Рак и ракови заболявания | Петна на белия дроб съмнения за рак

Напиши отговор
  • RE: Петна на белия дроб съмнения за рак
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 17:38

На тази възраст и при условие че няма сърдечна недостатъчност такива изливи обикновено са в резултат на някакъв процес - тумор обикновено, теоретично възможно и пневмония. Хистологията ще каже...
    от Marianna Russeva | 24.11.2019 00:18

Здравейте, майка ми е на 40 и преди две седмици лежа в болница с плевритен излив.В дена на изписването и съобщават че имала тумор, правили са и бронхоскопия(която още не е излязла) и скенер. Ние не бяхме съгласни с тях тъй като искаха веднага да я оперират. Закарах ме я в Пловдив в гръдна хирургия, повториха бронхоскопията и очакваме резултатите.. Лекарят и казал че на скенера не вижда никакъв тумор а измения в единия дроб(бил по стеснен) и по време на бронхоскопията казал че се вижда нещо което е лесно наранимо и лесно кърви но не знае какво.. Въпросът ми е тумор ли е според вас или може да е нещо друг, и какво например друго може да е освен тумор?
    от Юлия Иванова | 20.11.2019 18:55

Резултатът 3 години химиотерапия, без повлияване на метастазите Накрая му бяха включени соматостатинови аналози последните 3-4 месеца , с които трябваше да го лекуват още от самото начало , за да се потисне производството на хормони с което се увеличава и разпространява тумора. Операция беше отказана, заради поставената диагноза карцином 4 стадий. Три години съпругът ми беше без нито един ден болничен , ставаше от химиотерапията и отиваше на работа. 5 дни от седмицата бягаше по 20 километра на стадиона. Почина от мозъчни метастази за 2 месеца, точно когато подготвяхме отиването в Шарите. Между другото , досието му липсва от Онкодиспансера. Карциноидите са бавни "мързеливи" тумори, които не се повлияват от химиотерапията - убиваща бързоделящите се клетки. Лекуват се със специфични хормоноподтискащи препарати, следят се със октеоскенери, с които могат да се видят и неактивните в момента метастази.
    от Юлия Иванова | 20.11.2019 18:16

Здравейте! Добри патоанатоми в София - д-р Михова военна болница, д-р Власов , д-р Милев. Вземете си предметните стъкла от биопсията и ги изпратете в Германия за потвърждаване на диагнозата - Хайделбергски медицински университет. Имат и международен отдел. Пишете им бързо и изпратете всичко по електронен път (само предметните стъкла по куриер). Също така в Шарите - Берлин. Кандидатствайте за лечение там, поемат всички разходи, ако ви одобрят. Не чакайте потвърждение от Здравната каса да ви изпратят в чужбина. Пуснете молба и заминавайте в Германия, препоръчвам Шарите. В България с карценоидите не са запознати и не знаят как да ги лекуват. Моят съпруг му поставиха диагноза в Онкодиспансера София- карцином на 39 години. Направихме скенер заради петно на белия дроб , случайно открито. Диагнозата беше - карцином на белия дроб 4 стадий- разсейки в кости,надбъбречни жлези, бъбреци, черен дроб, лимфни възли. Тримата изброени по-горе патоанатоми го определиха като атипичен карциноид.
    от Stella Georgieva | 06.10.2019 18:52

Ами за сега няма болки,но сигурно ще дойде и този момент..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.10.2019 20:03

Дано. Имайте предвид, че ако се появят болки трябва да се провежда сериозно обезболяване с опиати
    от Stella Georgieva | 05.10.2019 17:02

Дано повече да издържи ,аденокарцинома е от по бавно развиващите се.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2019 18:25

За съжаление второто, процесът е много напреднал
    от Stella Georgieva | 29.09.2019 08:11

Не аз питам просто..Дали има шанс за оздравяване,или просто му удължават живота
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.09.2019 20:21

Малко вероятно Изобщо някой навил ли се е да оперира
    от Stella Georgieva | 28.09.2019 16:38

Здравейте д-р Цончев..Искам да ви кажа,че свекъра ми премина две химиотерапии вече и му направихя скенер на цялото тяло..Има засегнати три лимфни възела и мета в ляб бадбъбрек,но тумора се е свил от 6см. на 5 см.T4N3M1 пише в епикризата.Въпроса ми е според вас има ли шанс да оздравее напълно,т.е да се свие максимално и да го оперират..?
    от Stella Georgieva | 17.08.2019 08:02

Благодаря ви ,дано повече да издържи...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.08.2019 20:10

Няма как да се отговори на такъв въпрос, колкото издържи човека...
    от Stella Georgieva | 12.08.2019 19:36

Здравейте днес бяхме в Токуда ,взехме изследванията и минахме на онколог,който предложи химиотерапия+имунотерапия..Аденокарцином Т4N3..Въпросът ми е др Цончев с колко удължават живота тия препарати,при такъв напреднал стадий?
    от Stella Georgieva | 09.08.2019 10:50

Не знам изобщо дали ще му помогнат химиотерапии,или по скоро ще ускорят процеса и ще се влоши..
    от Stella Georgieva | 09.08.2019 08:29

Здравейте др Цончев!Вчера ни се обадиха от Токуда ,казаха,че е белодробен аденокарцином в 4 стадий и не подлежало на операция..В понеделник ще отидем да вземем изследванията и не знам на къде да се ориентираме..казаха към онколог,а дали има шанс да се оправи и какво ще следва от тук нататък...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.08.2019 22:26

Търсете още мнения - в ИСУЛ, д-р Иван Терзиев, отделение по патоанатомия Вземете си препаратите...
    от Kiki | 02.08.2019 13:52

Здравейте ние повторихме биопсията във военна болница София. Лекарка там и каза че баща ми има карценоид, който на този етап не е химио или операция. И сега не знам да търся ли още мнения
    от Stella Georgieva | 01.08.2019 21:12

Така е ще ви пиша като излезе биопсията..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.08.2019 20:14

Не винаги се вижда или интерпретира правилно... често има различни фактори които пречат на поставянето на сигурна диагноза.
    от Stella Georgieva | 27.07.2019 09:50

Ще ви пиша.Евентуално ще ни препратят на онколог,или гръден хирург предполагам,но не знаем къде да отидем,тъй като сме от Велико Търново.Странното е че д.Стоева от Токуда каза,че нямало разсейки ,но това беше в началото веднага като му направиха скенер ,преди да са ни дали резултата.Дали тя не го е видяла добре,не знам.С тези размери предполагам,че няма да нито 1-ви,нито 2-ри стадий..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.07.2019 21:26

Пишете за резултата
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 20:19

Благодаря ви за отговора,днес му направиха бронхоскопия и ще видим в кой стадий е заболяването,но след 10 дена ще излязат резултатите,иначе не е отслабнал и се храни..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.07.2019 19:53

Според мен за съжаление има разсейки и прогнозата е лоша със или без операция
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.07.2019 19:53

Според мен за съжаление има разсейки и прогнозата е лоша със или без операция
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 09:33

Във видимата част на горния коремен етаж в тялото на левия надбъбрек има окръгляна с размер 12/9мм.,изоденсно на структурата му.Субдиафрагмално около трункус целиакус няколки ЛВ с размер до 10/8мм.Заключение:КТ данни за тумор в десния горен лоб,стенозиращ горнолобарния бронх,ангажиращ голямата фисура и в тази зона долния лоб.Нодул в десния долен лоб.Няколко ЛВ с горно граничен размер-медиастинални и около тр.целиакус.Нодул в левия надбъбрек.Моля ви доктор Цонев кажете ми според вас има ли разсейки и евентуални оперативно ли се премахва?
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 09:26

В десния горен бел.лоб в каудалната част на апикалния сегмент и в задния сегмент,медиално от лобус вене азигос се вижда консолидация 62/50 мм. с неправилна форма,спикули,нерезки очертания.Периферно на нея промени тип матово стъкло.Вентрално тя е допирна до задната стена на горнодяловия бронх като лекостепенно го стенозира и на сегментния апикален бронх,като луменът му не е стенозиран,не се вижда задния сегментен бронх,дорзално е допирна до голямата фисура като преминава през нея и ангажира 6-ти сегмент на долен лоб.В долния лоб периферно в 8-ми сегмент се вижда солиден нодул с размер 4мм.Двустранно се виждат няколко субплеврални кистични промени,преедимно при медиастиналната плевра.Аликално и дорзално плеврата е лекостепенно задебелена и неравна.Лимфни възли с горно граничен размер,вдясно горно паратрахеално до 11/7мм.,вдясно долу паратрахеално 11/8мм.,субкаринално 15/8мм,прекардиално 7.5/6мм параезофагенално долу 7/6мм.Трункус пулмоналис28мм.,десния му клон 24мм.,левия 10мм.
    от Stella Georgieva | 19.07.2019 10:36

Здравейте отново съм аз.Вчера ходихме в Токуда при д.Наталия Стоева.Тя му назначи наново скенер,но с контрастно вещество и й се потвърдиха съмненията,че е тумор,но няна разсейки.Във вторник ще го приемат в отделението,за да му направят бронхоскопия..Каза,че най вероятно ще го оперират или ще му правят химиотерапия..Според вас има ли шанс да се оправи?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.07.2019 18:41

За нормално - не е. Трябва да се направи бронхоскопия и биопсия за да се постави точна диагноза
    от Stella Georgieva | 16.07.2019 10:08

Здравейте!Бих искала да споделя случея на свекъра ми.Преди два месеца почнаха да го лекуват за пневмония,изпи три антибиотика,противовъзпалителни инжекции му слагаха(дом.лечение) има петно на бял дроб което не изчезва..,утайката му е много завишена,та миналата седмица нъ назначиха четвърти антибиотик,който вчера му свърши..от 17 дена има кръв в храчките,изпотява се нощем,правиха му и скенер ,но не можели да разберат какво му има..Излизало някакво образувание 62мм. ,не знаели какво е..Не се поддавали на антибиотиците..Какво е това,нормално ли е?
    от Kiki | 30.06.2019 13:33

Ще взема ново мнение от д-р в Пловдив, защото баща ми се чувства добре няма никакви симптоми, даже и не кашля
    от Kiki | 30.06.2019 13:30

Бронхоскопията и биопсията е взета от д-р Дончев Пазарджик. Хистологията е гледана в София д-р Лазаров така прочетох на листа
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2019 19:58

Е какво не знае..... карцином, злокачествено, това че не е идентифициран е или проблем на патолога който е гледал хистологията или недостатъчно материал от биопсията... Кой е гледал хистологията и къде?
    от Kiki | 28.06.2019 11:55

Здравейте доктора ми даде днес едно преснимано листче от хистологията на което пише неиндифициран дребноклетъчен карцином и когато го попитах каква е диагнозата окончателно той каза не знам. Какво да правя, баща ми се чувства добре не кашля вече.
    от Kiki | 25.06.2019 19:57

А бихте ли ми разясни ли пак ли ще трябва операция и какво е провокирало този кръвохрак? Имали възможност още да е злокачествен рак при резултатите от хистологията. Благодаря ви много!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.06.2019 19:46

По-скоро да, ако няма динамика в скенера.
    от Kiki | 25.06.2019 12:53

Здравейте днес бяхме при доктора и той ни каза, че хистологията още не е готова. Каза, че КТ от преди 5 год и сега е една и съща и това което се вижда е доброкачествено, защото при бронхоскопията не е видял разсейки. Това по добър вариант ли е?
    от Kiki | 21.06.2019 20:02

Благодаря ви за отговора, но има ли вероятност да е рак? Намерих КТ от преди 5години на която пише същото без промяна, пише че е контролирана лезия.
    от д-р Ралица Правова | 21.06.2019 18:49

Налице е формация, но няма описани характеристики, по които да се предположи за вида на процеса. Лимфните съдове също са увеличени и е налице възпаление на сегмент или сегменти от белия дроб от същата страна.
    от Kiki | 21.06.2019 13:58

Здравейте баща ми е с диагноза от КТ :ТУ на десния бял дроб с лимфаденомегалия и мантелна пневмония вдясно. Правиха му бронхоскопия и чакаме резултати, ще бъда благодарна ако ми разясните КТ
    от Христова | 11.04.2019 00:15

Д-р Цончев, много Ви благодаря за оказаното внимание, но мъжът ми е много тежък случай. Понеже е с ХБН, но все още не беше на хемодиализа, сега нефролозите решиха , че трябва вече да го включат на диализа по спешност. Да ама той няма поставена фистула, а тя доколкото разбрах, след като я поставят , трябва да "узрее" поне един месец. В подобни случаи на спешност, слагали катетър, който обаче се поставял някъде на гърдите....Тук също удряме на камък, понеже мъжа ми от 2000 -та година е опериран от проф. Чирков. Кардиомиопатия с далатация на септум. Операцията е заснета от край до край с цел обучение на студенти. А сега е с пейсмейкър в дясно и всичките кабели минават и влизат в сърцето. Което не знам дали няма да е пречка за въпросния катетър???? Изобщо нищо не знам кое как и кога трябва да стане. Но нефроложката каза че всички органи вече са увредени от креатинина и уреята. / урея 40, креатинин 513 / Ние от две години се борим с този креатинин и го задържахме под 400 , но вече не.
    от Христова | 10.04.2019 23:45

Тя е на диск, не знам как да го направя
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.04.2019 19:15

Прикачете някъде снимката за да я видя
    от Христова | 10.04.2019 00:50

Здравейте! Измина малко повече от денонощие, за да мога да се осъзная какво става. И все пак, ние потвърдена диагноза нямаме. Става дума за мъжа ми. Той е с няколко заболявания, най притеснителното от които е бъбречна недостатъчност. Но не това е поводът в момента да ви пиша. Поводът е една снимка на белия дроб, която рентгенолога разчете като вирусна пневмония. Джипито веднага даде направление за пулмолог....и от там започнаха недоуменията. Виждат се някакви петна, но докторката каза , че тази снимка изобщо не съответства на това което чува на слушалка. По снимката би трябвало гърдите да хъркат, да клокочат...../така каза/, а не се чува никакъв шум....... до тук добре!!! Само че, след като тези петна според нея не били пневмония, ...тогава какво е ???? Не изрази съмнение за рак, не ни каза да правим някакви други изследвания, само го попита: "Ти как дишаш бе човек? Тука снимката показва , че изобщо не можеш да дишаш......" И това беше всичко. И сега , накъде??? Моля за съвет!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.01.2019 21:48

Може да е травматично огнище според мен, особено ако е около мястото на удара. Без биопсия не е редно да се поставя диагноза рак.Качете някъде снимката за да я видя
    от Мария2119 | 19.01.2019 23:22

Забравих да спомена, че има болки в гърдите от дясно и тази кашлица. Няма температура, отпадналост или други неразположения. Сниман е единствено на рентген за момента, като още в понеделник имаме час за прегледи и съответните изследвания, но все пак ми се иска да разбера и вашето мнение. До колкото знам не се поставя такава диагноза единствено от рентгенова снимка.
    от Мария2119 | 19.01.2019 23:15

Здравейте, баща ми преди години претърпя катастрофа и беше с дренаж на белия дроб. Преди месец падна от високо и удари гърба си. Седмица след това започна да кашля и няколко пъти отхрачва кръв. Преди Коледа направихме снимка на бял дроб, излезна чиста освен леко затъмнение в дясно, което казаха, че е от цигарите. Не пуши от месец. Днес отново направихме снимка и му казаха, че има тумор. Резултата е следния: Пмевмофи родни промени.Двустранно паренхимът е разгърнат.В дясната гръдна половина, надхилусно се открива овална сянка, около 50/37 мм, с резки очертания и усилен рисунък периферно от нея. Свободни КДС. Аероколия. Сърдечно-съдовата сянка - в граници. Въпроса ми е възможно ли е да не е туморно? Казаха ми тумор, може би в следствие на това падане.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.01.2019 21:49

Вероятно е рак за съжаление.
    от gal85 | 09.01.2019 14:57

Здравейте, доктор Цочев. Вчера правиха КАТ на баща ми и това е резултата : В дясна хилусна област се визуализира сравнително голяма мекотъканна формация с неправилна форма и неравни нередни очертания, сравнително хомогенна структура и размери в аксиален план - 60/46мм.Периферно се скенират радиерно изхождащи съединителнотъканни повлекла, признак на интерстициална реакция. Без наличие на свободна в плевралната кухина. В дясната белодробна половина се откриват няколко интрапаренхимни субплеврални нодулерни огнища с характеристики на вторични лезии при максимален размер до 14/12мм. Назначиха му бронхоскопия с биопсия след десет дни. Има ли вероятност да не е рак, а доброкачествени фиброзни изменения?Пушач е отдавна но преди месец спря цигарите. Баща ми няма температура, има слаба кашлица, болки в ребрата и схващане на кръста.
  • Re: Петна на белия дроб съмнения за рак
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.10.2014 15:42

Глупости, няма такова нещо. Кой го е казал?

Напиши отговор
86 намерени, страница 1 от общо 2