Рак и ракови заболявания | Петна на белия дроб съмнения за рак

Напиши отговор
  • RE: Петна на белия дроб съмнения за рак
    от Stella Georgieva | 17.08.2019 08:02

Благодаря ви ,дано повече да издържи...
    от д-р Цончев | 16.08.2019 20:10

Няма как да се отговори на такъв въпрос, колкото издържи човека...
    от Stella Georgieva | 12.08.2019 19:36

Здравейте днес бяхме в Токуда ,взехме изследванията и минахме на онколог,който предложи химиотерапия+имунотерапия..Аденокарцином Т4N3..Въпросът ми е др Цончев с колко удължават живота тия препарати,при такъв напреднал стадий?
    от Stella Georgieva | 09.08.2019 10:50

Не знам изобщо дали ще му помогнат химиотерапии,или по скоро ще ускорят процеса и ще се влоши..
    от Stella Georgieva | 09.08.2019 08:29

Здравейте др Цончев!Вчера ни се обадиха от Токуда ,казаха,че е белодробен аденокарцином в 4 стадий и не подлежало на операция..В понеделник ще отидем да вземем изследванията и не знам на къде да се ориентираме..казаха към онколог,а дали има шанс да се оправи и какво ще следва от тук нататък...
    от д-р Цончев | 06.08.2019 22:26

Търсете още мнения - в ИСУЛ, д-р Иван Терзиев, отделение по патоанатомия Вземете си препаратите...
    от Kiki | 02.08.2019 13:52

Здравейте ние повторихме биопсията във военна болница София. Лекарка там и каза че баща ми има карценоид, който на този етап не е химио или операция. И сега не знам да търся ли още мнения
    от Stella Georgieva | 01.08.2019 21:12

Така е ще ви пиша като излезе биопсията..
    от д-р Цончев | 01.08.2019 20:14

Не винаги се вижда или интерпретира правилно... често има различни фактори които пречат на поставянето на сигурна диагноза.
    от Stella Georgieva | 27.07.2019 09:50

Ще ви пиша.Евентуално ще ни препратят на онколог,или гръден хирург предполагам,но не знаем къде да отидем,тъй като сме от Велико Търново.Странното е че д.Стоева от Токуда каза,че нямало разсейки ,но това беше в началото веднага като му направиха скенер ,преди да са ни дали резултата.Дали тя не го е видяла добре,не знам.С тези размери предполагам,че няма да нито 1-ви,нито 2-ри стадий..
    от д-р Цончев | 26.07.2019 21:26

Пишете за резултата
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 20:19

Благодаря ви за отговора,днес му направиха бронхоскопия и ще видим в кой стадий е заболяването,но след 10 дена ще излязат резултатите,иначе не е отслабнал и се храни..
    от д-р Цончев | 24.07.2019 19:53

Според мен за съжаление има разсейки и прогнозата е лоша със или без операция
    от д-р Цончев | 24.07.2019 19:53

Според мен за съжаление има разсейки и прогнозата е лоша със или без операция
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 09:33

Във видимата част на горния коремен етаж в тялото на левия надбъбрек има окръгляна с размер 12/9мм.,изоденсно на структурата му.Субдиафрагмално около трункус целиакус няколки ЛВ с размер до 10/8мм.Заключение:КТ данни за тумор в десния горен лоб,стенозиращ горнолобарния бронх,ангажиращ голямата фисура и в тази зона долния лоб.Нодул в десния долен лоб.Няколко ЛВ с горно граничен размер-медиастинални и около тр.целиакус.Нодул в левия надбъбрек.Моля ви доктор Цонев кажете ми според вас има ли разсейки и евентуални оперативно ли се премахва?
    от Stella Georgieva | 24.07.2019 09:26

В десния горен бел.лоб в каудалната част на апикалния сегмент и в задния сегмент,медиално от лобус вене азигос се вижда консолидация 62/50 мм. с неправилна форма,спикули,нерезки очертания.Периферно на нея промени тип матово стъкло.Вентрално тя е допирна до задната стена на горнодяловия бронх като лекостепенно го стенозира и на сегментния апикален бронх,като луменът му не е стенозиран,не се вижда задния сегментен бронх,дорзално е допирна до голямата фисура като преминава през нея и ангажира 6-ти сегмент на долен лоб.В долния лоб периферно в 8-ми сегмент се вижда солиден нодул с размер 4мм.Двустранно се виждат няколко субплеврални кистични промени,преедимно при медиастиналната плевра.Аликално и дорзално плеврата е лекостепенно задебелена и неравна.Лимфни възли с горно граничен размер,вдясно горно паратрахеално до 11/7мм.,вдясно долу паратрахеално 11/8мм.,субкаринално 15/8мм,прекардиално 7.5/6мм параезофагенално долу 7/6мм.Трункус пулмоналис28мм.,десния му клон 24мм.,левия 10мм.
    от Stella Georgieva | 19.07.2019 10:36

Здравейте отново съм аз.Вчера ходихме в Токуда при д.Наталия Стоева.Тя му назначи наново скенер,но с контрастно вещество и й се потвърдиха съмненията,че е тумор,но няна разсейки.Във вторник ще го приемат в отделението,за да му направят бронхоскопия..Каза,че най вероятно ще го оперират или ще му правят химиотерапия..Според вас има ли шанс да се оправи?
    от д-р Цончев | 16.07.2019 18:41

За нормално - не е. Трябва да се направи бронхоскопия и биопсия за да се постави точна диагноза
    от Stella Georgieva | 16.07.2019 10:08

Здравейте!Бих искала да споделя случея на свекъра ми.Преди два месеца почнаха да го лекуват за пневмония,изпи три антибиотика,противовъзпалителни инжекции му слагаха(дом.лечение) има петно на бял дроб което не изчезва..,утайката му е много завишена,та миналата седмица нъ назначиха четвърти антибиотик,който вчера му свърши..от 17 дена има кръв в храчките,изпотява се нощем,правиха му и скенер ,но не можели да разберат какво му има..Излизало някакво образувание 62мм. ,не знаели какво е..Не се поддавали на антибиотиците..Какво е това,нормално ли е?
    от Kiki | 30.06.2019 13:33

Ще взема ново мнение от д-р в Пловдив, защото баща ми се чувства добре няма никакви симптоми, даже и не кашля
    от Kiki | 30.06.2019 13:30

Бронхоскопията и биопсията е взета от д-р Дончев Пазарджик. Хистологията е гледана в София д-р Лазаров така прочетох на листа
    от д-р Цончев | 29.06.2019 19:58

Е какво не знае..... карцином, злокачествено, това че не е идентифициран е или проблем на патолога който е гледал хистологията или недостатъчно материал от биопсията... Кой е гледал хистологията и къде?
    от Kiki | 28.06.2019 11:55

Здравейте доктора ми даде днес едно преснимано листче от хистологията на което пише неиндифициран дребноклетъчен карцином и когато го попитах каква е диагнозата окончателно той каза не знам. Какво да правя, баща ми се чувства добре не кашля вече.
    от Kiki | 25.06.2019 19:57

А бихте ли ми разясни ли пак ли ще трябва операция и какво е провокирало този кръвохрак? Имали възможност още да е злокачествен рак при резултатите от хистологията. Благодаря ви много!
    от д-р Цончев | 25.06.2019 19:46

По-скоро да, ако няма динамика в скенера.
    от Kiki | 25.06.2019 12:53

Здравейте днес бяхме при доктора и той ни каза, че хистологията още не е готова. Каза, че КТ от преди 5 год и сега е една и съща и това което се вижда е доброкачествено, защото при бронхоскопията не е видял разсейки. Това по добър вариант ли е?
    от Kiki | 21.06.2019 20:02

Благодаря ви за отговора, но има ли вероятност да е рак? Намерих КТ от преди 5години на която пише същото без промяна, пише че е контролирана лезия.
    от д-р Ралица Правова | 21.06.2019 18:49

Налице е формация, но няма описани характеристики, по които да се предположи за вида на процеса. Лимфните съдове също са увеличени и е налице възпаление на сегмент или сегменти от белия дроб от същата страна.
    от Kiki | 21.06.2019 13:58

Здравейте баща ми е с диагноза от КТ :ТУ на десния бял дроб с лимфаденомегалия и мантелна пневмония вдясно. Правиха му бронхоскопия и чакаме резултати, ще бъда благодарна ако ми разясните КТ
    от Христова | 11.04.2019 00:15

Д-р Цончев, много Ви благодаря за оказаното внимание, но мъжът ми е много тежък случай. Понеже е с ХБН, но все още не беше на хемодиализа, сега нефролозите решиха , че трябва вече да го включат на диализа по спешност. Да ама той няма поставена фистула, а тя доколкото разбрах, след като я поставят , трябва да "узрее" поне един месец. В подобни случаи на спешност, слагали катетър, който обаче се поставял някъде на гърдите....Тук също удряме на камък, понеже мъжа ми от 2000 -та година е опериран от проф. Чирков. Кардиомиопатия с далатация на септум. Операцията е заснета от край до край с цел обучение на студенти. А сега е с пейсмейкър в дясно и всичките кабели минават и влизат в сърцето. Което не знам дали няма да е пречка за въпросния катетър???? Изобщо нищо не знам кое как и кога трябва да стане. Но нефроложката каза че всички органи вече са увредени от креатинина и уреята. / урея 40, креатинин 513 / Ние от две години се борим с този креатинин и го задържахме под 400 , но вече не.
    от Христова | 10.04.2019 23:45

Тя е на диск, не знам как да го направя
    от д-р Цончев | 10.04.2019 19:15

Прикачете някъде снимката за да я видя
    от Христова | 10.04.2019 00:50

Здравейте! Измина малко повече от денонощие, за да мога да се осъзная какво става. И все пак, ние потвърдена диагноза нямаме. Става дума за мъжа ми. Той е с няколко заболявания, най притеснителното от които е бъбречна недостатъчност. Но не това е поводът в момента да ви пиша. Поводът е една снимка на белия дроб, която рентгенолога разчете като вирусна пневмония. Джипито веднага даде направление за пулмолог....и от там започнаха недоуменията. Виждат се някакви петна, но докторката каза , че тази снимка изобщо не съответства на това което чува на слушалка. По снимката би трябвало гърдите да хъркат, да клокочат...../така каза/, а не се чува никакъв шум....... до тук добре!!! Само че, след като тези петна според нея не били пневмония, ...тогава какво е ???? Не изрази съмнение за рак, не ни каза да правим някакви други изследвания, само го попита: "Ти как дишаш бе човек? Тука снимката показва , че изобщо не можеш да дишаш......" И това беше всичко. И сега , накъде??? Моля за съвет!
    от д-р Цончев | 20.01.2019 21:48

Може да е травматично огнище според мен, особено ако е около мястото на удара. Без биопсия не е редно да се поставя диагноза рак.Качете някъде снимката за да я видя
    от Мария2119 | 19.01.2019 23:22

Забравих да спомена, че има болки в гърдите от дясно и тази кашлица. Няма температура, отпадналост или други неразположения. Сниман е единствено на рентген за момента, като още в понеделник имаме час за прегледи и съответните изследвания, но все пак ми се иска да разбера и вашето мнение. До колкото знам не се поставя такава диагноза единствено от рентгенова снимка.
    от Мария2119 | 19.01.2019 23:15

Здравейте, баща ми преди години претърпя катастрофа и беше с дренаж на белия дроб. Преди месец падна от високо и удари гърба си. Седмица след това започна да кашля и няколко пъти отхрачва кръв. Преди Коледа направихме снимка на бял дроб, излезна чиста освен леко затъмнение в дясно, което казаха, че е от цигарите. Не пуши от месец. Днес отново направихме снимка и му казаха, че има тумор. Резултата е следния: Пмевмофи родни промени.Двустранно паренхимът е разгърнат.В дясната гръдна половина, надхилусно се открива овална сянка, около 50/37 мм, с резки очертания и усилен рисунък периферно от нея. Свободни КДС. Аероколия. Сърдечно-съдовата сянка - в граници. Въпроса ми е възможно ли е да не е туморно? Казаха ми тумор, може би в следствие на това падане.
    от д-р Цончев | 10.01.2019 21:49

Вероятно е рак за съжаление.
    от gal85 | 09.01.2019 14:57

Здравейте, доктор Цочев. Вчера правиха КАТ на баща ми и това е резултата : В дясна хилусна област се визуализира сравнително голяма мекотъканна формация с неправилна форма и неравни нередни очертания, сравнително хомогенна структура и размери в аксиален план - 60/46мм.Периферно се скенират радиерно изхождащи съединителнотъканни повлекла, признак на интерстициална реакция. Без наличие на свободна в плевралната кухина. В дясната белодробна половина се откриват няколко интрапаренхимни субплеврални нодулерни огнища с характеристики на вторични лезии при максимален размер до 14/12мм. Назначиха му бронхоскопия с биопсия след десет дни. Има ли вероятност да не е рак, а доброкачествени фиброзни изменения?Пушач е отдавна но преди месец спря цигарите. Баща ми няма температура, има слаба кашлица, болки в ребрата и схващане на кръста.
  • Re: Петна на белия дроб съмнения за рак
    от д-р Цончев | 10.10.2014 15:42

Глупости, няма такова нещо. Кой го е казал?
    от Klara | 10.10.2014 12:20

Добър ден Преди няколко дни правиха лицева ренгенография на бели дробове и сърце на мъжа ми.Резултата е : Нискостепенна сегментна дясноконвексна скоолиоза на торакалния гръбнак.Не се виждат инфилтративни засенчвания в белодробните полета.Няма видимии огнищни лезии вв белите дробове и по рентгенографираните кости.Нормална прозрачност на белодробния паренжим.Ретуширани хилуси,със суперпозирани калциеввоплътни фокуси.Левият е разширен по проекционни причини.Двустранно паракардиално се визуализира усилена белодробна структура с ретикуларен характер.Вляво проминират нативни ронхограми с уплътнени и ретуширани перибронхиални пронстранства.Диафрагмалните контури са гладки и резки.Обхванатите участъци на КД синусите са сввободни. ЗАКЛ.: Ограничена интерстициална пулмофиброза двустранно паракардиално,със суспекции за ограничени бронхиектазии вляво,с насложени перибронхитни промени. Мъжът ми е на 26г.Казаха ни че е в предраково състояние,какво е вашето мнение.Моля за отговор и ако е възможно имейл адреас ,за да ви изпратя снимката на белите дробове
    от д-р Цончев | 18.01.2013 17:05

Дано... За съжаление до сега не съм видял "приятно изглеждаща" смърт, а имам доста наблюдение...
    от Стойо Дженков | 18.01.2013 02:30

Благодаря ви д-р Цончев. Тогава когато го бях писал този коментар той още не беше починал. Сега преди 6 дена ни напусна и гледката в края не беше изобщо лице приятна имам предвид последните му часове предполагам се досещате сам какви са били. Помагайте на хората тук с каквото можете, сигурен съм, че искате да помогнете, но чисто и просто изхода от този вид рак е летален. Дано някога намерят някакъв лек, защото никой не заслужава такава смърт. Поздрави и наистина дано един ден говорим за тази болест като за грипа сега.
    от Владимир | 05.12.2012 15:44

Винаги има надежда, не се отчайвайте, когато бях на Света Гора манастира Свети Георги Зограф дойде един свещеник да благодари в църквата на манастира за отписаната от лекари негова съпруга успяла да оцелее в борбата с рака. Ето още нещо важно, което може да Ви помогне: Link Link Link Link Успех на всички!
    от д-р Цончев | 22.11.2012 20:57

За съжаление има заболявания пред които сме безсилни. Моите съболезнования!
    от Стойо Дженков | 22.11.2012 20:37

Вече със сигурност мога да ви напиша, напротив на всички доктори, те никога няма да ви кажат какво ще се случи наистина, та Бронхогенния карцином е = смърт. Каквото и да се прави, разни там лъче, химеотерапии всичко е само за одължаване с някой друг месец нищо повече. Няма смисъл да задавате въпроси за лечението на този рак, няма такова и болният така или иначе в най-добрия си случай оцелява до година, което е рядко. На баща ми му правеха и лъче сега почнаха с химеотерапии и ги спряха още на третата защото установиха, че химеотерапията убива червените му кръвни телца и трябва да му се прелива кръв, а неговата е рядкосрещана. Оставиха го за "домашно лечение" което за всички които не знаят какво означава с една дума ви казват вземете си го у вас да си почине в къщи. НЯМА СПАСЕНИЕ ОТ ТОЗИ РАК! По-добре внимавайте с какво се храните и не употребявайте цигари макар, че много често се разболяват хора които не са пушили и цигара от този карцином, за мен храната ни е отровена пълна с какви ли не оцветители и отрови които предизвикват този рак след години.
    от д-р Цончев | 26.08.2012 17:53

Така е за съжаление.
    от max1 | 24.08.2012 23:46

Това за лекарството беше нашумяло доста, но май се оказа измама. Ако целта беше да няма лекарство, защо тогава за СПИН откриха лекарства, които поддържат хората в добро здраве повече от 20 години и им осигуряват нормална продължителност на живота?! Винаги търсим заговори за нещо ние българите, това не е верният път на разсъждения...Едва ли някой изпитва удоволствие да лекува с лъче и химиотерапия. Още повече, че тази терапия не може да продължава дълго и следователно не могат да се смучат пари за фарматевтиката от нея. Ако имаше лекаства за поддържащо лечение на рак за цял живот, тогава фармацевтиката би имала интерес да забогатява. Но такова лекарство няма засега.
    от д-р Цончев | 24.08.2012 19:10

По принцип при белодробния карцином, освен при определени случаи, на етапа когато се открива вече е късно. По отношение на открито лекарство за рак... звучи малко невероятно.
    от max1 | 24.08.2012 01:48

По немски форуми съм чел за болни с рак на белия дроб, които живеят 4-6 години и не умират, когато са хванати в начален стадий. А човек, хванат с тумор 5 см във всички посоки и неоперируем, адено-карцином, само от химиотерапия след 5 месеца бива пуснат за 3 месеца вкъщи без да е необходимо лечение и с контролен преглед за след 3 месеца. Тогава обаче става ясно, че ракът се е върнал, но въпреки това още няколко месеца пише във форума, след което спира, но не става ясно дали е оживял или не. Там явно има по-добра борба с тази болест, макар че повечето случаи въпреки всичко пак завършват фатално, но определено животът на хората се удължава повечко, отколкото в България.
    от Стойо Дженков | 23.08.2012 17:46

На вас д-р Цончев Ви благодаря за това, че ми написахте отговор. Разбирам, че се опитвате да помогнете на хората с каквото можете и тези нападки изобщо не са към вас в горния пост. Има едно негласно мнение, че за рака отдавна е открит лека при това, ако не се лъжа беше точно от българин, само че никога няма да бъде извадено на бял свят лекарството, защото това означава смърт за фармацевтиката, т.е всички тези химио, лъче и всякакви терапии отиват на вятъра и съм склонен да вярвам, че това е причината все още да не е намерен лек за тази болест.

Напиши отговор
75 намерени, страница 1 от общо 2