Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от Stanislava Stanimirova | 22.04.2020 14:40

Благодаря за отговора, само искам да попитам от какво може да са се подули лимфните възли? От хронична инфекция може ли да е? Защото кашлицата се появи без други симптоми като болка в сливиците или като цяло болка в гърлото,единственото като причина според лекаря е стичащия се секрет от носа в гърлото. Точно заради това че нямаше други обстоятелства за кашлицата когато се появи започнах да се замислям за рак и после като се подух още повече се притесних.
    от д-р Ралица Правова | 22.04.2020 09:36

Подутините са следствие на увеличените лимфни възли, а по отношение на кашлицата - бих Ви препоръчла да направите една микробиология, за да се види дали няма някаква хрочична инфекция.
    от Stanislava Stanimirova | 21.04.2020 20:26

Здравейте, преди време бях писала в другата тема за кашлица която не отминава, кашлицата все още я има, но е по-рядко стана вече два месеца и половина, само че ми се появиха някакви подутини под челюстта които видимо не си личат само с напипване и според УНГ са подути лимфни възли които ще спаднат с времето,появиха се и болки в ушите(нещо като пробождане отвреме на време). УНГ-то ми гледа ушите каза че всичко е наред,гледа ми и гърлото(без огледалце) каза че всичко е наред, каза ми само че има секрет който се стича нещо като задна хрема. Много се притеснявам тези подутини да не са рак, като размер ги определям като орех, отвреме навреме усещам и болка и нещо като убождане в тях, все едно нещо лази в гърлото ми.Нямам симптоми като трудно преглъщане, усещане за чуждо тяло, афти и другите най-често срещани симптоми за този вид рак, но въпреки това много се притеснявам,кашлицата не минава вече 2 месеца, а тези подутини вече месец.Имам ли причина да се притеснявам?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.03.2020 18:53

Правете гаргара с отвара от лайка. Би трябвало да облекчи.
    от Миглена Иванова | 30.03.2020 19:34

Забравих да допълня че имам и дрезгав глас от време на време.
    от Миглена Иванова | 30.03.2020 19:13

Здравейте имам проблем с гърлото вече почти три месеца първо започна с гъделичкане и суха кашлица после кашлицата отмина но остана трудно преглъщане все едно нещо ми е заседнало в гърлото. Ходих при УНГ гледа ме с камера и каза че ми е възпалена сливицата зад езика даде ми кортизон, който пих 7 дни после пих антибиотик 5 дни и сега пак си е същото. Имам и хиатална херния и рефлукс и сега нз от гърлото ли е от рефлукса ли е имам и доста храчки който имам в гърлото и само плювам. Моля дайте ми съвет!
    от Vhb77 | 23.03.2020 14:19

Не нищо не ми казаха каза ,че гърлото е наред.
    от д-р Ралица Правова | 23.03.2020 11:18

Назначиха ли микробиологично изследване на фарингеален секрет, за да се види дали има локална инфекция в гърлото?
    от Vhb77 | 22.03.2020 21:25

Здравейте! От около два месеца усещам все едно ,че имам нещо в гърлото ,личният лекар.ме посъветва да напровя кръвна картина и хормоните на щитовидната жлеза .Всичко с хормоните беше наред ,само неутроцитите ми бяха леко занижени. След което започна лека болка в дясно и при завъртане на главата усещам опъване и болка в мускула който е зад ухото и се спуска към ключицата.Ходидих на УНГ и каза че няма нищо в гърлото,правих и ехограф оказа се че имам леки подути л.възли, нямало нищо притеснително според лекаря .Нищо не ми исписа само няккакви мехлемчета.Усещам че нещата се влошават защотот от време на време почва да ми се гади и да ми се вие свят. Мъж ,На 39 години съм Нямам видимо подуване в областа на шията или където и да е.Дайте съвет какво да предприема?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.12.2019 21:15

Прилича на кистичка отдалеч. Добре е да го види УНГ лекар и да прецени какво да го прави
    от Петя | 14.12.2019 10:26

Здравейте, от около 2 месеца ми излезе нещо бяло на гърлото. Не ме боли, но се притеснявам, че не минава. От какво може да е? Link
    от Joro3230 | 12.12.2019 22:01

Благодаря ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.12.2019 14:12

Принципно е възможно и това трябва да се прецени от УНГ лекар при преглед.
    от Joro3230 | 07.12.2019 09:02

Здравейте пак,а ако е хроничен фарингит не е ли типично за него да се проявява и да има период в който да затихва,питам понеже при мен това усещане за чуждо тяло не отминава и за ден вече 2 години.Като чета за фарингит има период на обостряне и такъв през който минава?
    от Joro3230 | 03.12.2019 18:14

Благодаря ви.Живи и здрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.12.2019 17:34

Значи нищо страшно ... УНГ специалист трябва да прецени доколко подезичната сливица може да създава проблем. Ако е много голяма се маха оперативно, но това е по-типично при деца.
    от Joro3230 | 30.11.2019 17:59

Не съм написал ,но съм минал 5скенер,ЯМР и КАТ.Ехограф също на коремни и шийни органи.Фиброгастроскопия 2 пъти и изследване с камера в гърлото и през носът. Нищо не се открива.
    от Joro3230 | 30.11.2019 17:56

Благодаря ви много ,а да попитам може ли от тази задезична сливица да дава това затруднено преглъщане? За нея няма много информация в интернет. И има ли лек или ще съм си така? За нещо по лошо да не мисля след тези всички изследвания който съм правил така ли?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 17:29

Най-вероятно наистина се касае за хронифицирало възпаление на гърлото по типа на фарингита.
    от Joro3230 | 29.11.2019 17:15

Др.Цончев моля за съвет.От 2 години имам проблем с гърлото.Обиколил съм доста доктори и нямам диагноза.Един казва фарингит,друг задезичната сливица ми била подута и дотам.Никой не ми назначава нещо с което да се лекувам.Като симптоматика проблема ми е трудно преглъщане ,особенно когато завъртя главата на дясно и когато съм легнал.Бил съм и при Гастроентеролози и там не се открива проблем.Като цяло съм пребуледувал Епщайн бар понеже igG ми беше завишено.Тогава ми се беше появило топче под ухото и така си стой и до днес заедно с трудното преглъщане.От година на езика отпред от страната на която ми е топчето имам нещо като червено кръгче.Има ли нещо което да подсказва за нещо по лошо ,че се притеснявам.Минаха почти 2 години и нищо.По гърлото ми казват само че виждат задезичната сливица подута и някой от лекарите фарингит.Дайте някаква насока.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2019 19:24

При тия карциноми е много трудно да се каже първо кое ще свърши работа, а още по трудно е да се прецени кое не е необходимо... Можете да вземете все пак мнение и от други водещи специалисти в УНГ онкологията
    от 5emeio | 07.11.2019 17:03

Здравейте, На баща ми му откриха плоскоклетъчен карцином на хипофаринкса. Хистологията показа T1N0M0. Той е на 80 години, прекарал е и инфаркт преди 7 г. В Токуда, където го диагностираха и направиха биопсията, назначиха лъчетерапия и химиотетапия или тска наречената химиорадиация. Това, което аз намирам за този стадий като препоръка за лечение е само лъчетерапия. При положение, че по голямата част от тумора е изрязана вече има ли нужда и от тази химиотетапия?
    от 5emeio | 07.11.2019 09:50

Здравейте, На баща ми му откриха плоскоклетъчен карцином на хипофаринкса. Хистологията показа T1N0M0. Той е на 80 години, прекарал е и инфаркт преди 7 г. В Токуда, където го диагностираха и направиха биопсията, назначиха лъчетерапия и химиотетапия или тска наречената химиорадиация. Това, което аз намирам за този стадий като препоръка за лечение е само лъчетерапия. При положение, че по голямата част от тумора е изрязана вече има ли нужда и от тази химиотетапия?
    от Valentina Ivanova | 16.10.2019 01:12

Link Вертера руското оръжие за рак
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2019 08:23

Бих Ви препоръчала д-р Кирова от Окръжна болест, тя е УНГ специалист
    от Mariela | 18.09.2019 21:25

Здравейте,поста не ми е за тук но не намирам никъде информация.Моя много близка приятелка след операция на паращитовидна жлеза е с трахеостома.Трябваше вече да е махната,но състоянието и се влошава,трудно диша,има страшно много секрети.Бихте ли ми препоръчали доктор който би могъл да помогне за София става въпрос.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.09.2019 21:14

Я опишете по-подробно ситуацията. От какво е това кашляне?
    от Валина | 04.09.2019 19:43

Здравейте уважаеми лекари, отговарящи на въпросите ни. Съпругът ми се прибра от поредната болница. Консултиране е от невролози, кардиолог и УНГ. Правиха му скенер. Не откриха нищо сериозно. Той обаче, продължава да губи съзнание при кашляне. Отчаяна съм. Дали някога това ще мине. Не е нормално да колабира така, ако е прав или е сам... Дайте ми съвет как да се справя...
    от Galka8506 | 03.09.2019 22:07

Мн ви благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.09.2019 20:35

Нищо притеснително не виждам в това гърло.
    от Galka8506 | 03.09.2019 18:23

Моля ви, отговорете ми
    от д-р Ралица Правова | 03.09.2019 17:49

Валина - след приключване на антибиотичната терапия - нека мине една седмица и да пуснете отново микробиология на храчка. Дренажните положения са на лява и дясна страна с цел да се дренира секрета под действието на гравитацията. Могат да се правят и потупващи движения в областта на белия дроб. Продават се и дренажни жилетки, които имат за цел да раздвижат секрета и да стимулират отхрачване, но не мисля, че човекът има нужда от тях.
    от Нелина | 03.09.2019 07:44

Здравейте, д-р Правова! Направих си пълна кръвна картина. Всичко ми е в нормата, но хематокрита ми е малко висок 0,405. Има ли нещо притеснително? Ще се радвам да получа вашето мнение.
    от Валина | 31.08.2019 13:25

Здравейте, д-р Правова! Отново много Ви благодаря за бързите и подробни отговори! Още нямаме епикризата, но ми казаха, че са изолирани само ешерия коли, която би трябвало да е унищожена с тези антибиотици! В понеделник постъпва пак в болница, в неврологично отделение заради тези припадъци. Преди малко пак се случи, много страшно изглежда. Какво означава дренаж а позиция и какви дихателни упражнения да прави. Имаме инхалатора, но казва, че от инхалации му става по-зле. Благодаря Ви! Бъдете здрава!
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:58

Какво може да е това?
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:49

Link ето това.не ме боли.
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:46

Link
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:40

Не, никакви. Притеснява ме това топче дали е нормално.
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:35

Galka-не виждам нещо притеснително. Гърлото, обаче е зачервено. Имате ли симптоми?
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:28

Бих Ви препоръчала да изчакаме епикризата, за да видя какво са изследвали. Не се притеснявайте за пристъпите, но е добре да се оставя в дренажна позиция и да прави дихателна гимнастика, за да изкарва секрета, ако има задържан. Подходящи са и инхалациите.
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:23

По отношение на продължаващата кашлица е възможно да не се е повлиял от антибиотика, в случай, че е имал инфекция, но трябва да се види епикризата. Успявали да изкарва секрет навън, защото е възможно да задържа в белите дробове секрецията и затова да продължава кашлицата.
    от Galka8506 | 30.08.2019 14:30

Моля ви, отговорете ми.
    от Валина | 30.08.2019 01:23

Здравейте, д-р Правова! Много Ви благодаря за бързия отговор. В белодробната болница са изследвали храчка и всички други неща, които трябва. За съжаление чак в събота ще получим епикризата /1седмица след изписването му/. Тревожа се защо след 16 дневен прием на антибиотици, кашлицата не се повлиява и продължава да губи съзнание при много силен пристъп? Може ли да му се случи нещо фатално в такъв момент? Какви изследвания още да правим? Благодаря Ви!
    от д-р Ралица Правова | 29.08.2019 19:47

Изследвали ли сте микробиология на секрета и какви са били резултатите? След приключване на антибиотичния курс направихте ли отново микробиология, за да се види дали е елиминирана инфекцията, за която човекът е взимал атибиотик?
    от Валина | 29.08.2019 15:31

Здравейте, От 3 седмици ходим по болници и доктори, но нещата не са добре. Вече месец съпругът ми кашля много и от силната кашлица започна да получава кратка загуба на съзнание. Много е плашещо, защо падна, удари си главата и ако не бях до него не ми се мисли... Извикаха линейка и го за караха в белодробна болница. Лекува ха го 6 дни с широко спектър ни антибиотици, но повтаряха, че проблема не е белодробен. След болница отидохме на УНГ, но единственото, което видя доктора е, че гърлото е пълно със секрети. След болницата пие още 5 дни антибиотик, но жестоката кашлица и трудно отделящи храчки не спират. Направи и гастроскопия и колоноскопия, защото хемоглобина му е 96, но там не откриха проблема за тази кашлица. Преди 8 месеца е опериран от киста над гласни връзки, но хистология та изключи злокачествено изграждане. Не знам къде да ходим вече. Измъчих се много, а аз при всеки пристъп на кашлица едва не припадам от ужас и паника. Моля за вашето компетентно мнение и съвет! Благодаря Ви!
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:34

Моля ви отговорете ми дали е опасно
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:33

Link
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:31

Нещо като пъпка близо до езика. Не ме боли.
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:30

Link
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:06

Здравейте, от около месец забелязах това образувание на гърлото и много се притеснявам.

Напиши отговор
1093 намерени, страница 1 от общо 22