Рак и ракови заболявания | Рак на Папила Фатери

Напиши отговор
  • RE: Рак на Папила Фатери
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2019 18:22

По-скоро е нормално. Цитирайте ми от епикризата точно операцията която е направена.
    от Iani90 | 01.10.2019 20:26

Здравейте! Отново съм аз с въпрос! Нормално ли е след такава операция и след като й разрешиха на майка ми на 10 септември да яде вече всичко след диети от март месец насам тя да ходи по 5-6 пъти дневно по голяма нужда?
    от Iani90 | 30.08.2019 17:49

Благодаря! То от 12 юни досега са два месеца и половина, химиотерапията трябваше да й бъде на 9 август но поради отпуск ще се забави неизвестно колко.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.08.2019 19:36

Принципно 2 седмици не са много и не би трябвало да се отрази по някакъв начин.
    от Iani90 | 26.08.2019 17:21

При операцията е изчистено всичко каквото е било засегнато, засега майка ми се чувства добре, но се притеснявам забавянето на терапията да не повлияе необратимо на лечението
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.08.2019 07:42

Принципно прогнозите не са добри при този вид рак. Наличието на метастази се изследва със скенер и ПЕТ скенер.
    от Iani90 | 21.08.2019 21:14

Цялата клиника е в отпуск до 8 септември! А по принцип този тип рак колко е агресивен и прогнозите по-скоро добри или по-скоро лоши са ? А и още един въпрос: По принцип как може да се разбере дали има метастази в лимфните възли? Например отклонения в някои изследвания или само чрез КТ ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2019 20:48

Така е трудно да се каже, възможни са и двата варианта. Принципно може да изчака докато се върне хирурга..., някой от асистентите му не може ли да направи тая консултация...
  • Рак на Папила Фатери
    от Iani90 | 21.08.2019 17:33

Майка ми е оперирана на 12 юни от ниско диференциран аденокарцином Папиа Фатери рТ3N0M0 G3, назначена й е химиотерапия с Гемзар и Елоксатин но проблема е, че трябва консултация с хирург преди да започне химиотерапията. Лекуващия й хирург обаче е в отпуск до 8 септември. Въпроса ми е дали има страшно болестта да се развие пак за това време и да има метастази, докато започне терапията? При биопсията след операцията е посочено че има хроничен лимфаденит, а КТ от преди три седмици показва наличие на абсцес в малък таз и два патогенно променени лимфни възли. Възможно ли е това да е от абсцеса или има метастази вече? Благодаря предварително!

Напиши отговор