Рак и ракови заболявания | Разчитане на КТ скенер след премахване на тумор в дебело черво

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на КТ скенер след премахване на тумор в дебело черво
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 20:05

Доста напреднал е процеса. Някакво конкретно питане имате ли?
  • RE: Разчитане на КТ скенер след премахване на тумор в дебело черво
    от Po3u | 09.03.2020 11:58

Панкреас – нормален, недилатиран панкреасен канал. Надбъбречни жлези – в норма. Десен бъбрек – в норма. Съхранен паренхим. Ляв бъбрек – запазен парехним. Паренхимна киста в горен полюс. Дилатирани чашки и пиелон. Ляв уретер с нагънат ход, дилатиран до 5мм. Парааортално вляво – уголемен л.възел до 26мм Неправилни по форма мекотъканни М лезии ретроперитонеално около левия бъбрек с инфилтрация към долния му полюс – приблизителни размери в аксиален план 9/8см Перитонеални М лезии в лявата половина на абдомена с инфилтрация към псоасния мускул и назад към мускулатурата. М лезии в малкия таз вдясно на нивото на криста илиака – размери до 5см. Инфилтрация на околни чревни бримки по съседство. Мекотъканни М лезии по предна коремна стена на нивото на пъпа – до 5см Пикочен мехур – с резки и гладки стени, без интралуменни дефекти. ПЕРИТОНЕАЛНА И РЕТРОПЕРИТОНЕАЛНА М ДИСЕМИНАЦИЯ С ГОРЕОПИСАНОТО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ И РАЗПРОСТРАНЕНИЕ. ХИДРОНЕФРОЗА ВТОРА КЪМ ТРЕТА СТЕПЕН ВЛЯВО С ИНФИЛТРАЦИЯ СЪЩИЯ
  • Разчитане на КТ скенер след премахване на тумор в дебело черво
    от Po3u | 09.03.2020 11:57

Здравейте! Пиша ви, тъй като днес взех резултатите от скенера на майка ми и не са ми особено ясни, тепърва чакаме консултация с коремен хирург. Преди 2г я оперираха от тумор, 3ст, на дебелото черво, без разсейки и метастази на други места. СЛед половин година химиотерапия на скенера се видя друго образувание, беше със стома за един месец, зашиха я и уж всичко беше наред. След оше половин година хапчета и правиха нов скенер, като междувременно при нея се получи някакво прищипване на нерв, което мен ме притеснява да не е от лекарствата или от заболяването. Уж на скенера преди 6м беше абсолютно чисто всичко и изписаха хапчета, за да се презастраховат, сега чета следното: Щитовидна жлеза с уголемен десен дял с разнокалибрени хиподенсни нодули в него, някои с калцификати. Микронодули в левия дял на щитовидната жлеза. Няма КТ данни за свободна течност в коремната кухина. Хиатална херния. Черен дроб - нормален, без промени. Интра и екстрахепатални жлъчни пътища в норма. . Слезка – нормална

Напиши отговор