Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от д-р Цончев | 11.03.2019 20:45

Принципно рака на гърлото не протича с такива симптоми. Обикновено тия усещания за бучка в гърлото са неврогенни.
    от max1 | 11.03.2019 20:42

Днес отидох на УНГ. Последна ми гърлото с една тръбичка. Нищо не видя и ми каза, че не е нещо сериозно и ме прати да си ходя. Казах му че усещам бучката даже по-ясно при пиене на на течности, не само при сухо преглъщане. Въпреки това не ме взе насериозно и дори не ми прегледа шийните лимфни възли. Много несериозно, а уж е в Германия всичко това. Ако имало съмнение пращал на МРТ, но при мен не счете че това е необходимо. Ако нямало нищо на стомаха при гастроскопията която ще е на 29 март, и усещането за бучка продължава, да съм отидел пак. Ами ако има нещо и дотогава се разсее?...
    от max1 | 09.03.2019 21:03

Благодаря д-р Цончев! В понеделник още в 8 ч. преди работа ще отида на УНГ. В това психическо състояние не мога да се концентрирам в работа. По-добре е да се изясни, вместо да се тормозя. Имам проблеми вече със съня, наложи се да гълтам Доксиламин, до скоро 1/4 от таблетката ми действаше идеални можех да спя. Тази седмица вече дори половинка не ми действа. Първо се будех в 4, после почнах да се будя в 2, а последната нощ въобще не можах да мигна и то още преди да напипам това образувание. Тази вечер ще взема 3/4 или цяла за първи път.
    от д-р Цончев | 09.03.2019 20:38

Нямате тумор, но за ваше успокоение идете на УНГ лекар за да погледне в гърлото.
    от max1 | 09.03.2019 13:33

В друга тема писах за усещането за бучка в гърлото. Днес бръкнах с пръст дълбоко в гърлото по-дъблоко отвъд епиглотиса и там напипах някакво образувание с форма на малина. Има ли анатомично в този обхват нещо, което при напипване изглежда така или е рак на гърлото??? Нямам увеличени лимфни възли на шията, нито плюя кръв, няма болки, гласът ми също не е променен. Но усещането за бучка си го има вече месец и 1 седмица, кога по-осезаемо, кога изчезващо. При пиене на течности не изчезва, напротив усилва се. При хранене при преглъщане дълго време нямаше аномални усещания, напоследък имам чувството, че остава храна там. Никога не съм пушил и не съм употребявал алкохол, на 44 г. Каква е вероятността да имам тумор?
    от Iv27 | 06.02.2019 00:07

Имах отит, но се притеснявам, че 4 месеца и половина не спадат и станаха твърди.Порастват, спадат като съм на антибиотик съм добре. Не знам биопсия ли да направя двустранни са, а и забравих да споделя, че не е от автоимунни. Страх ме е да не е нещо лошо.. 2 см май не е малък, а са и в областта на СТЕРНОКЛЕЙДОМАСТОИДЕУС.
    от д-р Ралица Иванова | 05.02.2019 21:01

Подходящо е да Ви види хематолог. Преди да забележите увеличаването на лимфните възли изкарали ли сте някаква инфекция - например на горните дихателни пътища? Възможно е реагиралите лимфни възли да се възстановават по-бавно, преди да се върнат към нормалните си размери. Особено на фона и на стойности в нормата от пълната кръвна картина - не смятам, че става дума за нещо притеснително.
    от Iv27 | 05.02.2019 19:16

Моля ви ще ми дадете ли насоки или мнение
    от Iv27 | 31.01.2019 14:19

На 14.12 съм ви писала по надолу в темата. Хематолог биопсия, унг ли не знам вече : (кръвна картина нормална само левкоцити долна граница
    от Iv27 | 31.01.2019 14:05

Здравейте преди време ви писах от 4 месеца с подути двустранно лимфни възли те променят размера си. Септеври 1.6,декемри 0.9, януари 2см.Правих ямр на глава и шия. Може ли да погледнете предния ми коментар за оплакванията, за да не се дублирам. Станаха и по твърди. От изследването на меки тъкани на шията в областта на епифаринкс се вижда хипертрофично променена лигавица, вероятни аденоидни вегитации или хроничен хипертрофичем възпалителен процес. Без патологични находки от структурите на мезо и хипофаринкс. Нормално представени ларингеални отдели. Двустранно и повече в ляво се виждат лимфни възли с максимални размери 21/8 по хода на шийните съдове нервни снопове. Неуголемени супраклавикуларни и горномедиастианални лимфни възли. Симетрична щитовидна жлеза с еднородна структура.. Сега накъде моля ви за съвет
    от Zdravko Shopov | 24.01.2019 18:36

Д-р Цончев, днес отново правих пкк, дкк и суе. Всичко е в норма. Но небцето ми кърви. Мислите ли, че трябва да посетя хематолог и към кого бихте ме насочили?
    от Zdravko Shopov | 22.01.2019 00:31

Д-р Цончев на какво може да се дължи възпалението и лекото кървене от небцето и венците? Нямам парадонтоза.
    от Zdravko Shopov | 21.01.2019 17:25

Днес отново забелязвам розово като изплювам.
    от Zdravko Shopov | 20.01.2019 22:11

Дали не е слаб имунитет? Четох и за фибромиалгия. Но имам загуба на тегло и болки по тялото.
    от Zdravko Shopov | 20.01.2019 22:00

С теглото и болките по тялото се случва от края на Ноември, но ПКК и ДКК са в норма.
    от д-р Цончев | 20.01.2019 21:45

По това време на годината и при тоя вирусен фон това е съвсем нормално и няма защо да се мисли за левкемии и подобни страхотии
    от Zdravko Shopov | 20.01.2019 13:02

Продължават да ми излизат афти в страни в устата. Възможно ли е заболяване на кръвта, напр. левкемия или др при условие, плк и дкк са в норма но имам болки по цялото тяло, лимфни възли оли мускули и сухожилия не мога да определя, и загуба на тегло / незнам дали е от рефлукса като повръщам храна или не/? Убразования като топчета нямам.
    от Zdravko Shopov | 19.01.2019 19:39

Също чувствам и слабост в ръцете и обща отпадналост.
    от Zdravko Shopov | 19.01.2019 15:51

Болките са почти по цялото тяло и главата.
    от Zdravko Shopov | 19.01.2019 15:50

Д-р Цончев, а възможни ли са болки / не мога да определя дали са мускулни или по лимфните възли/ вкл.схванат врат да се дължат на фарингит?
    от Zdravko Shopov | 19.01.2019 14:30

Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 19.01.2019 13:31

Това е възпалено гърло, нищо общо няма с рак.
    от Zdravko Shopov | 18.01.2019 23:26

Забравих да поясня, че съм на 39 г. До скоро редовно употребявах алкохол. Цигари, около 7,8 на ден от доста години. Чувствам и небцето си възпалено и при миене на зъбите плюя кръв.
    от Zdravko Shopov | 18.01.2019 23:21

Здравейте д-р Цончев, преди 10 дни след студена бира ми беше малко възпалено гърлото, болка в мускулите, и чувство за втрисане без температура. Появи ми се дрезгав глас и чувство на чуждо тяло при преглъщане. Появиха ми се херпеси и парене в гърлото, парене по небцето и езика. Имам от години фарингит, но дрезгавия глас и дискомфорта при преглъщане не отминава. Пих по рецепта Левофлоксацин и трахизан. ПКК всичко е в норма. Имах загуба на тегло заради рефлукс наслоро и сега мисля, че имам и слаб имунитет, понеже чувствам безсилие. Имам и развалени зъби. Възможно ли е да се е отключил симптом за рак на ларинкса?
    от Rositsa Kadieva | 18.01.2019 17:46

Притеснението ми ,че е нещо по-сериозно не е спирало и за миг , а се чувствам безпомощна , защото никой не ми обръща сериозно внимание. Блатодаря ви предварително.
    от Rositsa Kadieva | 18.01.2019 17:43

Здравейте , жена на 21г. съм , от близо две години имам чуство за чуждо тяло в гърлото , все едно косъм , това усещане е постоянно , обиколих няколко лекари , но и така не разбраха какъв ми е проблема. Дразнето е постоянно , не е придружено с кашлица ,запушен нос и други. Като бръкна с пръст и усещам много попченца след езика , не знам дали е нормално... Моля за съвет , към кого да се обърна и какво да направя?
    от Албена Красимирова Сакалийска | 16.01.2019 20:28

Прилагам снимка да видите http://prikachi.com/images.php?images/981/9483981x.jpg
    от Албена Красимирова Сакалийска | 16.01.2019 20:12

Аз има ли за какво да се тревожа, така и не ми отговорихте? Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 14.01.2019 21:36

След като УНГ лекаря не е заподозрял нещо такова, не трябва да се притеснявате - вероятно е възпаление, което с в ремето ще отшуми.
    от Antoaneta Angelova | 12.01.2019 12:10

Здравейте, април месец миналата година по време на втора бременност започнах да усещам дразнене все едно отляво на гърлото, което се появява/ отшумява - имам цитирам “леко подути лимфни възли” под челюстта. УНГ ми каза, че може да е от зъб и не предприе нищо. Тогава открих на езика отляво нещо като цепнатина, която не знам от колко време, не боли, но тези дни мазах с грануфарм и защипа. Причината да мажа беше, че ме дразнеше нещо малко по-напред, след 2-3 дни ми излезе нещо като афта (с цвета на езика, вдлъбнатинка колкото лещено зърно). Ходих на втори УНГ специалист, поочуди се, но не видя нещо притеснително. Изписа ми мехлем за мазане и Милгамма. Според него също може да се дължи на счупен зъб, който стоматологът ми остави за поправка след раждането и сега е в процес на оправяне (родих преди 3м). Но ме притеснява, че зъбът е по-далеч от това място, лимфните възли не болят, тази афта на езика ме дразни само като чувство за пъпка, не боли.. Може ли да е рак на част от устната кухина?
    от д-р Цончев | 07.01.2019 07:43

От какво се притеснявате? Вероятно гърлото е раздразнено.
    от Mihata | 07.01.2019 07:12

Здравейте, на 22 години съм, не дъм оушач, само декември прекалих с пушенето единствено този месец, от 10тина дни ми е сухо гърлото и ми е дрезгав гласът имам дразнене на самото гърло от сухотата, нямам оплаквания за болки в гърлото, кашлица и запушен нос, бихте ли ми помогнали с мнения, защото се притеснявам?
    от Албена Красимирова Сакалийска | 31.12.2018 13:56

Добър ден. От известно време имам проблем с гърлото. Постоянно е запервено, понякога има остри болки, друг път не. Вече 2 пъти ходих на унг и диагнозата е фарингит. Притеснява не факта, че от едно известно време се появи едно като пъпчица на гълтача и днес забелязах, че излиза още едно. Нямат връх, същите са като гълтача на цвят, просто са изпъкнали. Трябва ли да се тревожа, пак мисля да ходя на унг. Има ли вероятност да е рак? Много съм притеснена
    от д-р Цончев | 21.12.2018 20:04

По-скоро възпаление. Не е нещо притеснително, добре е да го види УНГ и да прецени какво да изпише
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:17

Забравих да добавя, че съм на 28 години и съм пушач.
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:14

Нещо алергично ли е според вас или нещо по-лошо и трябва ли да се притеснявам?
    от Александър Христев | 20.12.2018 18:11

Здравейте, от 1 година се появява някаква болка само в дясното ухо, която трае около 5 минути и завършва с парене. Понякога по 2-3 пъти на ден, в продължение на 1-2 седмици. Понякога не се появява цял месец. Другото, което е, появява ми се някакво непоносимо гъделичкане в гърлото, съпроводено със суха кашлица, предимно вечер, когато съм легнал.
    от д-р Цончев | 18.12.2018 21:50

Какъв е въпросът тук?
    от Христина Иванова Иванова | 17.12.2018 18:07

Здравейте!От близо месец имам болки в гърлото които ту отшумяват ту се появяват.В един момент ми се поду и мъжеца придружено със страшна болка,след 2-3 дни спадна и болката отмина и така до днес!Като пия обезболяващи всичко минава а като ги спра пак се започва със стягането в гърлото леко пресъхване а имам и странни пъпки по стената на гърлото.Чувствам че все едно гърлото ми се стеснява.
    от д-р Цончев | 16.12.2018 21:29

Не е рак , не се притеснявайте. Прекарвате възпалителен процес по-затегнато, постепенно ще мине.
    от Iv27 | 14.12.2018 21:53

Дали скенер или нещо още мога да направя или друг лекар нз. Сложиха ми поредната диагноза неспицифичен лимфаденит, а не могат да открият причината. Моля ви за помощ от сърце и благодаря предварително за всеки съвет.
    от Iv27 | 14.12.2018 21:48

Здравейте ще ви помоля за помощ.. Всичко започна преди 4 месеца с адска болка в ухото, схванат език и сухота в устата. Отидох в спешното беше ми поставена диагноза отит 10 дена на клиндамицин.След това бях при др уши нос и гърло, но гърлото продължи да ме боли. Те ми казаха, че всичко е наред почна ада за мен през ден на лекар. Нямам запушване на слюнчести жлези, нямам проблеми с щитовидната жлеза и зъби. Но имам подути лимфни възли на шията двустанно като от ляво е 9мм, а другия 7.Пих и амоксиклав 10 дена след антибиотик нещата се успокояват, но после пак на ново. Кръвните изследвания са наред, гърления секрет показа кандида, нямам ебщайн, токсоплазмоза и цитомагаловитус. Ходих и при хематолог и сега съм на поредния антибиотик сусамед. Имам усещане за чуждо тяло, рядко ме боли ухото, гърлото постоянно заедно с лимфните възли, които са само на шията. От време на време имам и сухота в устста и трудно прежлъщам. Дали може да е рак? При какъв лекар да отида нз.твърди,подвижни и болезнени.
    от cvetelina009 | 12.12.2018 10:37

Здравейте,моят проблем е следния. От няколко месеца имам един постоянен секрет.който ми се събира в гърлото и много ме дразни. Ходих на уши,нос и гърло, погледна ми гърлото и носа и каза че имам алергия и секрета от носа се стича към гърлото...сега ме притеснява че от около 7-8 дни постоянно ме наболява гърлото. Може ли да е нещо сериозно
    от д-р Цончев | 06.12.2018 16:34

Вероятно се касае за обикновен фарингит
    от Кикимора | 05.12.2018 16:23

Здравейте преди два месеца бях на унг погледна ми гърлото каза че ми няма нищо, забелязала съм че след ядене ми се образува храчка след ядене на сладко , какво трябва да направя
    от Yanaa Ewtimowaa | 04.12.2018 03:25

Забравих да кажа, че имам чувството, че са ми подути сливиците.
    от Yanaa Ewtimowaa | 04.12.2018 03:20

Здравейте, вчера видях, че имам червени пъпки на езика от към гърлото, също така ми червено гърлото и име дразни имам чувството, че има нещо в гърлото, понякога имам остра кашлица понякога не, пуша около 5 години и съм на 21 години, храчките са без цветни. Понякога не мога изхрачвам храчките. Според Вас какво може да е.
    от 333 | 18.11.2018 23:23

Не ми се получава качването на снимка, извинявам се. Ако има друг начин да ви я изпратя ще бъда много благодарна. Много съм притеснена днес ми се поду и езикът помислих, че направих алергия към пръскалото с което се пръсках и изпих един Лоратадин, но без промяна. Гърлото ми е постоянно сухо, излизат бели топчета и някаква бяла течност от сливиците. С чувство за чуждо тяло и трудно преглъщане. Понякога болка се усеща към мишницата, рамото, шията или към ухото. Понякога има и пукане в ушите. Това е накратко.
    от 333 | 18.11.2018 23:04

http://prikachi.com/images/212/9440212W.png
    от 333 | 18.11.2018 23:01

файл: Screenshot_20181115-224350.png BBCode за показване на миниатюра във форуми: код за препратка към изображението в web страници: код за показване на изображението в web страници:

Напиши отговор
990 намерени, страница 1 от общо 20