Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости | Алкохолик в семейството!

Напиши отговор
  • Re: Алкохолик в семейството!
    от m.x. | 30.01.2009 21:18

Към НеЩаСтна - написах нещо но по грешка отиде в Какво всъщност е алкохолик и кой съм аз. Съжалявам за хауса.
    от НеЩаСтНа | 30.01.2009 00:54

Проблемът е ,че той не се смята за алкохолик.За него това е нормално и не смята,че му е нужна помощ.Скандалите ги прави той,а не аз.С добро се отнасям към него,но алкохола го води до агресивност.Явно няма начин да му помогна.Най-много да навредя повече на себе си и на дъщеря ми.
    от | 28.01.2009 15:00

не му слагайте в питието нищо без той да знае, освен ако не искате да го убиете. алколозмът е много сериозно заболяване и е на генетична основа. със скандали няма да му помогнете, а ще задълбочите проблема. само с много внимателен подход и с добро трябва да се отнасяте към него. най-важното е той самият да осъзнае, че има проблем, който трябва да се лекува и той да потърси помощ. след това вече може да се отиде на лекар и да се започне лечение. лекарствата, които се пият срещу алкохолизма не трябва да се смесват с алкохол, защото комбинацията може да е фатална. тук във форума има много информация за алкохолизма, прочетете я и ще ви се изяснят доста неща. успех.
    от НеЩаСтНа | 28.01.2009 03:51

Здравейте!Моят проблем е с приятелят ми.Искам да му помогна,но незнам как.Пие всяка вечер и то големи количества(над 400гр. алкохол).Става много агресивен,губи памет,заспива по столове и маси,и естествено върши глупости за които съжалява,но на другия ден.Разговаряли сме,но той категорично отказва да се съгласи с мен,че пие много и не може да се признае за алкохолик.Диалогът завършва със скандал от негова страна и се напива до безсъзнание.Това е от както се познаваме,но имам чувството,че алкохолизмът му се усложнява!Незнам още как търпя това,но се опитвам да задържа семейството ни ,тъй като си имаме 7 месечна дъщеря!Моля,дайте ми съвет как да му помогна.Нямя ли някой капки или хапчета,които мога да му разреждам в питието без да знае,за да може,ако не да го спре,то поне да го намали?
    от алексантов | 09.09.2008 19:34

Прочетете тук Link След консултации с медицински екип ще ви бъде назначено лечение. Предполагам че REVIA ще е едно от лекарствата ,понеже подтиска центровете в мозъка отговорни за зависимостта. Въоръжете се с търпение .Лечението е дълго и скъпо , но няма друг начин.Успех. PS. при мен помага засега тази схема.
    от lidia_135 | 04.09.2008 19:37

Много ви благодаря за отговора. Той продължава да пие от сутрин до вечер - казва че не го боли около черния дроб... Но предполагам че всички с този проблем говорят така. Лошото е че има изтръпване на крайниците , което завършва с това че не може и от леглото да стане - в болницата го възстановяват и всичко се повтаря. Много е тежко да се живее в подобна среда. Благодаря за отговора още веднъж и ако мога да ви помоля да ми отговорите какви са възможните последствия от всичко това при условие че заедно с лекарствата приема и алкохол. Благодаря ви още веднъж!
    от Д-р Янева | 04.09.2008 16:12

Има уголемен черен дроб с мастни натрупвания в него. Останалите структури са в норма. Находката най-вероятно е свързана с алкохолния проблем.
  • Алкохолик в семейството!
    от lidia_135 | 03.09.2008 20:08

Много се извинявам ако не съм поставила новата тема в правилен раздел - ако е така моля модератора да я премести като предварително се извинявам! Баща ми е алкохолик и след изследвания поставихатази диагноза. Ще бъда много благодарна ако някой успее да ми разчете тази диагноза : УЗД-Ч.дроб-167мм в дясна мкл, с груби дифузни стр.промени от стеатозен тип.в. порте-11мм; жл.мехур-с норм. р-и и форма. д.холедохус недилатиран-панкреас - с норм.р-и, хомогена стр.; далак -б.о.д - л.бъбрек - б.о! Наистина ще бъда благодарна на всички, които се отзоват! Благодаря

Напиши отговор