Депресия, тревожност, стрес | Молба за съвет и въпрос относно Deanxit

Напиши отговор
  • RE: Молба за съвет и въпрос относно Deanxit
    от Sofi | 21.11.2018 10:12

Здравейте , от 7 години пия Фланксол по есно хапме+Ламиктал 100-1 бр+Есцетил 1бр. Много искам да спра Фланксола, но се оптивам няколко пъти и на 3 ден започвам да се чувствам зле. Добър варинат ли е да го заменя с Деанксит........преди години съм се чувствала добре от него........кой е по-вредния за здравето от Деанксит и Фланксол
    от д-р Цончев | 01.11.2018 20:07

Трябва да се коригира терапията, не е редно кръвното да пада или да има колаптични състояния, това трябва да се избегне.
    от Кирчо Киров | 31.10.2018 20:23

Имам въпроси също по тази тема. Майка ми вземаше Deanxit 3 години. Чувстваше се добре до момента, в който започнаха да треперят ръцете й. Тя сама усети, че има проблем и трябва да вземе мерки. Спря го изведнъж и започнаха нервни кризи от това лято. Нервната криза се изразява в треперене, безсилие, усещане за бодлички в лицето и вариране на кръвното налягане. Посети психиатър и й изписаха лекарства, от които тя не се чувстваше изобщо добре. Посетихме друг специалист и последно взема Клонарекс по схема от 1/4 сутрин и т.н. и стигна до 1/4 сутрин и вечер. Заедно с тях взема и Ксетанор също по схема: 2 дена по1/4; от третия до осмия ден 1/2 и след осмия ден 1 таблетка вечер. Не се чувства изобщо добре. Постоянно има силно главоболие, повръщане. Падна 2 пъти и си счупи ръката. Кръвното налягане е почти постоянно високо.При разговор със психотерапевта е посъветвана да взема лекарства само вечер Клонарекс1/2 и Ксетанор 1т . Днес отново посети специалиста и на въпросът за кръвното налягане е п
  • Re: Молба за съвет и въпрос относно Deanxit
    от petq | 03.09.2013 21:38

Zdraveite nqkoi bi li mi klazal dali moga sled priem na Seroksat da premina na Deanxit?
    от Николова | 22.05.2013 13:04

Zdraveite i ot men! Pro4etox vsi4kite komentari sega imam vapros kam dr. Qneva.Predi izvestno vreme zapo4nax da poly4avam krizi prez no6ta,leko iztrapvane v lqvata ruka,obzemame bezpokoistvo,i sqka6 potuvam v sunq si.Otidox na otonevrolog,kato mislex 4e sa vazmojni problemi s vestibylarniq aparat,doktora kaza 4e vsi4ko e nared i 4e vsi4ko idva ot naprejenie,togava mi izpisa deaksit,po 1 tabletka na den,az q vzemax sytrin i po4yvstvax podobrenie,nebqx nervna,nqmax krizi visk4o be6e ok,taka 6 meseca sled koeto postepenno go sprqx sama.Minaxa 2 meseca i vsi4ko ot novo e na lice,dori ne6tata se vlo6ixa,pak tragax po lekari tozi pat mi izpisaxa ksanaks ot v4eraq go piq i imam podobrenie,no s epritesnix sled kato se razrovix iz saitovete ne 4eta dobri otzivi za nego,i vodil do pristrastqvane.Vaprosa mie sledniq ne e li po-dobre da si vzemam diaksita izvestno vreme vmesto ksenaksa.Blagodarq predvaritelno za otgovora! Yspex ot men :)
    от Markuz Kuntz | 01.06.2012 07:45

Das könnte Sie auch interessieren...[url]http://www.therapion.com/de[/url]
    от | 12.11.2011 14:44

Попаднах случаино на форума, предполагам че е полезен, но срещам доста странни и според мен далеч от компетентни мнения! например @'елита' бих я попитал - Как точно разделя хапчето 'деанксит' на две след като няма разделителна черта и е драже -- абсолютно невъзможно!, Другото което ме смущава е 'деанксит' за паническо разстроиство и тревожност -- според мен поне95% БЕЗПОЛЕЗНО! по скоро билков чаи би имал еффект! Пия 'деанксит' повече от 3 години, инцидентно, т.е. може би 1-2 седмично - беше ми препоръчан срещу депресия провокирана от бензодиазепини - бромазепам, Ривотрил, ксанакс.... Смея да твърдя че това е анти-депресанта които изключително ми помогна! ПИл съм също мапротилин. флуоксетин и золофт но с незадоволителен еффект. Интересува мелитрацена, намира ли се в България в самостоятелна форма, тъи-като в повечето европеиски държави напр. ГЕрмания, Австрия го има, ако не се лъжа като 'Dixeran'??? Mисля, че това е един много добър и ефективен анти-депрессант!
    от Pepi | 04.08.2011 02:32

[color=#BF00FF]На мен лично Деанксита изобщо не ми помагаше,беше ми слаб,това са едни малки розови напчета нали?[/color]
    от | 14.06.2011 21:15

Обикновено зимата, със сивата си тоналност и студа, който пречи да си сред природата, а и липсата на животворното слънчице, ми действа мн. подтискащо, изпадам в депресивно състояние. То е придружено от мрачни мисли, тревожност, неувероност и липса на желание за социални контакти. Вече на два пъти взимам деанксит за около 2 седмици и черните ми мисли изчезват. Преставам да мисля за смъртта и за това колко много ни отнема тя, когато загубим близък човек. Сега прочетох становището на д-р Янева и разбрах, че деанксита съдържа и флуанксол. Последният е определено опасен за сърцето, особено при по-възрастни хора. Прочетох го в листовката на пациента в интернет. Друг страничен ефект може да бъде появата на еуфоричност и бъбривост, които също са неприятни. Не си спомням дали при мен засилваше безсънието и дали получавах главоболие. Аз имам мигрена, която се провокира при стресови ситуации и може да продължи месеци наред. Но определено смятам, че деанксите е един добър антидепресант и може да се взима с положителен ефект, но е опасно да се превръща в постоянно, поддържащо лекарство.
    от izzi | 04.06.2011 16:03

Тук [url]http://www.dr-petarnikolov.org/adtherapy.html[/url] пише,че не води до пристрастяване.
    от sandrusha | 30.05.2011 18:00

Здравей те искам да ви попитам имах проблем започна преди около 2 месеца не ми достигаше въздух, не можех да си поема добре въздух и личния лекар ми изписа деанксит,вземах го само сутрин една седмица, и се почувствах добре спрях го и вчера пак ми стана така не можех да си поемам въздух и започнах пак да го вземам!Взех две и нямам резултат а преди това от второто хапче се почувствах добре!Лекаря ми каза че ако не ми подейства ще ми изпише по силни а аз не искам!Искам да попитам дали води до пристрастяване и от какво според вас може да е това да не ми достига въздух!?На вас случвало ли ви се е и какво сте правили!Благодаря за вниманието!:)
    от tpd | 23.09.2010 18:54

Колко време след започване приема на Деанксит може да се очаква ефект върху тревожността?
    от eme1311 | 15.09.2010 14:11

Здравейте уважаеми съфорумци! И аз като вас търсейки информация по нета за опипрамола попаднах при вас. Няма да описвам състоянието си, защото е подобие на вашите, но аз имам друг проблем - страх ме е да пия лекарството. По изчетеното съдя , че би трябвало да ми помогне....но всеки ден отлагам за следващия, от страх, че може да стане НЕЩО?! Може би защото в годините изпих какви ли не лекарства и вместо по-добре ставах и съм по-зле и симптомите се изразяват все по -настоятелно и пречат на нормалния ми живот. Какво да правя ?
    от tatqna76 | 29.07.2009 19:40

dr.qneva iskam da popitam pri priemane na paroxat po 20mg na den i eventualna bremennost kakvi shte sa riskovete za bebeto i dali povreme na bremennosta moje da se spre paroxata
    от pavlina-pyfi | 23.03.2009 13:16

az sashto piq tova lekarstvo no ot skoro vzemam go bez lekarsko predpisanie prosto se chysvstvam mnogo zle majat mi ispadna v panika sled kato razbra che piq anti depresanti
    от Arlekino | 12.03.2009 23:24

Привет, и аз попаднах случайно в този сайт, търсейки повече инфо за Deanxit, но зачитайки се, интересът ми се засили и реших и аз да дам мнение основано на личния ми опит.С диагноза "Паническо разстройство" съм от около 4 години, а симптоми може би имах от около поне 6-7, но дълго време не знаех как да дефинирам оплакванията си и къде да потърся помощ.Сега съм на 25 и първия съвет, който мога да дам на тези, които са решили да потърсят отговорите първо в интернет е - да не се размотават, а да потърсят помощ от специалист психолог или психиатър, защото, доколкото съм се интересувал тези оплаквания се проявяват най-често именно около 20-тата година, а човек да пропилява най-хубавите си години в страх и отчуждение....сами може да си отговорите дали е добър вариант. Що се отнася до Deanxit, пия го от 4 дена 2 хапчета - сутрин и обед по 1 и не мога да кажа, че има някакви неочаквани ефекти, забелязвам известна разсеяност и сънливост, но не до степен, която да ми пречи да работя или да правя каквото и да е друго (включително секс).Що се отнася като цяло до лечението на тези панически разстройства, след почти 3 години редовно посещение на психолог стигнах до извода, че човек трябва да вземе нещата в свои ръце.В началото е много важно да има човек, който да ти каже, че всичко това е нещо, което не е изолиран случай и ти не си някакво чудо в медицината и на тази база да бъдат изписани подходящи лекарства, но от там почва личната борба на всеки за оздравяване. Аз лично съм пробвал няколко антидепресанта, но най-продължително и най-удовлетворително действие съм получавал от "Cipralex" 10мг. + Ривотрил.По време на лечението с Ципралекс е имало дори дълги периоди, в които не се е налагало да взимам допълнителни усокоителни, зашото явно съм успявал да подтисна паническите пристъпи сам с антидепресант.По свое решение прекратих приема на Ципралекс и продължих да взимам Ривотрил при нужда (доста лошда идея). На тези, които се чудят ще им дам конкретен съвет, не се плашете от лекарствата и в самото начало не се страувайте да пиете и антидепресанти и силни успокоителни - това връща към нормалния ритъм на живот и ти дава сила да си повярваш, че можеш да се справиш, а от там нататък половината работа е свършена.Пак от личен опит препоръчвам спортуването - редовно, но не прекалено.Др. Янев беше споменал, че тези състояния не могат да навредят на здравето.Тук не съм особено съгласен, както от гледна точка, че едно състояние на повишена възбудимост изразена в ускорена сърдечна дейност и повишено кръвно налягане винаги крие опаности от усложнение, така също и от някой изследвания, които съм чел по този въпрос във времето, където се посочва, че все пак сърдечносъдовите проблеми при хора с такива заболявания са по-често срещани.НО, не мисля, че това трябва да ви паникьосва още повече, напротив- има много ефикасни лекарства и човек може да постигне много без никакви усилия, но това трябва да ви мотивира да си поставите цели, които вие самите да постигнете, а не да разчитате само на Деанксит или нещо друго. В заключение ще кажа, че така като сравнявам опитно - Деанксита е ала-бала и ако ви помага значи нямате кой знае колко голям проблем.Не се фиксирайте върху негативните чувства и ще се получи.За мен лично определени техники на медитация сщо дадоха доста добър резултат, затова ви съветвам - използвайте лекарствата без притеснение, за да достигнете до нормално състояние на тялото и духа, но разчитайте на себе си и собствените си сили, за да се излекувате.
    от Д-р Янева | 07.03.2009 20:02

По мое мнение това което описвате прехвърля параметрите на тревожно разстройство, по-скоро става дума за депресия. Ако предположенията ми са правилни Деанксит за съжаление не е достатъчен. Говорете отново с психиатъра който е прегледал майка ви и го уведомете за динамиката на състоянието.
    от tania_pg | 07.03.2009 18:45

Здравейте д-р Янева ! Попаднах във този форум, търсейки информация за Deanxit , който е изписан от психиатър на майка ми. Симптоми за които говорите са същите. Освен тях обаче има и други: отказва да приема лекарства, отказва да приеме че е има психичен проблем, а в същото време мисли че е болна от рак например или отдава всичко на климакс, дразни се от шумове, обливат я горещи вълни, мени си настоението за минути , не може да се концентира за нормален разговор само за нещата които я интересуват и то рядко. Днес прие Deanxit за първи път ( изписан е по 1 сутрин първите 5-6 дни и след това по 1 сутрин и обед) и твърди че е по нервна и няма да го пие повече иска да стои сама и никой да не я посещава. Нормално ли е да се чувства по зле през първите дни, кога мога да очаквам подобрение , това че се опитвам да и ги давам едва ли не насила я изнервя? Моля, да ми помогнете със съвет какво да направя. Ще се опитам да я убедя, че трябва да посещава психоаналитик ( така препорача психиатъра) но не съм сигурна че ще успея.
    от sergo | 12.12.2008 08:16

Благодаря ви за изчерпателния отговор д-р Янева.
    от Д-р Янева | 11.12.2008 19:14

Първо, от това ваше психично заболяване не може да се умре, не е опасно за здравето ви. Единствения проблем е че е много мъчително и както и вие сам казвате нарушава грубо ритъма ви а живот. Предполагам че е започнало като паник атаки, прераснало е в паническо разстройство, а от това което описвате разпознавам симптоми на депресия. За да си помогнете, най-добре се обърнете към психиатър, лечението е с антидепресанти и вероятно за да имате трайно подобрение и психотерапия.
    от sergo | 10.12.2008 05:18

И един въпрос към всички вас. Това мое неврологично състояние,опасно ли е за здравословното ми състояние,и за мен самия???Може ли да се умре в такова състояние???
  • Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
    от sergo | 10.12.2008 05:14

Здравейте,на всички!Попаднах в този форум,докато търсех странични ефекти на ''ДЕНАКСИТ''. На 21г. съм,състоянието ми започна преди около преди 3-4 години в 12:30 през нощта,като си седях пред телевизора,почувствах панически страх,изгубих представа за реалност,чувствах че немога да дишам,добре че сестра ми беше тогава до мен цяла нощ,толкова се бях уплашил,тъй като ми се случваше за пръв път,само обикалях стаята и успях да заспя,чак в 7:00 сутринта,под въздействието на успокоително.Пристъпите продължиха и след няколко дни.Потърсих помощ при психолог,той поговори с мен и ми предписа НЕВРОЛАКС,като ми каза да го пия докато отмине кризата.Аз обаче бях говорил и с познати за това състояние,и те ми бяха казали че всичко зависи от мен,и че аз контролирам нещата.Реших да пия НЕВРОЛАКСА само когато почувствам,напрегнатост,пристъп и.т.н,без системно употребяване.Какво се получи: Кризите почти отминаваха,рядко посягах към медикамента,налагах си да се самоконтролирам,но живеех с мисълта че има ''НЕЩО'' скрито дълбоко в мен,и че пак може да ме доведе до тези състояния! Времето минаваше,кризи нямаше.Дойде ден започнах да карам шофъорските курсове,започнах да чувствам напрежение.След време си купих кола,това ми беше мечта,мислех си че с нея ще се чувствам напълно свободен. Един ден в началото на шофйорският ми стаж(това беше миналата година края на м.Май),тръгнахме с баща ми на село,това ми беше първото излизане на магистралата,бях доста напрегнат.Още както стъпих на нея почнах да изтръпвам,да ми се схващат ръцете и,т,н.Отбих в аварийната лента и се схванах целия,дори неможех да говоря.От уплаха че няма да се оправя,изпих 3 хапчета НЕВРОЛАКС,наведнъж.Всичко продължи около 30-40 мин след което медикамента ме отпусна.Така ми се случваше,много пъти след това,като шофирам, но най вече,като тръгвам на дълъг път,преди да тръгна ми е било напрегнато или непознавам пътя по който ще карам и ме е страх от ''НЕИЗВЕСТНОСТТА'' или ''КАКВО Ще се случи".Кризите са наистина много гадни и не ме оставят да живея живота си пълноценно!Направо ми се реве!Прецаках си две ''морета'' и тази и миналата година.Отиваме с компания на морето и като пристигнем ,аз почвам да се притеснявам че съм на друго място,почвам да се паникйосвам че там ще умра,става ми лошо вие ми се свят,губя представа за "РЕАЛНОСТ",симптоми като при всяка моя криза,почвам да мисля по бързо да паля колата и да се прибирам,което също си е приключение. Скоро,след като ме заряза приятелката ми,напуснах работа,малко наинат(бях шофьор на доставки в София--не съм получавал кризи на работа,чувствах се комфотно с тази работа),помислих че вече трябва да работя за себе си.Реших да си отворя фирма,но първо малко да си почина в нас.Нещата тръгнаха с главата надолу.Аз се затворих у нас,между "четри стени" ,обърках се,несмея да рискувам да отворя ф-ма,за да неизгубя пари, очуждих се от приятелите си,неизлизам никаде,сега получавам по 2-3 нервни пристъпа на ден изпаднал съм в депресия,и невиждам изход.И това всичко се случва за по малко от един месец откакто напуснах работа,сега незнам какво да правя. Всеки един мой нервен пристъп(криза)започва със: Силно притеснение,изтръпване на мускули,схващане на крайници,сърцебиене,изтръпване на главата(най вече задната част),световъртеж.По време на пристъпа изпитвам: че немога да дишам,че всеки момент ще спра да дишам,обливат ме студени вълни,губя представа за ''РЕАЛНОСТТА'', мисля си че всеки момент ще умра. Направо се побърквам !!! Всички изследвания които си направих са--ОК(ЕКГ,ТСХ-хормон за счетовидната жлеза)предстои ми холтер за сърцето,но и там съм сигурен че всичко ще бъде--ОК.Знам че проблема е неврологиюен и че всичко зависи от мен и от самоконтрола ми,но този път немога да се справя! МОЛЯ ВИ: ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ,КАКВО ДА ПРАВЯ?
    от Д-р Янева | 02.11.2008 12:29

Спиране на медикамента по правило се предприема след шест месеца медикаментозна ремисия, което ще рече че взимайки лекарството нямате никакви симптоми на заболяването. Сам преценете до колко това е валидно за вас. По отношение на постепенното спиране, единствената възможност ви е да разпределяте през ден, през два, през три и т.н.
    от Kamen | 31.10.2008 13:11

Здравейте д-р Янева, Вече 8 месеца пия Деанксит по 1 на ден. Тъй като се чувствам определено по-добре, мога да ходя до по-далеч и нямам панически атаки, дали не е време да го спра и да продължа само на терапията с излагането? Бих искал да не го спирам изведнъж, а постепенно. Каква плавна промяна в приема бихте ми предложили? От друга страна, предстои ми през близкия месец започване на работа за пръв път, което вероятно ще е стресово за мен. В интернет срещнах вече трима, които се оплакаха от зависимост към Деанксит. Страх ме е, да не се случи и с мен това. Ето тук са писали двама от тях за симптомите: http://www.psihologia.net/forum/viewtopic.php?t=5542
    от Д-р Янева | 12.09.2008 18:17

Не би трябвало да има проблеми от съчетанието Деанксит и противозачатъчни.
    от silvi2207 | 12.09.2008 15:25

Привет на всички! Интересува ме следното: преди време ми бяха изписали Деанксит и Мовалис на хапчета като лечение за чести болки в главата.Спрях ги малко след това,реших че не искам да ги пия... :roll: Но сега мисля да пия само Деанксит и,но не знам дали е съвместим с противозачатъчни Линдинет,защото пия и тях.Някакви съвети?!?
    от Д-р Янева | 02.09.2008 20:35

Лично моята майка го взима вече повече от пет години... Няма проблем с това.
    от Kamen | 02.09.2008 19:35

Д-р Янева, бих искал да попитам колко време може да се употребява Деанксит? Някъде бях чел, че е за краткотрайно лечение. Аз го приемам вече 7 месеца, поддържаща доза от едно на ден. Има ли някакъв проблем с това? Благодаря!
    от Mariela | 28.08.2008 17:49

kazvam se mariela na 32 g sam ot 10g sam s pani4esko rastroistvo pia sam deanksit cipraleks stimolaton edinstveno ot deanksita sam se 4yvstvala nai dobre niama strani4ni efekti men sasto me estrax ot strani4nite efekti spokoino go zapo4vai i sled maksimym sedmica ste si dryg
    от Д-р Янева | 13.08.2008 17:35

За съжаление в България вече повече от пет години медикамента Инсидон и неговите аналози не са на пазара. Иначе подкрепям мнението- много добър медикамент, т.нар. вегетативен хармонизатор.
    от dido_de | 13.08.2008 14:06

Привет! Случайно попаднах във този форум, търсейки информация за Deanxit за една моя позната. И срещнах "сродни" на моите симптоми.Затова си и позволявам да споделя моя "опит" с подобни лекарства. Deanxit не съм ползвал, но през 1996 бях 5 седмици в нервна клиника в Alzey, Германия. като следствие от предимно семейни проблеми; получавах пристъпи на работното си място (на сцената, цигулар съм), в банята, на улицата, проявяващи се с причерняване, ускорен пулс и сърцебиене, повишаване на кръвното до 260/ 220... В клиниката пробваха различни начини на лечение и накрая се спряха на Seroxat. Чувствах се добре и около 1 година поддържах "душевното си равновесие" с това лекарство. Оказа се, обаче, че Seroxat-ът има едно странично действие: удължаване на периода на ерекция и затруднена еякулация. Напоследък точно по тези причини Seroxat се предписва на мъже, които много бързо получават еякулация. Освен това, към Seroxat се привиква, така че ми беше доста трудно да сменя лекарството. Моят психотерапевт ми назначи лечение с Insidon и от тогава, вече почти 11 години всеки ден си вземам по 1 таблетка от това лекарство. То има антидепресивно действие, спомага " за просветляване на мислите и чувствата". Т. е. : помага за адаптиране в ежедневието, независимо от стреса и останалите проблеми. Напоследък докторите в Германия не предписват Insidon с рецепта, защото са задължени от здравните каси да предписват по-евтини заместители. Сега вместо Insidon, приемам Opipramol и ефектът е същия. Няма странични действия, не се привиква... Самият аз, в моменти, когато нямам стрес, "забравям" да вземам Opipramol и се чувствам добре. Но най-важното е самоконтрол над чувствата и по-точно: как реагираме в момент, когато усетим пристъп на паническа атака, на сърцебиене, ускорен пулс и т. н. ... Аз се научих да се самокнтролирам, като голяма роля играе самовнушението. Не бива в момента на проявление на депресия, или повишена психическа лабилност, да се оставяме на страха от това "какво ще се случи" да вземе превес. Тогава положението става некотролируемо и може да се стигне до подобни на прединфарктно състояние реакции на организма. Най-елементарно казано: в мозъка има център, който при депресия реагира така, като че човек е получил инфаркт. Insidon, Opipramol, Seroxat, Deanxit подтискат точно действието на този център и така се освобождаваме от чувството за подтиснатост, притеснителност и т. н. ... В България, доколкото знам, Insidon е познат на невролози и психиатри, така че го препоръчвам пред Deanxit, който има доста странични действия и дори в Германия не се намира в аптеките. Ако се справяте с немски език, ето Link за страничните действия на Deanxit: http://www.onlineberatung-therapie.de/psychopharmaka/psychopharmakon/deanxit.html Поздрав и пожелания за добро настроение и здраве!
    от keti_petrova | 17.07.2008 13:01

privet Kamen, slu4aino popadnah tuk i se za4etoh, 4e mi be6e interesno za Deanxit - predi to4no 2 sedmici zapo4nah da go pia, lekar mi go dade ....ta kato 4etoh kakvo si pisal i kak si se 4ustval - vse edno 4e az sum go pisala, samo 4e na men tezi simptomi se poiaviha v sledstvie na napregnata rabota i znam li o6te kakvo - mnogo sum 4ustvitelna i silno emocionalna ... i az sum na 24g. i polu4ih sarcebiene, visoko kravno, izpotiavania, spazmi v muskolite, raztrepervam se i 4ustvam strah ot ni6to konkretno ...silno naprejenie ...dokolkoto razbiram se kazva ne6to ot sorta na pani4eska trevojnost. Pia deanxit vtora sedmica i niamam nikakvi oplakvania ot hap4eto, i o6te razni tabletki kato validol pod ezika, menta glog i valerian... kato sum na rabota ne mi se dospiva tolkova, no kato sum po4ivka po cial den mojeh da spia - tova bilo hubvavo kaza lekarkata mi! Maika mi mi kaza da ne pia nikakvi tabletki - "Samo edna lajica "mainata mu"" - kazva! :) 4ai ot glog 6te probvam za sarcebieneto! ta hap4eto moje i da mi pomaga ala ne go ose6tam! izpitvam trevojnost samo kato se zamislia /i az neznam za kakvo/, kato se setia za straha, kato ostana primerno bez niakakvo zabavlenie bilo to na rabotnoto miasto ili vka6ti ... Az preporu4vam razhodki v planinata, sred prirodata /.... v gradskia park su6to mi stava lo6o, palno e s hora i se 4ustvam kofti - spokoistvie triabva!/ sex sushto moje :) i nikako sarcebiene i strah ne use6tam!!! samo kato se vurna oba4e na rabotnoto miasto ili se osamotia v staiata si - validol pod ezika :) i samo pozitivni misli i 6te se opravim aide zasramete se vsi4ki - mladi hora na hap4eta :)))
    от Д-р Янева | 06.06.2008 21:50

Това е по преценка на стоматолога, просто го предупредете че взимате Деанксит.
    от Kamen | 06.06.2008 20:59

Благодаря за отговора. Също така ми бе казано, че упойката не трябва да съдържа адреналин (примерно може да е лидокаин). Вярно ли е това?
    от Д-р Янева | 06.06.2008 19:26

Това се налага поради наличието на Флуанксол в таблетката Деанксит- препарат от групата на невролептиците. Той влиза потенцира ефектите на местните обезболяващи и може да се наложи по-ниска доза от упойката.
    от Kamen | 06.06.2008 15:33

Д-р Янева, имам въпрос към вас: В листовката на Деанксит пише, че трябва да информираме зъболекаря си, ако се налага поставяне на местна упойка. В близките дни вероятно ще ми се наложи, та бих искал да попитам, какво ще рече това? Какво не трябва да съдържа упойката и какво би могло да стане, ако го съдържа?
    от simo | 02.06.2008 11:35

Аз от 3 дена пия deanxit всяка сутрин по 1 ,и има добьр ефект в смисал чувствам се по добре но като се сабудя сутрин осештам се едно има някав натиск в главата,това нормално ли е ?
    от Д-р Янева | 05.03.2008 16:59

Не, няма проблеми в комбинацията Деанксит и Невропан. Можете да вземате и извънредна доза от Невропан - при нужда.
    от Kamen | 04.03.2008 16:30

От един месец вече пия Деанксит-а си и нямам никакви странични ефекти. Но ми се струва, че не ми и помага кой знае колко, макар все пак да усещам някакво подобрение. Няма го дори и страничният ефект на съхнене в устата, макар от време на време да се проявява. Всичко това обаче е индивидуално според организма. При мен бе обратното - първите 2 - 3 дни се чувствах много спокоен и отпуснат, дори ми се спеше. Усещането беше приятно - все едно съм на една бира, само че без страничните ефекти на алкохола. В листовката е описано, че може да има такъв страничен ефект, който обаче избледнява след първите около 5 дни. Възможно е, мисля, посоката на ефекта да е обратна. Аз пия по едно около обед, тъй като ставам късно. Озадачен съм обаче от предписанието - да се пие едно хапче вечер? Понеже обикновено не се препоръчва приемането му след 15 - 16 ч. следобед, тъй като може да доведе до по-голяма възбуденост и оттам до безсъние (информация от лекаря ми). Това е, което мога да кажа като пиещ Деанксит. Другото оставям на специалистите. В допълнение, на мен много добре ми действат и хапчетата Neuropan (комбинация валериан, глог и мента). При нервност, безсъние и ускорен пулс ги намирам за чудесни. Нощем понякога ми се е налагало да си взема едно и до 30-ина минути се успокоявам, унасям и заспивам. Тук бих искал да попитам д-р Янева, има ли някакъв проблем, ако Deanxit се комбинира с Neuropan? Например, около обяд вземам Деанксит, а Невропан - нощем около или след полунощ. Ако обаче чувствам нервност в следобеда, примерно първите 2 часа след вземането на Деанксит, може ли да глътна и един Невропан?
    от Elena Taneva | 04.03.2008 09:30

Вече месец баща ми се оплаква от напражение, безсъние...този човек не е на себе си. Струпаха му се доста ядове на работа, в семейството също, а на всичко отгоре загуби и баща си(дядо ми). Изписаха му Деанксит. Сутрин и обед по половин хапченце, вечер - цяло. Блистерчето е на масата от два дни, той все още не е започнал да го пие. Чета насам натам, че този антидепресант има и странични ефекти, тоест изостря напрежението през първите дни. Това ме плаши. Ами ако влоши състоянието му повече?! Работата на татко е отговорна, пълна с изчисления, ръководна. Незнам как би подействало едно такова хапче на мисловната му дейност... В аптеката не са му дали никакви указания и упътване, освен хартиена кесия с блистер. Нямам информация за продукта, освен това което прочетох тук, в този форум.
    от Д-р Янева | 14.02.2008 16:34

Деанксит е медикамент по-скоро за общата практика, не е особено ефективен за пристъпи на паника(въпреки че може да се очаква някакъв минимален ефект). Паксил(в България се дистрибутира като Сероксат, Пароксат и др. генеричното му име е Пароксетин) е антидепресант от групата на селективни блокери на обратното поемане на серотонина в пресинаптичния неврон. Ефективен е, но трябва да бъде назначен от психиатър. Като се има предвид, че сте вземал Deanxit, който съдържа антидепресант от групата на МАО-инхибиторите, интервалът между двата вида медикаменти, ако решите да сменяте лечението, трябва да бъде ПОНЕ две седмици. Иначе съществува риск от серотонинов синдром(нещо за което скоро писах във форума). В този смисъл - не Ви съветвам да сменяте толкова скоро лекарството, а по-скоро да повишите дозата. Освен това, опитвайте се да се "потапяте" дозирано в ситуации, които генерират панически пристъпи и да удържате колкото можете в тях- това помага за справянето с проблема повече от вякакви лекарства.
    от Kamen | 14.02.2008 16:20

Д-р Янева, бих искал да се допитам до Вас отново. Вземам Деанксит вече 8-ми ден, по една таблетка дневно. Отначало като че ли усещах повече действието му още при първите приеми - известно успокоение, граничещо със сънливост (но доколкото знам, това може да е страничен ефект при първите приеми). След третия ден това изчезна и сякаш изобщо не ми действа, отново станах по-тревожен. Вчера имах пак паническа атака... Може би успях да се овладея донякъде по-добре от друг път и не избягах от помещението - влязох в санитарния възел за 5 минути, да се окопитя. Но горещите вълни, изтръпването по цялото тяло бяха отново на лице. Това всъщност се случи малко преди да вляза в стая, където трябваше да се срещна за разговор с един човек. Още при влизането получих това, но минутка след като започнахме разговора, вече пътят бе само "надолу" - последва успокоение. Казвате, че невролептикът ще започне да действа върху тревожните мисли след 10 - 15 дни, така ли? Притеснявах се да не ми е твърде слаб Деанксит... А какво е мнението Ви за Паксил - чел съм, че е добър при социална фобия? Ще съм Ви благодарен за отговора, когато разбира се имате времето и възможността за написването му!
    от Kamen | 08.02.2008 00:43

Благодаря за отговора, д-р Янева, както и на останалите, споделили опита си! С приема на лекарството започнах вчера и вече започвам да усещам облекчение.
    от Д-р Янева | 07.02.2008 18:02

Деанксит има два компонента- единият е невролептика Флуанксол, който има непосредствен лек успокояващ ефект, другият е антидепресанта Мелитрацен, който има ефект върху тревожността, но не непосрествен, а след поне две седмично системно приемане на лекарството. Няма описани сериозни странични ефекти в терапевтичните дози, няма пристрастяване.
    от recursion | 06.02.2008 18:21

Мисля, че ефектът на Deanxit-а не настъпва с първото хапче, а едва след няколко дни.
    от gevezandra | 06.02.2008 15:28

Здравей!Аз също съм на 24г. , пила съм Deanxit преди повече от 5г., в смисъл тогава съм била на 19 и не съм имала никакъв проблем с приемането или с някакви странични ефекти. Много съм доволна от медикамента! Тогава ми беше назначено лечение от невролог - пиех ги 2 пъти дневно по 1 табл. в 09часа сутринта и в 15 след обяд в продължение на 1 месец, следващите 2 месеца приемах само по една таблетка дневно. След този курс на лечение понякога когато ми е много изнервено или напрегнато си позволявам да взема една таблетка, но това са частни случаи. Действа ми ( поне при мен е така ) мн добре, за доста кратко време сваля всичкия товар, натрупал се в душата и мозъка ти :) пожелавам ти бързо да оздравяваш !!! Все пак не пренебрегвай вариант да те прегледа професионалист!!!
    от neli8228 | 06.02.2008 15:27

здравей, аз съм по-голяма, на 40г и също съм пила Deanxit. Няма странични ефекти, дори смятам , че е съвсем безобидно хапче. Аз го пия, когато се чуствам тревожна- само тогава. Например преди з дни- взех 1 хапче- успокоих се и повече не съм вземала. Незнам дали е правилно, но аз го използвам както аналгина при главоболие.
    от recursion | 05.02.2008 20:12

Не, не съм получавал никакви странични ефекти от Deanxit, но предполагам, че това е индивидуално. Винаги можеш да го пробваш за 1-2 седмици и според това дали имаш подобрение или не, да се обърнеш отново към психиатъра и да прецените заедно спираш ли го или не. Знаеш ли, относно тия медикаменти... Мерси за подкрепата, дано някой ден се справяме без тях :wink: . Един психиатър на консултация ми каза, че специално хапчета като Deanxit-а се вземат като помощно средство, за да можеш да си подобриш поведението при проблемните за тебе обстоятелства и отношението ти към тях. Ти искаш да се чувстваш добре и да реагираш нормално при качването в рейс или в кола, но не можеш. Хапчето ти помага да можеш, или поне да ти е по-лесно и целта му е някак си да успееш да запомниш начина, по който си се чувствал докато си го вземал. За да можеш това поведение на спокойствие и нормално отношение да го отработиш и след време да го практикуваш без нуждата от лекарството. Иначе може и 10 години да пиеш Deanxit и ако не си положил сам усилия да се справиш психологически с проблема, като го спреш може отново да се върне старата песен. Това са думите на лекаря, не мои! Спестявам ти една консултация :) Аз не мисля точно по този начин, но ако желаеш да питаш нещо, пиши ми на ЛС.
    от Kamen | 05.02.2008 19:19

Благодаря ти за отговора! Предполагам, че не си и получавал никакви странични реакции от Деанксита? Съветът да го пия бе именно от психиатър. Желая и на теб по-скоро минаване през тези бабуни, дано след това не ни се налага да ползваме такива медикаменти. :)
    от recursion | 05.02.2008 17:32

Здравей! Аз съм ти набор и съм пил Deanxit в продължение на месеци. Доколкото знам, към този медикамент не се развива някаква физическа зависимост, той представлява комбинация от антидепресант и невролептик (с леки успокоителни свойства). Моите впечатления са добри, в смисъл това хапче ми измете някак си лошите и тревожни мисли. Не трябва да се страхуваш от него, няма да се пристрастиш. Дали да почнеш лечение с него обаче или не не мога да ти дам съвет, според мене това е хубаво да стане след решение от страна на лекар. Аз например в момента пия по-силни антидепресанти, но не се самолекувам, а следвам напътствията на моя психиатър. Успех в борбата! :wink:

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2