Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от Suzan96 | 20.08.2019 16:54

Възможно ли е да имам рак на дебелото черво . Появява се и повръщане
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:33

Това е една от причините с голяма вероятност. Не е страшно, сравнително лесно се лекува.
    от Suzan96 | 19.08.2019 20:31

Личния лекар каза че може да е бактерия и в стомаха или рефлукс . Утре ще ходя на гастроентеролог пак .
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:26

Възможни са причини около гърлото и хранопровода но за рак не бива да се мисли.
    от Suzan96 | 19.08.2019 19:49

Ходих на пулмолог направиха ми снимка всичко е в норма . Продължава болката в езика и паренето имам и киселини ходих на гастроентеролог прегледа ме на ехограф и там каза че е нормално пуснах кръвни където и те са В норма. Незнам какво е вече
    от д-р Ралица Правова | 14.08.2019 07:03

Не мислете първо за рак. На фона и на афтите - Ви е паднал имунитетът и е добре да направите и един курс с имуностимулатори - бактериалните лизати са добър вариант. По отношение на невралгията обикновено се изписват противовъзпалителни таблетки и ако няма промяна - тогава се работи за невралгия на психическа основа - с леки успокоителни.
    от Suzan96 | 13.08.2019 21:46

Здравейте ! От няколко месеца имам болка под дясно подребрие ходих на лекар пуснаха ми кръвни изследвания на които се оказа че имам лека анемия и болката неврологичен проблем . Изписаха ми хапчета пих ги един месец нямах подобрение никакво . Ходих в спешен кабинет там ми гледаха бъбреците и черния дроб на ехограф нищо нямало . След това започна едно безсъние , умора постоянна ходих на невролог друг и той ви каза това било някаква невралгия на психична основа . Но сега имам подути лимфни възли около шията врата ушите ме болят афти по гърлото задушавам се болка от дясно пак и в гърдите храчки . Незнам вече какво е мисля си за рак на белия дроб дали не е и ме е страх утре ще ходя за снимка да видя . На 22 години съм пушач
    от Kaloyanov | 17.07.2019 07:21

Подутината е образувана от три лимфни възела, от които най-големия е 9/11 мм. Ако тези размери позволяват биопсия, ще я направя, тъй като се притеснявам. Благодаря!
    от д-р Цончев | 16.07.2019 18:49

Идете да му се направи биопсия на този възел и след това ще се мисли.
    от Kaloyanov | 15.07.2019 01:24

Става въпрос за надключичен лимфен възел. Пропуснах да отбележа, че преди появата му имах задух вечер преди сън. Той изчезна с прием на Тавипек, предписан от пулмолога за отхрачване, тъй като съм пушач.
    от Kaloyanov | 14.07.2019 16:30

Привет, на 39 г. съм. Преди 20 дни видях оток в долната част на шията, в дясно, подпухнало около 3-4см. Не боли и не в твърдо. На другата сутрин се събудих с остра болка в дясната част на шията, ниско до хранопровода. УНГ каза, че е от възпаление на долната част на ларинкса, което не обвърза с отока/или лимфния възел. 10 дни пих Амоксиклав. Болката изчезна, но отока си е тук. Правих кръвни изследвания /ПКК/, но нямам никакви отклонения. Личния каза, че е лимфен възел. В гърлото понякога усещам нещо като "дърпане" или "притискане с пръст", но не и болка. Ехографа видя леко увеличени лимфни възли и вплътнена щитовидната жлеза. Имам суха кашлица и понякога усещане за бучка в гърлото. Със зъбите нямам проблем. Ходих на хирург, каза че е липом. Правих снимка на бял дроб и пулмолог каза, че нямам проблем. Поемане на въздух дълбоко често предизвиква кашлица и парене в гърлото. Имам гастро-езофагиален рефлукс. Та...какво е това и какво да го правя. Може ли да е сериозно? Благодаря!
    от Марияна | 02.07.2019 09:51

Здравейте д-р Цончев! От 10 дни имам болки в лявата част на гърлото. Усещам сухата и нощем ме дразни гърлото. Нямам подути лимфни възли. Нещо сериозно ли е?
    от Emo | 01.07.2019 17:37

Здравейте др.Цонев.От 6 месеца имам проблем с гърлото.Болки,дразнене,чувство за подуване и чуждо тяло.Ходих УНГ,ЗЪБОЛЕКАР,НЕВРОЛОГ.И всеки ме препрсща при другия.Имам ошипяване на врата гастрит и рефлукс.И всичйи тези болки са от дясната страна.Шум в ухото и чувство ня запушване.Много съм притеснен незнам лъде да ходя и какво да правя.
    от iron86 | 30.06.2019 19:16

Link ето как изглежда сега може би вече месец стои там нямам оплаквания . чувствам се добре а и спортувам редовно. На 33 години съм.
    от Emo | 30.06.2019 14:18

Какво е общото между шиповете във вратъ и болките в гърлото?
    от д-р Цончев | 29.06.2019 19:55

Дайте линк на снимка, но обикновено при рака на гърлого няма пъпки.
    от iron86 | 28.06.2019 12:39

Здравейте преди две седмици забелязах бяла пъпка на гърлото.болеше ме гърлото имах температура до 37.4 кашлица, вечер доста се изпотявах .сега всичко отмина но пъпката продължава да си стои Link това е линк към снимка на фърлото ми която си направих днеска.може ли да е рак .Прочети още на: Форум | Рак и ракови заболявания | Puls.bg - Link. А какво може да е и трябва ли да потърся помощ от специалист защото пъпката още стои и вече ме притеснява
    от Emo | 26.06.2019 09:42

здравейте.От 6 месеца имам проблем с гърлото ходих на много лекари и всеки ми казва че нищо няма.Имам болки и парене и чувство за подуване и чуждо тяло!Вече съм доста притеснен.Лекарите казват чее от гастрита.Незнам на кого да вярвам.
    от д-р Цончев | 18.06.2019 18:42

Ако си мислите за рак - не е. Вероятно са периодични възпаления на гърлото или алергична реакция.
    от Erik Minovski | 18.06.2019 08:35

Здравейте, от около 3 месеца имам следните симптоми - имам лека болка/дискомфорт/парене/гъделичкане която ту я има ту не, в гърлото локализираща се зад адамовата ябълка (от към гърлото) и малко по-надолу. Гласът ми пада (става леко дрезгав) от време на време и имам сърбеж в дясното ухо. Понякога по време на хранене ми потича носа все едно като алергия, но не кихам. Нямам постоянна кашлица, не храча, нямам подути лимфни възли. При преглъщане и хранене нямам болка. Ходих при двама различни УНГ и ми казаха, че ми няма нищо, но дискомфорта и паренето са там. Правих няколко ПКК и Утайка и всичко е в норма (ако това е от значение). Дали е възможно да е нещо сериозно?
    от д-р Цончев | 10.06.2019 04:45

Затрудненото преглъщане често има психична компонента. Синуитът може да доведе до затруднение на дишането.
    от Margo2001 | 09.06.2019 16:06

Пак аз и моите притеснения, въпреки че всички ми казват, че ми няма нищо. Притеснява ме факта, че моите симптомо продължават много дълго време. Все още имам затруднения при преглъщане, но поне вече няма болка. Може ли затрудненото преглъщане да е от нерви и моята психоза, или наистина ми има нещо сериозно. Бях на УНГ, но не останах доволна от прегледа. Оказа се, че имам и някакъв синузит, другият ми въпрос е миже ли затрудненото преглъщане да се дължи на него?
    от д-р Цончев | 06.06.2019 20:21

Не е рак, спокойно.
    от iron86 | 06.06.2019 02:37

Здравейте преди две седмици забелязах бяла пъпка на гърлото.болеше ме гърлото имах температура до 37.4 кашлица, вечер доста се изпотявах .сега всичко отмина но пъпката продължава да си стои Link това е линк към снимка на фърлото ми която си направих днеска.може ли да е рак .
    от Петя Калчева | 05.06.2019 21:07

Не, не съм боледувала, по принцип не боледувам, по скоро се появява и изчезва това усещане, днес ходих при личната си лекарка, прегледа ме и каза, че нямам никакъв проблем с гърлото.. Предполагам е нещо на нервна почва и ще изчезне...
    от д-р Ралица Правова | 05.06.2019 18:42

Тези симптоми след някаква инфекция на горните дихателн ипътища ли се появи?
    от Петя Калчева | 04.06.2019 23:06

Здравейте, имам следният проблем, от около седмица имам усещане за чуждо тяло в гърлото или по-точно като храчка, която не мога да изхрача, не ме боли гърло, на моменти изчезва това усещане, когато ям и пия течности не го усещам, но изведнъж сякаш усещам една сухота в гърлото и пак започва това тегаво усещане, имам ли повод за притеснение...
    от Gabriella Mincheva | 04.06.2019 18:48

Здравейте, от около месец и половина имам странно усещане за подуване на шията. Горе долу по същото време ми се появи и някакво топченце отзад на врата в дясно. Ходих при личния лекар, той каза, че нямам проблен с лимфните възли, било най-вероятно пъпка. Но не се маха, не е видимо с окото и дори се е увеличило. Най-много ме притеснява едно усещане за пулсиране сякаш е от вените на шията над ключицата и по челюстта отдолу, което е съпроводено с изтръпване на шията и все едно нещо ме стяга. Имам и болки в дясното ухо и постоянно заглъхва. Моля за съвет към какъв лекар да се обърна.
    от д-р Цончев | 01.06.2019 19:42

Аления, във вашият случай се касае по-скоро за ринофарингит, който постепенно ще премине с конвенционални средства, не виждам причина да мислите за нещо по-сериозно.
    от д-р Цончев | 01.06.2019 19:40

Ирена - това трябва да се погледне от интернист и да се прецени какво точно е.
    от д-р Цончев | 01.06.2019 19:39

Марго - от това, което пишете не виждам причина за някакво притеснение. Не е е рак, спокойно.
    от Margo2001 | 01.06.2019 08:41

Някой ще ми отговори ли? ????
    от aleniqh | 29.05.2019 19:03

...едвам преглъщах храна и това преди да изпия АБ. Сега съм по - добре, гърлото ме боли само нощно време, но съхне често. Преди ме сърбеше като ядях, но и това отмина, за сега срещам малко трудности с преглъщането на по - твърда храна, леко ме драска. Но въпреки всички смучалки и гаргари все още от време на време ме боли, както и, когато преглътна понякога слюнка все едно някой ме боцка, което преди АБ пак беше по - зле. Забравих да кажа, че правих и гърлен секрет...нищо не беше изолирано. Та до ден днешен все още ми се стичат разни неща от носа, храча доста, подкашлям и пинякога имам чъвство за буца, която като похрача малко изчезва. Та четох за хрониченте фарингити и, че протичали по този начин, но не ми беше поставена такава диагноза, има ли повод да мисля за нещо по - сериозно, защото наистина имам чувство, че това гърло нищо няма да го излекува.
    от aleniqh | 29.05.2019 18:55

Здравейте, реших да пиша тук, защото съм малко притесена. Началото на есента прекарах много упорит грип с хрема, която не мина два месеца, но аз така и не отидох на лекар. Уж мина...ама не. Превърнала се била в хронична задна хрема, а забравих да кажа, че и синузит имам, които в последстяие станал хроничен. Та цяла зима ми съхнеше много гърлото, после се появи и чувство з буца, което като храчех изчезваше з момент, послв пак. Бели и много лепкави храчки. Наваля ме един дъжд и почна и гърло да ме боли, това някъде през март. Бях при личната, каза синузит и от там страдало гърлото. Даде АБ и коларгол и инхалации. Нямаше голям ефект от страна на гърлото, та ме прати на снимка - синусите чисти. Прати ме на УНГ тя пък ми каза, че носа ми бил пълен с гной. Пак Аб и имаше някакъв ефект, храчките ми вече нямаха вкус на гной. Даде ми и да правя гаргара с Ангизол и мисля, че има ефект, но проблема все още е лице, въпреки че не е толкова гадно както беше в началото...болки, сърбежи, сухота...
    от Irena Miteva | 21.05.2019 11:39

Над ключицата точно до жилата изглежда все едно е подута жилата но само на пипане инак не е видимо
    от д-р Цончев | 20.05.2019 20:56

На шията или над ключицата?
    от Irena Miteva | 19.05.2019 15:24

Благодаря но все пак имам притеснения тъй като подуването е точно над ключицата нещо да ми препоръчате да пия или смучене...
    от д-р Цончев | 18.05.2019 21:18

Това е, нали така са ви казали.
    от Irena Miteva | 18.05.2019 13:33

Здравейте от известно време имам като подуване от лявата страна на шията и трудно преглъщане но без болка при храна и вода също нямам болка но и усещам като буца в гърлото. Ходих на ендокринолог и той нищо не установи TSH също ми е отлично също ходих и на УНГ той каза че имам хроничен фарингит. Та въпроса ми е възможно ли е това подуване отляво на шията да е от фарингит и трудното преглъщане също. А и от днес ми излезна ха две афти на горната устна.
    от Margo2001 | 29.04.2019 15:29

Да, чувстовто не е постоянно, но дискомфортът при обикновено преглъщане е винаги на лице, като понякога просто сякаш има храчка, която не мога да преглътна, а друг път усещането е скаш имам бодлички. Не знам от какво е и утре пак ще ходя до личнтата лекарка. Все още имам притеснения да не е рак, макар че съм млад човек, а четох, че по - често засяга хора над 50, водели рисков начин на живот и по - често мъже. Но винаги има изклмчения. Вашият колега каза, че няма повод за притеснее, но то все още е на лице. Въпросът ми е, напълно ли сте сигурни, че не е нещо такова? И съжалявам за натрапчивостта, просто наистина съм много притеснена.
    от д-р Ралица Правова | 29.04.2019 13:03

Забелязала ли сте да се появяват когато сте притеснена и разтревожена? Както е писал колегата по-долу най-честата причина е неврогенна - или както по-често се използва "на нервна почва"
    от Margo2001 | 29.04.2019 11:07

Съжалявам, че Ви занимавам отново. Според вас на какво може да се дължи чувството за буца в гърлото и трудното преглъщане? Защото четох, че точно това са първите симптоми на рака, а в първите му стадии протичал безсимптомно.
    от Margo2001 | 28.04.2019 23:51

Благодаря Ви, успокоихте ме!
    от д-р Цончев | 28.04.2019 21:23

Не е рак не се притеснявайте. Пийте повече вода.
    от Margo2001 | 27.04.2019 09:46

Забравих да добавя, че понякога от различни храни и напитки състоянието ми се влошава, чувство беше сякаш някой ми беше вързал гърлото на панделка. Отделно понякога ме преболява слабо и също така понякога сърби. Много съм притеснена. Родителите ми ми казват, че ми няма нищо, но аз не го усещам така. Не знам какво да правя ????????
    от Margo2001 | 27.04.2019 09:39

Здравейте, пиша за първи път тук, но се реших, защото вече съм адски притеснена и се побърквам! Проблема ми е някъде от края на февруари, може и от по - рано, но тогава обърнах внимание. Имам жълтеникаво - бял налеп на езика, който не се маха каквото и да правя. Устата ми е суха и като че ли езика ми е подут. Отделно имам чувство за буца в гърлото и като преглътна сякаш гълтам голи охлюви. Имам и някава слуз в гърлоро, която намирисва на гной, но не кашлям и не я храча. Всичко друго във физическото ми здраве все още е наред. Бях два пъти до личната, но тя дори антибиотик не ми предписа. Вече не знам какво да правя. Въпросът е има ли възможност това да е някакъв начален стадии на рак на гърлото и ако не е, някакви предпилоцения какво може да бъде. Момиче, 17г. Пуша по кутия за 3 - 4 дни и понякога пийвам. Благодаря предварително за отговора.
    от д-р Цончев | 11.03.2019 20:45

Принципно рака на гърлото не протича с такива симптоми. Обикновено тия усещания за бучка в гърлото са неврогенни.
    от max1 | 11.03.2019 20:42

Днес отидох на УНГ. Последна ми гърлото с една тръбичка. Нищо не видя и ми каза, че не е нещо сериозно и ме прати да си ходя. Казах му че усещам бучката даже по-ясно при пиене на на течности, не само при сухо преглъщане. Въпреки това не ме взе насериозно и дори не ми прегледа шийните лимфни възли. Много несериозно, а уж е в Германия всичко това. Ако имало съмнение пращал на МРТ, но при мен не счете че това е необходимо. Ако нямало нищо на стомаха при гастроскопията която ще е на 29 март, и усещането за бучка продължава, да съм отидел пак. Ами ако има нещо и дотогава се разсее?...
    от max1 | 09.03.2019 21:03

Благодаря д-р Цончев! В понеделник още в 8 ч. преди работа ще отида на УНГ. В това психическо състояние не мога да се концентрирам в работа. По-добре е да се изясни, вместо да се тормозя. Имам проблеми вече със съня, наложи се да гълтам Доксиламин, до скоро 1/4 от таблетката ми действаше идеални можех да спя. Тази седмица вече дори половинка не ми действа. Първо се будех в 4, после почнах да се будя в 2, а последната нощ въобще не можах да мигна и то още преди да напипам това образувание. Тази вечер ще взема 3/4 или цяла за първи път.
    от д-р Цончев | 09.03.2019 20:38

Нямате тумор, но за ваше успокоение идете на УНГ лекар за да погледне в гърлото.

Напиши отговор
1036 намерени, страница 1 от общо 21