Рак и ракови заболявания | Рак на гърлото - симптоми

Напиши отговор
  • RE: Рак на гърлото - симптоми
    от д-р Цончев | 14.12.2019 21:15

Прилича на кистичка отдалеч. Добре е да го види УНГ лекар и да прецени какво да го прави
    от Петя | 14.12.2019 10:26

Здравейте, от около 2 месеца ми излезе нещо бяло на гърлото. Не ме боли, но се притеснявам, че не минава. От какво може да е? Link
    от Joro3230 | 12.12.2019 22:01

Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 12.12.2019 14:12

Принципно е възможно и това трябва да се прецени от УНГ лекар при преглед.
    от Joro3230 | 07.12.2019 09:02

Здравейте пак,а ако е хроничен фарингит не е ли типично за него да се проявява и да има период в който да затихва,питам понеже при мен това усещане за чуждо тяло не отминава и за ден вече 2 години.Като чета за фарингит има период на обостряне и такъв през който минава?
    от Joro3230 | 03.12.2019 18:14

Благодаря ви.Живи и здрави!
    от д-р Цончев | 03.12.2019 17:34

Значи нищо страшно ... УНГ специалист трябва да прецени доколко подезичната сливица може да създава проблем. Ако е много голяма се маха оперативно, но това е по-типично при деца.
    от Joro3230 | 30.11.2019 17:59

Не съм написал ,но съм минал 5скенер,ЯМР и КАТ.Ехограф също на коремни и шийни органи.Фиброгастроскопия 2 пъти и изследване с камера в гърлото и през носът. Нищо не се открива.
    от Joro3230 | 30.11.2019 17:56

Благодаря ви много ,а да попитам може ли от тази задезична сливица да дава това затруднено преглъщане? За нея няма много информация в интернет. И има ли лек или ще съм си така? За нещо по лошо да не мисля след тези всички изследвания който съм правил така ли?
    от д-р Цончев | 30.11.2019 17:29

Най-вероятно наистина се касае за хронифицирало възпаление на гърлото по типа на фарингита.
    от Joro3230 | 29.11.2019 17:15

Др.Цончев моля за съвет.От 2 години имам проблем с гърлото.Обиколил съм доста доктори и нямам диагноза.Един казва фарингит,друг задезичната сливица ми била подута и дотам.Никой не ми назначава нещо с което да се лекувам.Като симптоматика проблема ми е трудно преглъщане ,особенно когато завъртя главата на дясно и когато съм легнал.Бил съм и при Гастроентеролози и там не се открива проблем.Като цяло съм пребуледувал Епщайн бар понеже igG ми беше завишено.Тогава ми се беше появило топче под ухото и така си стой и до днес заедно с трудното преглъщане.От година на езика отпред от страната на която ми е топчето имам нещо като червено кръгче.Има ли нещо което да подсказва за нещо по лошо ,че се притеснявам.Минаха почти 2 години и нищо.По гърлото ми казват само че виждат задезичната сливица подута и някой от лекарите фарингит.Дайте някаква насока.
    от д-р Цончев | 09.11.2019 19:24

При тия карциноми е много трудно да се каже първо кое ще свърши работа, а още по трудно е да се прецени кое не е необходимо... Можете да вземете все пак мнение и от други водещи специалисти в УНГ онкологията
    от 5emeio | 07.11.2019 17:03

Здравейте, На баща ми му откриха плоскоклетъчен карцином на хипофаринкса. Хистологията показа T1N0M0. Той е на 80 години, прекарал е и инфаркт преди 7 г. В Токуда, където го диагностираха и направиха биопсията, назначиха лъчетерапия и химиотетапия или тска наречената химиорадиация. Това, което аз намирам за този стадий като препоръка за лечение е само лъчетерапия. При положение, че по голямата част от тумора е изрязана вече има ли нужда и от тази химиотетапия?
    от 5emeio | 07.11.2019 09:50

Здравейте, На баща ми му откриха плоскоклетъчен карцином на хипофаринкса. Хистологията показа T1N0M0. Той е на 80 години, прекарал е и инфаркт преди 7 г. В Токуда, където го диагностираха и направиха биопсията, назначиха лъчетерапия и химиотетапия или тска наречената химиорадиация. Това, което аз намирам за този стадий като препоръка за лечение е само лъчетерапия. При положение, че по голямата част от тумора е изрязана вече има ли нужда и от тази химиотетапия?
    от Valentina Ivanova | 16.10.2019 01:12

Link Вертера руското оръжие за рак
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2019 08:23

Бих Ви препоръчала д-р Кирова от Окръжна болест, тя е УНГ специалист
    от Mariela | 18.09.2019 21:25

Здравейте,поста не ми е за тук но не намирам никъде информация.Моя много близка приятелка след операция на паращитовидна жлеза е с трахеостома.Трябваше вече да е махната,но състоянието и се влошава,трудно диша,има страшно много секрети.Бихте ли ми препоръчали доктор който би могъл да помогне за София става въпрос.
    от д-р Цончев | 08.09.2019 21:14

Я опишете по-подробно ситуацията. От какво е това кашляне?
    от Валина | 04.09.2019 19:43

Здравейте уважаеми лекари, отговарящи на въпросите ни. Съпругът ми се прибра от поредната болница. Консултиране е от невролози, кардиолог и УНГ. Правиха му скенер. Не откриха нищо сериозно. Той обаче, продължава да губи съзнание при кашляне. Отчаяна съм. Дали някога това ще мине. Не е нормално да колабира така, ако е прав или е сам... Дайте ми съвет как да се справя...
    от Galka8506 | 03.09.2019 22:07

Мн ви благодаря!
    от д-р Цончев | 03.09.2019 20:35

Нищо притеснително не виждам в това гърло.
    от Galka8506 | 03.09.2019 18:23

Моля ви, отговорете ми
    от д-р Ралица Правова | 03.09.2019 17:49

Валина - след приключване на антибиотичната терапия - нека мине една седмица и да пуснете отново микробиология на храчка. Дренажните положения са на лява и дясна страна с цел да се дренира секрета под действието на гравитацията. Могат да се правят и потупващи движения в областта на белия дроб. Продават се и дренажни жилетки, които имат за цел да раздвижат секрета и да стимулират отхрачване, но не мисля, че човекът има нужда от тях.
    от Нелина | 03.09.2019 07:44

Здравейте, д-р Правова! Направих си пълна кръвна картина. Всичко ми е в нормата, но хематокрита ми е малко висок 0,405. Има ли нещо притеснително? Ще се радвам да получа вашето мнение.
    от Валина | 31.08.2019 13:25

Здравейте, д-р Правова! Отново много Ви благодаря за бързите и подробни отговори! Още нямаме епикризата, но ми казаха, че са изолирани само ешерия коли, която би трябвало да е унищожена с тези антибиотици! В понеделник постъпва пак в болница, в неврологично отделение заради тези припадъци. Преди малко пак се случи, много страшно изглежда. Какво означава дренаж а позиция и какви дихателни упражнения да прави. Имаме инхалатора, но казва, че от инхалации му става по-зле. Благодаря Ви! Бъдете здрава!
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:58

Какво може да е това?
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:49

Link ето това.не ме боли.
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:46

Link
    от Galka8506 | 30.08.2019 16:40

Не, никакви. Притеснява ме това топче дали е нормално.
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:35

Galka-не виждам нещо притеснително. Гърлото, обаче е зачервено. Имате ли симптоми?
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:28

Бих Ви препоръчала да изчакаме епикризата, за да видя какво са изследвали. Не се притеснявайте за пристъпите, но е добре да се оставя в дренажна позиция и да прави дихателна гимнастика, за да изкарва секрета, ако има задържан. Подходящи са и инхалациите.
    от д-р Ралица Правова | 30.08.2019 16:23

По отношение на продължаващата кашлица е възможно да не се е повлиял от антибиотика, в случай, че е имал инфекция, но трябва да се види епикризата. Успявали да изкарва секрет навън, защото е възможно да задържа в белите дробове секрецията и затова да продължава кашлицата.
    от Galka8506 | 30.08.2019 14:30

Моля ви, отговорете ми.
    от Валина | 30.08.2019 01:23

Здравейте, д-р Правова! Много Ви благодаря за бързия отговор. В белодробната болница са изследвали храчка и всички други неща, които трябва. За съжаление чак в събота ще получим епикризата /1седмица след изписването му/. Тревожа се защо след 16 дневен прием на антибиотици, кашлицата не се повлиява и продължава да губи съзнание при много силен пристъп? Може ли да му се случи нещо фатално в такъв момент? Какви изследвания още да правим? Благодаря Ви!
    от д-р Ралица Правова | 29.08.2019 19:47

Изследвали ли сте микробиология на секрета и какви са били резултатите? След приключване на антибиотичния курс направихте ли отново микробиология, за да се види дали е елиминирана инфекцията, за която човекът е взимал атибиотик?
    от Валина | 29.08.2019 15:31

Здравейте, От 3 седмици ходим по болници и доктори, но нещата не са добре. Вече месец съпругът ми кашля много и от силната кашлица започна да получава кратка загуба на съзнание. Много е плашещо, защо падна, удари си главата и ако не бях до него не ми се мисли... Извикаха линейка и го за караха в белодробна болница. Лекува ха го 6 дни с широко спектър ни антибиотици, но повтаряха, че проблема не е белодробен. След болница отидохме на УНГ, но единственото, което видя доктора е, че гърлото е пълно със секрети. След болницата пие още 5 дни антибиотик, но жестоката кашлица и трудно отделящи храчки не спират. Направи и гастроскопия и колоноскопия, защото хемоглобина му е 96, но там не откриха проблема за тази кашлица. Преди 8 месеца е опериран от киста над гласни връзки, но хистология та изключи злокачествено изграждане. Не знам къде да ходим вече. Измъчих се много, а аз при всеки пристъп на кашлица едва не припадам от ужас и паника. Моля за вашето компетентно мнение и съвет! Благодаря Ви!
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:34

Моля ви отговорете ми дали е опасно
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:33

Link
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:31

Нещо като пъпка близо до езика. Не ме боли.
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:30

Link
    от Galka8506 | 28.08.2019 16:06

Здравейте, от около месец забелязах това образувание на гърлото и много се притеснявам.
    от Нелина | 26.08.2019 11:11

До сега не съм била алергична към нищо и не е имало повод да се притеснявам при прием на храна или като съм в среда с прах да се появяват някакви такива симптоми. Един доктор по УНГ ми направи ларингоскопия с такова огледалце и каза, че съм по здрава от всякога, но както казах болките продължават. Той се изрази с това, че съм имала много хубави връзки и всичко било наред, каза че съм за невролог, но и там не откриха нищо. Затова мисля да си пусна кръвна картина за мое успокоение. Ако и там всичко е наред мисля да посетя алерголог, може там да се крие причината.
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2019 07:09

Добре е да се изследва и пълна кръвна картина, а забелязали ли сте да се провокират симптомите от някакъв фактор - било то храна, прах, евентуален алерген?
    от Нелина | 24.08.2019 15:52

Всекидневно е...не е само при емоционални напрежение. Има ли за какво да се притеснявам? Мисля да си пускам кръвни изследвания.
    от д-р Ралица Правова | 24.08.2019 14:56

Тези симптоми появяват ли се при емоционално напрежение основно?
    от Нелина | 23.08.2019 17:22

Здравейте, вече повече от 3 месеца имам моментни болки в областта на ларинкса и засягаща ушите, но както казах болката е моментна. Също така постоянно чувствам някакъв дискомфорт, много е неприятно. От няколко дни и задух получавам. Ходила съм на двама УНГ. Те ми казаха, че нямам симптоми на нещо сериозно, но това нещо продължава и се чудя дали това, което са ми казали е вярно. Ще се радвам да ме посъветвате нещо или поне към кого да се обърна.
    от Suzan96 | 21.08.2019 08:12

Просто се притеснявам понеже , майка ми е със болест на Клон а баща ми с язва . Благодаря Ви за отговорите наясно съм че коментарите ми не са свързани по темата, за което се извинявам. Но когато човек е притеснен не отдава значение на тези неща
    от д-р Ралица Правова | 21.08.2019 07:19

Не, не мислете за рак. Helicobacter pylori води до описаните симптоми, така че при наличието му се изписва подходяща терапия, на която да е чувтвителна бактерията и при повлияване - симптомите ще отшумят.
    от Suzan96 | 20.08.2019 16:54

Възможно ли е да имам рак на дебелото черво . Появява се и повръщане
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:33

Това е една от причините с голяма вероятност. Не е страшно, сравнително лесно се лекува.

Напиши отговор
1084 намерени, страница 1 от общо 22