Рак и ракови заболявания | Топче в устната кухина

Напиши отговор
  • RE: Топче в устната кухина
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 20:22

Няма как да се каже без преглед от УНГ доктор. Обикновено е от прехапване
    от Atanas Angelov | 02.05.2020 22:34

Здравейте от известно време в вътрешната страна на бузата се появи топче не мн твардо с леки болки какво може да е това ще се радвам ако предположите какво е
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2020 18:10

Няма как да се каже без да се види.
    от Messi Leo Messi | 19.04.2020 07:37

Докторе кво може да е това много сам притеснен
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.04.2020 18:04

Трябва да посетите УНГ лекар, мога да ви препоръчам в София, но в момента са спрени плановите прегледи и ще трябва да изчакате.
    от Messi Leo Messi | 18.04.2020 16:23

Здр на 27г сам много далго време обикалиам по доктори вече 6 месеца 1 во беше заради промиана на пулса оказа се щетовидната флиазох все силен стрес поради трунто откриване на тази диагноза и когато се по оспокоих направи срив на имунната система зачервимисе гарлуто напалнисе вас червени паппчици ходи на унг все 7 поликлиника пих 10дни антибиотик усещах силно парене все гарлото чувство за бучка болка все бузите скулите и шиата дори антибиотика Неми подеиства ходих вав Пирогов там ми направиха иследваниа за варицела херпес зостер игг резултата беше 1500 САС 1300 над нормата исписагами витамини и противо васпалителни вав сврах дози вече 10дни и ниска промиана даже започна езика да ме боли запервисе от пред стана като топче на непцето осещам бучка САС езика като пипам гаделичкане болки вав гарлото и езика тремор страшен молиа помагачите каде да ходим обиколих всички клиники и спешни страх ме за наи лошото не минава и не минава
    от СТЕФКА БУРОВА | 17.04.2020 15:30

Здравейте, от около месец ми се появи бяло, твърдичко, малко образувание на небцето. Няма болка, но все едно ми дращи, бучи. Може ли да ми кажете -да не е рак, защото съм пушачка. Може ли да се премахне с лазер?
    от galu4ka | 10.04.2020 07:31

Здравейте,Д-р.Правова! Пуснах Ви имейл. Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 09.04.2020 14:03

Изпратете ни снимките на мейл - ralicapravova@gmail.com
    от galu4ka | 09.04.2020 04:25

Здравйте! Знам, че е най-добре да се отиде на лекар, но при тази пандемия бих предпочела да изчакам, ако не е нещо спешно. Ще съм благодарна на предположения. От снощи нещо запична да расте на дясната небна дъга. Първо помислих, че е сливица, болка имаше и в нея и все още има , като при ангина.. Едва преглъщах. После усетих, че болката е и горе на небцето , отива и към ухото. Не бих била притеснена, ако е ангина, но това нещо ме притесни. Направих тези снимки, но не мога да ги прикача.. На пипане е твърдо, зачервено на оглед , на пипане боли.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:37

Не е рак. Най-вероятно е прехапано или наранено от твърда храна място.
  • Янислав Димов
    от Янислав Димов | 02.04.2020 19:06

Здравейте, имам притеснение от 2 дена. Моля ви проследете ми мисълта. Всеки човек когато с предната част на езика напипа вътрешната част на долната устната се усещат малки топченца подкожни. Не мога да си спомня точно дали се прехапах там или мозъка ми прави фълшиви спомени. Обаче в долната устна подкожата до топченцата има малко по голямо топченце не колкото грах но пак е голямо на пипане около 3 или 4 мм е голямо. (Като се погледне устната отвън и отвътре не е зачервена или посиняла, няма раничка ,няма болка ,няма дискомфорт или нещо друго в областта на топчето). Искам да ми кажете това дали е рак или е възпалено топченце от прехапването или е нещо друго? Благодаря за отделеното време.
    от Ivaylo Ivanov | 29.03.2020 19:00

Благодаря! Бъдете здрави!
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2020 11:33

Не, не е нещо притеснително и най-вероятно става дума за запушване на слюнчена жлеза.
    от Ivaylo Ivanov | 28.03.2020 14:09

Привет! Преди две-три седмици усетих подутина от вътрешната страна на долната устна. С оглед наложените по това време мерки заради коронавируса, не съм посещавал лекар все още, но дали ще можете по снимка да ме ориентирате в ситуацията? Link Иначе не съм забелязал да се подува или спада. Според стоматолога ми е възможно да е запушена мастна жлеза.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 20:00

Може да е какво ли не. Трябва да го види УНГ
    от Захари | 09.03.2020 22:32

Здравейте! От известно време ми се получи една подутина на твърдото небце. Не е болезнена, усеща се само при допир с езика.Точно на върха и се вижда една точица, която при оглед на други небцета съществува, но е на равна повърхност. Прави ми впечатление, че през нощта се успокоява и в хода на деня отново се подува. Ходих при зъболекаря ми по друг повод и ми каза , че няма общо със зъбите. От повече от три седмици е. Преди това изкарах бактериална инфекция на гърлото. Ако има общо , разбира се. Някакви предположения какво може да е? Благодаря ви предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2020 16:56

УНГ, зъболекаря нищо нямам да направи.
    от Ivalina | 18.02.2020 05:26

Така и не съм разбрала кога се е появило. Открих го случайно в петък на 14.02. Не знам първо на зъболекар ли да отида или трябва на друг лекар?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.02.2020 17:54

За колко време се е появило това нещо?
    от Ivalina | 16.02.2020 09:25

Здравейте, излезе ми топче, колкото малко грахово зърно от вътрешната страна на долната челюст, и е доста твърдо на пипане като кост. Какво може да е според вас?
    от д-р Ралица Правова | 30.01.2020 11:08

Имате ли възможност да качите снимка и имате ли някакви симптоми?
    от Djeni | 30.01.2020 00:36

Zdraveite izleze mi tvurdo malko topche na nepceto ot dqsnata strana na kakvo moje da se dulji
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.07.2019 18:52

Това трябва да се види, така не може да се каже
    от Радо | 04.07.2019 22:40

Здравейте. От около 2ва месеца забелязвам топчета колкото малко грахово зърно твърди без болезнени намират се около устните от долната и горната част на устата отвътре. Наблюдавам, че сутрин са по малки към вечерта са по голями, увеличила са обема си за тези два месеца не много. Моля имате ли представа какво е това?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.12.2018 20:27

Не е рак, но трябва да идете да се ревизират протезите.
    от ВЕНЕЛИНА ТОДОРОВА | 26.12.2018 11:46

здравеите след слагане на мост на горните заби при тварда храна ми се появява топче колкото грах което е болезнено и лови бял врах след което се сптуква и изтича предимно виждам тамна крав после 10 дена ми няма ни6то и след хапване на нещо твардо пак се появява така е от 1 год ас сам страхлива и незнам ако отида да некажат че е някои рак
    от Иванова | 21.12.2018 21:59

Благодаря Ви от сърце д-р Цончев! Пропуснах да отбележа, че топчето не е изпъкнало и не се забелязва визуално, а е подкожно. Надявам се, че е същото.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.12.2018 20:00

Това е фиброзна тъкан на мястото на раната, не е опасно, вероятно с времето ще изчезне съвсем, но обикновено става бавно
    от Иванова | 21.12.2018 16:02

Здравейте! Преди няколко месеца паднах и си ударих жестоко устата- вътрешността на долната устна. Резултатът беше дълбока рана. След като раната вече е затворена и заздравяла усещам, че на мястото има топче, което не минава, но поотшумя. Преди ми създаваше постоянен дискомфорт, а сега се сещам за него единствено като го докосвам с език. Въпросът ми е ще отшуми ли напълно с времето, така ли ще остане и въобще опасно ли е и какво е необходимо да направя?
  • Re: Топче в устната кухина
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.01.2017 20:33

Моля, пишете на кирилица!
    от galina | 06.01.2017 15:32

ot blizo mesec imam nqkakvo malko topchenche, podkojno e , ot vytreshnata strana na dolnata mi ustana i ne se maha...:( kakvo da pravq? pomnq che se prehapah nqkolko pyti na nego mqsto, no ako beshe ot tova dosega trqbvashe da spadne, nali? Molq vi, kajete mi kakvo da pravq za da spadne, speshno e :)
    от jerrymaguire | 12.06.2014 22:49

Моля, спазвайте правилата за писане в български форуми! Пишете на кирилица!
    от Venci | 12.06.2014 14:13

Zdraveite namerih tazi tema az imam syshtiq problem ot dolnata lqva chast izvadiha mi zyb mart mesec tochno tam deto mi se namira topcheto a ot zad mi niche madrec veche se e pokazal na poluvina neznam neshto obshto dali ima tova topche s tezi raboti no mnogo sam pritesnen na 25 godini sam daite nqkoi savet molq?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.06.2013 11:29

Пожелаваме успех! Дано всичко да е наред.
    от goldbyrk | 07.06.2013 09:20

Ходих на насрочената дата и час, но падна голямо чакане и си тръгнах. Не съжалявам за това, защото трябваше да ме режат. Подутината беше започнала да се смалява, като сега е почти незабележима! Ако някой има подобни проблеми с устната кухина, му препоръчвам да се жабури с чай от здраец - златна билка, особено за устна кухина и бъбреци. Надявам се да се оправя напълно!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2013 11:26

Ако имате съмнение за диагнозата може и лицево-челюстен хирург да погледне
    от goldbyrk | 22.05.2013 11:26

Това е очевидно, въпроса е какво да правя аз. Другата седмица ме вика за манипулация...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2013 10:45

В случая не е важно каква е причината за евентуално запушване а да се постави точната диагноза.
    от goldbyrk | 21.05.2013 22:53

Днес посетих въпросният стоматолог и останових, че не е напълно сигурен за състоянието ми. Тревожи ме идеята , че при следващото ми посещение, е решил да ме клъцне, все как да се оставя в ръцете на човек който не е сигурен в диагнозата си, не ми се нрави. Сподели, че навярно, това е запушена слюнчена жлеза и трябвало да се среже за да се дренира. Това било просто слюнка. След като е така, все пак слюнката не е нещо ненормално в устната кухина, макар и под лигавицата.Дали няма някакъв по малко агресивен метод за лечение? От какво би могло да се получи подобно запушване?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.05.2013 09:11

Аз лично не се сещам за някакви възможни усложнения. Но ако е киста и продължава да расте ще трябва да се отвори и дренира, това е операцията.
    от goldbyrk | 15.05.2013 22:05

Посетих стоматолог, който ме препрат на хирург занимаваш се със стоматологични манипулации. Според стоматолога, това е киста, породена от възпаление на малка слюнчена жлеза и трябва да се оперира. Това ми звучи малко стряскащо. В направлението пише нещо на латиница, което трудно разчитам като диагноза: Obs. cysta retentionis gl. salivatorial .... ( reg.T12). Въпросното образувание, като че ли се увеличава, а часът ми е чак за след седмица. Имам ли основания за притеснение? Възможни ли са някакви усложнения и да се получи най - лошото?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.05.2013 12:19

Пишете ако има развитие или се уточни какво е ..
    от goldbyrk | 11.05.2013 21:03

Ходих на лекар и той помисли същото, реши че е вътрешна афта, но не, не съм се прехапвал. Предписа ми индекстол. Топчетата са 3 с различна големина и не ме боли. Ако беше прехапано, би трябвало поне да спадне за толкова време ...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.05.2013 15:48

Да сте се прехапвали на това място?
    от goldbyrk | 08.05.2013 15:15

Пропуснах да дам повече подробности! Външно няма цветови изменения по кожата, топчето е твърда структура, която се намира някъде под самата кожа, наподобява грахово или по скоро малко бобово зърно. Появи се като че ли изведнъж. На 31 години съм и като цяло нямам сериозни здравословни оплаквания!
  • Топче в устната кухина
    от goldbyrk | 08.05.2013 15:11

Здравейте! Имам следният проблем. Преди около 2 седмици, ми се появи топче с големината на грахово зърно, от вътрешната долна лява част, точно под долната устна. Бих искал да попитам, имам ли основания за притеснение и какво би могло да е това? За сега, съм възпрепядстван и нямам възможност да посетя специалист! Благодаря предварително!

Напиши отговор