Рак и ракови заболявания | Топче в устната кухина

Напиши отговор
  • RE: Топче в устната кухина
    от Атанас | 21.05.2022 23:40

Много ме дразни и е там почти от 2 месеца и не е малка.
    от д-р Ралица Правова | 21.05.2022 20:46

Шом е било черна точка, както казахте и тогава е изтекла гной - значи не е проблем
    от Атанас | 20.05.2022 22:28

Значи да го боцкам ли с иглата докторе ;(((
    от д-р Ралица Правова | 20.05.2022 21:41

В противен случай много бавно ще настъпи абсорбция и по-дълго време ще остане на устната
    от Атанас | 18.05.2022 18:08

Никаква болка никъкъв сърбеж кът го пипна с езика си усещам че има нещо вътре кът го стискам малко боли и не излиза нищо. Да го боцкам ли с игла какво препоръчвате благодаря за отговора.
    от д-р Ралица Правова | 18.05.2022 15:54

По описанието и снимката съдя, че най-вероятно част от секретът, който не е бил изкаран се е капсулирал и това предизвиква издуването. Съвсем никаква болка или дори сърбеж ли няма?
  • RE: Топче на устна
    от Атанас | 18.05.2022 05:42

Това нещо е тука от 1 месец и може повече. Ето снимка моля помогнете ме Link
  • RE: Топче на устна
    от Атанас | 18.05.2022 05:26

Здравейте искам да попитам за моя проблем. Преди окола два месеца на горната устна имах черна точка и я стиснах после той се надути болеше много но нямаше връх. После направи връхче и го натиснах и я пречистих след 3 5 дена усетих че още е надута сякаш има сачма вътре стискам но не излиза нищо сега е безболезнена но ме дразня много.
    от д-р Ралица Правова | 17.05.2022 22:43

По начина, по който изглежда - не бих казала, че е нещо притеснително. Обикновено при паднал имунитет се появяват афти. Във Вашия случай допълнително за по-продължителното време е и дразнене, в случай, че често го побутвате с език или се търка в зъбите
    от Desislavaaa | 13.05.2022 13:43

Ами не нямала съм допир.но много често се разболявам страшно често и дали е възможно нещо от липсва на витамини незнам..това беше неделя..става малко балонче пак си остава твърдо пука се и пак си става по голямо Link много съм ви благодарна,че отговорихте
    от д-р Ралица Правова | 13.05.2022 10:24

Desislavaa - в рамките на тези седмици никаква промяна ли няма в развитието му? Другият ми въпрос е дали сте имали орално-пенилни контакти, за да изключа нещо инфекциозно?
    от д-р Ралица Правова | 13.05.2022 10:23

Дамянова - качвате снимка в страница за снимка и след това го пускате тук като линк
    от Desislavaa | 13.05.2022 04:04

Здравейте намерих начин да изпратя снимка това е в момента но иначе не става по голямо понякога става по малко като мехурче с вода Link
    от Дамянова | 13.05.2022 03:38

Здравейте но къде да изпратя снимки..това чудо още си стои
    от д-р Ралица Правова | 06.05.2022 15:51

Да, приложете снимка. Освен това имате ли някакви симптоми - например сухота, възможно е да е и запушване на слюнчена жлеза
    от Desislava | 06.05.2022 01:04

Здравейте,на 19 години съм и от 4 седмици имам малко топченцето е изпъкнало и много твърдо мога да приложа и снимка на долната устна вътрешно днес забелязах още едно но то е много малко..много се притеснявам да не е нещо лошо..само ако го закача със зъбчето или като го стисна боли
  • Операция на киста в челюстта
    от Зара | 22.04.2022 00:23

Здравейте, преди 16 дни бях оперирана от киста в челюстта, която се намираше между корените на 7-ми горен зъб и синуса. Бяха ми изкарани 6-ти и 7-ми зъб. Беше ми почистена костта, тъй като между двата зъба имах остеопоротична зона,а също ми беше ми придадена кост. Дълга и сложна операция, която беше около 3 часа с пълна анестезия. Притеснението ми е, че все още имам оток и чувство на изтръпналост, на моменти усещам болка, напрежение и тежест . Според лекаря всичко е наред с раната и заздравява добре. Въпроса ми е нормално ли е и до колко време трябва да се нормализират нещата.
    от Гашуров | 21.04.2022 18:17

И на мен ми излезна ли такова . Можете ли да го видите, че много ме претиснява
    от Paro | 29.03.2022 00:12

Пратих снимки на Имейл.
    от Paro | 29.03.2022 00:00

Благодаря за отговора.Не виждам опция за качване на файлове.Къде може на друго място да ги изпратя.
    от д-р Ралица Правова | 28.03.2022 22:19

Да, качете тук снимките
  • RE: Топчета в устната кухина
    от Paro | 27.03.2022 22:26

Здравейте,преди около 4 месеца ми излезе твърдо топче от вътрешната страна на долната устна което малко се увеличи може би защото го бях прехапал.Днес забелязах,че имам новопояви ли се малки такива топченца пак от вътрешната страна на горната устна и са няколко едно до друго.(oкпло 5-6)Твърди са при напипване с език и не болят.Мога да изпратя снимки ако иска те.
    от Faberje | 22.02.2022 17:28

Здравей,миналата година и на мен ми излезе на долната устна от вътрешната страна,около 2 седмици се наду и отидох при зъболекар-хирург.Оказа се запушена слюнчеста жлеза,манипулация беше около 40мин и 300лв.Изпрати проба за изследване,нищо притеснително оттогава нямам проблем.
    от Brav7 | 21.02.2022 21:39

Пратих на имейл
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2022 20:05

Можете ли да приложите снимка?
    от Brsv7 | 21.02.2022 08:31

Здравейте преди около месец ми излезе малко топче твърдо на долната усна от вътрешната страна не ме боли не се увеличава леко е изпъкнало но е като подкожно излезе сравнително бързо смисъл усещаше се сякаш ще ми избива подкожна пъпка тоест знаех че се заформя и сега не се маха притеснявам се дали е рак нямам си и на представа нямам никакви симпоми на болест но все пак много се притеснявам на цвят и на външен вид като натиснеш усната да изпъкне леко е все едно има гной беличко такова обаче е твърдо какво да правя многп се притеснявам на 18 години съм
    от д-р Ралица Правова | 07.02.2022 15:27

Имате ли възможност да качите снимка?
    от Силвия | 06.02.2022 17:07

Здравейте имам топче мисля, че е с гной над горния десен зъб. Бих помолила да погледните дали ви изглежда на нещо сериозно, защото в момента съм в чужбина и нямам възможност да отида на лекар.
    от Краси | 21.01.2022 14:21

Всичко е наред, за стоматолог бях. Благодаря Ви за отговора!
    от д-р Ралица Правова | 10.01.2022 10:27

Изпратете снимка, като първо бих Ви препроръчала да се обърнете към стоматолог, ако образуванието е точно до проблемния зъб. Но не смятам, че към момента става дума за рак - толкова бързо развитие с подобно набиране на течност не говори за такова
    от Краси | 07.01.2022 16:27

Привет на всички! Нужен ми е съвет ако може. Заболя ме зъб, след тове ми излезе малка пъпчица с гноен връх, твърда на докосване в средата на небцето (твърдото небце). Спуках я и сега е по-голяма, мека на докосване и пълна с кръв и вода(не се вижда гной). Тази подутина вече живее в устната ми кухина над 20 дни. Въпросите ми са следните: Има ли шанс да е раково образувание, към стоматолог или спесиалист УНГ да се обърна първо? Всичко започна от зъба. Мога да изпратя снимка ако е нужно.
    от д-р Ралица Правова | 11.11.2021 16:33

Отговорих Ви на е-мейл, където ми бяхте писал
    от Tedy | 10.11.2021 13:29

Твърдо е
    от д-р Ралица Правова | 10.11.2021 11:36

Видях снимката, която сте ми пратили на е-мейл. Въпросът ми е дали е с мека или твърда консистенция образуванието?
    от Tedy | 09.11.2021 15:55

Напипвам с език подутина от вътрешната страна на долното небце под зъбите, голямо е около 5мм, кръгло, не ме боли изобщо, дори и при натиск. Така е от няколко месеца, не намалява и не се увеличава, моля за съвет какво може да е? Не откривам опция да кача снимка.
    от Emi.Emi | 13.04.2021 16:00

Благодаря!
    от д-р Димитров | 12.04.2021 14:25

Няма особена вероятност да е рак, може да се консултирате със специалист по УНГ.
    от Emi.Emi | 11.04.2021 23:53

Здравейте! От около 3 седмици имам топче около половин сантиметър, във вътрешната страна на бузата, близо до венеца под третият кътник, не ме боли и не го усещам, но го напипвам и мога малко да го бутам напред назад. На 16 години съм и не пуша, има ли как да е раково образувание? И какво да правя?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.01.2021 21:21

Товав се получава обиквоновено от прехапване на лигавицата и минава в рамките на дни.
    от Sunygirl | 31.12.2020 13:19

Здравейте надали днес ще ми отговорите ,но все пак. Преди 2 дни вечерта ми излезе едно мъничко топло няма и мм във вътрешността на долната устна беше все едно пълно с вода не ме болеше или сърбеше, снощи забелязах друго(или е същото не знам ,но др го няма) това е с цвета на кожата пак много мъничко ,нямам оплаквания от него.Моля кажете какво може да е ,понеже аз съм малко по страхлива от обикновеното.Благодаря
    от Диди | 04.11.2020 19:16

Радослав Кирилов, бихте ли споделили какво се случи с вашия проблем ? В момента съм изправена пред същия казус.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 07:40

Добре е УНГ да го види това нещо и да се направи снимка за да се вземе решение.
    от Радослав Кирилов | 09.07.2020 15:44

Здравейте, с тази пандемия изобщо не ми се стъпва в болници и т.н. Появи ми се преди няколко месеца топче точно до дясната ноздра на носа, при натиск имам усещане, че зъб в устната кухина пречи на "нещото" да излезе. Т.е изпитвам усещане, че ако зъба се извади ще се облекчи този симптом. Четох какви ли не неща, но няма как да съм сигурен какво точно се случва. Принципно съм чел, че там има кухини, но ако някой е имал подобен случай нека сподели опит, защото ако не е спешно ще го изтърпя до края на "пандемията"
    от Merinna | 19.06.2020 14:04

Здравейте, От 2-3 дни имам образувание в средата на небцето - бяло, твърдо топче, болезнено при хранене главно. Непушач съм, без проблеми със зъбите. Ще се радвам да чуя мнение, преди да предприема нещо и бих прикачила снимка, но тук няма поле за това.
    от Поли | 01.06.2020 07:17

Здравейте!След вадене на мъдрец веднага ми се появи на бузата мн.твърдо топче доста голямо.Започнах да пия антибиотик.Боли ме(вече 4 дни).Не минава и доста е потекло.Какво ще ме посъветвате?Нещо ми хрупа вътре,като го пипам и е доста болезнено
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 20:22

Няма как да се каже без преглед от УНГ доктор. Обикновено е от прехапване
    от Atanas Angelov | 02.05.2020 22:34

Здравейте от известно време в вътрешната страна на бузата се появи топче не мн твардо с леки болки какво може да е това ще се радвам ако предположите какво е
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2020 18:10

Няма как да се каже без да се види.
    от Messi Leo Messi | 19.04.2020 07:37

Докторе кво може да е това много сам притеснен
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.04.2020 18:04

Трябва да посетите УНГ лекар, мога да ви препоръчам в София, но в момента са спрени плановите прегледи и ще трябва да изчакате.

Напиши отговор
92 намерени, страница 1 от общо 2