Рак и ракови заболявания | лимфни възли

Напиши отговор
  • RE: лимфни възли
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.12.2019 17:36

Нормално е
    от desi7000 | 30.11.2019 17:54

Според вас нормално ли е да напипвам там лимфен възел с такава големина-7мм, не си личи, но го опипвам ясно, иначе съм 49.5-50кг и съм висока 152-153см.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 17:26

Лимфните възли нормално се напипват при по-слаби хора. Така че това всамо по себе си не значи заболяване. Все пак това са реални анатомични структури с определени размери.
    от desi7000 | 30.11.2019 16:12

Здравейте, използвам поста понеже съм в подобна ситуация. На 28г съм и си напипах едно топченце около два пръста под брадичката и леко вдясно, ходих на лекар, кръвни изследвания в норма, минах през ехограф и наистина се видя топче с големина 7мм, най-вероятно лимфен възел, и ми казаха да отида на зъболекар понеже там се подували най-вече от зъбите, но зъболекаря каза, че не мисли, че проблема е от зъбите, няма възпаление. Понеже съм хипохондричка и много се притеснявам, топчето го напипах може би преди около два месеца, но може и по отдавна да е там. Малко преди това карах синузит, възможно ли е да се подуе от него и да си е останал така и големината му притеснителна ли е, не мисля, че расте, стои си една и съща големина. Ще съм благодарна ако д-р Цончев ми отговори. Преди около три седмици се изпотих през нощта, но беше доста топло и бях много неспокойна понеже детето ми беше болно, нощните изпотявания при лимфома, колко чести са?
    от slsss | 06.11.2019 20:09

Много благодаря за бързия отговор, Докторе. Чувствам се много изморена от постоянното мислене. Майка ми, горката, и тя се побърка заради мен. Не съм болна, нямам симптоми. Не се вижда никаква подутина, просто като понатисна по силничко и си ги напипвам.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.11.2019 20:04

Прекалено много четете в нета. Норрмално при слаби хора, особено при ммомичета лимфните възли се напипват. Освен това не всеки увеличен възел значи рак.. В 90% от случаите е друго.
    от slsss | 06.11.2019 20:04

Да допълня, меки са и са подвижни.
  • лимфни възли
    от slsss | 06.11.2019 19:54

Здравейте. Момиче на 19 години съм от Варна. Да започна с това, че съм хипохондричка. Така... Постоянното внушение за ракови болести ме побърква. та.. ходила съм на хематолог, след като напипах топче под челюстта, докторката се изсмя в лицето ми и каза, че нямам никакви увеличение лимфни възли, но за да ми докаже че нищо ми няма, все пак ми пусна пълна кръвна картина. Всичко си бе в норма. НО, аз все пак напипвам лимфни възли под челюстта и то и от двете страни, и съм в депресия. Моля помогнете, защото напрежението ми идва в повече. ЗАЩОТО там наистина има някакви топчета, които според мен са лимфни възли. Не болят. А в интернет прочетох, че при здрави хора лимфните възли не се напипват. Също така пише рак и още куп други неща. Моля ви, помогнете, защото безсънието ще ме убие.

Напиши отговор