Рак и ракови заболявания | Болка в корема

Напиши отговор
  • RE: Болка в корема
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 20:25

В случая въобще не мисля че има някакъв рак, но ако сте качили рязко тегло за кратко време е добре да се направи една консултация с ендокринолог. Май смоите разсъждения излишно ви притесних, но не мисля че има повод за притеснение.
    от Георги Киричев | 01.05.2020 12:02

Какво по точно имате впредвид докторе с тия ендокринни състояния ако може да ми разясниш малко поне насочващо да се ориентирам към някакъв преглед
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:39

Не, по-скоро се сетих за определени ендокринни състояния, които са доста редки а и неса ми специалност...
    от Георги Киричев | 31.03.2020 21:15

Добре ясно съгласявам се, всяко нещо по принцип си има изключения. Разновидностите на заболяването са наистина много и затова са възможни и изключения, но това изключение дали може да въжи когато става въпрос за органи от храносмилателната система (стомах, дебело черво, панкреас)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.03.2020 19:01

Принципно е така, но като седнах и се размислих много естествено се сетих за случай, когато може и да не са свързани нещата.... но това са редки случаи. Казуискики както им казват.
    от Георги Киричев | 23.03.2020 22:27

???????
    от Георги Киричев | 22.03.2020 20:21

Д-р Цончев благодаря за отговора но мисля че преди известно време бях споделил за проблема си и бях споменал че съм качил 15 килограма и имам съмнение за онкологично заболяване и точно вие ми бяхте отговорили че няма рак при който да се качват килограми!?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.03.2020 18:50

Не е задължително двете неща да са свързани.
    от Георги Киричев | 20.03.2020 23:06

Бърз въпрос :Възможно ли е да имам раково заболяване а за 19 месеца от 94 да съм 110кг?!
    от Георги Киричев | 08.01.2020 20:11

Не не вземам нищо вземах малко ама спрях и като че ли и тогава не бях много ок но сега определено пак се чувствам много по зле
    от д-р Ралица Правова | 08.01.2020 19:57

Да, абсолютно възможно. Вземате ли някакви успокоителни?
    от Георги Киричев | 07.01.2020 18:46

Може ли да отключвам тази болка от продължително депресивно състояние и от там да ми идват всички тези проблеми и тази болка да е станала хронична от там защото на моменти като се разсея болката намалява но когато се замисля и стягането се увеличава и от там губя тонус и желание за всичко
    от Георги Киричев | 03.01.2020 17:48

Като цяло болката ми не се влияе от храна или изхождане просто усещам че явно съм изпаднал в много тежка депресия аз не спирам да мисля че имам раково заболяване чувствам се много зле и когато се замисля над тези неща като че ли болката тогава се увеличава възможно ли е да е психически проблем и от там да отключвам болка
    от Георги Киричев | 01.01.2020 20:01

Като цяло диета не съм пазил но ми прави впечатление, че на гладно болката ми не е толкова силна дори на моменти я няма но когато се нахраня тежестта се засилва и болката се увеличава
    от д-р Ралица Правова | 01.01.2020 19:31

Спазвал ли сте диетата, към която са Ви насочили и наблюдавахте ли някакъв ефект?
    от Георги Киричев | 01.01.2020 17:08

........
    от Георги Киричев | 31.12.2019 14:36

........
    от Георги Киричев | 30.12.2019 13:27

Ами аз имам направени поне 4-5 ехография на коремни органи досега слава на бога никой не се е натъквал на нищо, единственото което ми казва всеки доктор е че имам много газове в дебелото черво получавало се нещо като издуване и от там идвал целия дискомфорт. А за колоноскопия, ми казват че съм прекалено млад-28г за да се подлагам на подобни изследвания.В заключение трябвало диета и по малко нервно напрежение тъй като и от това се образували газове....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.12.2019 12:30

Тррудно ми е да отговоря... Първо трябва ехографски да се изключи някаква находка, както и с колоноскопия да се огледа дебелото черво.
    от Георги Киричев | 29.12.2019 11:39

.....
    от Георги Киричев | 28.12.2019 10:44

Ясно е добре да питам последно възможно ли е от продължително депресивно състояние да я имам тая болка в лявото подребрие и затова да имам промени в дефикацията
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.12.2019 18:04

Не, вероятно качвате килограми защото сте депресиран и компенсирате с хранене. Освен това пак казвам, панкреасната реакция сравнително лесно се диагностицира - хирург, ехограф и липаза... и в общи линии може да се постави диагноза панкреатит или рак.
    от Георги Киричев | 25.12.2019 22:03

Когато задам въпроса на лекарите за панкреас всички избягват и нищо не ми казват за него а като се поразчетох пише че като цяло при проблем с този орган създава много проблеми на организма. Все пак това е болка която имам вече 7 месеца и това ме притеснява много и не се чувствам ок гледам все да лежа и нямам желание за нищо. Но от 96-97 кг станах 110кг възможно ли е да имам проблем с този орган а да качвам килограми
    от Георги Киричев | 24.12.2019 17:12

За слезката ми каза че е ок, за панкреас нито дума а мен ме притеснява това че съм изпил незнам колко различни неща а болката все така си стой и нищо не ме успокоява не се влияе нито от храна нито от изхождане, а когато се привежда напред усещам болката и отзад на гърба в ляво
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.12.2019 19:34

Съвсем възможно е. В Тази област болят 3 неща, панккреас и слезка, което се вижда на ехограф, другото е дебелото черво, което там точно има 90 градусово прегъване.
    от Георги Киричев | 21.12.2019 18:28

..........
    от Георги Киричев | 19.12.2019 17:25

Днес посетих гастро специалист в ВМА София и не ми каза нищо ново освен че имам уголемен и омазнен черен дроб а за тая болка която ме мъчи постоянно в лявото подребрие доктора ми обясни че имам много газове червото ми е разширено и оттам ми идва цялата болка. Възможно ли е в действителност да имам болка от подобно нещо или доктора ми спестява нещо защото единствено ми изписа хапчета за черен дроб а за дебелото черво единствено пробиотик про комбо като след месец отново съм на контролен с кръвни изследвания
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.12.2019 14:10

Шом са направени толкова изследвания и нищо не е открито като патология значи няма повод за притеснение. Възможно е тази болка да е предизвикана от колики, от мускулно съкращение - т.е. да няма болест. Все пак човек и без да е болен понякога го приболва по нещо.
    от Георги Киричев | 11.12.2019 16:01

........
    от Георги Киричев | 08.12.2019 11:11

.....
    от Георги Киричев | 06.12.2019 21:32

.......
    от Георги Киричев | 05.12.2019 15:20

И тук идва моят въпрос възможно ли е в действителност тази болка да я провокирам с лоши мисли за болести и т.н.защото на моменти когато се разсея не чувствам болка но когато се сетя и хоп след малко тая болка отново се появява
    от Георги Киричев | 05.12.2019 10:34

.......
    от Георги Киричев | 03.12.2019 18:33

Гледали са ме няколко гастро няколко хирурга, ехография правил съм фекален тест ПКК всичко е нормално според изследванията и специалистите. Аз в действителност доста се поуплаших мислих четох ден и нощ и много се притесних и всеки го отдава на ежедневния стрес на който съм се подложил
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.12.2019 17:32

Какви изследвания са правени и какви специалисти са ви гледали?
    от Георги Киричев | 02.12.2019 13:10

.....
    от Георги Киричев | 01.12.2019 12:18

Ами защото друго не ми остана вече какво да си мисля тая болка от 5 месеца ме мъчи обиколих хиляда лекари изпих 1 торба с хапчета антибиотици и какво ли още не и накрая ми казват че болката е на нервна почва. Възможно ли е това въобще
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 17:27

Няма такъв рак при който да се качват килограми. Освен това защо мислите за рак?
    от Георги Киричев | 29.11.2019 19:24

Болката ми е основно отпред като се мести на моменти и отзад в ляво. Доколкото съм запознат при проблем с бъбрек болките са мн силни непоносими. Мир не ми дава тая болка и ме притеснява много като всички около мен ми казват включително и лекари че за 5 месеца ако имах раково заболяване проблемите щеше да са видни и нямаше да съм качил 15 килограма
    от vased | 28.11.2019 02:47

Бъбрекът как е? Понякога там боли от спускащи се песъчинки.
    от Георги Киричев | 27.11.2019 13:12

........
  • Болка в корема
    от Георги Киричев | 25.11.2019 12:37

От 5 месеца имам проблем с идваща и отшумяваща болка в лявото подбедрие (поносима но създава дискомфорт) обиколих какви ли не специалисти и нищо хапчета антибиотици и нищо. Притеснява ме че това продължава вече 5 месеца. Апетита ми е ок ям си всичко и дори от 95 килограма станах 110. Възможен ли е вариант да имам някакво раково заболяване и да кача 15 кг и да нямам никакви видими проблеми освен тази болка

Напиши отговор