Рак и ракови заболявания | Разчитане на резултати от пет скенер

Напиши отговор
  • Re: Разчитане на резултати от пет скенер
    от Мария Георгиева | 17.02.2017 22:35

На 55 години е
    от д-р Цончев | 17.02.2017 21:43

Съмнително е за метастази, но не съм специалист по въпроса, добре е да се проследи от онколог. На колко години е жената?
    от Мария Георгиева | 16.02.2017 16:04

Съжалявам, но не успях да прикача снимката, това е всъщност резултата който ни притеснява: "В лява аксила на нивото на първо ребро- на фона на постоперативна фиброза се визуализират две уплътнения с по висока метаболитна активност- до умерена SUV max 2,38- проследяване"
    от Мария Георгиева | 16.02.2017 15:51

Здравейте, бих искала да помоля за отговор от лекар, защото съм изключително притеснена. Става въпрос за майка ми, която преди 1 година й беше направена операция за рак на гърдата с премахване на жлезите и включително и всички лимфни възли. Премина успешно химио и лъчетерапия и в момента е на хормонална терапия. Днес и пристигна резултата от пет скена и сме изключително притеснени относно написаното. Ще съм много благодарна ако е възможно някой компетентен да ми отговори. Благодаря ви предварително!
    от д-р Цончев | 23.01.2017 20:55

На това разчитане и аз не бих могъл да кажа нещо особено.... Защо не са дали заключение? Какъв е повода да се направи тая сцинтиграфия?
    от Таня | 20.01.2017 19:23

здр.интересува ме може ли някой доктор да ми разчете резултати от костна сцинтиграфия? описание:при направената целотелесна костна сцинтиграфия се установи нехомогенно разпределение на остеотропния радиомаркер с леко до умерено повишено натрупване в раменни и тазобедрени стави,стерно-клавикуларни синхондрози по-изразено в дясно,1-во ребро двустранно,сакроилиачни синхондрози,огнишно повищена активност 5-то,6-то и 7-мо леви ребра на костохондралния преход,по-изразено натрупване на нива L1 с линеарен характер,и L4.За изясняване на находката се проведе SPECT/CT.На получените хибридни образи се установиха Дегенеративни промени в лумбален сегмент на гръбначния стълб и хиперфиксиращи огнища в описаните ребра с леко раздут контур. Моля някой да го обясни така че да го разбера!
    от Teodora Marinova | 08.09.2016 14:32

Здравейте! Бихте ли ми обяснили как да разбирам този резултат от ПЕТ скенер :В десен лобв 8 сегмент се визуализират две лезии с размери 12,0 и 14,0 мм с suv 3.6 3.9 Единична хиподенсна лезия в 7 сегмент с размери 15,0мм не натрупваща радионуклида с плътностна характеристика 57 хе Във 2 сегмент се визуализира лезия с размери 20,0мм с suv6.5 Единична хиподенсна лезия в 3 сегмент с размери9,2мм не натрупваща радионуклида с плътностна характеристика 60 хе Референтна стойност на нормално натрупване на 18 F-FDG.SUV MAX2.6 Моляви кажете ми какво означава това добри ли са прогнозите и с тези стойности трябва ли да се направи операция Предврително ви благодаря Хубав и спокоен ден
    от Емилия | 20.07.2016 21:33

Благодаря !
    от д-р Цончев | 20.07.2016 16:18

Според мен - не.
    от Емилия | 19.07.2016 21:40

Здравейте отново съм аз ....може ли приемането на хранителната добавка Сириус –Д да е оказала някакво влияние на резултатите на пет скенера...?
    от д-р Цончев | 19.07.2016 11:12

В буквалния.
    от Емилия | 18.07.2016 23:09

Благодаря за бързия отговор ! Незнам как не съм писала и за торакс Визуализират се няколко патологично уголемени лимфни възли в дясна аксила и дорзално от пекторалните мускули субклавикуларно с приблизителни размери на наи големия от 45х29мм и SUVmax11 Момчето е с уголемен лимфен възел под мишницата от 20 дни , болезнен и с Т 37 -37,5. Чака разглеждане на документи в сряда 20.07 и евентуална дата за премахване на лимфния възел или по преценка на комисията първо някакво лечение Химио или нещо др , и след това премахване на възела.... В какъв смисъл е съмнително за метастази ... Ще чакам отговора Ви ... още веднъж Огромно благодаря !
    от д-р Цончев | 18.07.2016 01:19

Това е съмнително за метастази в горепосочените огнища, но аз лично не разбирам много от ПЕТ скенер, и мнението ми не следва да се взима за определящо. По бих разчитал на 1 ЯМР...
    от Емилия | 17.07.2016 14:31

Здравейте, моля за бъро разчитане на резултати от пет скенер....благодаря предварително ! Кости Визуализират се множество зони на фокална патологична метаболитна активност в аксиалния и проксималния апендикуларен скелет,които са без меорфологичен субстратна КТ изследването - дясна скапула (SUVmax3) манубриум стерни,ребра двустранно,лумбални и торкални прешлени,тазови кости,фемурдвустранно проксимално. Заключение Данни залимфогенна и костномозъчна дисемнация на основния процес с по горе посочените локализации Премахната бемка преди 7 месецаи диагноза melanoma malignum
    от Снежинка Славчева | 04.06.2016 14:46

Благодаря Ви, докторе! Вече имам и друго мнение от пулмолог и то съвпада с Вашето. Искрено се надявам да сте прави! Бъдете здрав!
    от д-р Цончев | 30.05.2016 11:28

Съмнително да е метастаза, но според мен не категорично.
    от Снежинка Славчева | 19.05.2016 10:00

Докторе, благодаря за отговора, но не разбрах какво точно е съмнително? Съмнително е, че не е метастаза или съмнително е да е метастаза :roll:
    от д-р Цончев | 18.05.2016 21:37

За мен не е ясно, по-скоро е съмнително...
    от Снежинка Славчева | 17.05.2016 14:25

Здравейте! Бихте ли ми обяснили как да разбирам този резултат от ПЕТ скенер : Ляв бял дроб - единична нодуларна лезия с размери 9мм, в 9-ти сегмент. Малък таз - на топичното място на влагалището и в дясно от средната линия се установява мекотъканна лезия, с размери 32/32мм и с патологично повишен глюкозен метаболизъм SUVmax8.2. Значи ли, че лезията в белия дроб не е метастаза и не е тумор?
    от Любомира Механджийска | 10.05.2016 11:46

д-р Цончев, онкокомисия е имало и засега ще се приложи химиотерапия, но просто се чудех дали има и други атернативи. Благодаря ви за бързия отговор.
    от Любомира Механджийска | 10.05.2016 11:31

Благодаря за отговора. Успешен ден.
    от д-р Цончев | 10.05.2016 00:11

Тук трабва да се намеси онкокомисия, за да се каже какво може да се направи. Принципно процесът е доста напреднал и възможностите не са много.
    от Любомира Механджийска | 09.05.2016 15:52

Здравейте, майка ми е с диагноза Рак на гърдата от 2007 г. Преди операцията прави 4 химиотерапии, след операцията още 6, след това лъчетерапия. Преди около две години възникнаха проблеми с ръката от страната на премахнатата гърда. Вече не може да я движи и няма никакво усещане. Преди месец й е правен петскенер като заключението е следното: "Супраклавикуларната ямка е заета от формация с висока метаболитна активност SUV max 8,5. Ангажиране на гръдната стена на ниво 1-во, 2-ро и 3-то ребро. Инфилтриране на пекторалис майор ет минор със същата активност. Повишена метаболитна активност в основата на лявата гърда SUV max 7,2. Нодуларна лезия в горно медиален квадрант с размери 14/14 мм без метаболитна активност. Ангажиране на 2-ро ребро в ляво по предна аксиларна линия, стериум - SUV max 9,7. ЗАКЛЮЧЕНИЕ: данни за рецидив в лява гърда, масивно ангажиране на лява гръдна стена (инфилтриране на мускули и прилежащите костни структури)." Моля някой лекар да коментира какво лечение е най-подходящо в случая и какво е необходимо да се предприеме. Благодаря ви предварително и пожелавам на всички много здраве и успехи.
    от д-р Цончев | 16.04.2016 22:16

Напреднали са нешата, прогнозата наистина е лоша.
    от max1 | 15.04.2016 23:25

Не съм лекар, но от резултатите се вижда, че има метастази и тумор и в двата бели дроба. При това положение, а и като се има предвид напредналата възраст на пациентката перспективите са лоши.
    от Nobelka | 13.04.2016 14:30

Link още една снимка
  • Разчитане на резултати от пет скенер
    от Nobelka | 13.04.2016 14:29

Ще бъда благодарна ако лекар се включи и даде коментар на тези резултати, много ли са лоши? Става въпрос за жена на 86 години с рак на гърдата. Прогнози? Link

Напиши отговор
77 намерени, страница 2 от общо 2