Депресия, тревожност, стрес | Oбсесивно-компулсивното разстройство

Напиши отговор
  • Re: Oбсесивно-компулсивното разстройство
    от | 23.03.2014 18:49

Oтговор: А хомофобната кучка се появи! Нали се беше махнала?
    Oтговор: тролка, дано земята я прибере и стане на пръст!
    А това какво е, перко? На жертва пред модераторите ли ще се правиш?
    от mafu | 23.03.2014 18:48

Има една граница между психозата и неврозата и това е осъзнаването в някаква степен, че има вероятност това да не е вярно (в случая демоните.) Става въпрос за смътно усещане, тук е разликата между натраплива мисъл и налудност. Описването на "нещо като енергия, сила, демон" е много характерно за някои болни от ОКР, гледайте проект ОКР по TLC. От уикипедия: Видове обсесии Обсебеност от мисъл или представа за смърт на някой близък човек. Обсебеност, че някой или нещо (Бог, дявола или болест) ще навреди на него или на някой близък човек. Страх от заразяване и болести (например СПИН)
    от mafu | 23.03.2014 18:44

Ето ги нападките!
    от | 23.03.2014 18:43

П*дерас мръсен и миналият път ти казах к*рва ще викаш на оная дето те е и*срала Като ме и*чукаш и ми платиш тогава ще ми викаш к*рва само че не можеш нито едното нито другото
    Oтговор: Ти си цял демон за връзване . Какви ги ръсиш mafu.
    Къде видя заяждане в моя пост А като си мислиш че те обладават демони не си за форуми а директно за лудницата mafu луд си швестерке Затъваш и няма никога да изплуваш Жалък нещастен самотник П*дерас долен Гнусен си
    от mafu | 23.03.2014 17:52

И ти ще ме съдиш за ривотрила? Някъде беше написал че си приемал по 10 мг на ден. Това е патологична наркомания, при положение че максималната доза е 6 мг - три хапчета на ден , а не 5. Повечето нормални хора при такава доза биха изпаднали във дълбок пет дневен сън или дори в кома, ако досега не са приемали бензо.
    от mafu | 23.03.2014 17:50

И по леко със нападките и агресията, защото са жалки!
    от mafu | 23.03.2014 17:49

Много си агресивен нещо, да не си спрял ривотрила? За твое сведение аз го пия я веднъж седмично, я не, вече не ме отпуска като преди. А за просташкото поведение и нападките на лична основа оставям модераторът да се погрижи или съответните лица с бели престилки. Плаче си за хоспитализация. А злобната кучка софка, защото наистина е такава, се появява само да дразни и да се подиграва на хора които НАИСТИНА имат проблеми. Тя се появи тука да пита дали Стимулотон или Золофт е по-силен, при положение че е едно и също и да зададе налудничавия си въпрос дали с антидепресанти може да промени сексуалните влечения на нейна роднина. Е успя ли? Това което обясних ,дори да изглежда смешно, е характерен и много мъчителен симптом на ОКР - т.нар. магическо мислене, вярата че можеш да повлияеш на нещо извън теб с мисълта си и не е повод за подигравки, темата е именно за споделяне на такива преживявания и да се разбере дали друг е изпитвал същите неща,а коментарчето на Софка беше чист спам и нападка на лична основа, нямащ нищо общо със темата Обсесивно-компулсивно разстройство. Тъй че не аз, а селянката Софка трябва да бъде изселена на село. Впрочем откъде реши че не поддържам градинката пред блока? Аз съм деен участник във акцията на БТВ за почистването на София, тази година ще организирам чистене на няколко тревни площи и на гробищата.
    от mafu | 23.03.2014 17:32

И от тая всичката помия дето я избълва добре ли се почувства?
    от nebraska | 22.03.2014 22:55

ще ми псуваш ти жени, ах леле, мамка ти нещастна и разглезена
    от nebraska | 22.03.2014 22:54

аре бе манаф , къде си? да не видя пак розовите облачета от ривотрила? нека да припомня на всички как беше писал веднъж, че даже и децата си щял да кръстиш на ривотрил?!?? бахти идиота ненормален... и после ще ми дава съвети нахора наистина нуждаещи се.. да ти еба майката нещастник. ти имаш нужда знаеш ли от кво бе боклук, от мотика, от работа, земеделска от сутрин до вечер да ти дойде акъла. Шибаняк скапан Еле само да те разбера кой си...... мамицата ти. Сега пак ли ще пишеш до админа? теб всеки който ти го завре анално , вместо да излезеш кат' мъж се жалваш на админа:- О, моля те админе, сезирам те, изтрий му коментара, защото не съвпада с моето мнение. Ей за тебе специален поздрав -Апсурт - Ако"
    от nebraska | 22.03.2014 07:53

абе манаф, искаш ли да се срещнем някъде и да ти вкарам два шамара, после да ти дам една мотика и да изореш градинката пред блока си? Може ли така да говориш бе? стига си висял пред тоя комп бе простак и стига ми си се правил на великия д-р. да те еба у женичката. както е казал хипократ ако не можеш да помагаш, недей да пречиш! Ходи си пий там лекарствата и недей да тормозиш другите, че ше ти еба майката манаф долен. Имай малко мяра, да не те излекувам на бързо, че току-виж ще ти проследя IP-то.
    от | 22.03.2014 04:20

Oтговор: Мисля ,че развалих лампата във банята с мисълта си , и преди се е случвало да причинявам разни неща, сигерун съм вече че съм обсебен от демони, които излъчват някакви вълни от главата ми и влияят на реалността.
    mafu слънце не съм искала да дразня и да се заяждам. Предай моля ти се на демоните , дето излъчват вълни от главата ти и влияят на реалността, моите искренни извинения , не искам да развалят и моите лампи , в хола ми например.
    от mafu | 22.03.2014 01:05

Този форум е за хора с проблеми, не за злобни кучки с комплекси. Не е тук мястото да дразниш и да се заяждаш, моля модераторите да изхвърлят веднъж завинаги тази спамърка и тролка, дано земята я прибере и стане на пръст!
    от mafu | 22.03.2014 00:50

А хомофобната кучка се появи! Нали се беше махнала?
    от | 21.03.2014 15:05

Ти си цял демон за връзване . Какви ги ръсиш mafu.
    от mafu | 21.03.2014 13:30

Мисля ,че развалих лампата във банята с мисълта си , и преди се е случвало да причинявам разни неща, сигерун съм вече че съм обсебен от демони, които излъчват някакви вълни от главата ми и влияят на реалността.
    от nelkata5 | 29.01.2014 11:15

Благодаря за отговора!Да се надявам ,че наистина ще има някакъв резултат!
    от mafu | 28.01.2014 21:51

Влошаването на симптомите във първите няколко дни обикновено е признак, че е уцелено правилното лечение.
    от nelkata5 | 24.01.2014 12:08

Здравейте отново!Тези дни не съм влизала във форума.Благодаря ви за отговорите.Искам да споделя с вас ,че започнахме и трите лекарства да пие.Макар,че флуаксола чета в нета ,че се приема по 1 мг дневно,а на него лекаря му е изписал само 1/2 и то от 0,5 мг. Не знам дали не е малко.Но говорих с позната невролог и тя каза ,че може би психиатъра се е водил от това ,че взема и други лекарства и е преценил,че е достатъчно.но искам да споделя с вас,не знам дали се дължи на лекарствата/чета в указанията/,че през първите дни на приема може да се увеличи чувството на тревожност и страх.При него стана така,че отначало страхът беше само дали са му чисти ръцете и дали не се е замърсил ако без да иска е пипнал нещо/макар,че той не пипа нищо/но това го гложди непрекъснато ,че имало едно МОЖЕ....а сега започна да изпитва страх,като види примерно салфетки,че може да е минал покрай тях и без да иска да ги е пипнал и сложил в устата....,или приверно си е взел коженото яке и може да си е пуснал ръката надолу и то да е докоснало земята и т.н...Сега ходи и на психотерапевт не на психоаналитик.Вярно е ,че е минал само два сеанса ,правят някакви упражнения.. Въпросът ми е да изчакам ли да пие поне двадесет дни трите вида лекарства и да видим какво ще стане или още сега да ходим пак на психиатър или да търся психоаналитик а не психотерапевт? Извинявам се за дългия пост но ако някой е имал търпението да го прочете моля да ми отговорите и дадете вашето мнение.Забравих да кажа ,че най-големия проблем е с миенето на ръцете.Задължително при него трябва да има човек когато си мие ръцете,защото той знае,че ги е измил но въпреки всичко като спре водата си задава въпроса ,че може и да не ги е измил исе почва едно миене на ръце ,което може да продължи до безкрай.....помогнете...
    от Илиана Елезова | 20.01.2014 18:49

Моя съпруг също е с ОКР, писала съм по горе. Решихме да не взима никакви лекарства. Вече 10 дни сме в Англия, няма никакви симптоми на ОКР. Казва че се чувства добре. Незнам дали ще се появят отново. Зависи колко е тежко ОКР-то. Засега сме се справили само с психотерапевт. Успех!
    от mafu | 20.01.2014 18:07

Когато ти изписват лекарство, още повече ако си натраплив невротик, сиреч склонен към внушения, съмнения , тревожност и хипохондрия - просто хвърляш листовката без да я четеш,защото само би ти навредила. НЕ ЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКИ, НЕ ОБМЕНЯЙТЕ МНЕНИЯ, СЛЕДВАЙТЕ УКАЗАНИЯТА НА ВАШИЯТ ЛЕКАР И ИЗЛИЗАЙТЕ ПО-ЧЕСТО, ТОКУ ВИЖ "СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ" СА ИЗЧЕЗНАЛИ!
    от mafu | 20.01.2014 18:04

Флуанксол е антипсихотик. Психиатрите са толкова некадърни, че си правят лекарствени комбинации както им уйдиса - единственият препарат от описаните които би имал някакъв ефект при ОКР е есциталопрамът, но и той е съмнителен. Освен сертралин и кломипрамин /анафранил/ останалите антидепресанти нямат кой знае какъв ефект при ОКР. Но и постъпката на вашят съпруг е укорима - ще пиеш каквото ти е изписано, а няма да четеш щуротии в нета. Аз сега пия амитриптилин и не получих нито една от описаните "страшни" странични ефекти. Някои мислят, че след като е описано в листовката, то ще се случи непременно, но не знаят как да тълкуват листовки. Много често или често не означава 80% ,ами в порядъка на 1%-10%-15 % Освен това дори да се прояви даден ефект следва да се оцени дали той е тежък или лек. Амитриптилина пише,че предизвиква сухота в устата, възможно е и да имам сухота , но не е толкова тежка, че да я забележа и ако не бях прегледал листовката изобщо нямаше да го разбера. Страничните ефекти са в главите на хората и са от внушение - а опитът ми с антидепресанти е голям - 5 или 6. Струва ми се ,че манията от странични ефекти е част от заболяването на някои хора - те са хипохондрици и започват да си втълпяват, че изпитват еди какъв си ефект, а някои дори не са описани в листовката и после обвиняват препарата за своята хипохондрична лудост.
    от nelkata5 | 20.01.2014 16:15

Здравейте! на съпруга ми му поставиха диагноза ОКР. Ходихме на психиатър и му изписа ксанакс,есцитил и флуанксол.Но той реши че ще взема само ксанакс и есцитил,тъй като отзивите в нета за флуанксола не му харесаха.Посещава и психотерапевт.За сега няма кой знае какъв напредък.При него ОКР се изразява на тема честота и страх от микроби,замърсяване и болест.Може ли някой да ми каже какво е действието на флуанксола и защо се използва.Добра ли е тази комбинация от тези три вида лекарства.Чудя се дали да настоявам да започне да си пие и флуанксола.
    от Таня | 04.01.2014 23:51

Аз страдам от години,може би от както бях на 15,но скоро разбрах,че това всъщност е заболяване. Имам и ПР,вземам Есцитил. Помага ми за атаките. За ОКР какво ще ми помогне? Лятото бях на море,излязох толкова далеч от вкъщи за първи път след първата атака. Там дори не се сетих за моето ОКР,но като се върнах и още с влизането от вратата се започна. Ключа за лампата,дръжката на вратата,чехлите,кранчето на водата,всички ритуали отначало.
    от Илиана Елезова | 13.12.2013 13:48

Мафу, защо е този негативен коментар, аз просто съм споделила кой специалист сме посетили и сме доволни. И първо намери информация за този доктор и тогава се изказвай. Не искам повече да споря по този въпрос, защото тук където споделяме проблемите си е излишно. Просто е просто!
    от t.todorov | 13.12.2013 00:47

Той е доктор по психология, или специалист, който е защитил докторантура. Да не забравяме, че доктор не е равнозначно на лекар, както е общоприето. Но е редно подобни неща да са изчистени при работа с клиенти и те да знаят кое какво е.
    от mafu | 11.12.2013 13:21

Ако обича да си махне д-р от името, като е психолог. Това е само за хора с медицинско образование. Д-Р няма място пред нейното име! Психолог шарлатан, доктор ми била!
    от Илиана Елезова | 08.12.2013 12:11

Здравейте на всички, не съм писала от много време, за което се извинявам. Почти 2 месеца сме в България. Още като се прибрахме в края на октомври отидохме на психолог, или по скоро когнитивно-поведеченски терапевт - д-р Петър Василев в София. Направихме доста сесии. И двамата посещаваме. За мен лично е много полезно, тъй като вече съм горе-долу наясно как и защо се случват нещата. За съпруга - той е добре тук в България. Както съм писала и по напред, той в БГ няма признаци на ОКР, чувства се много по-добре, без ритуали и обсесии. Остават ни още 2-3 срещи с доктора и на 10.01.2014 си заминаваме обратно в Англия. Да се надяваме че,ще имаме поне някакъв ефект от посещенията. Ако и там имаме проблеми, съпруга ми разбра, че е по- добре и там да посещава доктор(той отказваше да отиде там). Той също разбра, от къде и как се получават състоянията на ОКР, знае как да обработва мислите си(ако мога така да се изразя) и ще видим дали ще има ефект. Аз лично много се надявам поне малко по малко ритуалите да намаляват и да се стигне до някаква промяна. Ако някой иска повече информация за доктора, да пише. За мен е много добър терапевт и се занимава не само с ОКР. Знам, че не всичко е доктори, но ние наистина имахме нужда от такъв! Поздрави на всички!
    от mafu | 18.10.2013 19:07

Oтговор: излекуван съм от обсесивно-компулсивно разтройство 0899846894
    Лъжец!!!
    от alexandar | 18.10.2013 19:05

излекуван съм от обсесивно-компулсивно разтройство 0899846894
    от Илиана Елезова | 12.10.2013 01:46

Здравейте, не съм писала от доста време! Имаше развитие на нещата, споделих с Иво и съм много благодарна, че даде доста съвети. Незнам дали съпруга ми се повлиял, нямам си на идея. Оказа се, че ОКР-то на съпруга ми е страх от шофиране, в Англия, да не би да блъсне някой. Но в България, го няма този страх.А това което не искам да направя за него, е че той иска да прехвърли колата на мен, а аз не искам,заради застраховките, защото са много скъпи, а неговата е по-евтина. Другата седмица се прибираме в БГ и ще търсим специалист. Ако някой може да препоръча такъв, ще съм много благодарна. По - горе бях написала някои имена, дали са ви познати? Поздрави!
    от mafu | 11.10.2013 15:48

Не издържам! Вече не мога нищо да правя, на нищо да се радвам! Пробвах да правя всички неща които ми казват...намерих си гадже,уча в университета...но не става, сладките приказки не действат,мракът още повече се сгъстява, писнало ми е да слушам сладки приказки за положително мислене и разтягане на локуми... искам смяна на лечението, искам терапия с анафранил в максималната доза от 300 мг, има ли тук психиатър който ще се съгласи да ми назначи такова лечение, да ми направи преглед и да проследи лечението ми! Просто не става, пия сертралин от 200 мг от година и не става! I cant live like this anymore! Вече не знам къде се намирам, започвам да се превръщам в объркано животно, което не знае къде са го оставили и защо, май преминах границата в която ще ми трябва сериозна помощ и няма да мога да успея без сериозно лечение, дори в болница, опитвам от година, но... опитвам да подредя мислите си, да подредя дома си, да си съставя модел на поведение и световъзприемане, да се изградя малко като стабилна личност със ясни цели в живота.
    от Илиана Елезова | 29.08.2013 23:42

Здравей Ббелчев, благодаря и за твоите съвети. Ще видим колко време ще отнеме да науча, каква е причината за това състояние на съпруга ми. Искам да попитам дали сте чували за д-р Петър Василев или Paul Wheble(женен е за българка и прекарва доста време в БГ) от София. Добри психолози ли са? А също и д-р Антония Анастасия(център за психотерапия гр. София бул. "Георги Софиййски" № 3 - поликлиниката на Военна болница). Ако имате някаква информация за тези доктори ще съм много благодарна. Надявам се съветите които давате да окажат поне малко влияние върху съпруга ми. Поздрави на всички!
    от BBelchev | 29.08.2013 03:55

Здравей puhcho, предлагам ти да прочетеш два примера за натрапливости заедно с техните обяснения: [url]Link Не казвам, че случаят на съпруга ти има нещо общо. Просто искам да видиш принципа - какво е естеството на подобни проблеми. Аз ви предлагам като се приберете в България да се обърнете не към психиатър, а към психотерапевт. Понеже проблемът изглежда е свързан с вашите взаимоотношения, ако за него ще е по-лесно така, може първият път да отидете заедно при психотерапевта. После психотерапевтът ще предложи как да продължат срещите.
    Oтговор: Незнам какво мисли след като прочете всичко, каза че натрапливите мисли са от нещо което не искам да направя за него.
    Хм, това изглежда като добър знак - в смисъл може бързо да се изясни какъв точно е проблемът.
    Oтговор: Аз му казах че ще направя всичко за него само да се почуства по добре, дори догодина се прибираме в БГ завинаги, тъй като там се чувства по добре сред роднини и приятели.
    Това може да е прекалено и да не е необходимо. Подобни проблеми се преодоляват трайно чрез психотерапия.
    от Илиана Елезова | 29.08.2013 01:46

Здравей Хормона :), Много ти благодаря за съветите, мъжа ми прочете това което си написъл и също и постовете на Иво. За съжаление мъжа ми пуши -не много - 7-8 цигари на ден и то сгънат тютюн които не са големи като другите, пие по 1 нескафе на ден, не пие, но спи по 6-7 часа - ляга късно, става рано и така. Незнам какво мисли след като прочете всичко, каза че натрапливите мисли са от нещо което не искам да направя за него. Аз му казах че ще направя всичко за него само да се почуства по добре, дори догодина се прибираме в БГ завинаги, тъй като там се чувства по добре сред роднини и приятели. Казва че натрапливите мисли там са рядко и ако се появят може да ги контролира. Мислиш ли че ако се съглася да направя това нещо, което и да е той би се почусвтал по добре и ритуалите спрат и обсевнето от тази мисъл ще спре. Аз му казах, не може ли да се примириш че това няма как да стане и да го приемеш поне за 1 час да видиш дали няма да се почувстваш по добре. Нищо не каза засега. Казах да си повярва и да се бори силно и че ще го подкрепям и двамата ще се справим. Той каза че по добре да не му позволявам, защото ще стане по зле, а пък ако му позволя щял да се оправи , което ми звучи като противоречие. Нещо не разбирам! Дано да помисли повече над това което сте му писали. Още веднъж благодаря за съветите. Поздрави!
    от mafu | 28.08.2013 14:16

Не съм съвсем съгласен, че неврозата и депресията не се отразяват на физическото здраве и продължителността на живота. Аз от моите получавам болки в стомаха,киселини,диарии,безсъние,сърцебиене,понякога хипогликемия. Баба ми от депресия си докара диабет.
    от Тайна | 28.08.2013 11:28

Иво е дал много добри духовни съвети, аз ще добавя някой битови, който съм научил.Първо искам да ви кажа, че с поведение от сорта "колко е зле съпругът ми,какво ще правим,трябва му психиатър спешно" много му вредите!Трябва да знаете, че 1.ОКР може да бъде излекувано 2.Съпругът ви има лека форма на ОКР вече 6 години,което е добър знак,пък и от разказа ви разбрах, че го получава само в Англия, което значи, че може да има психологически проблем, който да активира ОКР 3.От невроза не се умира и не се получават никакви физически увреждания. Аз съм се въргалял по земята,крещял съм,блъскал съм по стени, чупил съм чаши и чинии .Общо взето съм бил и през ада с моето заболяване,но и до ден днешен съм си жив и физически напълно здрав,само веднъж за малко да си счупя ръката в стената :).Така започнах,защото за всички хора с "нервни проблеми" разбира се най-важно е спокойствието-това звучи доста тъпо знам!Става въпрос най-вече да успокоявате съпруга си-кажете му нещата,който аз ви казах,кажете му, че много хора са с тази "Болест" и водят един напълно пълноценен живот, знаете ли например, че Леонардо Ди Каприо има ОКР от малък?Не го стресирайте за нищо!Добрият сън е много важен за нервите(минимум 8 часа) аз като не се наспя веднага ми почват проблемите!Много помага и невробекс се казва в България.Това е витамин Б-комплекс със сигурност го има в Англия.Добре е съпругът ви да не пуши и да не пие и да не приема никакви отрови за нервите(кафета и др.) това съм се убедил лично!Последно и много важно:Ако все пак решите да посетите психиатър трябва да знаете,че не съществува хапче,което да лекува ОКР и ако пие нещо трябва да е само временно за да му е по-леко да кажем.Сериозно не приемайте всяка дума на психиатъра на доверие, сами преценявайте кое е най-добре. Това е от мен и съм сигурен, че ще се оправи мъжа ти.Ако има нещо пиши тука сме само гърмяни зайци :)
    от Илиана Елезова | 27.08.2013 23:56

Здрасти Ивоиво, съпруга ми прочете поста ти, дори му показах и предните два. Незнам дали ще му повлияе, ще видим. Надявам се да има поне мъничък ефект. Ако имаш още съвети може да ми пишеш на лични, ще прочете това което си написал, не гарантирам дали ще поиска да пише, не е много по писането.Поздрави
    от Илиана Елезова | 27.08.2013 19:25

Здравей ивоиво, благодаря ти отговора. Първо съжалявам, че така описах проблема - болестта. Не съм запозната напълно с това състояние така да го нарека. Моля да ме извините всички тук във форума, просто съм страничен наблюдател виждайки съпруга ми как се мъчи всеки изминал ден. Незнам какви са му мислите, незнам какво става с психиката му. Много пъти съм му казвала че трябва да говори, да си излее душата за да му олекне, казва че стане по зле ако ми каже какво го измъчва. Казах му - седни пиши тогава. Няма да чета, само си кажи всичко дори на един лист хартия. Ще се опитам да го накарам да прочете, какво си написал а и останалите, какво пишат. Ще го накарам да ти отговори. Наистина с всеки изминал ден, ритуалите стават все по-дълги и мъчителни, Много ми е трудно да го гледам. Решен е че ще отиде на доктор като се приберем в България, така че ако някой знае добър психотерапевт, моля препоръчайте ми. Живеем в Мездра, така че ако има такъв във Враца, ще е най удобно, но дори и в София да е, няма да има проблем. Важното е да се намери такъв да му помогне. Ще съм много благодарна за информация!
    от ивоиво | 27.08.2013 11:35

Здравей пухчо, първо искам да ти кажа че това не е болест, днешно време всеки така го нарича за да му предаде някакъв вид, въобще замислете се каква болест е това, на мозъка ли?, на нервната система ли?, няма такава болест на мозъка, болестите на мозъка са много по сериозни, да кажа само че и аз имах ОКР т.е. такава "болест" и съм правил много грозни и негативни неща и то пред всякакви хора и съм говорил големи простотии, тези тревоги като ОКР, ПР, СФ и т.н. са явно съвременните главоболия и хората грешно ги мислят за болести, пък да не говорим идиотската психиатърска индустрия която само тъпче с хапчета, разрешаването на проблема е самоизследване като начало, за да се отърве съпруга ти от това нещо, се искат мнооооооого неща и мноооого усилия, даже ще е по-добре той да прочете поста ми, все пак той трябва да се справи с това, по принцип нещата които ще му помогнат много са - ПРИЕМАНЕ, ПРИМИРЕНИЕ, ВЯРА, аз се оправих така не само от ОКР ами и от СФ и други се оправиха по този начин, абсолютно важно е съпруга ти да се примири със ситуацията и да започне свободно да споделя за това не на всеки естествено на когото прецени, защото така от една страна ще му олекне, от друга ще разбере че това ОКР не е чак толкова странно и налудничево колкото му се струва, защото съм почти сигурен че за него това си е чиста лудост, което е пълен филм, илюзия, сигурно има и натрапливи мисли и за тях ще му кажа как да се справи и аз имах и се справих, хайде успех!
    от Илиана Елезова | 26.08.2013 17:52

Здраввейте, искам и аз да споделя моята история! Преди известно време разбрахме, че съпруга ми има ОКР.Всъщност откакто съм с него( 6 години), виждах, че има някакви проблеми, т.е. симптомите които са за тази болест, но не съм отдавала такова значение. Може би съм мислела че това е някакъв навик или приумица от негова страна. Проблема, е че ние живеем в Англия почти целогодишно и се прибираме в България за 2 месеца обикновено зимата. Симптомите ги няма в България, и като се приберем в Англия започват отново. Питала съм го хиляди пъти защо е така и никога не ми е давал отговор, винаги е отбягвал темата. Никога не е искал да говори за това. Бегло ми е споменавал че е имал страхова невроза като по малък, незнам на каква възраст, не иска да говори много и за това. Рядко споменава това и понякога съм си мислела да не са някакви последствия. Преди няколко месеца , просто по случайност се заговорихме и той почна да проговаря по тази тема. Накрая ми каза че е гледал по National Geographic, за такъв случай и как се казва болеста. Разрових се намеря информация, изчетох доста неща за да намеря начин да му помогна. Попаднах на английски сайт - организация която се занимават с тази болест. Писах им, върнаха ми много любезен и-майл но казаха че трябва да се отиде на лекар. Но той отказва да отидем на доктор тук в Англия, иска в България като се приберем. А достатъчно дълго има тези проблеми за да чакаме още. А и доколкото разбирам лечението може да продължи дълго, и колкото по рано толкова по добре. От това което съм изчела има само част от признаците. - докосване на различни предмети - подреждане на предмети по определен начин -стъпване на краката по определен начин - задържане на ръцете по предмети(например като си гаси цигарата и си задържа доста дълго ръцете) - издаване на звуци, все едно си прочиства гърлото, а няма нужда Това са нещата които прави, но не проверява дали са заключени вратите по няколко пъти, не го страх дали някой ще ни обере, или ще нарани близък, не си мие постоянно ръцете. Незнам какви са мислите му в главата, но става по зле. Онзи ден се скарахме, защото и на мен много ми тежи да го гледам как се измъчва. Каза ми че е станал по зле, откакто и аз съм разбрала каква е болестта му. Аз започнах да се самообвинявам, че съм настоявала да разбера и т.н. Незнам как мога да му помогна, не иска тук в Англия да отидем на доктор, не иска да сподели с никой друг от роднините ни, което пък натоварва мен. Затова се обръщам към вас и ви моля за съвет и помощ. Ще направя всичко възможно, за да му помогна. Възможно ли е без лекарства да се преодолее това състояние. Лекарствата водят ли до стерилитет при мъжете? Може ли да ми препоръчате добър доктор във Враца или София? Благодаря предварително!
    от Anonimen | 16.08.2013 04:41

Здравейте,направих си регистрация специално за да ви кажа едно нещо.. И то е,че без воля няма да се излкеувате,съветът ми е да осъзнаете какво правите и че от това няма никакъв смисъл. Кажете си,че това което правите не влияе нито положитлено нито отрицателно на който и да е било,влияе единственно на вашата психика се опитайте да го осъзнайте и намерете куража да спрете.
    от ивоиво | 03.08.2013 15:33

Коруин казах ти че ще е мнооооооооооого трудно то няма и как иначе, според теб защо си ги преодолял тея сексуалниет глупости в главата ти? ти си ги приел, което отново казвам че неозначава че ще ги направиш, означава само и единствено че си даваш спокойствие на съвестта, това за шизофренията при теб е точно както мислите на Мафу при него, вие ужаааааааааааасно много сте повярвали на тези идиотщини които са ви в главата и точно затова УЖ се проявяват симптомите, а бе човек на мен един изключителен психиатър специалист ми каза че ако се разболееш от шизофрения няма и да разбереш, ти ако се съмняваш в това че имаш шизофрения ОЗНАЧАВА ЧЕ НЯМАШ, шизофрениците мислят по съвсем друг начин, ти нямаш никакви симптоми на шизофрения, ЧОВЕК РАЗБЕРИ ГО ТОВА СА УЖАСНИ НАТРАПЛИВИ МИСЛИ КОИТО ТЕ ИЗМЪЧВАТ УЖАСНО МНОГО, ЗАЩОТО ТЕБ ТЕ Е СТРАХ ДА НЕ Е СЕ СЛУЧАТ НАИСТИНА, ТОЛКВОА МНОГО ТЕ Е СТРАХ ДА НЕ СЕ СЛУЧАТ ЧЕ ИМ ПОЗВОЛЯВАШ ДА ТИ КАЗВАТ ДОРИ КАК СЕ ЧУВСТВАШ И КАКВО ТИ ИМА, ТОВА С РАЗДВОЯВАНЕТО НА ЛИЧНОСТТА Е СЪЩОТО НЕЩО, АБСОЛЮТНО СЪЩОТО НЕЩО, А БЕ ЧОВЕК АЗ ИМАХ АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ МИСЛИ, ЗА РАЗДВОЯВАНЕТО НА ЛИЧНОСТТА И ЗА ШИЗОФРЕНИЯТА, АКО ТИ СИ ШИЗОФРЕНИК ТОГАВА И АЗ СЪМ ТАКЪВ И КАК СПОРЕД ТЕБ ЕДИН ШИЗОФРЕНИК Т.Е. АЗ ЩЕ СЕ РАЗКАРВАМ СЪВСЕМ СПОКОЙНО ПО УЛИЦИТЕ, ЩЕ КОМУНИКИРАМ АБСОЛЮТНО НОРМАЛНО С ХОРАТА, ЩЕ ЧУВСТВАМ ЩАСТИЕ И ХАРМОНИЯ И МИР В СЕБЕ СИ И ОБЩО ВЗЕТО ЩЕ МИСЛЯ ЗА СЪВСЕМ ДРУГИ НЕЩА, ДА НЯКОЙ НАТРАПЛИВОСТИ ОСТАНАХА НО ТЕ НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВАТ, ТЕ СЕГА СА НА ДРУГА ТЕМАТИКА И РАНО ИЛИ КЪСНО И ТЕ ЩЕ ИЗЧЕЗНАТ, ПФФ НИЕ С ТЕБ И МАФУ СМЕ НИЩО В СРАВНЕНИЕ С СЛУЧАИ КОИТО СЪМ ЧУВАЛ КАТО НАПРИМЕР ЕДИН ПОЗНАТ НА ЕДНИ МОИ ПОЗНАТИ КОЙТО БИЛ ИНВАЛИД И СЪС СИЛАТА НА МИСЪЛТА (НЕЗНАМ КАКВО ТОЧНО СИ Е МИСЛИЛ) Е ПРОХОДИЛ ОТНОВО КАТО ДОКТОРИТЕ НЕ СА МУ ДАВАЛИ НИКАКЪВ ШАНС, ДА НЕ КАЗВАМ И ЗА ДРУГИ ПО-ФРАПИРАЩИ СЛУЧАИ, ЗАЩОТО СИГУРНО НЯМА ДА ПОВЯРВАТЕ, А БЕ ХОРА ТЕЗИ ТРУДНОСТИ СА ВИ ДАДЕНИ ЗА ДА ГИ ПРЕОДОЛЕЕТЕ И ДА СТАНЕТЕ ПО-СИЛНИ, ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ ИМ СМИСЪЛ, ВИЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ СПРАВИТЕ С ТЯХ НЕ ХАПЧЕТАТА, ПОВЯРВАЙТЕ В СЕБЕ СИ БЕ ХОРА, ТОВА Е УЖАСНА СИЛА ДА ПОВЯРВАШ В СЕБЕ СИ, друго не се сещам за сега
    от kiril | 03.08.2013 07:34

Иво, но аз чувствам симптомите на раздвояване на личността и то силно на моменти.Имам натрапливия страх че съм болен от шизофрения и непрекъснато мисля за това.В резултат един път в деня получавам адското чувство че получавам раздвояване на личността и ми минават мисли през главата в трето лице които ме подлудяват от страх.Това ОКР ли е ....аз преборих по твоя начин ужасните натрапливи сексуални мисли към сина си но с това става все по зле.Вече започнах да мисля като шизофреник размиха ми се границите, първоначално си казвах това са натрапливи мисли и от това ми ставаше по добре и ме отпускаше но съмнението ме гризеше мислите в трето лице бяха все по разнообразни докато стигнах до днес когато съм убеден че това е шизофрения.
    от ивоиво | 03.08.2013 01:53

Така здравейте на всички, първо искам да започна с Коруин, защото мисля че той има нужда от спешна помощ, не заради друго а защото психиатрите или психиатъра който той посещава е за трепане извинявайте за израза ама психиатъра му е за лечение, така Коруин ГАРАНТИРАМ ТИ ОТ ДЪНОТО НА ДУШАТА СИ ЧЕ ТИ НЕ СИ ШИЗОФРЕНИК, НЯМАШ НИЩО ОБЩО С ШИЗОФРЕНИЯ, направо тоя твоя психиатър като го хвана такъв бой ще му тегля ама те май всичките са за бой, така първо тея мисли дето ти идват са абсолютно натрапливи и ако си мислиш че твоите мисли са ужасни значи моите са направо от ада, защото и аз имах сексуално извратени мисли, но много по ужасни от твоите, това са шибани натрапливи гадни мисли, които първо че никой не е доказал със сигурност от къде точно произлизат, но една моя психоложка която си разбира от работата, не като този идиот при който ти си ходил ми каза че тези натрапливи мисли каквито и да са те даже може да не са от нас самите колкото и странно да ви звучи, неможете да си представите колко теории има за това от къде идват както и да е, моите мисли бяха много по ужасни общо взето моите мисли бяха най-ужасните които можете да си представите, по-добре да не давам пример, важното е че се утарвах от тях САМ А НЕ С ТЪПИТЕ АНТИДЕПРЕСАНТИ, КОИТО ЕДИНСТВЕНИТЕ НЕЩА КОИТО ПРАВЯТ Е ДА ТИ ХАРЧАТ ПАРИТЕ И УШ ДА ТИ Е ПО-ДОБРЕ ОТ ТЯХ, пфффф тотална глупост кой се е оправил от хапчета бе, ако сте се оправили що продължавате да ги пиете, аз пък аз се оправих без да разчитам на тях айде отговорете ми, аз имах ОКР и Социална фобия, значи схемата да се справите с натрапливите мисли които са в основата на ОКР-то това гадно нещо е да приемете всичките мисли които ви спохождат, кооооооооооооооолкото и гадни да са те, да сега ще си кажете ама как да приема че примерно ще изнасиля дъщеря си, което е тотална глупост вие никога няма да го направите, доказателството за това е че ви е гадно само при мисълта за тази мисъл, че вие видяли ли сте престъпник със съвест хаахха, или по-точно изнасилвач със съвест, пффф това ще е някакъв нов вид престъпник, сега можете да кажете и че всеки си има негов път по който да се оправи да така е съгласен съм, но някой неща важат за всички, едно момиче със социална фобия вече се оправи след съвети те ми, в основата на всичко е да ПРИЕМЕТЕ МИСЛИТЕ КОЛКОТО И УЖАСНО И ТРУДНО ДА ВИ БЪДЕ, повярвайте ми на мен ми беше уасно трудно да приема примерно че мога да изнасиля майка си ебати изродщината ама го приех и в момента в който го приех тази мисял спря да ме мъчи, това последва и за останалите, това че го приемаш неозначава че ще го направиш, приемаш го за да си дадеш мир на съвестта, която е ужасно измъчена от чувство за вина че си си помислил такова нещо и то те мъчи защото го отхвърляш и теб те е страх че наистина можеш да го извършиш това, което ако само маааалко помислиш само по себе си отхвърля този факт, ако те е страх че можеш да извършиш нещо НЯМА НИКАКЪВ НАЧИН ДА ГО ИЗВЪРШИШ ЗАЩОТО ТОВА ОЗНАЧАВА ЧЕ ТИ ВСЪЩНОСТ ОТ ДЪНОТО НА ДУШАТА СИ НЕИСКАШ ДА ГО ИЗВЪРШИШ И ТОГАВА ПОНЕЖЕ МИСЪЛТА ЗА ТЕБ Е НЕЩО УЖАСНО ТИ ЗАПОЧВАШ ДА Я ОТХВЪРЛЯШ, В МОМЕНТА В КОЙТО Я ОТХВЪРЛИШ Т.Е. НЕИСКАШ ДА Я ПРИЕМЕШ, В ТОЗИ МОМЕНТ ТАЗИ МИСЪЛ ЗАПОЧВА ДА ТЕ МЪЧИ Т.Е. ТИ САМ СЕ ИЗМЪЧВАШ, аз и до ден днешен приемам разни мисли, много добре знам какво ви е и на теб и на Мафу, Мафу който говори за това че когато си говорел с приятели се чувствал по-добре, но изведнъш се появява мисъл че нещо ще се промени и то наистина се променя, ама да така е и при мен беше така и се чудех бе маа му стара какво е тва чудо и веднага като се появи това странното състояние се чудех и мъчех и мислех как да се измъкна от него, нали някво замаяно, замислено, неможеш да се концентрираш, неможеш да мислиш като хората да проведеш един разговор, чудиш се къде се намираш и т.н. тотални идиотщини, знаеш ли Мафу как започнах да излизам от тези идиотски състояния? ЗАПОЧНАХ ДА ГИ ПРИЕМАМ, секунди след като ги приема оп те изчезват, изведнъж всичко ми се прояснява, мислите ми се избистрят, почват да ми идват хубави мисли, направо все едно ставам супер интелигентен става ми хубаво, спокойно, започвам да комуникирам супер нормално с хората изобщо всичко е супер, три са силите които ще ви измъкнат от тези филми, защото гарантирам ви НЕ СТЕ БОЛНИ, НЕ СТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ, ВСИЧКО КОЕТО ВИ ПРЕЧИ СА НАТРАПЛИВИТЕ МИСЛИ НА КОИТО ВИЕ ВЯРВАТЕ И ИМ СЕ ПОДДАВАТЕ ОТ ТАМ ЗАПОЧВАТЕ ДА СЕ СТРАХУВАТЕ, да това е другото нещо което забравих да спомена че страховете ви са второто нещо което ви пречи да живеете нормално, пак казвам натрапливите мисли и страховете, нищо друго ви няма аз бях абсолютно същия, та трите сили които идват от самите вас не от някъде другаде са ПРИЕМАНЕТО, ПРИМИРЕНИЕТО И ВЯРАТА.УСПЕХ!
    от kiril | 02.08.2013 20:02

Здравейте, искам да споделя за следния си проблем.При мен всичко започна след един стрес.След няколко месеца почуствах депресия.Започнах да пия деанксит, не помогна, минах на Золофт.Депресията премина, тогава започнах да се опасявам от две неща - да не навредя сексуално на детето си или да не се разболея от шизофрения.Надделя първото и започнаха ужасни натрапливи сексуални мисли.Борих се с тях около два месеца.В момента в който изчезнаха у мен се появи адски страх от полудяване.Първо ме бе страх че ще започна да си говоря сам, след това започнах да се притеснявам от раздвояване на личността и най-ужасното бе че започнах да чувствам такива симптоми което започна да ме влудява от страх.След това един ден ми мина през ума мисълта че ще има втора самоличност в мен която ще ражда мисли против съпругата ми и това ме ужаси.Веднага след това се появиха две три мисли насочени срещу нея и аз си казах ето полудавям.Тъкмо премина и реших да отворя в нета да прочета за шизофренията за да се успокоя.нещата които прочетох ме ужасиха и реших че всъщност това не е продължение на окр а е преминало в шизофрения още повече че психиатъра който ми изписа золофт ми каза като споделих с него че антидепресантите правят видима шизофренията ако е имало хронична такава.Започнах да чувствам мисли че някой ще започне да ми казва какво да правя и писли срещу близките ми хора.Тоест започнах да мисля като шизофреник.И докато в началото си казвах спокойно това са натрапчиви мисли в съмненията си и непрекъснатото анализиране на усещанията които имам започнах вече да се съмнявам как приемам мислите си и дали не вярвам в тях като шизофрениците тоест дали не губя осъзнаването им.От това започна да ме хваща паника и да ме облива вряла вода.Кажете ми шизофрения ли е това или просто ОКР-то ми се задълбочи и може ли да се задълбочи до такава степен.
    от Ася Коева | 17.05.2013 13:25

Здравейте , ами да близките им писва много бързо от този тип заболяване а междудругото те дори не вярват че си болен. ОК комуникацията е в основата на проблема правилната комуникация , самотата като самота е определение но хората могат да бъдат самотни не защото нямат други около тях а защото те не могат да комуникират добре.Ако искате да си помогнем взаимно , приятели опишете състоянието си индивидуално. В повечето случаи се премахват пътните заграждения между индивида и света , той или тя и така се дава възможност лицето да оцени себе си и своите достойнства.Като първа стъпка мога да ви препоръчам моят опит да се започне свободна комуникация стъпка по стъпка с проблемите и средата, за да намали или компенсира чувството за недостатъчност, което сега определя курсът на животът ви. Ок ако искате , давайте да почнем от началото винаги има такова, знаете редът и как:) да проведем комуникацията.
    от mafu | 05.05.2013 19:11

И аз съм така. Чувствам се самотен,изоставен и отчаян. Разкажи по-подробно какви са ти симптомите,кога и как се появиха.
    от anonimna | 04.05.2013 12:53

Здравейте, имам ОКР от 3 години и ми писна вече. Кажете ми какво да направя ,никой не ме разбира, никой не се опитва да ми помогне . Аз съм млада , не не ми се живее. Броя дните. Нищо не искам , само малко щастие, ПОМОЩ . Помощта от близките , може би малко ще ми помогне , но като не я чувствам.
    от Vespasian | 14.04.2013 15:13

Не е нужно да пускате едни и същи съобщения в темите. Ще го приема като спам и ще ги трия! Такива групи, особено във фейсбук не мисля, че са подходящи поради липсата на анонимност, а и поради лесната манипулация на която са изложени потребителите на тази социална мрежа. Този форум може да свърши същата работа, която предполагам искате да свършите чрез група във ФБ. Ако искате да споделите нещо от сега нататък, моля - форумът е на разположение! Хубав ден! :)

Напиши отговор
214 намерени, страница 2 от общо 5