Главоболие. Мигрена | Стрелкаща болка в задната част на главата.

Напиши отговор
  • RE: Стрелкаща болка
    от Вики | 19.02.2021 00:15

Здравейте.От около 6 месеца получавам странни болки в главата.Болката или от ляво или от дясно и трае няколко секунди и е все едно някой ме пробожда с нож. Пристъпите не са продължителни,но понякога са много чести. Бяха ми направени кръвни изследвания и всичко е в норма. Главоболието обаче се появи след голям стрес. Мислех си че имам проблеми със сърцето и получавах паник атака. Беше ми поставен холтер и всичко е нормално. Но след това започна едно стягане в главата. Направиха ми ямр и ми откриха 2 съдови лезии.Докторите казаха че няма от какво да се притеснявам въпреки че това не се среща при хора на моята възраст (21г). Всичко това ме стресираш много..изпаднах в депресия..постоянно имах чувството че ще умра е че всеки момент ще получа инсулт. След всичкия изживян стрес се появи и това неприятно стрелкащо главоболие което не ме оставя намира.Моля ако някой е имал проблем да сподели и да ми помогне да изляза от този ад.
  • RE: Стрелкаща болка в задната част на главата.
    от Асенова | 12.11.2020 16:23

здравейте искам ако може съвет тъй като мен ме боли главата повече от една година и половина страдам от главоболие ходих къде ли не заради това го боли обиколих 20 неврология и пет психиатъра и не мога да открият от какво е главоболието вече съм се отчаяла по някой лекар знае какво е нека да ми пише точно по принцип по почва да ме боли едната част на главата боли ме окото вече ми тупти постоянно главоболието ежедневно не може да се спи от него вечер се усилва повече и е обезболяващи за него изписваха ми най-различни лекарства нищо не помогна направихме ЯМР заради него не я марето няма нищо и не знам вече съм случая мисля че няма лекари в България някой ако може да ми помогне да спре това го боли е нека да ми пише
  • Re: Стрелкаща болка в задната част на главата.
    от 8888 | 05.03.2013 01:26

Благодаря Ви за съвета .С уважение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.03.2013 20:16

Значи причината не е кардиогенна. В такъв случай е добре да се направ ии преглед при невролог.
    от 8888 | 03.03.2013 17:18

Здравеите отново ,същата вечер в бърза помощ ми направиха кардиограма с специалист ,казаха ми че всичко е в норма но главоболието не минава
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.03.2013 19:40

Ако се подозира проблем с кръвното налягане най-добре е първо да се направи консултация с кардиолог.
    от 8888 | 02.03.2013 01:43

Здравеите,преди една седмица ходих до спешна помощ с оплакване :причерняваше ми пред очите студена пот и ледени краиници ,виеше ми се свят кръвното което показаха апаратите беше 125 на 80 ,аз по принцип съм със ниско кръвно вариращо :90на 70 ,80 на 60 ,60 на 40 ,изсписаха ми атаракс ,след прибирането ми в къщи на следващия ден се появи силна остра болка в тила и главата а досега не ми се беше случвало .Въпросът ми е следния :възможно ли е да е от ниското кръвно и какви мерки в този случаи мога да взема ,главата ми е като менгеме ,да пия ли атаракса или да започна да приемам за ниско кръвно медикаменти .Евентуално какви мога в случая да взема?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.01.2013 17:02

Успех!
    от Dobromir | 29.01.2013 21:05

Благодаря за отговора!!!Ще взема направление за Невролог
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.01.2013 18:24

Оплакванията са доста нетипични. За да се постави диагноза трябва да се направи преглед от невролог по време на такъв пристъп.
    от Dobromir | 28.01.2013 20:33

кога ще мога да получа отговора по въпроса ми??????
    от Dobromir | 27.01.2013 19:49

имама и аз такава болка само че при мен е друго,когато се изправя от задната част на шията започва да пулсира и мгновенно се изкачва във задната част на главата и съпръвожда със гадене (повръщане) но когато легна ми минава мгновенно!!!Понякой път когато се изправя и започва болката или съм в седнало положение почва да ми тупти не остра а тъпа болка в това състояние задържам въздуха и спира докато непочна да дишам пак!!! Ходил съм на лекар направиха ми пълно иследване на кръв и.н. + и сканираха ми главата но нищо неможаха да открият!!!какъв ще е вашия съвет??
    от Lyubo Mitkov | 20.12.2011 22:54

И аз ще се включа и изключително много се надявам на професионален отговор.От лятото някъде започна да ме боли главата отзад и отляво отстрани,местеше се.Врата ми се схващаше,болката беше много силна и постоянна.Аз съм студент 2 година,на 20 г. съм и ми казаха че може да е от преумора.Болката ми продължи,ходих при невролог в Токуда 1-2 пъти,правиха ми неврогичните изследвания - клекни,стани и т.н и ми даваха какви ли не лекарства,било на нервна основа,болката си остана..Бях се наплашил доста.Ходих след това във военна болница,правиха ми ЕЕГ и ми казаха че нищо ми няма и няма нужда от ЯМР и т.н Даваха ми пак лекарства до момента в който отидох и ми казаха че няма смисъл от лекарства,всичко ми е ок и да си живея живота.Болката ми утихна значително.От време на време се появява и както и болка във врата отляво също.Общо взето болката е само от ляво..Правих си и ренген на врата,нямам шипове или имам леки изменения като при повечето,не рабрах точно.Но напоследък пак започна да ме боли отзад горе малко вдясно.А има случай и отстрани вляво.И както казаха и тези преди мен,болката ми става по силна при натиск,сякъш е натъртено мястото,и чувстам болка като си дръпна косата.Кажете ми има ли нужда да се притеснявам ,след като на ЕЕГ - то ми показа,че всичко е наред и няма огнища,от което аз си се страхувах,сами се сещате от какво.. Е ,чакам отговор и благодаря!
    от kativk | 13.06.2010 23:05

Благодаря, че се включихте към моя въпрос д-р Цончев. По отношение на болката да не ме боли главата отвътре, колкото и некомпетентно да звучи, по скоро като че ли черепа ме боли при натискане, все едно съм се ударила някъде, а в определена точка се появява тази болка която описвам за кратко. Иначе започва от дясната половина на врата и продължава нагоре към главата и отчасти към ухото, все едно че някаква жила, ако мога така да го нарека ме боли, поне с напипване така го усещам, по някаква въображаема линия... Ама и аз направих едно обяснение, дано ме разберете... Благодаря много... А ако е невралгична болка, какво да предприема, между другото имам установена интракостална невралгия, понякога се обостря 1-2 пъти в годината между ребрата... Получих я от настинка, незнам това има ли общо.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.06.2010 20:36

Така, както го описвате вероятно не е главоболие, а поскоро невралгична болка. Опишете я по-подробно...
    от kativk | 13.06.2010 17:07

Да добавя, на 33 години съм и досега не съм имала сериозни заболявания, но подобно главоболие съм получавала на няколко пъти. Преди все го свързвах със стоене на течение, но този път като че ли не си спомням да съм стояла на студено, пък и в тази жега. Ако е от полза до преди няколко дни ме боля доста и лявата ръка предимно в китката, но и нагоре, това предполагам, че е от преумора, тъй като имам бебе, което държа повече с лявата си ръка, незнам дали има връзка с главоболието ми. Моля за отговор!!! Притеснена съм какво е това нещо.
  • Стрелкаща болка в задната част на главата.
    от kativk | 13.06.2010 16:52

Здравейте, ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете съвет относно моето нетипично главоболие. Тази сутрин откакто се събудих получавам странна болка в задната част на главата. При опипване мястото боли като натъртено повече отдясно, а като си дръпна леко косата се появява стрелкаща болка, същата болка се появява и при определени движения за секунда, но е много неприятна. Имам болка и във врата пак предимно в дясно. Преди време пак ми се е случвало подобно нещо, но като че ли сега е по-изразено. На какво може да се дължи това и има ли лечение. Благодаря ви предварително!!!

Напиши отговор