Рак и ракови заболявания | Тумор в мозъка

Напиши отговор
  • RE: Тумор в мозъка
    от Radost Bräuer | 09.03.2020 02:47

Подарявам по една опаковка дексометазон и депакин. Лекарствата са нови. Вземане в Бургас или по еконт. Контакт 0896076726 Радост
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.01.2020 18:07

Всичките тия въпроси нямат особена важност. В случая е важно да се направи консултация с неврохилулг, то йда прецени дали е за операция или не е за операция. Ако е за операция да се оперира максимално рано и да се види какъв е клетъчния тип на тумора за да се стадира и да се даде прогноза. Това ще позволи и да се прецени следващото лечение.
    от Димитър | 28.01.2020 22:08

И дали приблизително според тези данни да се прогнозира в коя степен е и от доброкачествен или от по-лош характер ли е? Може ли евентуално да не тумор ?
    от Димитър | 28.01.2020 22:06

Ето заключението след скенер с контраст: изоденсна лезия в дясна голямомозъчна хемиосфера, с рязко увеличена плътност до 90 х. е. в някои зони с перифокален едем и леко изразен мас ефект. Вероятно се касае за богато васкулизирана структура с характер на пространствено заемащ процес, вероятно мененгиом. Д. Д. друг пространствено заемащ процес с богата васкулизация. Въпреки, че е упоменато, че е мененгиом, от отделението в болницата в гр. Г. Оряховица препоръчаха да се допитам за друго мнение на специалист и то той да е от Плевен или София. Въпросът към специалистите тук е първо дали оточният процес може да замаскира до някъде снимката и да не може правилно да се определи големината на тумора? Понеже визуално казаха, че е голям, но не пише колко. Второ, дали има некроза на близки тъкани? Трето, дали може да се допусне в коя структура на мозъчните части е - стомахче или навътре в тъкани или друго ?
    от Димитър | 26.01.2020 23:16

тези замайвания средно веднъж дневно са от около две седмици. В момента няма възпаление на ухото. През послените 5 дни се получава и увеличение на кръвното налягане до 150/100 .
    от Димитър | 26.01.2020 22:56

Благодаря Ви за отговора! Отнася се за майка ми. Единственото което е, че има средно веднъж дневно замайване за около минута след като стане от легнало положение. Никакви други симптоми, които са описани като признаци. Забелязаното "бяло петно" след скенер без контрастно в-во се намира до лявото слепоочие. Не ме попитаха дали искам да заплатя контрастно вещество и затова са направили без - мислех, че стандартно се прави с него. Има хронично възпаление от много време на дясното ухо.
    от д-р Ралица Правова | 26.01.2020 19:53

Независимо от тумора не е изключено да няма абсолютно никаква промяна. Във Вашия случай скенерът е най-показателен. Какви симптоми са налице, за да проведете изследването?
    от Димитър | 26.01.2020 10:15

Здравейте! Ако обичате някой от форума да отговори дали при тумор в мозъка се променя някой от кръвните показатели ? От изследване на скенер на мозъка без контрастно вещество излезе петно около 2,5 см, за което се допуска, че може да е туморно образувание. Сега предстои скенер с контраст. От пълната кръвна картина всички показатели са добре, вкл. CRP и СУЕ - утайка. При кои видове ли тумор или за всички се отнася да няма или пък да има промяна на кръвните показатели за локализация в мозъка ? Благодаря !
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.12.2019 14:11

Има данни за разсейка в едната малкомозъчна половина. Има оток около мястото.
    от glory | 10.12.2019 17:31

Можете ли да ми разтълкувате заключението от ЯMP. Данни за м.церебри в малката мозъчна хемисфера.Перифокален мозъчен едем в лявата мозъчна хемисфера.Болест на малките мозъчни съдове
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 17:35

Не мисля, че има връзка с операцията. На тази възраст е трудно да се определи точно. Освен това зависи и от хистологичния тип - както симптоматиката така и прогнозата.
    от Людмила Павлова | 24.11.2019 23:18

Здравейте.Дъщеря ми е на 2г и преди два месеца беше оперирана от епендимом 2ра степен,който е премахнат изцяло.Поставен е и шънт.Контролният ЯМР след вторият месец също е чист.След операцията ,обаче прави едно особено присвиване на едното око,повече от другото ,в комбинация със извиване на частта на устните към окото.Прави го само ,когато плаче или се смее.Въпросът ми е това дали е възможно да е някакво следствие от операцията?Попитах следящият ни неврохирург,той каза да я следим.Също искам да попитам епендимомът 2ра степен агресивен ли е ,можем ли поне малко да се успокоим ,след като е премахнат изцяло. Благодаря Ви предварително
    от Valentina Ivanova | 16.10.2019 01:11

Link Вертера руското оръжие за рак
    от Силия | 30.08.2019 01:55

Продавам 20 капсули CCNU в оригинална опаковка, не разпечатвани, закупени от Германия с фактура. 1600 лв тел. 0882433101
    от Силия | 30.08.2019 01:10

Продавам Темодал и Бластомат. Тел. за контакт 0882433101
    от Силия | 30.08.2019 01:08

Продавам 20 капсули CCNU в оригинална опаковка, не разпечатвани, закупени от Германия с фактура. 1600 лв тел. 0882433101
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.08.2019 19:30

Дайте да видя КАТ или ЯМР за да видя в коя област е бил тумора, но е нормално по-скоро, все пак част от мозъка е изрязана, имало е вероятно мозъчен оток и т.н. А доколко ще се възстанови от тия неща... много трудно да се каже
    от Роза | 26.08.2019 22:06

Здравейте д-р Цончев, майка ми бе оперирана преди 3 седмици от глиобластом 4 степен 5 см. Операцията бе направена във Варна при професор Явор Енчев. Скенера показа че е изчистен целия. Сега на 9 септември започва смесена терапия. Химиотерапия чрез хапчета и лъчетарапия. Въпросът ми е нормално ли е да се държи неадекватно на моменти. Говори завлачено и бавно. Отговаря с да и не а ако се опита да каже нещо по дълго то в повечето случай блокира преди да е казала нещо. Прави неща които са повече от странни. Иска да залепи с лепило вратата. Говори небивалици като например че Докторите я затваряли в стаичка, за да я мерят колко е висока. На моменти се държи като дете. Това обратимо ли е или ще остане така? Знам че трябва да сме търпеливи и , че има нужда от време, за да се възстанови, но не виждам никави продобрения а напротив. По скоро ме притеснява това странно държание.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2019 18:57

Не всяко главоболие е тумор в главата, така че идете на невролог да прецени каква е ситуацията и ако трябва да се назначат някакви изследвания
    от Kristinamitrikovaa | 14.02.2019 17:12

Здравейте имам нужда от съвет от няколко месеца имам силни болки в главата силно пулсиране в областта на слепоочието пия болкоуспокояващи но вече не ми помагат болката се появява по силно вечер а вече и сутрин замаяност и гадене от трудно ми е да изговарям дадени изречения когато пия болкоуспокояващи поминува за момента но не спира това признаци на тумор ли е не знам какво да правя
    от Listovki Reklama | 20.12.2018 15:15

Имам налични 6 бр. капсули CCNU ( Си Си Ню ) lomustin ( Ломустин ) 20 бр х 40 mg, 0888 941 759
    от Listovki Reklama | 20.12.2018 15:02

Имам налични 6 капсули CCNU ( Си Си Ню ) lomustin ( Ломустин ) 20 бр х 40 mg.
    от Слави Минчев | 27.10.2018 20:11

Забравих да напиша, че редувам чувство на безпокойството чувство на раздразнителност. Изобщо изпитвам емоции, непознати за мен и имам реакци на малко дете на моменти... Един обикновен рентген би ли насочил към нередности или Ямр да си направя...
    от Слави Минчев | 27.10.2018 20:04

Въпроса ми е дали Ямр без контраст би било полезно като изследване. Вече се страхувам да излизам от нас, за да не се изгубя. Врата ми е вечно схванат и трудно спя. Дали проблема е физически или психически. ПКК показва ли странното при начално развитие на тумор или е необходимо друго изследване. Ходих на платен невролог, който след 5 минутна консултация ми преписа гинкобилоба без да ме насочи към нищо конкретно...
    от Слави Минчев | 27.10.2018 19:55

Здравейте. Аз съм на 30 години. От 2-3месеца изпитвам странно неразположение на физиката и психиката ми, различни от проблемите с другите области . Като легна да спя от лявата си страна, усещам едно пулсиране. Сутрин ме боли глава, но болката сякаш е всеки път на различно място , както и когато се напъвам, кашлям, кихам . По осезаемо стана след като ми затвориха зъб, който в продължение на 2 години ми създаваше проблеми. Често ми се схващат лицевите мускули, треперят ми очите, дразни ме светлината, една сухота и размазаност, а на 2 пъти сякаш и нещо отвътре ми ги подбутва. Освен това зачестяха шумове в ушите ми. Чувствам се уморен след 3 - 4 часа физическа или психическа дейност и изпадам в нелепи ситуации като да бъркам словоред, да забравям елементарни думи и кой ден сме днес. Едва се фокусирам дори в четенето и гледането на тв. Чувствам се объркан на познати места. ПКК ми е ок. Само еозонофилите ми са повишени с 2 над нормата. Притеснявам се за тумор или склероза. Дали Ямр е ок...
  • Re: Тумор в мозъка
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.03.2016 19:25

Обикновено на миниатюрни частици или власинки които плуват в течността покриваща роговицата.
    от Илиян .. ^^ | 11.03.2016 20:14

Благодаря Ви, докторе! А за тези плаващи черни петна, които се появяват при светлина и на по-светъл фон, четох, че не са страшни и с времето избледняват. На какво могат да се дължат?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.03.2016 09:26

Не е тумор... На всеки му се случва понякога някакво временно неразположение, изтръпване, приболяване и т.н.
    от Илиян .. ^^ | 10.03.2016 18:49

Здравейте, моят проблем е следния: от някъде месец ми се случва нещо изключително странно: всичко започна след една невероятна мисъл за рак къде ли не и накрая приключи с безкрай изследвания. Първо си направих кръвна картина, чийто проблем единствено беше левкоцитите, които бяха изключително леко повишени. След това ме пратиха на изследвания за сърцето, като се съмняваха аз пролапс. Ходих при близка лекарка, която се ехограф прегледа не само сърцето ми, но и всички други органи. Каза, че всичко е наред и няма никакви поводи за притеснение. Освен това ми се пусна пълна кръвна картина + хормони, като там ми казаха, че е повече от перфектна, а някои компоненти - като холестерола бяха занижени. Това, което ме мъчи сега обаче е, че от месец едната ми страна сякаш изтръпва, чувствам слабост в ръката си, а главата отзад и от дясната страна сякаш е изтръпнала. Все едно ми е схваната и тя и вратът. Може да идва и от него проблема, но е изключително неприятно. Второто нещо е, че на слънце, когато се загледам напред, в небето или в нещо бяло пред очите ми виждам черни плаващи петна... Притесняват ме тези проблеми, а наскоро се хващам и че започвам да се замислям за някои думи, които на пръв поглед изглеждат обикновени, но изпитвам затруднение да се сетя кои са. След 5-6 минути, понякога и по-малко ми идват на ум... На 19 години съм. Възможно ли е да е тумор в мозъка... или... какво може да е изобщо?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.11.2015 11:15

Нормално е това. Все пак това е голяма операция.
    от gosos | 23.11.2015 10:05

Здравейте. Операцията на мозъчния тумор на майка ми мина. Доктора казва, че всичко е било нормално, целият мозъчният тумор е отстранен и хистологията показва, че е доброкачествен. Само след операцията майка ми е получила аритмия и са и изписали Кордарон, Изодинит и Предуктал. Но минаха вече 2-3 седмици и няма подобрение. Все още и е трудно да става и да се движи сама. Направихме кръвна картина на която аз виждам, че хемоглобина и е нисък и захарта е леко повишена. Днес тръгваме отново по лекари като започваме от кардиог и ендокринолог. Като говорих с лекаря който направи операцията той иска да и направим скенер на главата и да му го изпратим. Нормално ли това състояние и кога да очаквам подобрение? Забелязах, че майка ми се изморява след като повърви малко и се задъхва. Казва, че и краката я болели. А уж трябва да се оправя.
    от Deniza | 29.10.2015 09:42

Здравейте. Септември 2014 мама беше оперирана от рак на белия дроб. Тази година, обаче се оказа, че има разсейки в мозъка. Оперираха я и беше проведена химио- и лъчетерапия. Днес трябваше да започне химиотерапия отново, но са й казали, че първо трябва да проведе лечение с BCNU флакон, 100 мг, който не може и да се купи в България. Търсим варианти да го осигурим. Моят въпрос, всъщност е, какво можем да направим, ако не успеем да намерим този препарат? Отказват да й направят химиотерапия без това лечение. Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.10.2015 22:52

Документът описва анатомично намерената находка. Вероятно сес касае за менингеом, който ще трябва да се оперира.
    от gosos | 25.10.2015 17:29

Здравейте. Искам да се консултирам за майка ми. Тази година тя започна да има двигателни проблеми. В началото на октомври обаче положението рязко се влоши и направо я взеха в болница. Не можеше въобще да става и за да се движи и трябваше придружител. След няколкодневно лечение без подобрение и смяна на различни диагнози и направиха ядрено-магнитен резонанс. Казаха, че има мозъчен тумор и се нуждае от операция. Смениха лечението и я изписаха с подобрение. Всъщност възстанови се както беше преди влошаването. Сега се лекува в къщи с Депакин, Дексаметазон и едно сиропче, но казаха че трябва да се готви за операция. Прикачил съм и резултатите от ЯМР - Link и моля ако нямай може да ми разясни какво означават. Наистина ли няма друг начин освен операция? Сложна ли е операцията и какви са рисковете? Колко време продължава възстановяването? Предварително ви благодаря за помощта.
    от tsonka | 26.06.2015 16:27

Здравейте, на майка ми мир на праха й и останаха 2 опаковки темодал- 9 капсули по 100мг със срок на годност 05.2016г. Подарявам ги на някой в нужда от лекарството.Може да ми пишете на tsonka06@abv.bg. Успех и късмет на всички в борбата с кошмарната болест!
  • Re: Tumor v mozyka
    от Нанси | 13.05.2015 01:54

Здравейте, Майка ми е с три разсейки в хипофизата, зад гръбначният мозък и по костите. 24.10.14 и взеха биопсия през носа от хипофизата. След операцията имаше един момент, в който не можах да я позная не пожелавам на никое 22годишно дете да вижда така майка си. От тогава е на приливи и отливи. Ходи за вливания на зомета за костите. Има назначена за този понеделник 18.05.15 първа процедура с кибер нож в турция. Не знам дали ще успеем да стигнем и дали ще успеят да помогнаг ужасно се притеснявам за това, тъй като вече 7ми месец се борим и вече най важната крачка е пред нас, а мама много се влоши и сега забравя много(забравя какво сме говорили едва преди 5мин), има ниско кръвно и събира граници, казва, че мравки лазят по тялото й, едното й оченце е леко притворено от съвсем скоро. Някой знае ли кибер ножът в Турция дали смалява туморът, защото тя не се чувства добре така, а ако само го затваря да не расте, то тя не може да води пълноценен живот въобще. Междудругото и ние й бием дексаметазол.
    от julieta | 08.12.2014 14:04

Здравейте, преди 5 месеца на съпруга ми (38 г.) бе поставена диагноза тумор на мозъка. Не е имал никакви видими симптоми преди това, не е боледувал от нищо сериозно, никога не е пушил и не е употребявал алкохол през живота си. Откриха тумора след припадък. Веднага му направиха скенер на който се видя, че има голям отток. Последва ямр, оказа се -тумор около 2 см. Оперираха го в болница Св.Иван Рилски. Доцентът каза, че е отстранил напълно тумора, който се намира в дясно, точно зад ухото. Хистологията показа- олигоастроцитом 2 ст. След 1 месец направиха контролен ямр с контраст. Операцията била успешна, но се виждали някакви клетки,които доцента помислил, че е отток по време на операцията. Последва консултация с 2 ма неврохирурзи и онколог от Дървеница. Всички бяха на мнение, че не е нужно да се прави лъчетерапия на този етап.Казаха, че тези клетки може да си останат така,и да не се развиват, но понякога бързо преминават в по висока степен. Насрочиха след 6 месеца пак ямр с контраст.До тогава нищо. Много съм притеснена. Искам да попитам има ли други с такава диагноза? Може ли да се предприеме нещо? Да се пият билки или други добавки? Да се спазва ли определен хранителен режим? Или да ме посъветвате нещо. Предварително благодаря.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2014 17:12

Да, лошо е. Туморът е рецидивирал и вероятно вече притиска важни структури.
    от Мария | 27.11.2014 09:36

Благодаря за отговора, д-р Цончев! Правихме контролен скенер преди два месеца и половина, на който се видя, че туморът е достигнал почти до първоначалния си размер, предполагам, че вече нещата са по-зле, но баща ми не може да ходи вече и няма как да го отведа отново. Оток на този скенер не се вижда.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.11.2014 20:24

Добре е да се направи контролен преглед при невролог или неврохирург и евентуално контролен скенер за да се види какво става с този мозък.
    от Мария | 26.11.2014 17:46

Добър вечер! Баща ми беше диагностициран с Глиобласиом мултиформе 4 ст. Преди 6 месеца му беше направена операция, друго лечение не последва. В момента състоянието му се влошава, става все по-неконтактен, пада, понеже краката не го държат, почти не говори, все по-малко яде и се унася често. Взима преднизолон Ф (2*4 мг) и Неуротоп, какво бих могла да направя, за да облекча състоянието му? Как се очаква да се развие болестта? Чувствам се напълно неподготвена и всякаква помощ би ми била от полза!
    от irena | 16.11.2014 13:21

Здравей Елис, Съжалявам за нещастието, което ви е сполетяло. Аз изпратих татко 75 дена след диагноза Глиобластом Мултиформе 4. Той беше на 55. Имах щастието да го придружа във всеки един час от тези 75 дена. Много информация изчетох и много решения ми се наложи да взема. Първо и най-важно за мен беше, че татко не знаеше че е боелн и то от рак. Шегуваше се, че "главата му е пълна с бели". Операцията беше направена 10 дни след диагноза, във ВМА София. Премахнаха само 80% от тумора с идеята да запазят мобилност. Последваха 4 дни мъка в реанимация и още 11 докато го изпишат. Той беше мобилен и адекватен на 5 ден. Изпратиха ни с протокол за химио и лъчетерапия. Аз отказах лъчетерапия и изкарахме един курс химиотерапия в домашни условия с Темодал на хапчета. На десетият ден сутринта се събуди, но не пожела да стане - разбрахме, че е време да го пуснем да си иде. Има информация за имунотерапия, проверете клиника Св. Иван Рилски, сътрудничат си с белгийска клиника. Има фондация Link. Освен това алтернативно лечение с гъби. За мен истината е хранителен режим,провери Диетата на Бълдуиг /с извара и ленено масло/, много обич и подкрепа, запазване на достойнството и Дексаметазон /макар противопоказно, колкото повече, толкова по-добре/ На изписване ни изпратиха с прогноза за 6 - 8 месеца живот, през които да очакваме припадъци, агресивност и много болка. Нищо от това не ни се случи. Разхождахме се, беше адекватен и никога не се оплака от болки. Дори химиотерапията не предизвика обичайната детиоризация - повръщане, отслабване и т. н. Отиде си спокоен и с достойнство. Ако имаш конкретни въпроси пиши, мисля че научих много и ще се опитам да помогна. Бъдете силни
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.07.2014 19:26

Това е вероятно доброкачествено туморче на скалпа. Трябва да се види от хирург.
    от max1 | 12.07.2014 21:44

Не знам какво е, но определено не е за тази тема. Тя е за тумори в мозъка, а тумор в мозъка не може да издуе черепът ти, че да се напипва нещо, а ти да се чувстваш здрав. Защото има компресия на съдове и мозъчни дялове при нарастването на един тумор и ако имаше такъв щеше да имаш отдавна всякакви симптоми в главата-болки, натиск, световъртеш, нарушение на говора, на мисълта изобщо зависи кой дял на мозъка е засегнат. Така че това, което имаш може да е нещо, но не и тумор на мозъка.
    от Anton83 | 10.07.2014 18:06

Здравейте, с ужас ще трябва и аз да се включа във вашата тема... Преди няколко дни намерих някаква издутина върху главата си (всъщност първа я намери фризьорката ми), която е точно най-отгоре върху теменната област и изглежда точно като някаква издутина или цицина. По никакъв начин не мога да си спомня дали тази издутина я е имало там и преди... А знаете когато човек намери нещо подобно по тялото си, първо за какво си мисли :cry: Въпроса ми е дали може да е тумор и към какъв лекар трябва да се насоча за установяване на това - онколог, невролог или хирург?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2014 18:50

По отношение на химиотерапията това се решава от онкокомисия, която преценява плюсовете и минусите в зависимост от много фактори.
    от Мария | 27.06.2014 16:24

Здравейте! Оперираха баща ми на 06.06.2014г. от тумор в мозъка - преден дял. Изрязаха около 90% от него, на хистологията се оказа, че е глиобластом мултиформе 4ст. Баща ми има още един тумор в черния дроб, двата първични, без разсейки. На осемдесет и пет години е, след операцията е контактен, адекватен, говори, в състояние да се обслужва сам за момента, както е и в добро общо състояние. Какво е Вашето мнение относно лъче и химиотерапия, няма ли да бъде едно излишно мъчение, което няма да доведе до никакво значително подобрение? Трябва ли да бъде диспансеризиран и къде? Има огромен апетит, дали той се дължи на лекарствата, които взима (Неуротоп и Преднизолон)? Предварително благодаря за отговора.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2013 07:25

Благодаря, подобно!
    от Пенка Иванова | 28.04.2013 21:37

Благодаря Ви, за бързия отговор д-р Цончев ! Искам само да споделя , че аз самоволно реших вчера да не му давам карбамазепина и отново му бихме декстаметазон. Днес резултата е видим т.е. не спи цял ден както през последните дни. Той беше като дрогиран ставаше хапваше съвсем малко и отново заспиваше. Не знам дали постъпих правилно , но той днес се чувстваше по- добре. Извинявайте ,чé Ви занимавам с моите проблеми в почивни и празнични дни . Приятна почивка и весели и спокойни празници!!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.04.2013 09:07

Доколкото виждам от споменатите медикаменти единствено диапрела е добре да се съгласува с ендокринолог. Инак останалите са добре - трябва да има антиагрегант, добре е да има хепатопротектор. По отношение на карбамазепина - той се дава профилактично в случая и е стандартен медикамент за такива случаи.

Напиши отговор
235 намерени, страница 1 от общо 5