Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от Албена Красимирова Сакалийска | 16.01.2019 20:28

Прилагам снимка да видите http://prikachi.com/images.php?images/981/9483981x.jpg
    от Албена Красимирова Сакалийска | 16.01.2019 20:12

Аз има ли за какво да се тревожа, така и не ми отговорихте? Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 14.01.2019 21:36

След като УНГ лекаря не е заподозрял нещо такова, не трябва да се притеснявате - вероятно е възпаление, което с в ремето ще отшуми.
    от Antoaneta Angelova | 12.01.2019 12:10

Здравейте, април месец миналата година по време на втора бременност започнах да усещам дразнене все едно отляво на гърлото, което се появява/ отшумява - имам цитирам “леко подути лимфни възли” под челюстта. УНГ ми каза, че може да е от зъб и не предприе нищо. Тогава открих на езика отляво нещо като цепнатина, която не знам от колко време, не боли, но тези дни мазах с грануфарм и защипа. Причината да мажа беше, че ме дразнеше нещо малко по-напред, след 2-3 дни ми излезе нещо като афта (с цвета на езика, вдлъбнатинка колкото лещено зърно). Ходих на втори УНГ специалист, поочуди се, но не видя нещо притеснително. Изписа ми мехлем за мазане и Милгамма. Според него също може да се дължи на счупен зъб, който стоматологът ми остави за поправка след раждането и сега е в процес на оправяне (родих преди 3м). Но ме притеснява, че зъбът е по-далеч от това място, лимфните възли не болят, тази афта на езика ме дразни само като чувство за пъпка, не боли.. Може ли да е рак на част от устната кухина?
    от д-р Цончев | 07.01.2019 07:43

От какво се притеснявате? Вероятно гърлото е раздразнено.
    от Mihata | 07.01.2019 07:12

Здравейте, на 22 години съм, не дъм оушач, само декември прекалих с пушенето единствено този месец, от 10тина дни ми е сухо гърлото и ми е дрезгав гласът имам дразнене на самото гърло от сухотата, нямам оплаквания за болки в гърлото, кашлица и запушен нос, бихте ли ми помогнали с мнения, защото се притеснявам?
    от Албена Красимирова Сакалийска | 31.12.2018 13:56

Добър ден. От известно време имам проблем с гърлото. Постоянно е запервено, понякога има остри болки, друг път не. Вече 2 пъти ходих на унг и диагнозата е фарингит. Притеснява не факта, че от едно известно време се появи едно като пъпчица на гълтача и днес забелязах, че излиза още едно. Нямат връх, същите са като гълтача на цвят, просто са изпъкнали. Трябва ли да се тревожа, пак мисля да ходя на унг. Има ли вероятност да е рак? Много съм притеснена
    от д-р Цончев | 21.12.2018 20:04

По-скоро възпаление. Не е нещо притеснително, добре е да го види УНГ и да прецени какво да изпише
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:17

Забравих да добавя, че съм на 28 години и съм пушач.
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:14

Нещо алергично ли е според вас или нещо по-лошо и трябва ли да се притеснявам?
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:11

Здравейте, от 1 година се появява някаква болка само в дясното ухо, която трае около 5 минути и завършва с парене. Понякога по 2-3 пъти на ден, в продължение на 1-2 седмици. Понякога не се появява цял месец. Другото, което е, появява ми се някакво непоносимо гъделичкане в гърлото, съпроводено със суха кашлица, предимно вечер, когато съм легнал.
    от д-р Цончев | 18.12.2018 21:50

Какъв е въпросът тук?
    от Христина Иванова Иванова | 17.12.2018 18:07

Здравейте!От близо месец имам болки в гърлото които ту отшумяват ту се появяват.В един момент ми се поду и мъжеца придружено със страшна болка,след 2-3 дни спадна и болката отмина и така до днес!Като пия обезболяващи всичко минава а като ги спра пак се започва със стягането в гърлото леко пресъхване а имам и странни пъпки по стената на гърлото.Чувствам че все едно гърлото ми се стеснява.
    от д-р Цончев | 16.12.2018 21:29

Не е рак , не се притеснявайте. Прекарвате възпалителен процес по-затегнато, постепенно ще мине.
    от Iv27 | 14.12.2018 21:53

Дали скенер или нещо още мога да направя или друг лекар нз. Сложиха ми поредната диагноза неспицифичен лимфаденит, а не могат да открият причината. Моля ви за помощ от сърце и благодаря предварително за всеки съвет.
    от Iv27 | 14.12.2018 21:48

Здравейте ще ви помоля за помощ.. Всичко започна преди 4 месеца с адска болка в ухото, схванат език и сухота в устата. Отидох в спешното беше ми поставена диагноза отит 10 дена на клиндамицин.След това бях при др уши нос и гърло, но гърлото продължи да ме боли. Те ми казаха, че всичко е наред почна ада за мен през ден на лекар. Нямам запушване на слюнчести жлези, нямам проблеми с щитовидната жлеза и зъби. Но имам подути лимфни възли на шията двустанно като от ляво е 9мм, а другия 7.Пих и амоксиклав 10 дена след антибиотик нещата се успокояват, но после пак на ново. Кръвните изследвания са наред, гърления секрет показа кандида, нямам ебщайн, токсоплазмоза и цитомагаловитус. Ходих и при хематолог и сега съм на поредния антибиотик сусамед. Имам усещане за чуждо тяло, рядко ме боли ухото, гърлото постоянно заедно с лимфните възли, които са само на шията. От време на време имам и сухота в устста и трудно прежлъщам. Дали може да е рак? При какъв лекар да отида нз.твърди,подвижни и болезнени.
    от cvetelina009 | 12.12.2018 10:37

Здравейте,моят проблем е следния. От няколко месеца имам един постоянен секрет.който ми се събира в гърлото и много ме дразни. Ходих на уши,нос и гърло, погледна ми гърлото и носа и каза че имам алергия и секрета от носа се стича към гърлото...сега ме притеснява че от около 7-8 дни постоянно ме наболява гърлото. Може ли да е нещо сериозно
    от д-р Цончев | 06.12.2018 16:34

Вероятно се касае за обикновен фарингит
    от Кикимора | 05.12.2018 16:23

Здравейте преди два месеца бях на унг погледна ми гърлото каза че ми няма нищо, забелязала съм че след ядене ми се образува храчка след ядене на сладко , какво трябва да направя
    от Yanaa Ewtimowaa | 04.12.2018 03:25

Забравих да кажа, че имам чувството, че са ми подути сливиците.
    от Yanaa Ewtimowaa | 04.12.2018 03:20

Здравейте, вчера видях, че имам червени пъпки на езика от към гърлото, също така ми червено гърлото и име дразни имам чувството, че има нещо в гърлото, понякога имам остра кашлица понякога не, пуша около 5 години и съм на 21 години, храчките са без цветни. Понякога не мога изхрачвам храчките. Според Вас какво може да е.
    от viktoria | 18.11.2018 23:23

Не ми се получава качването на снимка, извинявам се. Ако има друг начин да ви я изпратя ще бъда много благодарна. Много съм притеснена днес ми се поду и езикът помислих, че направих алергия към пръскалото с което се пръсках и изпих един Лоратадин, но без промяна. Гърлото ми е постоянно сухо, излизат бели топчета и някаква бяла течност от сливиците. С чувство за чуждо тяло и трудно преглъщане. Понякога болка се усеща към мишницата, рамото, шията или към ухото. Понякога има и пукане в ушите. Това е накратко.
    от viktoria | 18.11.2018 23:04

http://prikachi.com/images/212/9440212W.png
    от viktoria | 18.11.2018 23:01

файл: Screenshot_20181115-224350.png BBCode за показване на миниатюра във форуми: код за препратка към изображението в web страници: код за показване на изображението в web страници:
    от viktoria | 18.11.2018 22:50

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1542574103g.png
    от д-р Цончев | 18.11.2018 20:55

Не мога да я отворя тази снимка...
    от viktoria | 15.11.2018 23:11

Прилагам снимка на топчето, което ме притеснява и чакам вашия отговор и съвет. http://prikachi.com/images/212/9440212W.png
    от viktoria | 15.11.2018 15:31

Здравейте, от около 5-6год. имам проблем със сливиците. Искаха да ги махнат, но аз не се съгласих. С хроничен тонзитолит съм и сливиците ми задържат храна. Периодично без да боледувам ме болят. Притеснява ме една издутина която е като топченце тъкан, точно зад сливицата- на самото гърло. Преди месец ме оперираха лаптароскопски и поддържам един субфебралитет който твърдят, че не се дължи на операцията. От седмица отново съм с дразнещо гърло, пудуто от едната страна на допир шията и то от тази страна където е въпросното топченце(не е линфен възел пуснах си изследвания). Трябва ли да ме притеснява това топченце? Благодаря, предварително.
    от Desita74 | 12.11.2018 11:42

Здравейте, преди 1 месец се разболях от вирусна инфекция с болки в гърлото, ухото и суха кашлица, която в последствие премина във влажна, появи се и температура 37 - 37.3 След приемането на антибиотик Аксеф нямаше подобрение. След направена рентгенова снимка се усъмниха за пневмония, влязох в болница и ме лекуваха с Медаксон и като опашка - Макропен. На контролната снимка всичко беше наред. Направих си кръвни изследвания, като СЕУ- 6 и CRP -1. Левкоцитите ми бяха 12.5. Притеснява ме една дразнеща кашлица, която е само през деня и след хранене. Стича ми се заден секрет от носа, който се увеличава след храна. Кашлицата имам чувство, че е от трахеята. Постоянно ме кара да подкашлям вече цял месец. Ходих при специалист УНГ, каза ми че няма нищо притеснително, изписа ми салбутамол, но няма ефект. Кашлицата и задният секрет продължават. Учител съм и винаги когато имам проблеми с гърлото си губя гласа. Притеснявам се да нямям някаква заболяване на гърлото или трахеята. Моля за отговор.
    от Анелия Тасева | 10.11.2018 21:20

Благодаря Ви за бързият отговор, д-р Цончев. Опасна ли е тази киста според Вас или няма как да ми кажете без преглед?
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:35

Анелия Тасева Най-вероятно е кистичка, но трябва да се види от УНГ
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:33

Stoyanova77 Това трябва да се види за да се каже какво е, няма смисъл да се прредполага.
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:32

Chavdar Chavdarov не мисля че имате някакво основание да се опасявате от нещо сериозно. Симптомите на рака на гърлото не са такива.
    от Анелия Тасева | 10.11.2018 09:09

Здравейте, д-р Цончев. Лятото ми се появи един налепи в гърлото бял на цвят. Започна и да ми се подува езика. Беше изчезнал. Сега пак се появи. Имам хрема и болки в гърлото като настинка. Бях при личния лекар и каза, че е нещо хронично и не е налеп. Каза, че е като затворено топче. Пушач съм, но не прекалявам с цигарите. Пуша кутия за два-три дни. Другата седмица ще отида и на УНГ специалист. Имам ли повод за притеснение? Личният лекар ми каза да не се безпокоя и че не е рак. Благодаря Ви предварително.
    от Stoyanova77 | 09.11.2018 18:37

Здравейте и от мен, Д-р Цонев! Забелязах от известно време до сливицата в дясно горе в ямката едно образование, мека тъкан, наподобяващо сливица с размер по - голямо от грахово зърно. Почти скрито е зад ямката, но на моменти се вижда ясно. Можете ли да оредположите какво може да е?! Поздрави!
    от Stoew | 07.11.2018 15:29

Здравейте! Моля ми помогнете... Имам болки в гърлото и запушен нос от 5,6 месеца ходих на УНГ каза ми че нямам нищо на 18 съм пуша по 10-15 цигари на ден понякога и повече моля ми помогнете казвайте какво трябва да направя много е дразнещо ако е от цигарите направо ги отказвам е сега в момента моля помагайте! :(
    от Chavdar Chavdarov | 02.11.2018 10:10

Здравейте. Имам малък проблем, който ще се опитам максимално подробно да опиша. Надявам се да ми дадете някакъв съвет, за да знам трябва ли да се притеснявам и да предприемам действия. От снощи започнах да усещам болка по-скоро във врата, не мисля че е самото гърло, от дясно, в непосредствена близост до дясната ми сливица. Болката е локализирана на едно място и предимно болката се усеща, когато натискам мястото. Същевременно е и в близост до гръкляна. В редки случай, когато не пипам мястото усещам болка, но тя е много слаба. Няма нищо подуто - нито сливица, нито конкретното място. Нямам представа какво може да е, но се притеснявам. Надявам се да ми помогнете.
    от Mimi00 | 28.10.2018 01:49

Здравейте, вече втори ден при изплезване, чувствам лека болка под езика, нямам рани нито някакво подуване, но се притесних и реших да пиша тук преди да потърся лекарска помощ.
    от Бубо | 22.10.2018 21:48

Благодаря Ви за информацията. Май ще трябва да посетя доктор :)
    от д-р Цончев | 22.10.2018 19:10

Бубо | 21.10.2018 21:48 Прринципно е възможно от интубацията да останат подобни оплаквания но те обикновенно преминават в рамките на 4-5 дни. Най-вероятно става въпрос з атривиално възпаление на гърлото
    от д-р Цончев | 22.10.2018 19:09

cvetelina009 | 19.10.2018 09:01 Тези оплаквания по-скоро говорят за един фарингит
    от Бубо | 21.10.2018 21:48

Здравейте, от средата на лятото задържам храна в гърлото, особено при хапване на ядки. Усещам нещо като пречка при преглъщане, често гласът ми е пресипнал и имам болка и схващане в областта на шията при прозяване която в покой не усещам. Пия рядко, от пролетта насам пуша 10-12 цигари дневно, пия две по няколко кафета. Имам добра устна хигиена. Нямам болки като при простуда, не кашля. Трябва ли да се притеснявам? Може ли това да е рак на гърлото? П.п. В началото на лятото ми правиха операция на кръста. Болката се появи веднага след това. Възможно ли е интубацията да е причина. След операцията, гръклянът ми е леко изкривен на ляво по вертикалата?
    от cvetelina009 | 19.10.2018 09:01

Здравейте Д-р Цончева, знам че за всяко едно заболяване е най-добре да се отиде на преглед и че така е трудно да се каже на какво може да се дължат дадените оплаквания,но лекуващият ми лекар отсъства, а съм доста притеснена. От около половин година имам постоянен секрет в гърлото,който неминава. От няколко дни усещам при преглъщане все едно имам някаква бучица,нямам рани в устата,нямам кашлица или кръв в храчките, езика ми е леко обложен. От вчера започна и дразнене на гърлото и лека болка,което може би е от лека настинка. Пушач съм и се панирах,може ли да се дължи на нещо сериозно,като рак на гърлото или....
    от д-р Цончев | 17.10.2018 14:26

Често това оплакване е в резултат на психогенно разстройство
    от Yo Mimenceto | 16.10.2018 19:52

Дали трябва да посетя отново унг моля ви дайте ми някак съвет .
    от Yo Mimenceto | 16.10.2018 19:37

Здравейте отново пиша защото ходих на гастроентеролог и там няма нищо преписа ми само едни хапчета еманера и диаксит въпроса ми е дали е възможно да е някакъв спозам на гърлото и как се лекува това и от какво друго може да ме стяга гърлото
    от Yo Mimenceto | 04.10.2018 20:21

Може ли само да ми кажете какво е вероятно да ми има
    от Yo Mimenceto | 04.10.2018 08:51

Благодяря ви
    от Yo Mimenceto | 03.10.2018 20:57

А какво е възможно да имам
    от д-р Цончев | 03.10.2018 20:28

Трябва да посетите гастроентеролог и евентуално да се направи фиброгастроскопия, и да се огледа и хранопровода.

Напиши отговор
964 намерени, страница 1 от общо 20