Рак и ракови заболявания | Черни изпражнения.

Напиши отговор
  • RE: Черни изпражнения.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.08.2019 19:04

Е това е нормално.
    от Georgi Georgiev | 27.08.2019 07:03

да кажем горе долу пак мени цвета но от тъмно кафяво до светло кафяво
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.08.2019 07:41

Към днешна дата как е положението?
    от Georgi Georgiev | 22.08.2019 11:13

Здравейте не знам актуална ли е темата искам да попитам преди 12 дена ми направиха операция от ингвинална херния на епикризата ми пише че е направен шев на дебелото черво.Притеснението ми е че вчера ходих до тоалетна и фекалите ми бяха тъмно кафяви а днес промениха цвета на нещо средно между тъмно зелено и кафяво на какво може да се дължи?
  • Re: Черни изпражнения.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.07.2014 18:59

Трудно е да се каже, зависи от много неща - от аневризмата, от мозъчния оток, как е оперирано и т.н. Трябва да се овладее температурата и да се огледа стомаха за ерозии, които могат да причинят кървене и допълнително да усложнят състоянието.
    от IRENA ANCHEVA | 17.07.2014 16:06

Аневризмата е мозъчна.Може да движи крайниците,но се храни малко и поддържа температура от 38-39 С.Има ли критичен период,ако има такъв след минаването на този период,какви са шансовете да стане отново на крака.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.07.2014 15:32

Каква е аневризмата и какво е състоянието на човека?
    от IRENA ANCHEVA | 17.07.2014 12:19

Здравейте д-р Цончев, Дядо ми има спукан аневризма и от 10 дни е в болница.Няма подобрение на състоянието му.Това нормално ли е ?От вчера изпражненията са му черни,от какво може да е така?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.06.2012 16:05

Това е чудесно! Успех!
    от Стоянка | 19.06.2012 19:53

Много съм щастливааа, на колонаскопията няма нищо и толкова добре са я направили че не е нужен рентген :) Сега вече е вкъщи, ще лекува язвата на дванадесетопръстника и не бива да вдига тежко, заради динената кора.... Благодаря отново докторе, че както винаги и този път бяхте с нас.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.06.2012 15:35

Дано всичко и занапред да е наред! Добре е, че от скенера всичко е ОК.
    от Стоянка | 18.06.2012 15:01

Привет, да докторе, оперирана е преди 6 години, на 41-годишна възраст от злокачествена киста в яйчника. При операцията обаче, се оказало че трябва да изчистят всичко-вкл. и булото на червата, и понеже доктора не вярваше че ще оживее не е и помислено да и сложат изкуствено, но слава Богу и до сега си е с нас. Днес мина и на скенер, много я бяха изплашили, не и казали нищо и само, че доктора може да и каже резултати, ноо всичко е на ред. Няма разсейки, нито течност :) Утре остава колоноскопията, рентгенова снимка с каша и я изписват. Блягодаря ви за бързите отговори и подкрепата!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.06.2012 17:41

Да, пожелавам всичко да е наред. Какво значи "няма було", оперирана ли е жената преди?
    от Стоянка | 16.06.2012 21:11

Да точно така. Днес докторката и обяснила, че стените на тънките черва са като динена кора-много неравни и най-вероятно кърви от там, а причината според нея е че няма було. Но все пак колоноскопията си остава за понеделник. Надяваме се да няма проблем и в сряда да я изпишат, ако не направо в София.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.06.2012 18:28

Т.е. правена е гастроскопия и остава колоноскопия, така ли?
    от Стоянка | 15.06.2012 19:12

Да доста преувеличено докторе, но като го чуе изплашен човек :shock: Днес мина и това, има язва, която се самозаздравява. Динена кора и лек гастрит, но и казали че не е нещо сериозно. Сега за понеделник остава изследването на дебелото черво. Все пак имаме и план Б и ако излезе нещо веднага ще я издърпат в София.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.06.2012 16:14

Oтговор: нейна приятелка и казала, че ректоскопията боляла колкото раждане
    - това ми се струва твърде преувеличено, но зависи какво и как се прави.
    от Стоянка | 14.06.2012 20:43

Здравейте. Преди малко се върнахме от Велико Търново, утре я приемат в болницата и за двете изследвания, но нямали анестезиолог??? Тя вече е в паника, нейна приятелка и казала, че ректоскопията боляла колкото раждане......Иначе на ехограф не се вижда нищо.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.06.2012 14:04

Трябва първо да се прегледа от гастроентеролога, за да се прецени какво изследване ще е необходимо да се направи. Вероятно ще е ректо/колоноскопия (освен ехография), което по принцип може да се направи и с лека упойка, така, че да няма болка. Но първо да я види гастроентеролога жената...
  • Черни изпражнения.
    от Стоянка | 13.06.2012 21:31

Здравейте д-р Цончев, редовно се допитвам до вас и сега отново тук опирам. Майка ми (писала съм и преди че преди 5-6 години имаше злокачествена киста в яйчника и е напълно изчистена гинекологично, като и е отстранено булото на червата) от около месец има черни изпражнения. Пуснаха проба за кръв и се оказа положителна. Насочиха я към гастро-ентеролог. Та въпросът ми е, че за този симптом четем само лоши неща. Какво и къде може да е според вас? И болезнени ли са теци изследвания? Предварително благодаря.

Напиши отговор