобни средства без някакви притеснения, дозировката и начина на приготовление обикновено е описан на опаковката.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.12.2009 14:48

elian83 Повечето от термините касаят лекарите а не вас. В случая това, което Вас Ви касае е че става въпрос за раков процес в десния дроб, който е напреднал много и е от неблагоприятен хистологичен тип. На този етап е трудно да се прецени дали има смисъл от операция или не - тук е водещо мнението на гръдния хирург.
    от tanq1001 | 13.12.2009 15:38

Здравеите доктор ЦОН4ЕВ ОПИСАХ МОЯ ПРОБЛЕМ В ТЕМАТА РАК НА БЕЛИЯ ДРОБ В ТРЕТИ КЛИНИ4ЕН СТАДИЙ.ТЪЙ КАТО БА6ТА МИ ОТКАЗА ХИМИОТЕРАПИЯТА 4ЕТА ВЪВ ФОРУМА 4Е НЯКОИ ПОЛЗВАТ 4ЕРЕН БЪЗ И САМЕНТО.МОГА ЛИ И АЗ ДА МУ ДАВАМ ТОВА И ПО КОЛКО НА ДЕН.ВЕ4Е ИМА БОЛКИ В КОСТИТЕ.МНОГО ВИ МОЛЯ ПИ6ЕТЕ МИ.БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ.
    от Eli Kartalova | 11.12.2009 11:13

Пиша точните резултати от скенера и бронхоскопията, тъй като до днес не разполагах с тях. скенер: HELIKAL СТ НА ГРЪДЕН КОШ И СТРУКТУРИТЕ МУ: ЗПАЗЕНА КОНГРУЕНТНОСТ И АЕРАЦИЯ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ НА ВСИЧКИ СКЕНИРАНИ НИВА. НА МЕДИАСТИНАЛЕН И ПАРЕНХИМЕН ПРОЗОРЦИ ДВУСТРАННО СЕ ПРЕДСТАВЯТ УГОЛЕМЕНИ БРОНХОПУЛМОНАЛНИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ ДВУСТРАННО.ПАРАХИЛЕРНО В ДЯСНО В ОБЛАСТТА НА ДЕСЕН ДОЛНОЛЯВ БРОНХ СЕ ПРЕДСТАВЯ ОГНИЩНА ЛЕЗИЯ С АКСИАЛНИ РАЗМЕРИ -40/35ММ,С НЕРЕЗКИ СПИКУЛОВИДНИ ОЧЕРТАНИЯ,РАЗПОЛОЖЕНА ЕНДО И ЕКЗИ БРОНХИАЛНО.УПЛЪТНЕН ПЕРИВАЗАЛНИ И ПРИВАСКУЛАРНО БЕЛОДРОБЕН ПАРЕНХИМ ДВУСТРАННО В БАЗАЛНИ СЕГМЕНТИ-БЕЛОДРОБНА ФИБРОЗА. КТ ДАННИ ЗА ТУ ПУЛМОНУМ ДЕКСТРИ И ДВУСТРАННА ЛИМФАДЕНОПАТИЯ. С МНЕНИЕ ЗА БРОНХОСКОПИЯ. бронхоскопия:Туморна тъкан от ниско диференциран, плоскоклетъчен карцином на белия дроб с изразена некроза и вторично гнойно възпаление. Баща ми е 59 г.Чувства се и изглежда добре.Август месец т.г. е боледувал от бронхопневмония и е правил няколко ренгенови снимки,първите от които са били "хубави"*(така са казали лекарите),но ПОСЛЕДНАТА Е ЛОША. НА БАЗАТА НА ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НИ ИЗПРАТИХА ПРИ ХИРУРГ, КОЙТО ПЪК НИ ИЗПРАТИ НА ХИМОИТЕРАПИЯ,РЕЗУЛТАТА НА КОМИСИЯТА ВИ ПРАТИХ. мОЛЯ ЗА ВАШЕТО ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ И РАЗЯСНЕНИЕ,ТЪЙ КАТО 80% ОТ ТЕРМИНИТЕ НЕ РАЗБИРАМ,А РОВЕНЕТО В ИНТЕРНЕТ МЕ ОБЪРКВА ПОВЕЧЕ.бЛАГОДАРЯ!
    от Eli Kartalova | 09.12.2009 19:44

Здравейте, д-р Цончев!Ами в интерес на истината нищо не ми е ясно!Предоперативна ли е тази химиотерапия?Установен ли е стадия? Гръдният хирург препоръча 3 курса, а днес в онкологичния диспансер комисията реши първо 6 , после казаха 4.Успях да препиша и диагнозата от досието,която съвсем не разбирам.Гласи: " ПХТ в ходаки кето преоценка за оперативно л-е 1.КТ 2.ФБС След 4 курс пост CARBOPLOTINA клК - EBIN DG CA PULMORUS DEX META LN SUPRACLOV BILL T3N3MX.Извинявам се за грешките които вероятно съм допуснала, но това успях да разбера. Благодаря за вниманието!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.12.2009 09:45

Какво точно не ви е ясно?
    от Eli Kartalova | 07.12.2009 21:34

Здравейте!Нужно ми е разяснение,което надявам се ще получа в този сайт!Касае се за диагноза от бронхоскопията: туморна тъкан с ниско дифиренциран плоскоклетъчен карцином на белия дроб и вторично гнойно възпаление.изпратиха ни на консултация с хирург, а той днес препоръча 3 вливания химиотерапия с по 5 дни почивка между тях и след това повторни изследвания.За пръв път имаме подобен проблем и незнаем нищо по въпроса.Всяка информация и мнение би ми била от полза!Благодаря много!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2009 19:58

Oтговор: Може ли да се оперира белия дроб,за да се изчисти метастазата
    по принцип може, но трябва да се прецени от гръден хирург. На другия Ви въпрос не мога да отговоря.
    от lyvina | 19.11.2009 22:03

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев.А може ли да се приложи химиотерапия на такова заболяване без да му се прави биоскопия /не помня точно как се казва-вземане на проба от белия дроб/,понеже мнението на докторите /белодробните/казват че заради анемията няма да може да издържи такава?
    от kobrita | 19.11.2009 20:47

Как се лекува рака с кибер нож,ако е в стадий:Т3Н2М0-ДИФЕРЕНЦИРАН ПЛОСКОКЛЕТЪЧЕН КАРЦИНОМ НА БЯЛ ДРОБ.Какви са шансовете за лечение.Досега сме минали 8 курса химиотерапия-гемзар,доцетакс и т.н./46 год./Лесно ли се стига в АМЦ-В ИСТАНБУЛ,където лекуват с кибер нож.
    от silvenka73 | 18.11.2009 20:07

Благодаря Ви за бързия отговор!Извинявайте д-р Цончев,но ще Ви задам още няколко въпроса!Може ли да се оперира белия дроб,за да се изчисти метастазата?Каква е гаранцията дали ще приживее операцията и дали ще живее повече,ако не се оперирa?Благодаря Ви предварително!Желая Ви лека вечер! С уважение:С.С.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.11.2009 00:31

lyvina Трудно ми е да препоръчам "за/против" операция. На такава възраст и с такова заболяване често пациентите с операция преживяват по-малко отколкото без такава. А и не е ясно дали изобщо някой ще се наеме да оперира на този фон. В случая е добре човекът да реши сам...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.11.2009 00:24

Много въпроси се събраха на 1 място.... silvenka73 Вероятно е метастаза.
    от lyvina | 17.11.2009 21:16

Забравих да ви кажа,че баща ми по принцип не е на легло-в смисъл предпочита да си седи на моето легло до камината ,а вечер,когато отиде да силегне да спи,просто не може да спи,т.е. не може легнал да диша,затруднено му е и затова явно прекарва нощите седейки или в полулегнало състояние.Сутрин като тръгвам за работа го намирам седнал на леглото/в 5 часа сутринта/.Така си дремва доколкото е възможно и точно това безсъние ще го умори.А иначе дори се грижи за брат ми,който не може да ходи/има детска церебрална парализа/ когато аз съм на работа.Може би и мисълта за него го крепи и му дава сили.Когато разбрахме за тази коварна болест започнах да му правя всеки ден сокове от червено цвекло и моркови/в началото им се мръщеше,не искаше да пие/хапва си и мандарини,ябълки,по някоя и друга ядка от орех и бадем,както и риба,пилешко месо,не остава напълно гладен.Хапва по малко,но редовно.Все си мисля,че може и да се излекува,но ината му е голям и не иска в болница/през целия си живот да е бил 2 пъти на доктор,като влючвам и последния път,когато разбрахме истината за състоянието му-т. е.преди няколко дни.Опитвам се да го убедя поне да ходим да му прелеят кръв,но той и това отказва за момента.Само казва -ето добре съм ям си пия си,аз ще кажа кога.Но аз се страхувам тогава когато каже да не стане тварде късно.Кръвопреливането според вас ще му помогне ли.Чух и за едни инжекции-neorecormon -за хемоглобин.Благодаря Ви докторе,ако решите да ми отговорите!Но понякога се отчайвам напълно.Четох в тоя форум и за едно лекарство от бъзак със захар.Успях да му направя и от него един буркан,но трябва да изчакам 2 седмици,за да стане.
    от lyvina | 17.11.2009 00:38

Благодаря Ви д-р Цончев за отговора.Изглежда няма друг вариант така ли?А нещо от рода на помпичките,които ползват астматиците няма ли да му помогне?Протокола от КОМПЮТЪР-ТОМОГРАФСКОТО ИЗСЛЕДВАНЕ гласи: В ляв бял дроб,горен лоб се визуализира масивна хиперденсна лезия с неравни полициклични очертания.Медиастинум-свободен от патологични лезии.КТ на коремните органи-не се установяват изменения.Заключение: Ca pulm.sinistra- първичен.Как мислите д-р Цончев биха ли могли да му помогнат оперативно или по друг начин в болницата? Тои е на 71 год.,а и ми казаха 4е с този нисък хемоглобин няма да го оперират.Кажете ми мнението си моля ви! Кое е най-доброто за него?
    от antoniaaa | 16.11.2009 21:51

на мои близък е поставена окончателна диагноза Ларингис ЕТ хипофарингис Т4N0MO диспения.При индиректна ларингоскопия-голяма туморна формация в разпад.Испиранторна диспения втора степен.Хистологичен резултат умерено диференцирам простоклетачен невроговорящ карцином.Не му е назначено нищо за лечение моляви кажетеми с какво можем да му помогнем?
    от silvenka73 | 16.11.2009 21:24

Здравейте д-р Цончев моля за разяснение!Става въпрос за баща ми с карцином на ларинкса е.Изследване КТ на гръдна клетка: Описаната паренхимна лезия в дясно върхово-1 сегмент с р-ри 23/24мм повишаваща абс. си коефициенти от 15 на 54 ХЕ след аплициране на к.м. Лезията е с неравни,спикулоподобни външни очертания.Не се визуализират други интрапулмонални,както и плеврално разположени лезии в белодробния паренхим двустранно.Няма данни за пат.медиастинални ЛВ,плеврални изливи и огнищни лезии по костите с х-р на метаосеум.Това какво означава белодробна метастаза или белодробен карцином?Благодаря Ви за отделеното време!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.11.2009 00:42

За съжаление, така както описвате проблема, вероятно процеса е доста напреднал... Преценката за/против операция трябва да вземе самия пациент. Подобрение в дихателната функция евентуално би се постигнало с подаване на концентриран кислород с маска или назален катетър в домашни или болнични условия.
    от lyvina | 14.11.2009 18:51

Здравеите всички които влизате в този форум!Имам нужда от сьвет.Баща ми е болен от няколко месеца,но не искаше да го водя на лекар=отпадналост,умора, не може да ходи ,спира да си почива след стотина метра,а от няколко дни не може и да спи,тьи-като не може да диша.Преди 3-4 дни се сьгласи наи-после да го водим на лекар и така 2 дни го мькнехме по доктори,изследвания:крьвна картина,която показа нисак хемоглобин-49 а би трябвало да му е 150,рентген на белите дробове,който показа петно на белия дроб и накрая скенер,кьдето се установи,че петното е злокачествено.Дадоха ни направление за хоспитализация в раковата болница но тои не иска и да чуе за болница.Казва,че не го болят гьрдите,само дето не може да диша-нещо го стяга на гьрлото и не може да си поема вьздух.Моля помогнете ми,даите сьвет как да му помогна да диша?
    от vilekula | 17.10.2009 14:03

здравейте ,лично на този лекар нямаме тел. ,но имаме на този който оперира нас-д-р Джамбазов и д-р Горанов.или може да опитате чрез нета да намерите тел на болницата и така да направите връзка със завеждащия Петров.Но всички белодробни хирурзи там са с добри препоръки така че според мен няма особено значение при кой ще се консултирате.за доц. Аструков лично от болницата имахме препоръка,но вече се бяхме срещнали с Джамбазов и нямаше как...но си искат паричките,не ми се разказва колко нагли и безскрупулни са докторите.ако мога да помогна с нещо пишете наЛС.
    от valery_0 | 13.10.2009 20:29

Може ли ако някой знае телефонен номер за връзка с Белодробната клиника "Св. София" и по-специално на д-р Петров да ми го даде. Трябва ми спешно.
    от vilekula | 02.10.2009 22:16

здавейте мили хора!вече имаме диагноза :cry: плоскоклетъчен карцином,но пак има едно "НО"може би и двата вида и дребноклетъчен,но само в съмнения.Благодаря ти petq за съпричастността.Искрено съжалявам за татко ти,мила.Дано наистина там е по-добро място,че на този свят са ни в повече мъките и страданията.Но въпреки всичко имам надежда за баща си да му се невиди!!!сега ни насрочиха химио с гемзар и платина.Ама хора каква е тая нашата скапана държава?хората са в немилост,имайки предвид състоянието си ,незнаят колко ще изкарат и....и ....на всичкото отгоре ти казват ами такава е процедурата,ще чакате.Ще чакаме още поне 3 седмици за ГЕМЗАРА за първа вливка.Ами до тогава,какво става с тия хора?Нещата се усложняват и на кой му пука?Не искам да казвам това което си мисля в момента,ама хора идва ми да ги стисна за гушките и да се молят за глътка въздух тия безкрупулни човечета които си играят на тото с човешкия живот :evil: Втази нашата държава няма оправия,остава ни само надеждата.Стискам палци на всички!!!От сърце ви желая успешна борба и горе главата ще победим!!!
    от petq.h | 30.09.2009 01:27

Здравейте vilekula! Преди шест месеца минах през този кошмар с моят татко. Мога да ти кажа само едно - бъди силна, обичай силно баща си, прекарай колкото се може повече време с него. За докторите в ТАЗИ БОЛНИЦА - нямам думи, истинско безумие да оперират дребноклетъчен карцином на бял дроб!!! За малко и аз да се подведа като теб. Ние тръгнахме по друг път - с химио и лъчетерапии в онкологията /баща ми беше също с този вид рак/ и не съжалявам. Той си отиде без болка и страдание, защото терапията не позволи разпространението на рака в други органи. Бори се мила!! Бъди силна до край!!!
    от plamen22 | 29.09.2009 11:36

Здравейте, набирам доброволци за отговаряне на 12 въпроса във връзка с международно изследователско проучване за оплакванията на болни от рак на белия дроб с цел създаване на нова методика на лекуване и профилактика на фирма от Съединените Щати. Отговорите на въпросите могат да се получат по телефон или лична среща. На участниците ще бъде заплатено за отделеното от тях време.
    от vilekula | 28.09.2009 12:10

моля ви помогнете!баща ми не с чувства добре след операцията.освен болките на оперираното място започнаха и неописуеми болки в таза,някъде около десния бъбрек.какво би могло да бъде това?при всяко едно движение вика от болка.ПОМОЩ!
    от little_rabbit | 22.09.2009 20:32

Д-р Джамбазов наистина е много добър лекар. Проф. Власов гледаше преди няколко години хистологиите. Попитайте дали не е възможно да се потърси друг лекар, който да погледне биопсията. Има цяла катедра по хистология, не може да чакат един-единствен лекар да се възре от чужбина, за да постави диагноза. Пък и по принцип второто мнение няма да навреди. Попитайте ги, поговорете и с личния си лекар (би трябвало да знае процедурите и да ви покаже пътечката). Наставления няма и какви да ви дадат, защото няма диагноза и съответно лечение. Можете да давате много прясноизцедени сокове (стандартна препоръка, но наистина помагат, особено цитрусите; отделно морковите също са много подходящи, а червеното цвекло би помогнало да се възстанови загубената кръв по време на операцията, но то е доста неприятно на вкус). Късмет!
    от vilekula | 21.09.2009 18:44

Благодаря за подкрепата little_rabbit!определено ще е нужна на всеки от нас.резултата от новата бронхоскопия бе смесен тип карцином на белия дроб-недиферинциран дребноклетъчен с нискодиферинциран плоскоклетъчен.извънземна работа според докторите-защото единият вид се оперира ,а другият не.Но въпреки това решиха ,че ще оперират и го направиха на 10.09.09 в болница св.софия-д-р Джамбазов.Изключително добър хирург,с много добри препоръки. Направи каквото можа човека.Предварителното разяснение относно операцията бе-отстраняване на целия ляв бял дроб,но след като отварят се оказва,че баща ми има мета по плеврата и не са направили предвидената интервенция,а само изрязване на част от перикарда и вземане на материал за нова хистология,която казват че ще даде 100% подтвърждение на резултата за установяване на вида карцином и последващото лечение.Сега възстановяване след операцията и чакане на резултата,без епикриза при изписване и никакви наставления,защото няма кой да направи хистологичното изследване-пулмоложката била в чужбина и трябва да чакаме да се върне и бог знае кога ще станат готови изсл-ята.ОК,обаче времето лети и буквално сме зависими от една шепа хора,които ама изобщо не ги интересува какво се случва с тези хора,как се чувстват...и ...просто нямам думи.Ако има някой в подобна ситуация с такава диагноза нека сподели,какво да очакваме от тук нататък.благодаря предварително !Желая на всички само здраве,здраве и пак здраве...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.09.2009 16:34

Ако не сте доволни от лечението - сменете болницата. Само че не е ясно дали няма да имате затруднения с "държавните" такива.
    от Pepina68 | 17.09.2009 20:05

Вчера го закарахме на кардиолог - в Пазарджик единственият много добър кардиолог е д-р Джопов. Просто страхотен лекар. След 40 мин. преглед каза че баща ми е изкарал лек инфаркт. Прекарал го е много отдавна без да разбере. Във вътрешното отделение където е настанен го лекуват наистина само за плевмонията . Правят си есксперименти за кръвното което си остава все високо. няма визитация сутрин -сама им дават хапчетата сестрите и това е.......................какво да направя
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.09.2009 23:08

В това отделение вероятно го лекуват човека както от пневмонията, така и от останалите съпътстващи заболявания. Или поне такава е практиката.
    от Pepina68 | 15.09.2009 22:07

Да оказа се двустранна бронхоплевмония. Има оплаквания за болки около сърцето. Трябва ли да го прегледа кардиолог. На кардиограмата която му направиха в болницата пишеше " Увреден миокард" само това разбрах пишеше и още неща но не ги разбрах. Приеха го във вътрешно отделение и го лекуват само за бронхоплевмонията. Има идруго - високо кръвно 160-90 - въпреки ,че пие хапчета за кръвно.Моля , кажете ми какво да направя.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.09.2009 14:42

Това заключение като цяло подозира наличие на възпалителен белодробен процес, т.е. че не може да се изключи такъв, по типа на пневмонията.
    от Pepina68 | 13.09.2009 13:38

Моля ако някой знае какво означава - това да данни от лицева рентгенография на белите дробове в право положение -- ренгенови данни за белодробен застой, като не могат да се изключат наслоени възпалителни промени в основите. к.д. синуси свободни диафрагми гладки кор - тип пулмонале.Моля кажете ми какво значи това
    от little_rabbit | 05.09.2009 14:24

Вилекула, късмет и стиснати палци от мен!
    от vilekula | 04.09.2009 22:02

благодаря за отговора д-р Цончев,въпреки че честно казано съм страшно притеснена от неизвестноста около това какво ще се случва за напред.в понеделник ще бъдат готови новите резултати от бронхоскопското изсл.и назначената сцинтиграфия.искрено се надявам резултатите да са по-добрите от всички възможни.Благодаря Ви още веднъж.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.09.2009 19:51

В зависимост от интраоперативната находка се прави лобектомия (премахва се белодробен дял) или се премахва цял дроб, но не съм специалист по въпроса и го казвам по принцип. Редно е хирурга да ви разясни естеството на операцията и точно какво ще се предприеме.
    от vilekula | 04.09.2009 10:08

благодаря ви д-р Цончев.интересува ме при засягане на тези части от белия дроб каква ще бъде евентуалната операция?питам ви защото преди вече две седмици беше направено първо хистологично изследване в пловдив.но за съжаление беше объркана диагнозата.първата диагноза бе недиферинциран дребноклетъчен с показатели T2HXMO.след което ни насрочиха дата за комисия.във въпросния ден на комисията същият патоанатом върна пробите за повторно гледане и установиха ,че има грешка-оказа се недиферинциран плоскоклетъчен.показатели не си направи труда никой да променя и ни казаха ,че е направо за операция.но ние не се навихме тя да се състои в пловдив,разбираемо защо.отидохме в софия за трето разчитане и проф.който гледа стъклата подтвърди втората диагноза плоскоклетъчен.насочи ни към хирург от св.софия който пожела да се направи повторна бронхоскопия от чийто резултат е това което съм написала като описанието.моля за отг.

Напиши отговор
330 намерени, страница 6 от общо 7