Депресия, тревожност, стрес | Деперсонализация

Напиши отговор
  • Re: Деперсонализация
    от | 25.10.2008 22:33

Интересно ми е в последно време и друг път ми е ставало но сега отново се появи следният проблем. Значи сънувам кошмари от време на време и в тях се намирам на някое познато място из града ми но обстановката е променена все едно не съм живял там но ми е познато всичко. И като се събудя след няколко дни обстановката от съня се пренася в реалността всмисъл като мина от някое място все едно преживявам за кратко кошмара и обстановката от съня ми изплува в съзнанието ми и това ме стряска. Да имате представа от какво може да е това. Ципралекса ми помага и не вярвам от него да е, защото и преди да почна да го пия ми се е случвало това.
    от | 14.10.2008 21:07

Добре благодаря много. Да наистина има подобрение леко очаквам да ми помогне гледам и сам да си помогна.
    от Д-р Янева | 14.10.2008 20:06

Няма проблеми ако взимате и билките. Подобрението от лекарството тепърва би трябвало да се усети.
    от | 14.10.2008 17:15

Ми засега добре върви изписаха ми преди 2 седмици ципралекс помага ми донякъде. Опитвам се и сам да не мисля за страха и за тези неща. Искам да попитам има ли проблем ако вземам и понякога по един глог и мента и валериана хапче ???
    от Д-р Янева | 04.10.2008 16:52

Винаги може да споделите как "вървят нещата" и ако можем с общи усилия да помагаме....
    от | 03.10.2008 19:52

Днес се консултирах със психиатър изписаха ми хапчета и ще се опитам и сам да преодолея това състояние и така. Благодаря на отзовалите се.
    от rescue | 03.10.2008 00:01

Здравей. Паническата криза, пряко не може да те убие, но тази ситуация с басейна... Вероятно проблемът ти е на психологическа основа, препоръчвам ти да се консултираш с психотерапевт. Друго което, ще облекчи състоянието ти при криза е дишането в хартиена торбичка. Важно е при подобна ситуация да се спреш за малко да починеш и да се опиташ да нормализираш дишането си. При по голяма част от кризите на паника имаме учестение на дишането, което води до хипервентилация, а от там до виене на свят замацване на погледа и всичките тези симптоми. медикаментозното, лечение не е решение на проблема то може да блокира появата на това явление но вероятно проблема се крие в теб и ти сам трябва да стигнеш до него и да намериш решение. Задай си въпроса от какво най- много те е страх. И се консултирай с терапевт
    от | 02.10.2008 13:12

Мерси много. И аз се надявам защото малко по нормално да почна да гледам на някои неща.
    от Д-р Янева | 02.10.2008 09:04

Има начини да се справите, потърсете помощ. Желая ви успех и късмет.
    от | 01.10.2008 20:17

Значи ако това лято не бяха станали тези неща на 2 пъти да ми припомнят какво ми беше преди 2 години нямаше и да се сетя. Бях почнал да забравям това нещо. Значи ако отида на психиатър има ли начин да забравя за това нещо и да го превъзмогна да не ми пречи повече.
    от Д-р Янева | 01.10.2008 19:59

За съжаление няма формула за това, нито готова рецепта. Марихуаната има гадното свойство да отключва психични симптоми ако човека посегнал към "цигарката" има такава готовност. Мисля че имате нужда от консултация с психиатър и една по-продължителна психотерапия, където да се научите да се справяте сам със страховете си. Бих ви перпоръчала център "Динамика" в София.
  • Деперсонализация
    от | 01.10.2008 19:52

Здравейте всички. Значи проблема е следният. Преди 3 години март месец се напуших с трева и след това ме хоспитализираха с високо кръвно и ускорен пулс. Всеки би казал препушил си нищо ти няма ще ти мине. Да но не. След това след един месец приятелката ми ме заряза и това ми повлия доста. През този месец пиех кафета нон стоп макар че ми бяха казали да не пия пушех и така. След това един получих паническа атака. Всмисъл както си стоях почна да ми става тежко, започнах да изптивам страх, замая ми се главата, когато почвах да фокусирам върху някой предмет ми се напрягаха очите и започвах да изпитвам същото като когато се бях напушил, все ендо не зная какво правя, все едно гледам тялото си отстрани. Това продължи доста пъти накрая започнах да не му обръщам внимание и ми мина но пак като се сетех за него ми пречеше, започнах да изпитвам страх да правя доста неща че може това нещо да ми се случи и така тази паника отново да ме обземе. Мина 1 година и през март 2006 някъде веднъж имах излизане и тогава видях един приятел обърнах се да му викна и ми се зави свят учести ми се пулса при рязкото връщане на главата започнах все едно да излизам от тялото си и да ми става зле. Отидох най накрая на лекар и ми дадоха деанксит той ми помогна доста но само да преборя страха. Пил съм също и глог и мента и валериан и те ми помогнаха и започнах да изхраждам имунитет от това нещо. Но тази година един път както си плувах и по едно време на последната дължина ми стана пак зле, загубух за кратко представа къде съм какво правя тук, чувствах си врата страшно напрегнат и все едно изстинал, очите ми отново бяха напрегнати и започна да ме обвзема някакъв страх че ще умра, че ще загубя съзнание и всеки път през всичките тези години това ми беше основният страха че от това нещо като ми стане мога да умра, мога да получа накакви поражения на мозъка, и така. Това нещо след този път на басейна се повтори още веднъж докато карах колело. Кажете ми какво да правя. Как да го превъмогна, как да се отърся от това гадно чувство, как да мога отново да карам на спокойствие колело и спра да мисля за това а не да се замисля за нещо каквото и да е и после се стряскам какво правя тука и започва да изпадам в това състояние.

Напиши отговор