Рак и ракови заболявания | помощ за тълкуване на епикризи

Напиши отговор
  • помощ за тълкуване на епикризи
    от sildicheva | 07.12.2007 13:33

здравейте! Имам нужда от помощ. Пред мен е епикризата на свекърва ми, която е с диагноза РАК. Започва се от яйчниците и матката, а в момента има метастази (според лекарите в Онкоболницата в София). Разбрахме за този проблем преди месец, като преди това не е имала оплаквания. Сега вече през 3 дни й точат вода от коремната област и не яде...по-точно рядко, но няма изобщо апетит. та молбата ми е:може ли някой да ми каже какво значи НПО, Обс. Са вентрикули; клинична група 2, МКБ цитологична диагноза: Д 6329-34/12.11.2007г. ГИТ КАТ ВПО-б.о. PVCU-цилиндрично КТ метастатични ретроперитонеална лимфаденопатия на нива Л2 Л4 инфилтрация на чревни бримки крайници - б.о. клетки "пръстен с камък" Тя просто си отива, а ние дори не знаем какво точно й има - в смисъл знаем 4е е рак, но точно за какво става въпрос.... От една седмица пие натанал, но без спирт, защото не го понася. Ве4е не може и да спи. За капак на всичко сега й изписаха антибиотик, защото е настинала и е с температура..... ПОМОЩ!!!!!! Благодаря на всички предварително!!!

Напиши отговор
51 намерени, страница 2 от общо 2