Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от viktoria | 18.11.2018 23:23

Не ми се получава качването на снимка, извинявам се. Ако има друг начин да ви я изпратя ще бъда много благодарна. Много съм притеснена днес ми се поду и езикът помислих, че направих алергия към пръскалото с което се пръсках и изпих един Лоратадин, но без промяна. Гърлото ми е постоянно сухо, излизат бели топчета и някаква бяла течност от сливиците. С чувство за чуждо тяло и трудно преглъщане. Понякога болка се усеща към мишницата, рамото, шията или към ухото. Понякога има и пукане в ушите. Това е накратко.
    от viktoria | 18.11.2018 23:04

http://prikachi.com/images/212/9440212W.png
    от viktoria | 18.11.2018 23:01

файл: Screenshot_20181115-224350.png BBCode за показване на миниатюра във форуми: код за препратка към изображението в web страници: код за показване на изображението в web страници:
    от viktoria | 18.11.2018 22:50

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1542574103g.png
    от д-р Цончев | 18.11.2018 20:55

Не мога да я отворя тази снимка...
    от viktoria | 15.11.2018 23:11

Прилагам снимка на топчето, което ме притеснява и чакам вашия отговор и съвет. http://prikachi.com/images/212/9440212W.png
    от viktoria | 15.11.2018 15:31

Здравейте, от около 5-6год. имам проблем със сливиците. Искаха да ги махнат, но аз не се съгласих. С хроничен тонзитолит съм и сливиците ми задържат храна. Периодично без да боледувам ме болят. Притеснява ме една издутина която е като топченце тъкан, точно зад сливицата- на самото гърло. Преди месец ме оперираха лаптароскопски и поддържам един субфебралитет който твърдят, че не се дължи на операцията. От седмица отново съм с дразнещо гърло, пудуто от едната страна на допир шията и то от тази страна където е въпросното топченце(не е линфен възел пуснах си изследвания). Трябва ли да ме притеснява това топченце? Благодаря, предварително.
    от Desita74 | 12.11.2018 11:42

Здравейте, преди 1 месец се разболях от вирусна инфекция с болки в гърлото, ухото и суха кашлица, която в последствие премина във влажна, появи се и температура 37 - 37.3 След приемането на антибиотик Аксеф нямаше подобрение. След направена рентгенова снимка се усъмниха за пневмония, влязох в болница и ме лекуваха с Медаксон и като опашка - Макропен. На контролната снимка всичко беше наред. Направих си кръвни изследвания, като СЕУ- 6 и CRP -1. Левкоцитите ми бяха 12.5. Притеснява ме една дразнеща кашлица, която е само през деня и след хранене. Стича ми се заден секрет от носа, който се увеличава след храна. Кашлицата имам чувство, че е от трахеята. Постоянно ме кара да подкашлям вече цял месец. Ходих при специалист УНГ, каза ми че няма нищо притеснително, изписа ми салбутамол, но няма ефект. Кашлицата и задният секрет продължават. Учител съм и винаги когато имам проблеми с гърлото си губя гласа. Притеснявам се да нямям някаква заболяване на гърлото или трахеята. Моля за отговор.
    от Анелия Тасева | 10.11.2018 21:20

Благодаря Ви за бързият отговор, д-р Цончев. Опасна ли е тази киста според Вас или няма как да ми кажете без преглед?
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:35

Анелия Тасева Най-вероятно е кистичка, но трябва да се види от УНГ
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:33

Stoyanova77 Това трябва да се види за да се каже какво е, няма смисъл да се прредполага.
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:32

Chavdar Chavdarov не мисля че имате някакво основание да се опасявате от нещо сериозно. Симптомите на рака на гърлото не са такива.
    от Анелия Тасева | 10.11.2018 09:09

Здравейте, д-р Цончев. Лятото ми се появи един налепи в гърлото бял на цвят. Започна и да ми се подува езика. Беше изчезнал. Сега пак се появи. Имам хрема и болки в гърлото като настинка. Бях при личния лекар и каза, че е нещо хронично и не е налеп. Каза, че е като затворено топче. Пушач съм, но не прекалявам с цигарите. Пуша кутия за два-три дни. Другата седмица ще отида и на УНГ специалист. Имам ли повод за притеснение? Личният лекар ми каза да не се безпокоя и че не е рак. Благодаря Ви предварително.
    от Stoyanova77 | 09.11.2018 18:37

Здравейте и от мен, Д-р Цонев! Забелязах от известно време до сливицата в дясно горе в ямката едно образование, мека тъкан, наподобяващо сливица с размер по - голямо от грахово зърно. Почти скрито е зад ямката, но на моменти се вижда ясно. Можете ли да оредположите какво може да е?! Поздрави!
    от Stoew | 07.11.2018 15:29

Здравейте! Моля ми помогнете... Имам болки в гърлото и запушен нос от 5,6 месеца ходих на УНГ каза ми че нямам нищо на 18 съм пуша по 10-15 цигари на ден понякога и повече моля ми помогнете казвайте какво трябва да направя много е дразнещо ако е от цигарите направо ги отказвам е сега в момента моля помагайте! :(
    от Chavdar Chavdarov | 02.11.2018 10:10

Здравейте. Имам малък проблем, който ще се опитам максимално подробно да опиша. Надявам се да ми дадете някакъв съвет, за да знам трябва ли да се притеснявам и да предприемам действия. От снощи започнах да усещам болка по-скоро във врата, не мисля че е самото гърло, от дясно, в непосредствена близост до дясната ми сливица. Болката е локализирана на едно място и предимно болката се усеща, когато натискам мястото. Същевременно е и в близост до гръкляна. В редки случай, когато не пипам мястото усещам болка, но тя е много слаба. Няма нищо подуто - нито сливица, нито конкретното място. Нямам представа какво може да е, но се притеснявам. Надявам се да ми помогнете.
    от Mimi00 | 28.10.2018 01:49

Здравейте, вече втори ден при изплезване, чувствам лека болка под езика, нямам рани нито някакво подуване, но се притесних и реших да пиша тук преди да потърся лекарска помощ.
    от Бубо | 22.10.2018 21:48

Благодаря Ви за информацията. Май ще трябва да посетя доктор :)
    от д-р Цончев | 22.10.2018 19:10

Бубо | 21.10.2018 21:48 Прринципно е възможно от интубацията да останат подобни оплаквания но те обикновенно преминават в рамките на 4-5 дни. Най-вероятно става въпрос з атривиално възпаление на гърлото
    от д-р Цончев | 22.10.2018 19:09

cvetelina009 | 19.10.2018 09:01 Тези оплаквания по-скоро говорят за един фарингит
    от Бубо | 21.10.2018 21:48

Здравейте, от средата на лятото задържам храна в гърлото, особено при хапване на ядки. Усещам нещо като пречка при преглъщане, често гласът ми е пресипнал и имам болка и схващане в областта на шията при прозяване която в покой не усещам. Пия рядко, от пролетта насам пуша 10-12 цигари дневно, пия две по няколко кафета. Имам добра устна хигиена. Нямам болки като при простуда, не кашля. Трябва ли да се притеснявам? Може ли това да е рак на гърлото? П.п. В началото на лятото ми правиха операция на кръста. Болката се появи веднага след това. Възможно ли е интубацията да е причина. След операцията, гръклянът ми е леко изкривен на ляво по вертикалата?
    от cvetelina009 | 19.10.2018 09:01

Здравейте Д-р Цончева, знам че за всяко едно заболяване е най-добре да се отиде на преглед и че така е трудно да се каже на какво може да се дължат дадените оплаквания,но лекуващият ми лекар отсъства, а съм доста притеснена. От около половин година имам постоянен секрет в гърлото,който неминава. От няколко дни усещам при преглъщане все едно имам някаква бучица,нямам рани в устата,нямам кашлица или кръв в храчките, езика ми е леко обложен. От вчера започна и дразнене на гърлото и лека болка,което може би е от лека настинка. Пушач съм и се панирах,може ли да се дължи на нещо сериозно,като рак на гърлото или....
    от д-р Цончев | 17.10.2018 14:26

Често това оплакване е в резултат на психогенно разстройство
    от Yo Mimenceto | 16.10.2018 19:52

Дали трябва да посетя отново унг моля ви дайте ми някак съвет .
    от Yo Mimenceto | 16.10.2018 19:37

Здравейте отново пиша защото ходих на гастроентеролог и там няма нищо преписа ми само едни хапчета еманера и диаксит въпроса ми е дали е възможно да е някакъв спозам на гърлото и как се лекува това и от какво друго може да ме стяга гърлото
    от Yo Mimenceto | 04.10.2018 20:21

Може ли само да ми кажете какво е вероятно да ми има
    от Yo Mimenceto | 04.10.2018 08:51

Благодяря ви
    от Yo Mimenceto | 03.10.2018 20:57

А какво е възможно да имам
    от д-р Цончев | 03.10.2018 20:28

Трябва да посетите гастроентеролог и евентуално да се направи фиброгастроскопия, и да се огледа и хранопровода.
    от Yo Mimenceto | 03.10.2018 13:43

Само да допълня че имам чувството че понякога имам храчка ,която не мога да изкарам
    от Yo Mimenceto | 03.10.2018 12:12

Здравейте от няколко месеца имам чувство на стягане в гарлото първоначално дори имах чувствах,че имам имам като топче вътре ,също че някой ме е хванал за гушата ,проблем с храненето нямам понякога имам чувство че не мога да дишам ,също и имам сух и грапав език . Ходих на уши нос гърло нищо ми нямало правих изследване за щитовидната жлеза и там всичко е добре и при белодробна ходих и там нищо няма дишането ми е добре .ако някой знае нещо нека да помогне .Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 30.09.2018 19:33

Трябва да се види от УНГ лекар, така е трудно да се каже какво е
    от Daichy | 30.09.2018 12:32

Имам кървав мехур на дясната сливица. Какво може да е това?
  • Re: Рак на гърлото - симптоми
    от jivkov | 24.09.2018 22:46

Здравеите д-р Цончев на 22 гониди съм пуша от 7 години, Имам проблеми с гърлото първо ми беше зачервено след това получих нещо като гаделичкане. Бях на УНГ каза че е алергия.Изписа ми противоалергични хапчета и спреи за нос които не помогнаха много. След това бях на друк УНГ които кза че е синозит бях на снимка за синуси от там казаха че няма проблем всичко си е нормално нямам синузит. След което симтомите си продължиха това е в рамките на месец и половина някаде. Сега гъделичкането изчезна гърлото си е червено и като преглъщам осещам нещо като штракане в гръкляна осещам го от дясно щракането не е постояно понякога изчезва но напоследък зачестява. Усещам и като тъпа болка издясно на шията. Много се притеснявам вазможно ли е да е нещо лошо ?
    от д-р Цончев | 30.08.2018 08:50

По-скоро е фарингит, който не е преминал.
    от Рени | 28.08.2018 20:07

Здравейте, от 2 месеца на сам имам болки в гърлото, имам чувството че все едно нещо ме задушава и имам някакво топче което като прегръщам, ям, пия вода, говоря дразни супер много и ме боли. Болката се усилва почти всеки ден но по различно време и при различни условия. И когато прегръщам глътката ми щрака. Ходих на при УНГ няколко пъти, но единият път ми казва че имам зачервено гърло и оток, изписа ми лекарства но така и не се оправих. Сред това отидох отново със същите оплаквания но този път ми каза че е на нервна основа и ми предписа хапчета за нервите, което ми звучи и изглежда много странно защото аз нямам проблем с нервите. Ходих и на детски ендокринолог правих си изследвания на щитовидната жлеза но нямаше нищо лошо, и тогава и тази лекарка ми каза че е на нервна. Пусках изследвания за кръвта и тя е чиста. Аз си знам че не е на нервна и че е истинна болка и я усещам. Вече се отчайваме защото не знам какво да си мисля от какво може да е. Ходих при толкова много лекари и накрая всеки ми казва че е на нервна. Четох тук във форума и видях доста въпроси зададени като моите тоест със същите симптоми. А и прочие на 17 навършени години съм и съм момиче!
    от jivkov | 28.08.2018 05:11

Здравеите и от мен на 22 години сам пуша близо от 7 години. Преди 2 месеца получих нещо като гаделичкане в гърлото и от това гаделичкане в гърлото започна и суха кашлица щото ме дразни бях на УНГ каза че е алергиа изписа ми хапчета но реално погледнато помагат моментно дразненето го усещам повече издясно въпросат ми е дали е рак ?
    от д-р Цончев | 21.08.2018 12:49

Нормално е, там има структури, които като ги натискатте предизвиквате кашличен рефлекс
    от Tanqer | 18.08.2018 20:55

Д-р Цончев , моля за още едно мнение , сега като натиснах от ляво малко над трахеята започнах да кашлям по време на натиска и при отпускане кашлицата спира . Може ли там да се намира причината за моята кашлица ? Благодаря ви
    от Tanqer | 18.08.2018 20:28

Благодаря Ви д-р Цончев , вчера бях на УНГ прегледа ме внимателно и каза , че няма от какво да се притеснявам . Кашлицата още си я имам , но се надявам да отшуми скоро . Благодаря .
    от д-р Цончев | 17.08.2018 12:51

Не се притеснявайте, тия оплаквания нямат нищо общо с рак
    от Tanqer | 17.08.2018 02:16

Здравейте Д-р Цончев , моля за вашето мнение . Аз ви писах и в друга тема , но не получих там отговор . Преди месец и половина се разболях , с болки в гърлото , пресипване , без температура . Силна кашлица , която беше суха после пих сироп и тя се втечни . Имах храчки и отхрачвах жълто-зелени секрети . След 2-3 дни се пооправих и започнах отново да пуша . Но в момента в , който запаля цигара и сякаш не ми достихаше въздух . Спрях цигарите , аз и преди това бях пушила само 2 месеца , бях спряла цигарите преди 2години . И пушех по 10 цигари на ден . Вече не пуша . На 34 години съм .та след 2-3 дни кашлицата и болките в дробовете и гърлото ми се завърнаха . Започнах Оспамокс 1000 . Аз живея в Англия и ЛЛ ме гледа каза , че съм добре , че кашлицата ще отмине . Прибрах се в бг Ходих на пулмолог , правиха ми снимка и казаха , че всичко е наред .Изписа му лечение с Флудитек и таблетки проспан . Кашлицата обаче продължи все така суха и непродуктивна . Отидох в Англия отново на преглед , отново ми пратиха на ренгенова снимка и там се установи , че всичко е наред . Сега обаче се притеснявам тази кашлица да не би да е причината рак на гърлото или устната кухина . Много съм се притеснила от всичко това вече 6 седмици . Гърлото не ми е червено , нямам болки , не са ми подути възли , но имам чувството , че някой ме е хванал за гушата и ме стиска . Усещам дразнене някъде в трахеята . Тък като аз винаги си мисля най лошото започнах и да си го мисля . Треперя по стоянно и не спирам да чета . Пия мента глог валериян , и смулех таблетка валерияна . Но , забелязах , че под езика , под долните зъби ми се е появила малка раничка от вчера , не болезнена . Моля вк кажете , трябва ли да се притеснявам от нещо сериозно . Също така един ден като пих една газирана напитка , ми се сгърчи езика и отдолу се появиха като топчета за няколко секунди и после изчезнаха . Моля да ми кажете , трябва ли да се притеснявам . Благодаря .
    от Ивайла Тодорова | 02.06.2018 18:03

Благодаря Ви отново, Д-р Цончев! Хубав ден
    от д-р Цончев | 01.06.2018 22:52

Аз лично не виждам никаква бучка на езика, според мен си е напълно нормален. Не прекалявайте с четенето в интернет...
    от Ивайла Тодорова | 31.05.2018 09:44

Здравейте, Д-р Цончев, От зимата гърлото ми е червено и не минава. Преди време бях писала във форума, лекуваха ми фарингит. Вече мина половин година, а гърлото е все още червено, усещането за стягане в гърлото го имам не всеки ден, но много често. Също така ми откриха намалена функция на щитовидната жлеза. Притеснява ме много езикът, който в основата ме пари, излизат ранички понякога, а най-притеснителното е че виждам една бучка на езика отдолу, която преди я нямах. Прилагам снимка, за да придобиете по-добра представа. Навсякъде в Интернет за бучка на езика излиза рак... Не знам на какъв лекар да отида вече, всички казват, че не е нещо сериозно, но това червено гърло и тези допълнителни симптоми ме побъркват от притеснение и смятам че не е нормално толкова време да не ми минава при положение, че са ми изписвали сумати лекарства. Искам да Ви попитам дали е възможно тази бучка на езика наистина да е симптом на рак или да се е получила от намалената функция на щитовидната жлеза, тъй като прочетох, че е възможно удебеляване на езика при намалена функция? Благодаря Ви предварително! http://prikachi.com/images.php?images/938/9338938I.jpg
    от д-р Цончев | 29.04.2018 20:25

Не е рак, казано ви е какво е, хрон. фарингит е типичен за пушачи и протича точно по този начин.
    от Николин Георгиев | 28.04.2018 17:33

Здравейте д-р Цончев, От около 3 месеца имам болки в гърлото, ниско, малко под адамовата ябълка, вдясно. Понякога имам и лека болка, ако говоря по-силно. Съвсем лека болка имам понякога и при дишане. От време на време усещам и леко дразнене в ухото. Симптомите ту се усилват, ту отслабват. Пуша, но не много - около кутия за 3 дни. Когато пуша повече, симптомите се засилват. Нямам температура, загуба на тегло или кървави храчки. Нямам кашлица, но понякога имам усещане за чуждо тяло, но съвсем леко. Нямам болка при преглъщане. Ходих на УНГ и ми казаха хроничен фарингит,дадоха ми да смуча хапчета и едно мазило за в носа. Това облекчи симптомите, но после те пак се засилиха. Ту се засилват, ту отслабват. Направихме изследване за бактерии, но бяха отрицателни. Трябва ли да си направя допълнителни изследвания, може ли да е рак? Благодаря предварително:)
    от д-р Цончев | 17.04.2018 21:56

Това го коментирах някъде по-горе....
    от mariq | 15.04.2018 19:45

Здравейте, бях болна с хрема, която все още не ми е минала, като цяло гърлото не ме е боляло, от 1 седмица съм така, и от 1 седмица, когато пия течности усещам бодежи в дясната страна на гърлото, когато минават течностите се усеща този бодеж... нити, когато ям, или преглъщам ги имам, само, когато пия течност... за 1 път ми се случва такова нещо... ето тук я усещам от дясната страна , където съм начертала много надолу е от гърлото даже където боли по принцип... Какво ли е това ... Дали ще ми мине, вече взех да се притеснявам от този бодеж... http://prikachi.com/images/49/9308049E.jpg
    от д-р Цончев | 04.04.2018 21:09

Не е рак, той не изглежда така. Вероятно е от ангината, гноен налеп, който ще мине

Напиши отговор
943 намерени, страница 1 от общо 19