Депресия, тревожност, стрес | сърдечна невралгия !?

Напиши отговор
  • Моля помогнете
    от Пачо | 12.10.2018 17:18

Преди два месеца се оперирах във окръжна болница Пловдив диягнозата беше стеснение на шииката на пикучния мехур. След операцията със лазер ме оставиха във стаята ми и като се събудих видях че съм със катетър и не можех да мръдна от болка и не можех да спя спал съм по 2 3 часа на 24 часа след като ме исписаха това продалжи и до днес вече два месеца съм така споделете какво да правя към кои да се обърна
  • Re: сърдечна невралгия !?
    от despina | 21.11.2014 15:44

Имам болки под лявата мишница слизаща 4-5 пръста и също така минаващи към лявата гърда.Понякога дали от стрес или нещо друго чак гърдата ме заболява и чувствам все едно съм истинала там където е трахеята.Кръвното ми е 116/78/75.Плаши ме много тази болка,а пък и съм много страхлива затова ви моля за съвет как да постъпя.
    от д-р Цончев | 21.11.2014 15:05

Моля, пишете на кирилица!
    от despina | 21.11.2014 03:32

Imam bolki pod lqvata mishnica slizashti 4-5 prasta po nadolo i sashtobtaka minavashti kam lqvata garda.Ponqkoga dali ot stres ili neshto drygo chak garbat me zabolqva i chyvstav vse edno sam istinala tam kadeto mi e traheqta.Kravnoto mi e 115/78/75 Plashi me mnogo tazi bolka,a pak i az sa mnogo strahliva zatova vi molq za savet kak da postapq.
    от д-р Цончев | 05.05.2014 09:19

На това питане отговорих някъде по-нагоре.
    от Елии | 04.05.2014 14:45

Здравейте! На 23години съм, от 2 години имам прескачане на сърцето, след което и сърцебиене. Ходила съм при няколко кардиолога, правили са ми ЕКГ и ехограф, но ми казват, че сърцето ми е здраво, единственият проблем е бил, че имам по-ускорен пулс. В момента почти от година пия Фитокардин, понякога вземам и Валидол. Чувството е ужасно, сртахувам се да спортувам, не мога да живея като един нормален човек. Проблемът продължава и все повече ме притеснява. Много моля за съвет и помощ.
    от Kremenov | 15.04.2014 23:02

Здравеите приятели как може да ме посаветвате с тези проблеми оплакват от сърцебиене, "прескачане и спиране" на сърцето, виене на свят, безсъние. Характерни са оплакванията от сърдечна болка, която има пробождащ характер. Тя е силна, краткотрайна, като бодеж. Нерядко болните имат чувство на задух, дишат учестено и неравномерно, изпитват страх от задушаване, топли вълни, прилив на кръв към лицето. По правило не се откриват признаци за органично увреждане на сърцето правил сам всякакви иследвания на сърцето резултатите са добри. Вземам хапчета НЕБЕЛЕТ+ качвам кръвно то 150 на 100 и от две години няма решение на проблема. Ако може да ме насочи някои с подобен проблем пишете ми.
    от rumenof | 24.09.2010 20:43

Ходих на психиатър и всичко се оказа в следствие на нерви и стрес. Изписаха ми това което беше писано по-долу.. СИМПАТИЛА и за няма и 2-3 месеца всичко отшумя. Благодаря ми много ! :)
    от ericansamaz | 07.07.2009 18:02

Надявам се,някой който е преживял подобно нещо,да ми помогне....Моят проблем е 4е от 7 месеца съм със сърцебиене. От на4ало сърцебиенето беше непоносимо,по цялото си тяло усештах пулса си. Ходих на кардиолог,ендокринолог,психиатър....След посещението ми на психиатър накрая вси4ко ми се оказа 4е е на нервна основа бях на терапия с Tritiko 150 mg...Сърцебенето се намали до 70-80%...Сега имам разли4ни симптоми и болки.(Слабо сарцебиене,болки в областа на сарцето,тревожност,пулсиращо главоболие,затруднено дишане....) Въпросът ми е дали може това вси4ко да е на нервна основа ? Моля ви за помощ дали тези симптоми са преход на сериозно заболяване ? (Благодаря за отговорите) (SKYPE:my.skype.com.tr)
    от ericansamaz | 07.07.2009 17:36

Първото което е те съветвам бъди спокоен !!!! Второто аз имах пулс 160-170 преди 5 месеца ама не съм умрял още..... Моят съвет е да посетиш Кардиолог,ако се окаже 4е имаш здраво сърце зна4и ти трябва помост на психиатар желая ти успех,ускореният пулс се лекува успешно за тожа главно бъди спокоен.
    от jeny1 | 19.06.2009 21:34

HELP dnes moqt puls beshe 110 i umrqh ot strah MOLQ vi daite dobar psixiqtar
    от stelco | 31.05.2009 09:49

Здравей,според мен всичките ти оплаквания са на психична основа и ако вземеш лекарства за сърцето може би ще влошиш състоянието.Мой приятел преди половин година беше същия като теб-ходи по лекари -кардиолози,ендокринолози, но какрая го пратиха на психиатър,защото нямаше ефект.Той му изписа Симпатил .Вземаше го 2 месеца и всичко изчезна, след това го спря и сега се чувства мног добре.Бяха му обяснили ,че не е психо/защото той се притесняваше точно от това/,а Симпатила ще му премахне тези усещания без да го дрогират с други психолекарства.Това е на билкова основа,защо не пробваш!
    от Erican | 28.05.2009 14:28

Преди 2-3 месеца имах прескачания,ходих в бърза помощ с 160 пулс,беше истински ад...След 1-2 дена ходих на кардиолог,той ми изписа Egilok R 50 mg (Бета блокер) обаче нещата не се опражиха,ходих на ендокринолог и накрая се оказа че е на нервна основа...Ходих на психиатър,той ми изписа Tritico 150 mg бях 20 дена на терапия с Tritiko и се опражих напълно....Според мен ходи на психиатър,ще има ефект ще видиш!
    от Erican | 28.05.2009 14:26

Преди 2-3 месеца имах прескачания,ходих в бърза помощ с 160 пулс,беше истински ад...След 1-2 дена ходих на кардиолог,той ми изписа Egilok R 50 mg (Бета блокер) обаче нещата не се опражиха,ходих на ендокринолог и накрая се оказа че е на нервна основа...Ходих на психиатър,той ми изписа Tritico 150 mg бях 20 на терапия с Tritiko и се опражих напълно....Според мен ходи на психиатър,ще има ефект ще видиш!
    от maks12 | 28.05.2009 13:37

да бе да и психиатъра щте му оправи прескачанията .Браво
    от Erican | 28.05.2009 00:41

Rumenov...И аз имах същите проблеми като твоите...моят савет е да ходиш на психиатър,той щте ти изпише лекарства за стреса и проблемът ще из4езне за 2-3 седмици...Спри цигарите и алкохола!!!
    от nasko1708 | 16.04.2009 23:34

Здравей приятелю,на мен ми се случи абсолютно същото преди 9 години и аз усещам как бие сърцето ми във всеки един момент,имам и прескачания и когато ми се случва е кошмар за мен защото губя рязко въздух и имам чувството че си отивам.На 27 год.сам като чета това което разказваш все едно аз сам го писал,и аз пуша по малко и обичам ракийката но не мисля че там ми е проблема.Правили са ми всякакви изследвания и ми казват че сърцето ми е здраво но от адреналина и невралгията се получава така,в началото ми изписаха Атенолол а преди 2 год го смених със Бизогама.Вземам по 5мг на ден.Откакто приемам бетаблокера нямам тахикардия и пулса ми е 65 но това е благодарение на препарата обаче прескачанията все още ги получавам и усещам сърцето си постоянно как бие.Адски гадно е,понякога имам чувството че ще ми изскочи през гърлото,вече си мисля че имам някаква болест а докторите все ми казват : "Здрав си като бик,стига си се вманиачавал"Как да им обесня че ми е дискомфортно да усещам нонстоп как ми блъска сърцето и да ме задушава чат-пат .Чесно-казано шубе ме е да не си ида младичък като много други жертви на некадърни доктори.Дано са прави че съм здрав щото сина ми е малък и много изкам да го гледам как расте.Ако си намерил някакъв лек пиши моля те,аре чао.
    от rumenof | 16.01.2009 19:13

Благодаря за това обяснение, нужно ми беше :)
    от t.todorov | 14.01.2009 21:28

Здравей, има все още много неизвестни. Аз дотук виждам че двама ценни за теб хора са починали, а ти го сподели между другото. Това ме кара да си мисля че емоционално още не си го преживял. Стреса който е отключил симптомите, както ти е казал и кардиолога би могъл да е посттравматичен. Това означава, че когато човек е сполетян от тежко неочаквано събитие, за да може да се съхрани, голяма част от емоциите биват изтласкани или складирани, но далеч от съзнанието. Това е опит да се защити психичната цялост. Лощото обаче е че точно тези изтласкани емоции, които в повечето случаи са страх, гняв, скръб, агресия са все още в теб и дори и да не го разбираш те излизат под формата на симптом. Хапчета биха могли да облекчат моментно нещата, но само симптомите. Причините си остават. Понякога човек има нужда да "смели" емоциите в защитена и безопасна среда. Препоръчвам ти при положение че лекарите не откриват причина за симптомите да се насочиш към психиатър и след това да започнеш психотерапия при психотерапевт за успееш да преработиш травмите. Не забравяй все пак че това е форум и всичко приключва до предположенията. Точните неща се случват само в среща със специалист очи в очи. Успех.
    от rumenof | 09.01.2009 19:18

Еми максимум кутия на ден и по 2-3 ракии вечер хех :) Но главно ги усещам тези работи когато си легна и понякога трудно заспивам или се събуждам през нощта. Еми ще предприема съвета Ви за спортуването :)
    от iwa | 08.01.2009 21:11

Зависи колко пушиш и пиеш. Но, във всеки случай фитнес или някакъв друг спорт ще ти дойдат добре.
    от rumenof | 08.01.2009 17:40

Ам.. това нещо вече продължава 3-ти месец и почвам да си мисля че е от цигарите и алкохола има ли такава вероятност.. или категорично не е от това и да си чакам докато отшуми. Вярно тези прескачания се случват по-рядко но сърцебиенията са по-чести. Мерси :)
    от rumenof | 09.12.2008 18:24

Уоу такъв отговор очаквах благодаря ти много, ще черпя :)
    от iwa | 09.12.2008 16:22

Никой не може да ти каже .Два , три месеца може би .Но, ако бързаш , самото бързане води до отделяне на адреналин и увеличава срока .Така, че приеми, че ще отзвучат точно когато трябва , нито по рано, нито по - късно. Всъщност голяма част от оплакванията на пишештите във форума се дължат на бързането .Те не си дават сметка, че винаги когато бързаме , независимо за какво в тялото ни се отделя адреналин .Той усилва сиптомите на напрежение и страх и поражда ново искане нещата да станат по - бързо .Това води до нов излив на адреналин и така до безкрай. А, иначе организма си има естествени буфери за спрвяне със стреса .Проблема е, че те действат по - бавно отколкото ни се иска и така завъртаме порочният кръг на хроничният стрес .
    от rumenof | 08.12.2008 18:10

Дам точно така ги приемам но исках да знам дали е нормално да продължава толкова дълго време .. месец и половина за сега.. :) Миси :P
    от iwa | 08.12.2008 17:46

По принцип адреналина който се отделя по време на стрес дава такива оплаквания .Когато има два смъртни случая за такъв период е нормално той да се повиши .Въпроса е да приемете, че оплакванията Ви са обичайни след такива прецивявания.
  • сърдечна невралгия !?
    от rumenof | 08.12.2008 14:36

Здравейте! Незнам дали тук трябва да публикувам тази тема, но според диагнозата ми я четете в този раздел. Момче съм на 21 години. Преди месец усетих еднократно прескачане на сърцето, а на следващия ден то се потваряше долу горе през 4-5 часа поне 3-4 пъти последователно. Имах и бодежи, стягания, а също и всекидневно сърцебиене (незнам дали е точния термин, ритъма е нормален понякога леко забързан, но главното е, че усещам как бие сърцето и когато седя, вървя, лежа.. ). Появяват се и леки задушавания все едно някой те е стъпчил по гърдите. Появяват се без да да извършвам силова работа. Цигари пуша от 1-2 години, алкохол в нормални дози, при рожденни дни в двойно нормални дози :D Малко прекалявам и с кафетата. В допълнение към това преди 4 месеца почина мой приятел, а преди 3 баба ми. Имам и отделни други стресови ситуации в работа, личен живот. Заключение на лекаря ми след ЕКГ е че имам сърдечна невралгия породена от стреса и нервите. Продължава вече месец и половина почти, пия само мента-глок-валериана друго не ми е предписано. Има леки подобрения, но сърцебиенията ги има почти винаги. Трябва ли да ходя при друг кардиолог да ми правят ЕХГ или да оставя на времето да ми мине както казва лекаря ми. Благодаря.

Напиши отговор