Депресия, тревожност, стрес | Хипохондрия

Напиши отговор
  • RE: Хипохондрия
    от Боян | 17.03.2019 23:25

Здрасти Вивиан, аз имам с хипохондрия от юноша. От 4 години имам високо кръвно и тахикардия. Това доста ме плаши и засили много хипохондрията и неврозата ми. Ако искаш да си поговорим, пиши ми на chipanov@gmail.com.
    от Mass | 19.02.2019 23:17

Пиши ми ако искаш на мейл: tovasymaz165@mail.bg ако мога да дам някакви съвети и да помогна
    от Mass | 19.02.2019 23:16

Наборка си ми значи, аз не бих казал, че съм имал силна хипохондрия, но доста и аз се вглеждах и четох всякакви неща, мислейки си, да не би да имам някакъв проблем, но при мен заради паник атаките мисля, че се отключи това. Сега пак си мисля някакви глупости по някой път, но не е като преди.
    от д-р Ралица Правова | 19.02.2019 21:07

Да, последната Ви ваксинация е била на 17-годишна възраст. По отношение на туберкулоза мисля, че е безпредметно да се притеснявате. Ваксината е високо имуногенна и осигурява висок титър на антитела. За нощните изпотявания - обикновено е обилно изпотяването, налице са още отслабване на килограми ( значително - над 10% от теглото), безапетитие. Вероятно е покашлянето и да се дължи на недоизлекувана вирусна или бактериална инфекция, която сте изкарала.
    от Вивиан | 19.02.2019 20:55

На 25г. съм. Не, не спортувам. Работех в магазин като продавач-консултант. И бях буквално по цял ден, всеки ден сама. Предполагам, че това подпомогна допълнително. Но вече напуснах.
    от Mass | 19.02.2019 20:27

На колко години си ? Пробвай се да не ги мислиш нещата толкова, знам, че като някой ти напише “да не ги мислиш нещата” не става, ама това е варианта. С какво се занимаваш, спортуваш ли ?
    от Вивиан | 19.02.2019 13:02

Имам въпрос тези задължителни имунизации, които се правят при раждане предпазват ли от заразяване с туберкулоза? Защото четох разни неща в интернет, но искам да чуя и други мнения.
    от Вивиан | 19.02.2019 12:57

Миналия месец бях болна в продължение на седмица - две, може и от това да е, да не съм се излекувала, но сега от два дни съм се вторачила само в тази кашлица. Меря си температурата сутрин и вечер. Не знам вече как да практикувам. Вкъщи вече са вдигнали ръце от мен.
    от Вивиан | 19.02.2019 12:54

Здравейте, отново съм аз. Моето положение не се подобрява, и имам нужда да споделя просто с някого. Както споменах последно имах опасения от левкимия след това и лимфон, защото започнах да получавам нощни изпотявания, за които съм пропуснала да спомена предишния път. Започнах да оглеждам лимфните си възли нон стоп и да се пипам в областта на шията и явно съм предизвикала и подуване. От това изпаднах в луда паника, съответно ходих при личната, пуснаха ми се кръвни изследвания, и единствено се потвърдиха резултатите за анемия. В момента приемам хапчета за нея. Нощните изпотявания ту се появяваха, ту изчезваха. Имаше период от две седмици, в които ги нямаше и всичко беше ок, но отново се появиха. Не мога да кажа, че са супер обилните, но се будя нощем и съм леко потна. От няколко дни се успокоих по въпроса за раковите заболявания, но ето че новото притеснение е на лице - туберкулозата. Имам едно леко подкашляне, на което явно не съм обърнала внимание, защото бях обсебена от други мисли
    от Teodora | 02.01.2019 17:46

Здравейте. И аз съм така вече една година.Знам,че всичко е в главата ми и че от мен зависи да се оправя, но не става. Мисля да потърся помощ от психолог. Постоянно чета по форуми за болести. Оглеждам си тялото сутрин и вечер. Забравих какво е да си щастлив човек. От усмихната и забавна се превърнах в скучена и мрачна. Отделно с едните изследвания се получи грешка и нещата се засилиха. Дори и след като се разбра, че всичко е наред, аз продължавам да съм в паника. Стреса е огромен.
    от ime | 27.12.2018 22:37

Здрасти, и аз съм така като теб. Моя съвет е да си направиш една консултация с психиатър, въпреки че, не вярвам че, ще ти реши проблема. Ще те натъпчи с антидепресанти които ще ти затъпят усещането и ще ги пиеш до живот + те самите имат странични ефекти и променят човека. Може би добър психотерапевт повече ще ти свърши работа. Потърси за когнитивно поведенческа терапия. Като цяло просто трябва да се научиш да приемаш нещата и да не се вторачваш толкова много във симптомите. Съвсем нормално е да се притесняваш за здравето си, но най - важното е да не се вторачваш толкова много и да не четеш по интернет за всеки симптом защото реалността е съвсем друга. Ще се опитам да влизам редовно ако искаш пиши, може да обсъждаме разни неща.
    от Mecho | 25.12.2018 09:09

Здравей мила, както сама си забелязала, всичко е в главата. Чисто и просто си внушаваш разни неща, които ги нямаш. Това може да се отдаде на много причини -семейно възпитание, неволен натиск от близки и приятели ("ау, много си бледа, сигурна ли си че си добре") и още много други. Хубаво е че осъзнаваш че не е рационално това твое поведение. Моят съвет е да се обърнеш към психолог/психиатър (или както там се казва).
    от Вивиан | 24.12.2018 15:15

Имах ужасно главоболие в продължение на няколко седмици,какви ли не мисли ми минаха през главата.Сега отмина,но най-новото е,което вече за мен е капака е страхът,да не съм болна от рак. И то от левкимия,защото четох,че анемията е един вид признак/симптом на заболяването. Отделно постоянно сънувам кошмари и сънища, които като провериш в съновника значението им е “проблеми със здравето” или “ще се разболееш” .. това е един омагьосан кръг,който не ми дава мира и спокойствие. Аз не мога да си обясня как на 24г. ще мисля само за болести и смърт,вместо да си живея живота. Това положение не се издържа, тези натрапчиви мисли ме подлудяват... Моля за съвет, въпреки че е ясно, че трябва да се консултитам с психиатър.
  • Хипохондрия
    от Вивиан | 24.12.2018 15:09

Здравейте. Имам голям проблем, който не зная как ще реша.Страдам от хипохондрия от няколко години,но последната година нещата ескалираха бързо.Постоянно съм в някакъв стрес и притеснение,че съм болна от нещо.Само тази година си правих няколко изследвания за различни болести. Началото на годината получавах паник атаки,имах сърцебиене,задух,болки в областта на сърцето.След направени изследвания се оказа,че съм напълно здрава.След това се появиха проблеми със стомаха,пак ходене по доктори,правиха ми дори гастроскопия и всякакви други изследвания.Оказа се,че имам лек гастрит и лека анемия,но с лекарства нещата със стомаха се оправиха.След това си внуших,че имам Хепатит,тъй като имам доста татуировки,няколко месеца бях полудяла,постоянно търсех някакви признаци на заболяването по себе си.И такива изследвания си направих,резултата беше отрицателен.След това имаше известно затишие за около месец и притесненията отново се появиха.

Напиши отговор