Главоболие. Мигрена | Постоянна болка в главата

Напиши отговор
  • Re: Постоянна болка в главата
    от Silvi | 11.06.2018 08:59

Благодаря много!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.06.2018 17:16

В нета принципно пише доста неща и трябва избирателно да се чете, така че не прекалявайте с четенето а слушайте доктора си. Добре е да се направи и един доплер на съдовете на шията и главата.
    от Silvi | 08.06.2018 12:27

Чета в интернет ужасни неща... Затова се плаша доктора ме уверява, да не се притеснявам и аз вече не знам от какво се предизвика това и какво да правя. Нямам други оплаквания само главоболие понякога спира с дни не ме боли друг път месеци наред ме боли вс ден не по цял ден пак на моменти спира и започва.. Пулсира и тежи в челната област пия едни прах чета италиански Оки, но аз не се тревожи за болката ще я изтърпя не е силна толкова много просто се тревожа от тази диагноза дали е много сериозна и опасна в ЯМР пише данни за промени, но доктора не обясни толкова мн ли са промените моля да ми кажете толкова ли е сериозно или наистина драматизирам?
    от Silvi | 07.06.2018 19:48

Много ли е сериозно защото доктора ми каза, че не е кой знае какво и да не се драматизирам толкова повече движение хубава храна и това е. Не ми предписва съдорязширяващи защото съм в детеродна възраст и не е спешно лечението.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.06.2018 22:35

Според мен на ЯМР-то е ясно - болест на малките съдове. Вероятно е от това.
    от Silvi | 29.05.2018 19:04

Здравейте на 25 съм и имам постоянно главоболие от 6 месеца. Не е супер силно и непоносимо, но е постоянно. Ставайки понякога започва страшно силно пулсиране отгоре на темето все едно ще се пръсне и тежест също в самата глава. Посетих уши нос гърло не се установи нищо, след това невролог, а той след няколко прегледа ме изпрати на ЯМР от който се установи следното : Двустранно в областта на базални ядра с превес в дясно перимезенфалично, наличие на лакунарни хиперинтенсни в Т2 и хипи към аинтенсни в Т2 FLAIR точковидни и овални зони по типа на болест на малките съдове. МРТ данни за промени по типа на болест на малките съдове (микроваскуларна енцефалоп) Моя доктор каза, че се пият съдоразшоряващи хапчета но не са подходящи сега в детеродна възраст и че не е нищо кой знае какво, но е като бреме вс ден.. Имам и ниско кръвно което не знам дали има отношение към написаното.. Ако не е кой знае какво защо така боли и пулсира сякаш ще се пръсне? Моля ако някой има инфо каквото и да е да сподели. Благодаря
    от Petur | 27.05.2018 17:19

Някой имал ли е подобни симптоми , ще съм много благодарен ако някой даде съвет . Ако си направя ЕЕГ , дали може да покаже нещо. Вече се притеснявам не защото е нещо сериозно ами защото вече не изчезва много време и ме тормози и психически вече !
    от Petur | 19.05.2018 21:37

Помагах на един приятел , една седмица и къртихме някакъв бетон с чукове .Имаше силни вибрации и буквално като удряхме цялото тяло ни се разстърсваше , малко след това ми се появиха тези болки който вече не отшумяват 7-8 месеца .Щом направя някви елементарни движения да подскачам например , да се затичам , или особено като минавам през легнали полицай с колата ми се разстърсва цялата глава и почва да ме боли .Примерно като ходя на разходка и от вибрациите на тялото почва леко глождене или човъркане отгоре в теменната област , но започва постепенно и се увеличава до едно положение , като почна да подскачам се провокира доста бързо и после си трае с часове и намалява до едно положение но никога не изсчезва.Тя е такава болка все едно мускулна треска все едно нещо ми се раздразва в главата не е като нормално главоболие ,точната дума е раздразване и чуството е все едно получвам мускулна треска но си е болка .Вече ме тормози доста месеци и вече се страхувам да не остане хронична и да ме сапътства цял живот .Никакви лекарства не ми помагат пил съм всякакви , и тва е защото че не е като нормалното главоболие или клъстерните .Ами защото ми се провокира все едно имам дразнител на главата и при вибрации започва това човъркане .Възможно ли е от тези вибрации на строежа да ми се е разместило нещо което да не ми го откриват ЯМР-тата и другите изследвания .Възможно ли е да се е скъсало нещо и постоянно да ме гложди , отвратително е и нищо не ми помага . Не го усещам в дълбочина на главата , всякаш дразненето е на самия чеереп или точно под него ,Все едно някой нерв ме гложди но болката не е толкова остра като болка от зъб да речем ,ами е по тъпа .Вече незнам какво да правя . Също така от горе долу толкова време имам и постоянно замайване , не ми се въртят самите предмети ами по скоро имам махморлук и съм изпил 2 водки . Не губя равновесие , или стабилност , но се губя в пространството просто ми е силно лошо на главата като опиянен съм .и Ямр правих и доплер и снимка на шиините , и на отоневролог ходих ,- каза ми че нямам проблеми с вестибуларния апарат , и на кардиолог съм ходил , и на офталмолог и вс е нормално както бях споменал по горе . Пълна кръвна картина съм правил , хормони на щитовидна жлеза и тук вс е нормално освен леко завишен холестерол 5.50 и леко завишена пикочна киселина 445 . Но това главоболие и постоянно замайване мнг ме тормозят . Ходил съм на 5-6 невролога в София казват ми за болките че било функционален проблем с течение на времето щяло да отшуми и ми дават Реотив ,денаксит , или ципралекс но нищо не е помогнало до сега .За замайването ми изписваха бетасерк вестибо , или гинкобилоба (тебокан ) След като отоневролога установи че нямам проблеми с вест апарат спрях бетасерка (вестибо) . Гинко билоба си пия от няколко месеца профилактично но пак си имам кризи ту намаляват ту се увеличават но все съм като пиян . Предписвали са ми освен успокойтелните, съм пил и афламил баклофен , етодин форт , аналгини и парацетамоли , аулини , милгама н и всякви работи нищо не ми помага .. ЗА последно бях отишъл при един хомеопат и ми каза че заради лекото оомазняване и организма ми реагира така и за това ми се вие свят ,беше ми дал 2 хомеопатични + (забравих как се казва точното име но , е хрнителна добавка омега 3,6,9 мастни киселини + хранителна добавка за черния дроб но нищо не помогна нито за болките в главата нито за замайването ми . Епикризата от болницата ми беше Невро вегетативна дистония и невро вегетативни кризи но аз си имам една папка с диагнози и нищо .Уж нищо ми нямало да съм си намерил ново гадже ми каза невроложката но нито болките ми минават нито постоянното опиянение което вече ми пречи да живея нормално .
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.05.2018 14:26

Доплер на шийни и мозъчни съдове е добре да сенаправи
  • Постоянна болка в главата
    от Petur | 02.05.2018 16:10

Здравейте. От около 6 месеца имам постоянна болка в главата, която се засилва при физическо натоварване и при вибрации. Усещам постоянна монотонна болка в теменната област, обаче като карам колата минавам през легнали полицаи или дупки, или когато се затичам ме заболява мнг силно . Всякаш мозъка ми се удря в черепа и усещането е все едно някой ме е ударил с нещо по главата, и следователно при покой болката намалява до едно положение но никога не изчезва, и пак така докато не я раздразня. Не ме боли цялата глава, само горе в темето и го усещам в радиус колкото яице. По този случай влязох в болница, ходих на кардиолог, на очен, уши нос гърло, правиха ми ренген на шиините прешлени, имам изгладена шийна лордоза, доплер там вс е нормално, на ядрено магнитен резонанс който не показва нищо освен киста в долен десен максилиарен синус, която не ми създава проблеми, хормони за щитовидна жлеза, пълна кръвна картина вс е нормално изпих куп лекарства афламил, баклофен различни антидепресанти, различни болкоуспокояващи аналгини и всякви такива болката не се повлиява от нищо, много е неприятно все едно някои ме човърка отгоре по главата и като се затичам, изкачвам стълби, дори и да подскачам ми се раздразва мнг силно след което ме държи цял ден. Докато спя ми се успокоява леко но никога не изчезва. Според невролозите ми няма нищо а мен ме боли ужасно и не отшумява въобще вече 6 месеца никак не се е променила болката. Кръвното ми е нормално . Някой имал ли е подобен проблем, да даде съвет, вече незная на какви доктори да ходя нищо и никакви лекарства не ми действат, все едно петел ме кълве постоянно по главата. Забравих да кажа че нямам травма по главата. Ще съм мнг благодарен ако някой даде съвет М 28 г.

Напиши отговор